Skocz do zawartości
pablos_83

Pro Evolution Soccer 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kto leci na ciebie pressingiem dwóch graczy to lepiej dla ciebie bo zostawia bardzo duzo miejsca zostawiajac swoje pozycje jak ci nie odbierze piłki to łatwo potem mozna go rozklepać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawic moge. I co z tego, skoro 90% tych ustawien jest nieefektywnych, bo jak napisal ktos wyzej gorne pilki sa zupelnie bezproduktywne. Gra w ewidentny sposob premiuje gre krotkimi podaniami srodkiem. Nie spotkalem sie jeszcze z nikim, kto gralby inaczej. Pressing i klepa+wypuszczenie do boku lub przez srodkowa strefe.

Swoja droga, suwaki w poprzednich PESach dawaly wieksza kontrole nad taktyka, przynajmniej wedlug mnie.

Edytowane przez eldrezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pressing i klepa+wypuszczenie do boku lub przez srodkowa strefe.

 

Chyba na tym polega piłka, nie? -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej gram w tą gre tym bardziej zaczynam uważać ze jest nijaka. Zachwyt mija :mellow: Gra obronna polega na caly czas pressingu czyli X i O (jezeli ktos ma ustawione Typ2), i tak caly mecz kolesie grają, wyglada to identycznie jak w fifa 14 z X i R1. non stop dwóch kolesi na ciebie leci... 90% meczy to klepanina w srodku boiska, a to dlatego ze górne pilki i prostopadle są tak niedokładne że głowa boli. I tu nie ma znaczenia czy masz full asysty czy manual. Podziwiam kolesi grajacych na full manualu bo zeby wyczuc pasek siły trzeba byc meeeega chirurgiem, ładuje sie z predkoscią swiatła. Czego nie mozna powiedziec o zawodnikach w online bo zanim sie zbierze do strzalu lub wybicia to mertesacker dwa razy boisko obiegnie. I cholernie mnie draznią strzały... zawodnik przy strzale wyglada jakby w ogóle nie wkladal w niego sily.

Takie mam spostrzezenia po dniu dzisiejszym.

Dobrze ze z serwerami cos zrobili, bo generalnie bez problemu 12 meczy moglem rozegrać, łączyło po kilku sekundach.

Sorry, a co tys chciał? Znasz jakis rewolucyjny sposób na stworzenie gry w obronie jak nie pressing i podwojenie? No chyba, ze chcesz nam powiedzieć,ze w innej grze jest to lepiej rozwiązane. Jezeli tak to daruj sobie :) Piłka na tym polega, ze stosuje sie pressing na przeciwniku. Zaczynam odnosnic wrażenie, ze zaczynasz powtarzać sie z tym narzekaniem, ze jednak Pes nie jest rewelacyjny etc. Ok wiemy to z twoich wcześniejszych postów, nie musisz za kazdym razem tego podkreślać :) Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze wedlug Ciebie to jedyna droga do zwyciestwa w PRAWDZIWYM meczu? Jesli tak, to gratuluje znajomosci taktyki.

Lons, Ty za to mozesz sie powtarzac, jaki ten PES nie jest rewelacyjny, prawda? A moze wcale ale to wcale nie piszesz tego samego od, lekko liczac, kilku dni przed premiera, co nie?

Edytowane przez eldrezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze wedlug Ciebie to jedyna droga do zwyciestwa w PRAWDZIWYM meczu? Jesli tak, to gratuluje znajomosci taktyki.

Lons, Ty za to mozesz sie powtarzac, jaki ten PES nie jest rewelacyjny, prawda? A moze wcale ale to wcale nie piszesz tego samego od, lekko liczac, kilku dni przed premiera, co nie?

1. To jest gra komputerowa. Jezeli szukasz tutaj jakis głębszych mozliwosci taktyczno-piłkarskich to zapraszam na mecz w realu.

2. Zarzucano mi to wiec nie powtarzam sie juz z tymi zachwytami w co drugim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu od taktyki - piłka polega na tym, by zabrac pilke przeciwnikowi i strzelic gola. Robisz to odbierajac pilke (z pressingiem lub bez), podajac miedzy soba (srodkiem lub bokiem) i strzelajac na bramke. To tak w skrocie.

czego Ty oczekujesz? desantu z powietrza?

Edytowane przez Torpedoem
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawic moge. I co z tego, skoro 90% tych ustawien jest nieefektywnych, bo jak napisal ktos wyzej gorne pilki sa zupelnie bezproduktywne. Gra w ewidentny sposob premiuje gre krotkimi podaniami srodkiem. Nie spotkalem sie jeszcze z nikim, kto gralby inaczej. Pressing i klepa+wypuszczenie do boku lub przez srodkowa strefe.

Swoja droga, suwaki w poprzednich PESach dawaly wieksza kontrole nad taktyka, przynajmniej wedlug mnie.

Kazda piłka zagrana w odpowiednich okolicznościach czy to góra czy dołem jest efektywna, ale kal ktos liczy ze wystrzał z dupy wykreuje mu akcje to niema co sie dziwić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy pesa 13 minęły :) 

Mp pes 14 online kto to jest? ten  ,który ucieka po 45 min przy 3-0 z meczu bo by przegrał z "no nejmem"  :D   Nie kompromituj się i nie pisz już więcej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, a co tys chciał? Znasz jakis rewolucyjny sposób na stworzenie gry w obronie jak nie pressing i podwojenie? No chyba, ze chcesz nam powiedzieć,ze w innej grze jest to lepiej rozwiązane. Jezeli tak to daruj sobie :) Piłka na tym polega, ze stosuje sie pressing na przeciwniku. Zaczynam odnosnic wrażenie, ze zaczynasz powtarzać sie z tym narzekaniem, ze jednak Pes nie jest rewelacyjny etc. Ok wiemy to z twoich wcześniejszych postów, nie musisz za kazdym razem tego podkreślać :)

Tak znam, obrona strefowa a nie pressing prez 90 minut na zawodnikach na połowie przeciwnika. W tym aspekcie PES wychodzi nie za dobrze.

Skoro uważasz ze piłka polega na tym ze stosuje sie pressing na przeciwniku to ja nie mam pytań...

Lons staram sie podejsc do tego zdroworozsądkowo a nie pieprzyc ze jaka to ta gra wspaniała albo jaka fatalna. Ale widze ze jest tu paru ortodoksów pesa którzy zawsze sie odezwą jak sie cokolwiek złego napisze o tej grze i atakuja zaraz. I ja nie narzekam ale punktuje moje obserwacje... te dobre strony i słabe. Z ostatnimi meczami widze słabe...

Edytowane przez evo666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest cwir gdzie jest cwir...lekki burdel Panowie się zrobił z tego tematu...prosze lepiej powiedzieć czy w nocy serwery wstały bądź czy dzisiaj działają?miałem wczoraj przyjemność pykać od 20.00 do 23.00 jak padły i na jedno to dobre bo się wyspałem;-)ja nie rozumiem zażaleń typu, że w myClub jakieś muły czy coś no ale staminę czasem trzeba uzupełniać ja jakiś opóźnień nie miewam tj ciekawe, że takowe problemy mają wyjadacze fify hmm...cwir zapraszamy aby Twoje oko przyjrzało się temu co tu się dzieje od wczoraj popołudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eldrezzz

 

Co do górnych piłek to wchodzą, tylko Twoi zawodnicy muszy być bliżej siebie i obrońcy przeciwnika. Nie ma już tak, że dostajesz długą przez pół boiska do nogi i pędzisz na bramę sam na sam. Widziałeś takich podań po kilka/kilkanaście w normalnym meczu? Zresztą obrońcy ustawiają się bardzo dobrze w obronie a bramkarze grają ala Neuer i pewnie dla niektórych jest ciężej.

 

Co do taktyki, to wszystko działa tak jak trzeba, widac efekty Twoich ustawień na mini mapce i zachowań piłkarzy na boisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Tak czytam te posty i czytam i odnoszę wrażenie, że niektórym to nie dogodzi a mianowicie.

 

Jak zawsze był płacz, że piły górne  i prostopadłe z :triangle:  dochodzą i to jest lipa to teraz jak to zmienili, że na prawdę trzeba podać w odpowiednim momencie to też jest płacz, że nie dochodzą.

 

Tak samo, że gra się środkiem itp.

 

Ludzie czego wy oczekujecie?????

 

Przecież w tym pes można grać jak się chce. Środkiem, skrzydłem, klepką, długimi krótkimi piłkami. Tak samo z taktyką  - piłkarze reagują wręcz idealnie jak Seba82 pisał wyżej można zerknąć na mapkę i to widać.

 

Czy po prostu wam nie idzie i dla tego narzekacie????

 

A co do serwerów to u mnie co dzień od 22 jest unable.......

Edytowane przez januszp85
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po drodze do pracy zakupiłem PES'a w Tesco w UK. Wcześniej miałem wersję USA z psstore i miałem problemy z online. Teraz jestem zaniepokojony bo na grzbiecie pudełka jest napisany nr bless CUSA 01042, czy to oznaczenie nie jest na stany Zjednoczone? Możecie u siebie sprawdzić jaki macie tam kod bo ja dopiero będę mógł to zrobić wieczorem po powrocie z pracy. Z góry dziękuję.

Edytowane przez sulivein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znam, obrona strefowa a nie pressing prez 90 minut na zawodnikach na połowie przeciwnika. W tym aspekcie PES wychodzi nie za dobrze.

Skoro uważasz ze piłka polega na tym ze stosuje sie pressing na przeciwniku to ja nie mam pytań...

Lons staram sie podejsc do tego zdroworozsądkowo a nie pieprzyc ze jaka to ta gra wspaniała albo jaka fatalna. Ale widze ze jest tu paru ortodoksów pesa którzy zawsze sie odezwą jak sie cokolwiek złego napisze o tej grze i atakuja zaraz. I ja nie narzekam ale punktuje moje obserwacje... te dobre strony i słabe. Z ostatnimi meczami widze słabe...

Nie prawda. Pressing to nie jest jedyna skuteczna opcja. A ze nie potrafisz sobie z nim poradzic albo w inny sposob bronic to juz inna kwestia. Tylko z laski swojej nie probuj wmowic innym ze to wina gry.

Zeby nie bylo, nie widze wszystkiego w rozowych barwach bo najbardziej irytuje mnie delay w grze online ktory czesto uniemozliwia skuteczna obronę. Swoją drogą jeszcze nie gralem w zadna gre online ktora mislaby takiego stalego laga. W tej kwestii konami dalo dupy totalnie.

Edytowane przez Torpedoem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam się wydaję że za bardzo niektórzy się czepiają tego nowego PES-a.

Panowie, pomijając oczywiście kwestie techniczne, z którymi Konami zawsze miało problemy, to gemplejowo według mnie jest to chyba najbardziej grywalna i miodna kopanka od dłuższego czasu bez podziału na konkurencje.

Dla rozwiania wątpliwości po długiej przerwie odpaliłem sobie na "odtrutkę" demko nowej FIFY którą zakupiłem na premierę i tydzień po niej się z nią pożegnałem.

Polecam zagrać jeden mecz w demko a następnie odpalić PES-a. Dla mnie w ogóle nie ma porównania.

Jasne że FIFA ma niby bardziej dopracowane tryby online, piękniejsze menu i tym podobne sprawy, ale na premierę wcale nie było tak różowo i były spore problemy z multi np. w postaci niezaliczania meczów. Trybów masa, tylko co z tego skoro grywalnie ta gra upada coraz bardziej i cierpi na brak jakich kolwiek zmian bo EA inwestuję tylko FUT czyli maszynkę do zarabiania kapusty.

Wiadomo że sprawy licencyjne w PES, stroje, te FC Londony to w tych czasach sprawy śmieszne i zajeżdzające średniowieczem, no ale Konami takie poprostu jest i jak widać tego nie zmienią już chyba nigdy.

Ja jestem zadowolony bo ta gra zanotowała ogromny skok pod względem samej rozgrywki, i na tym powinni bazować + poprawienie funkcjonalności multi.

Nawet mam w dupie te licencje i jak wygląda menu, dla mnie te napisy mogą być nawet na drewnianej desce.

Grajcie zamiast narzekać na to że gra się tylko na środku/na skrzydłach czy trybunach/trójkątach/krzyżykach/prostopadłościanach, w tydzień nie da się poznać rogrywki na 100% i człowiek ciągle czegoś się uczy, poza tym to ludzie w online potrafią spieprzyć nawet najlepsze multi, więc nie zawsze winił bym tu samą grę.

Mamy fajną kopankę i z małymi problemami która pod względem samej rogrywki sporo przegoniła dużo większą konkurencję. I z tego powinniśmy się cieszyć, no chyba że oczekujemy bóg wie czego nie licząc wiadomej sprawy z normalnie działającym multi, w takim wypadku niestety nie mamy większego pola manewru, jeśli chodzi i wirtualne kopanie.

Edytowane przez toreso
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po drodze do pracy zakupiłem PES'a w Tesco w UK. Wcześniej miałem wersję USA z psstore i miałem problemy z online. Teraz jestem zaniepokojony bo na grzbiecie pudełka jest napisany nr bless CUSA 01042, czy to oznaczenie nie jest na stany Zjednoczone? Możecie u siebie sprawdzić jaki macie tam kod bo ja dopiero będę mógł to zrobić wieczorem po powrocie z pracy. Z góry dziękuję.

http://tnij.org/twihu5r

 

Według tej strony powinna być to wersja europejska.

Edytowane przez seba82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Pressing to nie jest jedyna skuteczna opcja. A ze nie potrafisz sobie z nim poradzic albo w inny sposob bronic to juz inna kwestia. Tylko z laski swojej nie probuj wmowic innym ze to wina gry.

Zeby nie bylo, nie widze wszystkiego w rozowych barwach bo najbardziej irytuje mnie delay w grze online ktory czesto uniemozliwia skuteczna obronę. Swoją drogą jeszcze nie gralem w zadna gre online ktora mislaby takiego stalego laga. W tej kwestii konami dalo dupy totalnie.

Torpedo, blagam czytaj ze zrozumieniem. Czy ja pisalem ze nie potrafie sobie z tym poradzić?  Albo ze ja tak gram? Tak jak w fifie dalo sie z tym poradzic tak i tutaj sie da ale to jest po prostu irytujące. Jeden mecz gralem z kolesiem z niemiec mial wynik całkowity 22/1/1 i genialnie sie bronił, nie na pałę dwa przyciski dobieganie do moich zaowodników ale linia pomocy tak wspomagajaca linie obrony ze mialem male pole do popisu. oddalem 2 strzaly na jego bramke z dystansu , on wygrał 1:0. Chodzi o to ze gra pozwala na takie granie pressingiem i to bedzie caly czas spamowane , co Lons i betony potwierdzily swoimi wypowiedziami. pressing, pressing, pressing.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wczoraj gralem od 17 do poznego wieczora w my club,diwizje i kilka meczy z kumplem friendly i za kazdym razem wszystko chodzilo idealnie:) czasem musialem chwile poczekac az znajdzie przeciwnika ale po chwili juz gralismy meczyk tak wiec u mnie na kablu wszystko dziala .... co do gry to zgadzam sie z kolegami januszem  czy toreso:) gra jest swietna,daje duzo mozliwosci duzo gry kombinacyjnej...jakktos sie musi bardziej wysilic i mu nie idzie to zaczyna najnormalniej w swiecie narzekac...panowie trening ,pomysl na gre i wtedy sie wypowiadajcie!!! dla mnie pes 2015 to ogromny progres i bardzo sie ciesze ze wreszcie konami wydalo taka gre na jaka liczylem...!!! oby tylko w pacht-ach nic nie zrypali to bedzie dobrze :) ps: niebawem rusza liga to sie przekonamy kto ma jaki poziom bez ronaldo czy messiego:) pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torpedo, blagam czytaj ze zrozumieniem. Czy ja pisalem ze nie potrafie sobie z tym poradzić?  Albo ze ja tak gram? Tak jak w fifie dalo sie z tym poradzic tak i tutaj sie da ale to jest po prostu irytujące. Jeden mecz gralem z kolesiem z niemiec mial wynik całkowity 22/1/1 i genialnie sie bronił, nie na pałę dwa przyciski dobieganie do moich zaowodników ale linia pomocy tak wspomagajaca linie obrony ze mialem male pole do popisu. oddalem 2 strzaly na jego bramke z dystansu , on wygrał 1:0. Chodzi o to ze gra pozwala na takie granie pressingiem i to bedzie caly czas spamowane , co Lons i betony potwierdzily swoimi wypowiedziami. pressing, pressing, pressing.

Nie czaję Ciebie kolego ehhhhh To jak to ma wyglądać?? Koleś przyjął taktykę nie dając rozegrać Tobie piłki i w czym problem???? Np. pooglądaj mecze reprezentacji Gruzji jak grają.  Jak przeciwnik ma piłkę to cała drużyna się cofa. Zawsze jeden z pomocników cofa do obrony i z tyłu kryją w 5 a reszta włącznie z napastnikiem robią pressing. To, że przegrywają to inna sprawa ale chodzi mi tylko , że tak jest w prawdziwej piłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go, teraz problem jest w tym ze ja nie potrafie czytac ze zrozumieniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy serwery działają?czy problemy wieczorem dopiero się pojawiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy serwery działają?czy problemy wieczorem dopiero się pojawiają?

U mnie co dzień od około 22-23 jest unable a prędzej śmiga jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję Ciebie kolego ehhhhh To jak to ma wyglądać?? Koleś przyjął taktykę nie dając rozegrać Tobie piłki i w czym problem???? Np. pooglądaj mecze reprezentacji Gruzji jak grają.  Jak przeciwnik ma piłkę to cała drużyna się cofa. Zawsze jeden z pomocników cofa do obrony i z tyłu kryją w 5 a reszta włącznie z napastnikiem robią pressing. To, że przegrywają to inna sprawa ale chodzi mi tylko , że tak jest w prawdziwej piłce.

Widze ze nie czaisz , moze czas sie obudzic. Przyklad gościa byl przykladem pozytywnym, ze sie da grac fajnie . A pretensja o to ze ze gra pozwala na spamowanie jednym zagraniem (tutaj -> ciągly pressing) co bedzie wykorzystywane i jest przez graczy, tak jak to mamy u wesołej konkurencji.

 

No naprawde juz nie mialbym co robic tylko ogladac mecze Gruzji :biggrin:

 

Tyle  w tym temacie, EOT z mojej strony.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torpedo, blagam czytaj ze zrozumieniem. Czy ja pisalem ze nie potrafie sobie z tym poradzić?  Albo ze ja tak gram? Tak jak w fifie dalo sie z tym poradzic tak i tutaj sie da ale to jest po prostu irytujące. Jeden mecz gralem z kolesiem z niemiec mial wynik całkowity 22/1/1 i genialnie sie bronił, nie na pałę dwa przyciski dobieganie do moich zaowodników ale linia pomocy tak wspomagajaca linie obrony ze mialem male pole do popisu. oddalem 2 strzaly na jego bramke z dystansu , on wygrał 1:0. Chodzi o to ze gra pozwala na takie granie pressingiem i to bedzie caly czas spamowane , co Lons i betony potwierdzily swoimi wypowiedziami. pressing, pressing, pressing.

Dla mnie taki obraz gry jest super. Walka w środku pola o każdą piłkę, trudności z wyprowadzeniem piłki i gra taktyczna. W FIFA 15 rozegrał em setki meczów. Objechane całego zespołu przeciwnika po rozpoczęciu że środka było normą. Mnóstwo bramek tak strzelilem i straciłem. Długie, 60 metrowe pilki po przekątnej dochodziły co do centymetra praktycznie każda. Po takiej piłce CR7 robił ruletkę na obrońcy i brameczka. Obie gry mają swój urok a ja na chwilę obecną wolę PES 2015.

Jak jest z rankingiem na pesleague? Rozegrałem wczoraj około 15 meczy w MyClub i nie zaliczyli mi żadnego do rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×