Skocz do zawartości
DaraS

The Evil Within

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma się co martwić o ten tytuł. Koncepcją najbliżej mu do Residenta 4. Sporo action ale w dobrym klimacie.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu kupilem ps4 , z niecierpiwoscia czekam na re 2 revelations i re remake hd na nowa generacje 

narazie oprocz watch dogs i gier z plusa nie mam zadnych gier , przymierzalem sie do kupna infamous i tlou w tym tygodniu ale po reckach widze ze raczej wybor padnie na evil within 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym wyznacznikiem jest Gametrailers a oni dają mocne 9/10. Filmiki tylko nakręcają hype, chyba się złamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj postanowiłem na jakimś streamie zobaczyć może 15 minut rozgrywki... wiadomo, że nie ma co wyciągać wniosków, ale co mi się rzuciło w oczy:

Wydawało mi się, że często doczytują się tekstury. Mam wrażenie, że ta gierka to bardziej gore niż horror. Ok, niektórzy powiedzą, że to też może być horror, ale ja gore tak nie traktuję. Więcej widziałem tam obrzydlistwa niż klimatu. Przed premierą gry w trailerach widziałem motywy z różnych gier: trochę RE1, trochę RE4, trochę SH... tak chyba, żeby każdemu dogodzić. Nie wiem czy nie lepiej skupić się na jednym i zrobić to naprawdę dobrze. Tak patrząc na trailery, twierdziłem że ta gra to będzie takie 7,8/10, nic więcej. Dobra gra dla fanów horroru, ale nie jakaś rewolucja.

To co wyżej napisałem nie zmienia faktu, że jak ktoś lubi horrory, to oczywiście trzeba w to zagrać. :)

W ciągu tych piętnastu minut, był jeden fragment, który ogromnie odwoływał się do Resident Evil 1... jejka, jak mi się buzia ucieszyła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka od Gametrailers

 

Daja 9 :)

 

Ogolnie rzecz biorac gra niespecjalnie sie interesowalem ze wzgledu na fakt, iz nie bardzo mialem faze na takie gry. Cos sie jednak zmienilo i mysle, ze przytule The Evil Within za czas jakis, bo wyglada naprawde obiecujaco :)

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekałem na tego typu grę od premiery PS4, no i w końcu się doczekałem :) .

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest mega! Klimat, klimat i jeszcze raz klimat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero odpaliłem ,widać cięzki klimat;)

Jedno ważne pytanie :czy cała gra jest w tych niefajnych proporcajach tzn: mam dwa czarne pasy,góra i dół.Czsem filmy mam w tym formacie ale wtedy zmieniam sobie na 16:9 i mam pełen ekran;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inny poziom horroru...outlast jest grą niższego sortu bazującą tylko na jump scare'ach.

TEW jest grą która straszy klimatem jak Silent Hill do którego jest porównywana.

 

A czy to prawda przekonam się już jutro, kiedy to gra mi się zassa przez SFS.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne pasy w tej grze sa ogromne, gdyby je polaczyc to 1/3 ekranu zabrana jak nic, pierwsze co polecam zrobic po odpaleniu gry to pokombinowac z aspect ratio TV.

 

C3FCKtP.jpg

 

Na szczescie po drobnych zabawach z suwakiem udalo sie ogarnac temat tak ze polowe pasow wcielo i nic sie nie wydluzylo sztucznie na ekranie.

 

O samej grze, po 2 godzinach grania moge napisac ze jest klimat, jest brutalnie/groteskowo ale na pewno nie jest strasznie, lekkie napiecie podbudowane klimatem i muzyka, wiecej tu survivalu niz horroru, takze srania nie bedzie, ale luznej przygody tez nie. Dziwi mnie ze celowanie w grze TPP z rewolweru wyglada jakby gra przelaczala sie w FPSa i zmienic sie tego nie da, ale idzie sie jakos do tego przyzwyczaic. Chyba tyle, tak na szybko ...

 

Ok, wracam do grania.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tymi pasami, mi w ogóle nie przeszkadzają. Dzięki temu czuć bardziej filmowy klimat ;). Troszkę pograłem i już jestem kupiony. Dla mnie to taki mix RE4 i Silent Hill. W pomieszczeniach grafika jest dobra. Na zewnątrz i zwłaszcza w nocy już troszeczkę gorzej. Klimat oczywiście świetny. Upgrade broni itd, też daje radę i naprawdę będzie w czym grzebać.

Fajnie że dodali motyw z cichym eliminowaniem przeciwników, dzięki temu można oszczędzić trochę ammo. Nie podoba mi się postać w ruchu. Jakoś tak nienaturalnie biega, jakby podskakiwał. Na razie krótko grałem i nic więcej nie mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem właśnie 2 chapter.Ogólnie nie jest zle ale te pasy mnie dobijaja.

Na których chapterach już jestescie??

Zauwazył ktoś gdzieś jakąs fabułę? Do 2 chapteru bardzo słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak mogą się komuś podobać te czarne pasy na ekranie. :biggrin: Można zasłonić czarną taśmą ekran na górze oraz dole i będzie to filmowe doświadczenie. To są gry, a nie filmy... podobnie jak te niby 30fps to bardziej filmowe doświadczenie. Nie przekonuje mnie to. No, ale dobra... gusta. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem jak komuś mogą tak bardzo przeszkadzać, ale o gustach się nie dyskutuje. Mam prośbę do tych co nic innego nie robią oprócz grania i ją pewnie do jutra skończą. Panowie nie zdradzajcie za dużo, bo nie będzie niespodzianek :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym przeszkadzają mniej, innym więcej, jeszcze innym wcale. :) Tu chodzi o fakt, że przez te czarne pasy, zasłaniany jest ekran, a poprzez to widoczność. Ciekaw jestem kolejnych opinii jak z tym straszeniem. Z tego co widziałem, to jak pisałem - bardziej gore i masa brutalności niż strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 cali, więc może nie jestem obiektywny ;). Przypomniałem sobie jeszcze o jednej rzeczy która mi się nie podoba, mianowicie kamera przy strzelaniu jest za blisko pleców. Ale może odrobinę się czepiam.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ci to przeszkadza? Za dużo zasłania? Mało widać? Wtedy wyobraź sobie, że tych pasów nie ma... od razu byłoby lepiej. :) Ok, koniec tego tematu, bo wiadomo o co chodzi. Temat ma dopiero trzy strony, a warto poczytać opinie co do samej gry. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kupilem na amerykanskim PSNie wiec tam na pewno znajdziesz.

 

@anarom

 

Pasy przeszkadzaja, nie po to masz te 55 cali zeby ktos w imie czegos przyszedl i siekiernął 1/3 twojego TV. Im mniejszy TV tym bardziej sie to w oczy rzuca, zaufaj.

Edytowane przez kill
Nie bluzgamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to specjalny zabieg artystyczny. Gra jest zrobiona w formacie obrazu 2:35:1, żeby nadać jej kinowego posmaku. Może wydaje się wam, że mniej widzicie, ale w rzeczywistości na obrazie gry mieści się dużo więcej niż w formacie 16:9.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×