Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie działać do póki nie usunie konta ani gier na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Chodzi o konta do których konsola jest fizycznie ustawiona jako podstawowa (widoczne przy wyborze użytkownika) a nie do ilu realnie konsola jest przypisana.

 

 

 

Czyli rozchodzi się o konta podstawowe znajdujące się na konsoli, a nie ilość kont dla których przypisaliśmy konsolę jako podstawową ogólnie?

Swoją drogą zastanawiałem się jak "pozbyć" się aktywacji naszej konsoli jeżeli właściciel konta nie zrobi tego awaryjnie po 6 miesiącach. Sprawdzałem na swoich profilach i chyba nie można

dezaktywować bez wpisania się do PSN (posiadania hasła). Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy usunąć owe konto z PS4. Raczkuję w tych sprawach także tego...

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o konta znajdujące na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vulcan wiedzialem ze tak bedzie ze sie znow wielce rozpiszesz odbiegajac od przypadku banana opisujac wspolne zakupowanie inne aspekty kont/profilow. A prosilem krotko i KONKRETNIE ;P No ale juz mniejsza z tym bo napisales najwazniejsza rzecz :

...Moja nadinterpretacja (sugestia z trzecim kontem) wypowiedzi @Banana wynika zapewne z tego, że założyłem (może i błędnie), że ktoś chce zaoszczędzić kupując grę za 104zł więc chcę mu podać na przyszłość najlepszy sposób na takową oszczędność...

I tu jest wlasnie PIESIO POGRZEBANY. Dodales sobie niepotrzebnie dodatkowe uwarunkowania i zalozenia o ktorych banan w ogole nie wspominal. Ja nie mowie ze twoj pomysl to w ogole poroniony i do niczego sie nie nadajacy. Bo w pewnych sytuacjach o ktorych wspomniales szeroko piszac bedzie spoko. Ale akurat W TEJ SYTUACJI BANANA najlepsza opcja bedzie  taka jaka Lord przedstawil. Wiesz nie ciagnalbym dyskusji bo ani to zadna rozrywka sie tak przekomarzac ani nic. Ale po to Lord zwrocil ci uwage i ja ze inna opcja bedzie lepsiejsza W TYM PRZYPADKU bo jakbysmy zostawili twoj post pod postem banana to potem kazda kolejna newbie osoba wchodzaca tu w temat i majaca taki sam problem jak banan ze chce tylko gierke od kumpla odpalic najprostrzym sposobem to kazda osoba widza twoj post by robila ta kombinacje z trzema kontami tylko po to zeby jedna gre odpalic. A jak juz doszlismy W TAKIM wypadku opcja z dwoma jaknajbardziej wystarczy.

No nic teraz to chyba EOT tak jak napisales. Mam nadzieje ze jak beda wchodzic tu osoby z podobnymi problemami to dzieki naszym postom dobiora odpowiednia konfiguracje konto w zaleznosci od swoich potrzeb. PEACE.

 

Ale jak juz pisze to zaczne nowa sprawe ;)  @SephiroT pamietasz mialem dac znac czy wykupienie abonamentu PS+ zatrybi bez logowania sie na KONTO X (zakupowe). Zatrybilo !

Przypomne, mam konsole od szwagra na ktorej zrobilem moje KONTO X (zakupowe) jako podstawowe, ale jeszcze nie mialem PS+ na nim, pozniej zrobilem konto szwagra tez jako podstawowe. Kupilem a dokladniej dostalem za free (heh mi sie przypomnialo ze z tego nie korzystalem;) 14dni free PS+ :> Wlaczylem konsole ale zapomnialem podlaczyc kabel z neta i gdy pokazane byly dwa profile wylaczylem spowrotem i podlaczylem kabel i wlaczylem i po chwili pojawil sie PLUSIK kolo mojego profila :) Zalogowalem sie na konto szwagra i multi dziala :) Takze gra gittara ;>

 

Tylko teraz pytanie, bo chce zrobic ze szwagra martwiaka by moc aktywowac moje konto u trzeciej osoby (za pol roku tez bedzie martwiakiem a ja swoje u siebie jako podstawowe;) z naszej spolki. I pytanie czy jak za jakies 10dni wykupie kontynuowanie PS+ na rok to u szwagra Martwiaka zatrybi to tak samo bez mozliwosci logowania sie na konto X jak uprzednio zatrybilo z tymi 14dniami ?

 

A jeszcze co do bezpieczenstwa zwiazanego z przypadkowym logowaniem sie na konto zakupowe X przez martwiaka to dobra opcja jest ustawienie PINu na swoj profil. Oczywiscie jesli sami osobiscie zakladamy konto na danej konsoli. Ja tak wlasnie robie szwagrowi i kumplowi i chocby chcieli to nie wejdna na moj profil na swoich konsolach :) Tylko te pytanie czy abo PS+ tak jak zatrybilo (pojawilo sie) przy tym pakiecie 14dniowym to bedzie kontynuowane na martwiakach przy kazdym przedluzeniu abo jakie wykonam u siebie na moim koncie X (wspolnym zakupowym) ?

 

EDIT : Qrde panowie chyba cos podupcylem. Bo teraz probuje sciagnac np jakis motyw bedac na profilu szwagra i klikajac przez www w store na pobierz to pisze CZEKANIE i Zawartosc zostanie pobrana po wlaczeniu PS4 :sad:(( WTF ? Robilem na profilach ODNOW LICENCJE bo mi dodatek do Helldiversow nie chcial dzialac u szwagra. Czy to moglo miec jakis wplyw ? O teraz raz mi wyskoczyl blad (WS-37469-9) jak chce wejsc na opcje swoj PROFIL. WTF ? Pamietam ze taki erro tez pojawil sie raz jak robilem szwagra konto i chcialem zobaczyc jego profil ale zaraz zniknal. Teraz to samo jest na obu profilach gdy sie zaloguje na ktorys i klikne na ta ikonke PROFIL na lewo obok ikonki TROFEA to pisze NIE MOZNA ZALADOWAC i jak dam ODSWIEZ to ten error wyskakuje :/

EDIT: teraz znow zniknal error i moge na oba PROFILE wejsc zobaczyc klikajac ikonke PROFIL. Ktos takie cos mial kiedys ? Ale dalej na profilu szwagra nie mam tego Ranger Add--Ona od Helldivers. nie wiem czemu...

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po najnowszej aktualizacji można mieć tylko jedno konto podstawowe aktywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna miec konto podstawowe nieaktywne ?

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 8008X przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem co się dzieje, ale wszystkie martwe sloty u mnie zostały zablokowane. Czyżby to była zasługa najnowszej aktualizacji. Dotyczy to moich kont dzielonych ze znajomymi, więc nie ma mowy o ingerencji przez www. Część była martwiona po zmianie hasła, a część bez zmiany (nie miało to znaczenia). Ktoś ma jakieś informacje o podobnych zjawiskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. U mnie wszystko działa tak samo jak przed aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie uruchomienia martwiaka otrzymuję komunikat "Nie można użyć tej zawartości. Może być używana tylko przez następujących użytkowników z licencją. Jeśli chcesz używać tej zawartości kup ją w Playstation Store".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiało ci jakoś licencje wywalić.

Niefart.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vulcan wiedzialem ze tak bedzie ze sie znow wielce rozpiszesz odbiegajac od przypadku banana opisujac wspolne zakupowanie inne aspekty kont/profilow. A prosilem krotko i KONKRETNIE ;P No ale juz mniejsza z tym bo napisales najwazniejsza rzecz :

I tu jest wlasnie PIESIO POGRZEBANY. Dodales sobie niepotrzebnie dodatkowe uwarunkowania i zalozenia o ktorych banan w ogole nie wspominal. Ja nie mowie ze twoj pomysl to w ogole poroniony i do niczego sie nie nadajacy. Bo w pewnych sytuacjach o ktorych wspomniales szeroko piszac bedzie spoko. Ale akurat W TEJ SYTUACJI BANANA najlepsza opcja bedzie  taka jaka Lord przedstawil. Wiesz nie ciagnalbym dyskusji bo ani to zadna rozrywka sie tak przekomarzac ani nic. Ale po to Lord zwrocil ci uwage i ja ze inna opcja bedzie lepsiejsza W TYM PRZYPADKU bo jakbysmy zostawili twoj post pod postem banana to potem kazda kolejna newbie osoba wchodzaca tu w temat i majaca taki sam problem jak banan ze chce tylko gierke od kumpla odpalic najprostrzym sposobem to kazda osoba widza twoj post by robila ta kombinacje z trzema kontami tylko po to zeby jedna gre odpalic. A jak juz doszlismy W TAKIM wypadku opcja z dwoma jaknajbardziej wystarczy.

No nic teraz to chyba EOT tak jak napisales. Mam nadzieje ze jak beda wchodzic tu osoby z podobnymi problemami to dzieki naszym postom dobiora odpowiednia konfiguracje konto w zaleznosci od swoich potrzeb. PEACE.

 

Ale jak juz pisze to zaczne nowa sprawe ;)  @SephiroT pamietasz mialem dac znac czy wykupienie abonamentu PS+ zatrybi bez logowania sie na KONTO X (zakupowe). Zatrybilo !

Przypomne, mam konsole od szwagra na ktorej zrobilem moje KONTO X (zakupowe) jako podstawowe, ale jeszcze nie mialem PS+ na nim, pozniej zrobilem konto szwagra tez jako podstawowe. Kupilem a dokladniej dostalem za free (heh mi sie przypomnialo ze z tego nie korzystalem;) 14dni free PS+ :> Wlaczylem konsole ale zapomnialem podlaczyc kabel z neta i gdy pokazane byly dwa profile wylaczylem spowrotem i podlaczylem kabel i wlaczylem i po chwili pojawil sie PLUSIK kolo mojego profila :) Zalogowalem sie na konto szwagra i multi dziala :) Takze gra gittara ;>

 

Tylko teraz pytanie, bo chce zrobic ze szwagra martwiaka by moc aktywowac moje konto u trzeciej osoby (za pol roku tez bedzie martwiakiem a ja swoje u siebie jako podstawowe;) z naszej spolki. I pytanie czy jak za jakies 10dni wykupie kontynuowanie PS+ na rok to u szwagra Martwiaka zatrybi to tak samo bez mozliwosci logowania sie na konto X jak uprzednio zatrybilo z tymi 14dniami ?

 

A jeszcze co do bezpieczenstwa zwiazanego z przypadkowym logowaniem sie na konto zakupowe X przez martwiaka to dobra opcja jest ustawienie PINu na swoj profil. Oczywiscie jesli sami osobiscie zakladamy konto na danej konsoli. Ja tak wlasnie robie szwagrowi i kumplowi i chocby chcieli to nie wejdna na moj profil na swoich konsolach :) Tylko te pytanie czy abo PS+ tak jak zatrybilo (pojawilo sie) przy tym pakiecie 14dniowym to bedzie kontynuowane na martwiakach przy kazdym przedluzeniu abo jakie wykonam u siebie na moim koncie X (wspolnym zakupowym) ?

 

EDIT : Qrde panowie chyba cos podupcylem. Bo teraz probuje sciagnac np jakis motyw bedac na profilu szwagra i klikajac przez www w store na pobierz to pisze CZEKANIE i Zawartosc zostanie pobrana po wlaczeniu PS4 :sad:(( WTF ? Robilem na profilach ODNOW LICENCJE bo mi dodatek do Helldiversow nie chcial dzialac u szwagra. Czy to moglo miec jakis wplyw ? O teraz raz mi wyskoczyl blad (WS-37469-9) jak chce wejsc na opcje swoj PROFIL. WTF ? Pamietam ze taki erro tez pojawil sie raz jak robilem szwagra konto i chcialem zobaczyc jego profil ale zaraz zniknal. Teraz to samo jest na obu profilach gdy sie zaloguje na ktorys i klikne na ta ikonke PROFIL na lewo obok ikonki TROFEA to pisze NIE MOZNA ZALADOWAC i jak dam ODSWIEZ to ten error wyskakuje :/

EDIT: teraz znow zniknal error i moge na oba PROFILE wejsc zobaczyc klikajac ikonke PROFIL. Ktos takie cos mial kiedys ? Ale dalej na profilu szwagra nie mam tego Ranger Add--Ona od Helldivers. nie wiem czemu...

No masz rację niepotrzebnie zagmatwałem sprawę.

 

Co do plusa to nie wiem czy Ci to pomoże, ale mając plusa na martwiaku, kolega nie ma plusa wcale i przez neta gra. A z ciekawości usunąłem swoje konto, bo też mam takiego martwiaka z plusem u siebie i faktycznie, działa. Ale czy zatrybi na martwiaku plus przy jego zakupie post factum to dobre pytanie, na logikę powinien jak i gry dodawane przez www do kolejki, a w praktyce to nie wiadomo. Choć jeśli 14dni zadziałało to czemu nie ma zadziałać plus na rok. A z pinem to dobry hint, pewnie się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, popytałem znajomych i u nikogo nie wystąpił przypadek powyłączania gier na martwych slotach (z akutalnym hasłem jak i zmienionym). Może ktoś ma pomysł czym to było spowodowane. Raczej wykluczam, aby ktos się logował się na mojej konsoli, na tych kontach, tym bardziej że pozmieniane były hasła, więc nie było możliwości zalogować się z nich do PSN. Dlatego zastanawiam się jaki "bodziec" spowodował sprawdzenie aktualności/weryfikację licencji. Dlaczego system zainteresował się potwierdzaniem licencji gier ? Czy mogła to spodować funkcja z innego profilu, dotycząca automatycznej aktualizacji aplikacji. Cały czas się zastanawiam nad tym ewenementem i potrafię rozgryźć tej zagadki. Może macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update softu do 2.50 zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem ze zwyklym podzieleniem na dwie osoby. Jedna konsola i dwa profile na niej. Moje konto zakupowe (na nim moge obierac zawartosc przez www) i konto szwagra (na nim nie moge pobrac nic przez www (CZEKANIE). Oba konta aktywowane jako podstawowe. WTF ? Usunac oba profile i zrobic wszystko od nowa ?? Czy macie jakies inne pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na SD ale oni pewnie ci nic nie doradzą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda przez ostatnie 2-3 dni nie grałem w te gry i nie zwróciłem uwagi, kiedy je wyłączono, ale kilka miesięcy wszystko dzialało bez zarzutu, a właśnie w okresie aktualizacji którą zainstalowałem wszystko się sypnęło. Więc coś musi być związane chyba z wprowadzonymi zmianami. Ponawiam pytanie czy jest jakaś funkcja w ustawieniach kontolująca licencje gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie "przywróć licencje".

Jesteś jedyną osobą która napisała na forum że ma problem z licencjami po nowym update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem trochę czasu na przegląd internetu i w jednym miejscu znalazłem wzmiankę, że bywa, iż licencje trzeba przywracać gdy zmieniało się sposób połączenia konsoli do sieci. I faktycznie ostatnio miałem problemy z połączeniem multi i dokonywałem zmian połączenia z wifi na lan i ponownie z lan na wifi. Zbiegło to się mniej więcej czasowo akurat z aktualizacją. Może to jest przyczyna ? Czy zna ktoś podobne przypadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by na forum były podobne przypadki to bym o nich wiedział ;)

Niestety jesteś pierwszy.

Dobrze wiedzieć że zmiana sposobu połączenia może mieć powiązanie z licencjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jestem drugi któremu zniknęły niektóre sloty, a najdziwniejsze jest to że tylko niektóre.

Dodam że połączenia internetowego nie zmieniałem odkąd mam konsolę, czyli ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczyna się czarna seria http://www.ps3site.pl/forum/topic/80277-cyfrowe-wersje-gier-z-allegro/page-44, wykluczyć można chyba już zmianę połączenia internetowego, teraz podejrzenie pada na tryb uśpienia. ale to też zostało zdementowane. Osobiście coś czuję, że to cudowny najnowszy firmware coś wprowadził (walka z martwiakami). Może drogą dedukcji dojdziemy do sensownych wniosków. Mi padły trupy ze zmienionymi hasłami, czyli te które nie miały padać nawet w przypadku wejścia na taki profil. Problemem mógł być brak możliwości kontaktu z netem przez te konta. Proszę dzielić się własnymi spostrzeżeniami. P.S. Może poligloci przejrzeliby obcojęzyczne fora, możliwe że tam również coś piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest to 2 ~ 3 użytkowników w reszcie działa? Nie ma co panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales powiedzieć ze 2-3 się przyznało ze miało sloty i część straciło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma to coś wspólnego z pochodzeniem owych slotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×