Skocz do zawartości
Laptok

Middle-earth: Shadow of Mordor

Rekomendowane odpowiedzi

Gra do splatynowania bardzo przyjemna, chociaż jedno trofeum działało mi na nerwy (runa na 25 poziomie), ale co do samej gry mam parę zastrzeżeń. Pomimo grafiki i świetnego gameplayu, fabuła jest szczątkowa, Talion czasem chodzi jak pobity i jak na większość ścian się wspina, tak przed sporą częścią jednak potrafi stać jak idiota. Sam system Nemezis jest całkiem ciekawy, ale nie rozumiem tych zachwytów nad nim. Pobawiłem się nim chwilę, potem wykorzystałem do potrzebnych platyn i tyle mojej interakcji z nim było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Ja pierwszy raz widziałem tak rozbudowany system jaki się znalazł w tej grze. Ja pomimo splatynowania jeszcze długo bawiłem się tym systemem. :)

 

A co do runy 25 lvl to fakt jest trochę uciążliwy ten pucharek.

Edytowane przez BartexXx20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta runa wpadła bez kombinowania. A nemezis rządzi, ciekawe kiedy zacznie się kopiowanie go w innych produkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd ten cały hype na Shadow of Mordor to nie wiem. Myślałem, że to Monolith wymyślił ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli coś podobnego było w Diablo, to nie dziwię się, że w Shadow of Mordor jest ten system Nemezis tak dobrze odbierany. Zupełnie inny gatunek i jako gra akcji ma większą grupę odbiorców. A tak w ogóle to raczej na ten tytuł nie było hype'u, wręcz przeciwnie, oczekiwano średniaka a wyszła bardzo dobra gra, która okazała się dla wielu pozytywną niespodzianką. Podobnie jak nowy Wolfenstein.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem bliskie spotkanie z karagorem, pokazał się X, naciskałem i nie pomogło. Trzeba trzymać czy naciskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynka dziś wpadła. Grał ktoś w Króla Polowania ? Warto ?

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś już Season Passa? Interesuje mnie czy zawiera te dodatkowe wyzwania i runy, które można pojedynczo zakupić w PS Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakieś bronie,pancerze do kupienia jak w inkwizycji czy tylko dopakowywuje sie to co ma?

Jestem zawiedziony ze nie mozna zapisywać gdzie sie chce bo tych punktów zapisu tylko pare na całej mapie

Tak sobie biegam, zabijam urki, one sie odnawiają i tak trochę w kółko,nie wciąga jak np.inkwizycja(polowe mapy otworzyłem)

Nigdzie nie mogę znaleźć info jaki ja mam level bo kapitanowie swoje podają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest typowy RPG tylko sandbox jak Watch Dogs czy Assassin.

Twój poziom określają umiejętności oraz runy które posiadasz.

Policz sobie umiejętności i będziesz miał "poziom".

Kapitanowie mogą podawać znacznie więcej niż tylko poziom - wystarczy wykraść informacje o nich.

 

...oj chyba spodziewałeś się zupełnie innej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pucharkiem Płomienie zemsty, wygląda na zabugowane. Próbowałem już różnych sposobów - podpalałem berserka strzałą i później egzekucja, jednego złapałem i wrzuciłem do ogniska  ;) po czym znów egzekucja i nic. Już 4 razy wykonałem egzekucję na płonącym berserku i nadal nie mam trofka. Wam wpadało od razu, czy też mieliście problemy? Może ktoś coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po inkwizycji i co lubię to save kiedy chce bo muszę coś innego zrobić

Tu jest ich bardzo mało -wiem o kapitanach ale dzięki za info o liczeniu swoich sił

Gra jest dobra i np warto zagrać ale mnie sie chyba apetyt rozbuchal po inkwizycji:)

Ten pies jak go ubić ? Trzeba wycelować prosto w pysk? Bo trafiam je 2,3 strzałami i zabijają mnie przerośnięte kundle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w końcu je zabijesz a nawet będziesz mógł na nich jeździć.

Jak an razie ich unikaj ;)


 

Mam problem z pucharkiem Płomienie zemsty, wygląda na zabugowane. Próbowałem już różnych sposobów - podpalałem berserka strzałą i później egzekucja, jednego złapałem i wrzuciłem do ogniska  ;) po czym znów egzekucja i nic. Już 4 razy wykonałem egzekucję na płonącym berserku i nadal nie mam trofka. Wam wpadało od razu, czy też mieliście problemy? Może ktoś coś poradzi?

 

Miałem duże problemy.

To jest ciężkie do zrobienia - wymaga albo szczęścia albo techniki.

Brzmi prosto.

Ładujesz poziom egzekucji, podpalasz berserka i go zabijasz.

Trudniej zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że za każdym razem jak to robię, to mi wyskakuje +30xp za berserka i +5xp za spopielenie. Wychodzi na to, że on się wcześniej spala zanim zdążę go zabić, mimo że wykonuję animację. Zostaje tylko próbować? Którym sposobem to zrobiłeś? Ognista strzała, wysadzenie ogniska.grogu, czy wrzucenie do ogniska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie do ogniska chyba.

Chyba w drugiej lokacji w prawym dolnym rogu jest wieża a koło niej zaraz obozowisko z ogniskiem.

Próbuj do skutku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę grę się jakoś zapisuje, czy wystarczy opuścić grę i automatycznie się zapisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie i zrespi cię w najbliższej wieży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem parę wież i ciągle zaczynam w wieży w której zacząłem grać w tę grę, mimo że byłem bliżej innej wieży. Zmieniają się też kapitanowie w armii Saurona.  Mam brak informacji na temat kapitanów, a przed wyjściem z gry miałem sporo informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to może przed wyjściem teleportuj się do najbliższej wieży ? Będziesz miał wtedy pewność że gra się automatycznie zapisała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że za każdym razem jak to robię, to mi wyskakuje +30xp za berserka i +5xp za spopielenie. Wychodzi na to, że on się wcześniej spala zanim zdążę go zabić, mimo że wykonuję animację. Zostaje tylko próbować? Którym sposobem to zrobiłeś? Ognista strzała, wysadzenie ogniska.grogu, czy wrzucenie do ogniska?

Ognista strzała oraz WYSADZENIE ogniska zabiją go zanim zdążysz zrobić egzekujcę.

Musisz go CHWYCIĆ (R1), pchnąć w stronę ogniska i dopiero zrobić egzekujcę. Musisz mieć też nabite combo (jak nie masz perka z obniżeniem z 8 do 5 to bez niego ani rusz) ale nie na nim tylko na innym uruku, bo jeśli nabijesz na nim to duża szansa, że samo pchnięcie w ognisko go zabije.

Edytowane przez konstant
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak jak piszesz i nie wpadało :/ za to widziałem na yt jak koleś pakował berserkowi najpierw strzałę, a później robił egzekucję i wpadał mu trofek :sad: no nic, będę próbował. Muszę przejrzeć też runy, może mam jakąś dającą dmg od ognia i dlatego płomienie zabijają go wcześniej.

 

EDIT:

Udało się, trofek wpadł! Jeśli ktoś ma problemy, to polecam ten filmik:

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dla mnie większy problem stanowiło znaleźć berserka, niż zrobienie tej sekwencji. Wiem, że już po temacie, ale może komuś jeszcze pomogę. Ja to zrobiłem w ten sposób, że znalazłem grupkę z berserkiem, nabiłem combo aby móc podpalić mobka, a następnie dokonałem na nim egzekucji wciskając trójkąt i kółko o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem jak ja to robię. Tym bardziej, że napisałeś, że ognista strzała zabija go od razu i wcale nie trzeba wrzucać go do ogniska, ale co ja tam wiem, kłócić się nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×