Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Wiem, że ten temat był już maglowany setki razy, ale chciałem upewnić się co do pewnej konkretnej sytuacji związanej z dzieleniem się cyfrowymi tytułami na ps4.

Układ jest taki:
- Zarówno ja i mój kolega posiadamy konsole ps4 z abonamentem ps plus.
- Na mojej konsoli założone są dwa konta: moje i żony (ona nie ma wykupionego plusa, ale ma dostęp do multiplayera i gier zakupionych przez moje konto). Analogicznie kolega posiada na konsoli konto swoje i dziewczyny.

Na czym nam zależy:
Chodzi o to, by umożliwić całej czwórce granie na swojej konsoli i swoim koncie (z trofeami) w jedną grę, którą ma zakupiony ten kolega. Chodzi tylko o ten jeden tytuł. Nie ma potrzeby, by kolega miał dostęp do moich gier, albo ja stałego dostępu do jego biblioteki. Jest to gra bez trybu multi, wystarczyłaby w tej sytuacji możliwość jednorazowo pobrania tej gry (lub inne zbliżone rozwiązanie).

Czy jest to możliwe, a jeśli tak, to jakie należy wykonać kroki, oraz z jakimi ograniczeniami się to wiąże? Czytałem np. coś o konieczności dostępu do internetu w celu odpalenia gier itd.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, doświadczeni gracze/forumowicze clear.png:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wiem, że ten temat był już maglowany setki razy, ale chciałem upewnić się co do pewnej konkretnej sytuacji związanej z dzieleniem się cyfrowymi tytułami na ps4.

Układ jest taki:

- Zarówno ja i mój kolega posiadamy konsole ps4 z abonamentem ps plus.

- Na mojej konsoli założone są dwa konta: moje i żony (ona nie ma wykupionego plusa, ale ma dostęp do multiplayera i gier zakupionych przez moje konto). Analogicznie kolega posiada na konsoli konto swoje i dziewczyny.

Na czym nam zależy:

Chodzi o to, by umożliwić całej czwórce granie na swojej konsoli i swoim koncie (z trofeami) w jedną grę, którą ma zakupiony ten kolega. Chodzi tylko o ten jeden tytuł. Nie ma potrzeby, by kolega miał dostęp do moich gier, albo ja stałego dostępu do jego biblioteki. Jest to gra bez trybu multi, wystarczyłaby w tej sytuacji możliwość jednorazowo pobrania tej gry (lub inne zbliżone rozwiązanie).

Czy jest to możliwe, a jeśli tak, to jakie należy wykonać kroki, oraz z jakimi ograniczeniami się to wiąże? Czytałem np. coś o konieczności dostępu do internetu w celu odpalenia gier itd.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, doświadczeni gracze/forumowicze clear.png :)

Kolega musi udostępnić ci dane do konta i u siebie ustawić je jako drugorzędne, żebyś ty u siebie mógł ustawić je jako podstawowe. Wtedy ściągasz grę u siebie na konsoli. Gdy to zrobisz logujesz się przez www i dezaktywujesz wszystkie konsole przypisane do tego konta. Od tego momentu nie możesz logować się u siebie nigdy więcej na koncie kolegi. Następnie kolega z powrotem ustawia u siebie swoje konto jako podstawowe. Wszyscy grają na swoich kontach. Ogólnie musicie zrobić u siebie martwego slota. Wydaje mi się, że tak to zadziała ale niech ktoś jeszcze potwierdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szybkie pytanie:)

Jako że praktycznie nie grywam online jestem w tym temacie raczej zielony. Mamy z bratem dwie PS4. Każdy na swojjej wykupiony PS+. Kupując grę z PSS wiem, że żeby brat mógł grać w nią to na mojej konsoli mój profil musi być ustawiony na normalny a na jego konsoli mój profil jako podstawowy (wtedy brat gra na swoim koncie i sobie wbija trofiki). Pytanie brzmi czy jeżeli gra ma opcję co-op online to możemy grać jednocześnie ze sobą?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim. Troche sledze forum ale odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie nie znalazlem:) A mianowicie. Ja mam konto A, moj kolega konto B. Kolega ma moje konto A na swojej konsoli jako podstawowe zeby plusa kupowac na pol. Gier nie kupujemy na pol bo on od premiery tylko gra w bf4:/ Teraz dochodzi kolega z kontem C i jego dziewczyna na tej samej konsoli ma konto C'. I z nim chcialbym kupowac gry. I teraz pytanie. Ja ustawie u mnie jego konto C jako podstawowe to czy wszystko bedzie dzialac? Czy jego dziewczyna na swoim koncie C' bedzie moga we wszysto grac co on pobierze jak bedzie mial u siebie konto normalne? I jak on Wykupi u siebie na koncie C plusa na rok to ja tez bede go mial u siebie na A? Tylko ze ja bede i tak musial wykupic plusa dajmy na to na rok zeby kolega mian na B to ja wtedy u siebie na A bede mail na dwa lata?:D Troche to pokrecone ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dziewczyna na koncie C' nie będzie mogła grać w gry z konta C, jeżeli konto C ty będziesz miał ustawione jako podstawowe, a nie on

 

- plusa nie będziesz miał na dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie

Dzięki za odpowiedź... Pytanie tylko, czy jesteś pewien bo dostałem sprzeczne odpowiedzi z różnych forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź... Pytanie tylko, czy jesteś pewien bo dostałem sprzeczne odpowiedzi z różnych forum.

 

Jestem pewien, grałem tak ze swoim bratem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ciekawe pytanie odnosnie kont a mianowicie. Moj kolega i ja mamy polaczone konsole kontami tak ze on ma moja cala zawartosc a ja jego kazdy gra na swoim koncie na dwoch roznych konsolach,  gry kupujemy cyfrowo na pol. I teraz tak jak wiadomo sa te typki na allegro co sprzedaja gry na tak zwane martwe sloty i wiem ze podzielenie sie ta zawartoscia nie wchodzi w gre ale ostatnio znalazlem typka na allegro ktory sprzedaje gry na kontach ktore nigdy nie byly odpalne na zadnej konsoli i ja jeste wlascicielem juz tego konta po zakupie wszystkie dane itd otrzymuje. I tera rodzi sie pytanie czy jak dodam takie konto z gra na swoja konsole to czy kolega na innej konsoli tez bedzie mogl w nia grac ? Ktos moze kombinowal tak :D ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwna sprawe. zrobilem szwagrowi martwiaka, u siebie mam swoje konto zakupowe jako podstawowe tez. I gry spoko moge sciagac przez www na obie konsole ale na konsoli szwagra on na swoim profilu nie moze grac w multi :sad: Pisze ze nie ma uslugi PS+ wykupionej :/ A przeciez jest plusik kolo mojego martwego profilu na jego konsoli :/ WTF? Czyzby poblokowali dzielenie abo ps+ ? Przynajmniej jesli chodzi o korzystanie uprawnie Ps+ do multi majac martwiaka....

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus nigdy nie działał na martwiakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już cokolwiek o tym, kiedy będzie możliwość zmiany nicka na PSN?

Edytowane przez michau24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już cokolwiek o tym, kiedy będzie możliwość zmiany nicka na PSN?

A bedzie mozliwe?

Nie będzie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zniknął to chyba administracja z jakiegoś powodu zareagowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na bank, rozmowa za daleko poszla, z drugiej strony dobrze bo duzo informacji sami tam sprzedalismy :)

 

co do firmy z allegro, to widac jakie jest podejscie do klienta, to jest jakis zal.

 

 

edit, juz dziala ;)

Edytowane przez graqzu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie się te statusy ustawia w PS4? I czy z poziomu apki w telefonie tez to można ustawić? (i czy działa to tak samo jak na ps3)?

Wysłane z mojego GT99 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawia się? ;)

 

Z ostatnim "updajtem firmware" miały być statusy do 150 znaków czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×