Skocz do zawartości
Laptok

Middle-earth: Shadow of Mordor

Rekomendowane odpowiedzi

W filmiku, który wrzuciłem jest pokazany fajny patent na łatwe znalezienie berserka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic cały polega na tym, że aby użyć ognistej strzały trzeba mieć kombo. A z tego co pamiętam aby wykonać egzekucje też trzeba mieć kombo. Proponuje zrobić to na sam koniec, wtedy ilość uderzeń do ognistej strzały nie wynosi 8 a 6 ciosów. Ja osobiście zrobiłem to tak, że trafiłem grupkę z berkiem obok ogniska nabiłem kombo.  Ale nie na strzałę tylko na egzekucje, po czym Berk odbiegł odpowiednia odległość od ogniska. Strzeliłem w ognisko podpalił się i wtedy kombo udostępniło mi egzekucje. 

Namęczyłem się z tym pucharkiem. Ognistą strzałą zabijałem odrazu, wielokrotnie zabijałem berka stojącego za blisko ogniska. Próbowałem również złapać go i wrzucić w ognisko, ale nie miałem pkt na egzekucje. Powodzonka życzę i naprawdę nie ma się co poddawać, bo trofka jest do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, i tak fajniejsze niż ratowanie niewolników na czas  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, i tak fajniejsze niż ratowanie niewolników na czas   :biggrin:

A dla mnie to akurat łatwiejsze było :) za drugą próbą wpadło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś fajny dodatek który warto nabyć? Dopiero co dzisiaj kupiłem grę, ale z tego co czytałem to jest dość krótka i szybko się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś fajny dodatek który warto nabyć? Dopiero co dzisiaj kupiłem grę, ale z tego co czytałem to jest dość krótka i szybko się nudzi.

 

Patrząc na dzisiejsze realia, nie nazwałbym tej gry krótką, spędziłem w Mordorze jakieś 30h nie nudząc się ani przez chwilę ;)

Z dodatkiem się wstrzymałem, kosztuje jakieś 40 zeta i podobno jest bardzo słaby - bazując na recenzjach/opiniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem parę wież i ciągle zaczynam w wieży w której zacząłem grać w tę grę, mimo że byłem bliżej innej wieży. Zmieniają się też kapitanowie w armii Saurona.  Mam brak informacji na temat kapitanów, a przed wyjściem z gry miałem sporo informacji.

Mam to samo - zawsze zapisuje przed wyjściem w ostatniej zdobytej wieży a i tak zaczynam grę w pierwszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak trudno się teleportować do wybranej wieży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie się pomyliłem albo i nie zwróciłem na to uwagi podczas platynowania gry. Kilka osób pisze że po włączeniu gry zawsze w tej samej wieży się zaczyna więc może rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na aż taką pierdołę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średniawa ta giera niby wszystko spox a śmierdzi kotletem .

System walki bezczelna kalka z batmana, ba nawet te same patenty na przeciwników(jak z tarcza do x i od tyłu, jak z pały kontra to ogłuszenie kółkiem itd)

Masa wspinaczki i znajdziek ala assasins, zresztą tu też widać masę podobieństw od sterowania przez wieże itd .

Tyle się naczytałem ochów i achów a wygląda to tak sobie .

Design też jakoś mnie nie powala(w porównaniu do DA o wiele słabiej wg mnie)

Mam połowę misji fabularnych i jakoś mnie nie ciągnie, nie to że słaba gra od taka na 7 w moim odczuciu, idealna do ogrania za free z plusa ale czy wydać 150 na używkę to bym się 5 razy zastanowił .

Podoba mi się patent z głośniczkiem w padzie, fajnie jest to zrobione.

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to z perspektywy człowieka mającego DA które wyszło jakiś czas po Mordorze ;)

Poza tym tą grę nie porównuj do DA tylko do innych typowych action "sandboxów" jak Infamous, GTA, Watch Dogs czy Assassin's Creed.

Gra jest krótka, przyjemna, łącząca jak pisałeś Assassina z Batmanem. Przyjemnie mi się w nię grało ale jest to jednostrzałowiec i podobnie jak ostatni Asasyn na półce nie została tylko poszła do ludzi natychmiast po wbiciu platyny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i platynka w koncu wpadla i u mnie ;> Dawno sie tak dobrze nie bawilem przy platynowaniu. Super Giera jak dla mnie i licze ze wyjda kolejne czesci. Co do wspomnianego problemu z zabiciem berserkera to wedlug mnie najlatwiejszym sposobem jest sobie zostawic ten trofik na sam koniec jak juz wszystko inne bedziemy mieli. Wtedy bedziemy juz zapewne w posiadaniu wszystkich UZBROJEN, wiec pozostaje tylko znalesc Berserkera i odpalic PŁOMIEŃ AZKARA i BURZE URFAELA. Tym sposobem nie musimy sie martwic o nabijanie kombosa ani o szukanie jakiegos ogniska :) Tylko znalesc berserkera i RACH CIACH i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System walki bezczelna kalka z batmana, ba nawet te same patenty na przeciwników(jak z tarcza do x i od tyłu, jak z pały kontra to ogłuszenie kółkiem itd)

Jak dla mnie to ogromny plus. Seria Batman Arkham przyniosła zdecydowanie najlepszy system walki, więc fajnie, że tutaj nie próbowali kombinować i wymyślać walki na nowo tylko zaczerpnąć motywy z Batmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale trzeba szczerze przyznać, że nie jest to specjalnie wymagający system walki i osobę, która spodziewa się zdecydowanie więcej po grze może znudzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na tyle krotka i ulepszenia na tyle dobrze wypoziomowane, ze naprawde trzeba sie postarac, zeby sie znudzilo:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko jest jeden problem - cena. Jeżeli mam w tym momencie za grę w dniu premiery zapłacić 249 zł i cieszyć się, że się nie znudzi, bo jest krótka to trochę nie halo :D Ale to już temat na inną rozmowę.

Wg mnie gra, pomimo krótkiej fabuły, powinna być w stanie przytrzymać dodatkowym contentem na tyle długo żeby była warta swojej ceny i przy tym nie zanudzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sama fabula nie jest za dluga. Ale juz platynowanie tej gierki to dobry kawalek gry. Ja z checia drugie tyle bym jeszcze zagral. Trzymam kciuki za kolejna czesc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest strasznie monotonna a do tego słaby design, nie ma kompletnie na czym oka zawiesić, szaro buro pusto .

Niby 2 mapy a ta 2 to kalka pierwszej ....

Zrobiłem już wszystkie fabularne, brakuje mi 1 znajdzki, kończę poboczne i giera znika mi z oczu .

Grę mogę polecić jedynie fanom władcy pierścieni, batmana(te akurat sam lubię ) i osobom lubiącym przesadne gore .

Wpadła mi za free więc ograłem ale szczerze to szału nie ma .

Nie wiem mnie już męczą te assasiny, batman od 2 częsci wzwyż a tu gameplayowo strasznie kotletem wieje .

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem 70 %, ponad 30 godzin gry, zostały mi 3 - 4 misje wątku fabularnego i po 20 godzinach gra zaczęła mnie nużyć. Pogram jeszcze trochę, skończę wątek fabularny i chyba gra pójdzie w odstawkę.

Gra bardzo fajna.

Edytowane przez Perła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie gra się super !!! 15 godz minęło bardzo szybko,wątek fabularny ledwo ruszyłem,cisnę misje poboczne,bawię się świetnie !!!

 

Zdecydowanie dla mnie jest to najlepsza gra w 2014 roku. Oczywiście,że były też remastery TLOU i GTA5,które bardzo mi się podobały,ale jednak Śródziemie wygrywa fanem i klimatem :)

 

1. Śródziemie Cień Mordoru

2. The last of us

3. GTA V

4. Tomb raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ja ją kupiłem na wyprzedaży na PSN (chyba pod koniec listopada) za 149 zł w przeliczeniu po użyciu dwóch zdrapek za 81 zł plus kod zniżkowy allegro wyszło mi jakieś 106 zł. I wiecie co ? Mogłem lepiej wydać te 106 zł gra jest jak dla mnie po prostu mocno średnia. Fabuła słaba jak w grach Ubisoftu :P Do tego w ogóle nie czuje tutaj klimatu Śródziemia. Widać że jest to tytuł wydany na szybko i nie dorobiony. System nemezis, fajnie pomyślany ale niedopracowany. Główny bohater to w ogóle jakaś kpina. To taka prosta siekanka orków ale nic więcej. Fakt system walki całkiem fajny, na początku mało rozbudowany ale po odblokowaniu kilku skili robi się naprawdę ciekawie. Grafika też całkiem ładna choć monotonna. Jak dla mnie 6/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro slot za 150 razem z dodatkami. Dziwne jest to, że niektóre dodatki u mnie na koncie działają (skórka, próby, runy) natomiast ten, na którym mi najbardziej zależało, czyli "Król Polowania" nie działa :/

Co do samej gry to jestem zadowolony. Rozgrywka bardzo przyjemna, walka satysfakcjonująca, system Nemezis ciekawy. Fabuła faktycznie mocno średnia, zakończenie rozczarowało. W grze zrobiłem platynę, zajęło mi to 30 godzin (po pierwszych 20tu trochę się znudziłem i odstawiłem grę na tydzień). Miałem farta, ponieważ 2 z 3 najtrudniejszych trofeów wpadło mi za pierwszym razem ;)

Pieniędzy wydanych na grę nie żałuję, dal mnie to jeden z lepszych tytułów zeszłego roku. W drugą część na pewno z chęcią zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×