Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

a pozniej wada wzroku -13 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Możliwości są przeogromne.

 

No, przy 3D tez rzekomo byly.

 

A znajac zycie wyjdzie z tego gimmick bez gier, kolejny po muvie i 3d, Sony powinno skupic swoje fundusze na nowe tytuly a nie jakies niszowe gadzety (nie oszukujmy sie, mainstream to to nie bedzie).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie zaryzykuje to sie nie zarobi. Jakby nie to ryzyko to po dzis byś gral w bierki, warcaby lub szachy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka informacji :) - oczywiście nie są potwierdzone i z przecieku :)

- Planowana premiera jesień 2014 lub Q1 2015 (najpóźniej koniec marca)
- Cena - ktoś już napisał 250-300$
- Nazwa się jeszcze zmieni
- pokazany prototyp nie jest najnowszą wersją urządzenia. Mają już nowszą, (lekko zmienione położenie diod, trochę lepszy ekran itp.) nowa wersja będzie pokazana na jesieni  na GamesCom
- Pierwsze oprogramowanie (nie gry ale doświadczenia VR) będą oparte o znane marki (Last Of Us, God of War, Drive Club - będzie jakaś opcja VR) To nie adaptacje gier ale budowane od zera komponenty/minigry mające pokazać jak można bawić się tymi tytułami w VR.
- Sony stawia bardziej na zupełnie nowe IP które będą tworzone specjalnie pod VR (to wyżej ma zachęcić CoreGamers'ów do zakupu)
- Headset będzie miał własne konsolowe VR Menu 
- zero przygotowań - plug&play
- Na początek dostaniemy dużo tytułów powstających przy współpracy z naukowcami i historykami (kosmos, ocean, virtualne wycieczki itp)
- Podobno będzie nowa wersja PS Home VR

- Sony pracuje też nad kilkoma tytułami online-multi
- Sony uważa, że VR ma przyszłość w grach, edukacji i wirtualnej turystyce - chcą być jednymi z pierwszych którzy udostępnią tą technologię w przystępnej cenie i sterowaniu
- Konsola, pad jak i kamera od samego początku były projektowane jako zdolne do wspierania technologii VR (panel dotykowy - nie trzeba dokładnie widzieć gdzie się dotyka, light-bar w padzie, 2 soczewki w kamerze)
- każda gra VR będzie wspierać PS Move i Pad
- Morfeusz nie będzie kompatybilny z PC - nie na starcie
- Sony prowadzi rozmowy z wieloma indykami  - chcą wsparcia i oryginalnych pomysłów na wykorzystanie VR
 

 

OK to tyle.

Pamiętajcie to plotki i przecieki źródło
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie zaryzykuje to sie nie zarobi. Jakby nie to ryzyko to po dzis byś gral w bierki, warcaby lub szachy ;)

 

Sorry Nath, ale porownanie troche od czapy. Spojrz na rynek gier - Kinect i Move mogly zmienic sposob grania - tymczasem pierwsze z ruchowymi kontrolamii ruszylo Nintendo i chwycilo a to co zrobilo MS i Sony to moim zdaniem niewykorzystany (choc bardziej zmarnowany) potencjal. 

 

Tak ryzyko jest wspisane w biznes - ale co innego testowac urzadzenie (w sklepie, na targach) w przygotowanym demie a co innego zrobic dobre gry wykorzystujace potencjal urzadzenia. 

Jak ktos tu zauwazyl to jest nakierowane na FPP co troche zaweza ilosc gier ktore z tego urzadzenia beda korzystac. 

 

Nie zrozum mnie zle HMD to ponad 20 lat hisotrii niemniej jak do tej pory nie udalo sie zadnej firmie wejsc pod strzechy z takim urzadzeniem. Pewnie jedyne zastosowania znalazla dla tego armia. 

 

Nie problem zrobic urzadzenie i obiecac gruszki na wierzbie - wyzwanie to sprostac obietnicom. A tutaj wiele sprzetow zawodzi. 

 

Tak wiec jak pisalem wczesniej stoje w opozycji do hurra optymistow piszacych: "Shut up! and take my money"

Raczej powiedzialbym - pokazcie mi gry ktore wspolpracuja i mnie oczaruja i usprawiedliwia kolejny wydatek. I lepiej zeby bylo ich (znacznie) wiecej niz te ktore byly dedykowane na move i ktore swiadomie wybralem (seria Sports Champions)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten projekt to kolejny strzał w stopę będzie, zaraz po Move i technologi 3D, czy nawet ostatnio ta śmieszna książeczka.

Zobaczyli, że Oculus Riftem się wszyscy jarają to chcieli wprowadzić coś swojego. To samo było z Move, gdzie zobaczyli sukces NIntendo i chcieli to u siebie wprowadzić.

Skupiają się na takich pierdołach zaraz rozwijać PS4, bo jest daleko w tyle jeśli chodzi o funkcjonalność zbliżoną nawet PS3.
Zastanawia mnie tylko skąd biorą fundusze na te wynalazki przy ich obecnej formie.

 

Ludzie nie chcieli ubierać okularów do telewizorów 3D, a nagle mają grać w tym hełmie, który pewnie jest cholernie niewygodny i po kilku godzinach grania będzie nieźle baniak nawalać.

Nie wiem jaka technologia by musiała tam być, żeby łeb i oczy nie bolały od gapienia się w ekrany przystawione na kilka centymetrów do oczów.

Zresztą już teraz ludzie pisali, że po pograniu chwilę im się we łbie kręci i na wymioty zbiera. Tak tak, kwestia dopracowania, coś trzeba wymyślić :)

 

Poza tym taki sprzęt nie pociągnie bez porządnej biblioteki gier przystosowanych do niego.

Producenci mając do wyboru stworzenie tytułu pod VR, a pod normalny TV raczej nie będą się długo zastanawiać, liczby robią swoje.

Zapewnienia o tym ile to zajebistych gier nie będzie pod to, to można sobie między bajki póki co włożyć.

 

Sony jak zwykle nie chciało zostać w tyle za konkurencją, pytanie tylko po co? Mają genialną konsolę to niech skupią się na zatrudnianiu kolejnych utalentowanych studiów, żeby biblioteka przyciągała, a nie jakieś dziwne wynalazki rodem z filmów Hollywood.

Mnie to bardziej wygląda na następce nieszczęsnego VirtualBoy'a z czasów Nintendo :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny pomysł bo tak naprawdę to już było i nie przyjęło się .Pamiętam jak do blaszaków można było coś takiego podłączyć ale umarło śmiercią naturalną.Nie wiem czy to kwestia ceny czy mozliwośći ale zdechło więc co takiego ma ten projekt ,że się przyjmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny pomysł bo tak naprawdę to już było i nie przyjęło się .Pamiętam jak do blaszaków?

Kiedy było? Dopiero będzie, pc ma dostać też taki kask, nazywa się Ocolus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było? Dopiero będzie, pc ma dostać też taki kask, nazywa się Ocolus.

 

Jesli wierzyc tej VRWiki (http://vrwiki.wikispaces.com/Head-mounted+display)

 

To prosze bardzo:

 

First wave

Sony Visotron (1993) (unreleased ?)

VictorMaxx Stuntmaster (1993)

Victormaxx CyberMaxx ($699) (1994)

Victormaxx CyberMaxx 2.0 (56°H 42°V) ($889) (1995)

Virtual IO i-glasses (30°H 25°V) ($799) (1995)

Forte VFX1 (48°H 35.2°V) ($995) (1995)

Sega VR (1995) (unreleased)

Atari Jaguar VR (1995) (unreleased)

Virtual Boy (1995)

Sony Glasstron (1996)

Philips Scuba (1997)

IIS VFX3D (1998)

Second wave

eMagin Z800 (2005) (40°D $1799.00)

Headplay Visor (2007)

Vuzix Wrap 920 (2007)

Vuzix Wrap 1200

Vuzix Wrap 310XL

Vuzix iWear VR920

Vuzix Wrap VR1200

cinemizer (2008)

cinemizer Plus (2009)

Third wave

Sony HMZ-T1 (2011) (45°H ~26°V 51.6°D $799.99)

SMD ST1080 (2012) (45°D $799.00)

Sony HMZ-T2 (2012) (45°H ~26°V 51.6°D $839)

cinemizer OLED (2012) (30° $749.00)

Oculus Rift (development kit) (2013) (114.5°H 125.5°V $300)

Sony HMZ-T3 (2013 ?) (45°D $2027.00)

Avegant Glyph (TBA Q1 2014) (45°H ~29°V $499)

Sony PlayStation HMD (prototype) (unreleased) (Project Morpheus) (TBA 2014) (90°H)

Sony HMZ-T3Q http://venturebeat.com/2014/01/06/sony-vr/

Oculus Rift (consumer version) (TBA 2014)

 

 

Tak wiec mamy 20 lat historii - i jak do tej pory zaden sprzet nie trafil pod strzechy.

 

Nie zrozum mnie zle bede sledzil informacje ale podtrzymuje swoje zdanie - jelsi pokaza wiele gier i/lub programow edukacyjnych oraz urzadzenie bedzie wygodne nie bedzie meczyc oczu czy tez powodowac innych problemow. Bede sie mu przygladal. Ale daleki jestem od hurra optymizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, ze nie trafił skoro kilka lat temu moc sprzętu była za mała aby komfortowo się tym bawić.

Moim zdaniem to może się udać, jeżeli tylko obraz będzie odpowiednio dobry i bez dużych opóźnień. Wkładamy kask, uruchamiamy GT i przenosimy się na tor wyscigowy. Gracze od zawsze marzyli o czymś takim.

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie o faktyczny czas reakcji. Sony narazie milczy na ten temat. Jesli opoznienia beda uciazliwe to o scigalkach czy fpsach gdzie licza sie milisekundy raczej nie bedzie mowy. W najgorszym przypadku wyjda jakies specjalne, malo wymagajace tytuly pod VR dla casuali I gry typu thief ktore bedzie sie dalo pod VR podciagnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo potencjał w takich goglach VR jest duży i trudno to stawiać na równi z 3D i kontrolerami ruchu, jako kolejną popierdółkę w którą Sony niepotrzebnie się pakuje. Przede wszystkim dlatego, że jest to doskonałe narzędzie do znacznego pogłębienia immersji czyli podstawowej rzeczy na której gry opierają swoją atrakcyjność. 

 

Takie gogle wydają się być naturalnym kierunkiem rozwoju w którym podąża wirtualna rozrywka. Te liczne prototypy świadczą tylko o tym i różne firmy nie przestaną próbować aż którejś się uda. A to, czy w końcu komuś się uda wprowadzić taką zabawkę na rynek masowy zależy od dopracowania technologii żeby była wygodna w użyciu, nie wywoływała nieporządanych efektów i była przystępna cenowo. Resztę zrobi dobry marketing.

 

Ja myślę, że dla niektórych to mogłaby być zabawka oferująca zbyt mocne doznania, ja np. już na zwykłym tv po kilkudziesięciu h grania potrafie się tak wtopić w świat gry, że jak nie gram to myślami częściej jestem w grze niż tu i teraz a w nocy śni mi sie, że jestem w świecie gry. Ostatnio z perspektywy pierwszej osoby zwiedzałem Nowe Tristram w towarzystwie zaklinaczki tak mi D3 siadł na mózg :biggrin:. Było dużo kolorowych straganów jak na jakimś jarmarku xD

 

 

Tu wiadomo, koleś troche gra pod kamerke ale można sobie wyobraźić jakie gry mogłyby powstać i ryć banie oklepanymi motywami z ograniczoną widocznością i niepokojącym podkładem dzwiękowym które nawet na tv czasami potrafią przyśpieszyć puls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tu wiadomo, koleś troche gra pod kamerke ale można sobie wyobraźić jakie gry mogłyby powstać i ryć banie oklepanymi motywami z ograniczoną widocznością i niepokojącym podkładem dzwiękowym które nawet na tv czasami potrafią przyśpieszyć puls."

Dokładnie. I tu oddajemy pola  wszelkiej maści agenturą rządowym,reklamowym i innym tworom które wywęszą nie tylko idealne możliwości do przekazu podprogowego .

Edytowane przez szalony_szaleniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować Oculus Rift i byłem w szoku. Nie byłem do końca przekonany wielu zachwytom osób korzystających z tego sprzętu. Jestem zdumiony. To naprawdę działa i jest wyśmienite. Przez około dwie sekundy pamiętałem, że siedzę na krześle i jestem bezpieczny. Potem już organizm o tym zapomniał i efekty były zdumiewające. Nie wiem czy sprzęt Sony okaże się sukcesem, ale te okulary to faktycznie może być przyszłość gamingu fps i zastosowań okołogrowych.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit - było :/

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy trafi na oculusy/morpheusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wypali :) trzeba czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zrobią z OVR jakiś socjalny gadżet do zbierania lajków i wyświetlania reklam...  :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cieszy to, że technologia została kupiona za tak wielkie pieniądze, ponieważ widać jakie nadzieje są z tym wiązane. Teraz w to wchodzi Sony, a inne firmy raczej nie będą tego tylko biernie obserwować.

 

Z drugiej strony smuci fakt, że kupił to Facebook. Najlepiej spokojnie obserwować te okulary. Jak nie Oculus, to Project Morpheus... Uważam, że powstaną jeszcze okulary od innych firm. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oculus VR kupione przez Facebook'a!

http://www.ppe.pl/news-27563-facebook_kupil_oculus_vr_.html

 

Chyba teraz dobitnie widać, że okulary VR to jest przyszłość. :)

 

RIP. Wczesniej napisalem ze to bedzie niewypal, ale w zyciu nie spodziewalbym sie ze technologia nie zdazy nawet ujrzec swiatla dziennego. Bez wsparcia tworow gier technologia bedzie totalnie useless, Sony ze swoim wlasnym VR pewnie bedzie cos robilo z exami ale to wszystko, a i tak pewnie skonczy sie jak z 3D ktore tez swego czasu mialo byc przyszloscia gier, a pojawilo sie raptem w ilu, 4ech grach? Tylko zastanawia mnie na co Facebookowi VR, przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie wyda kilkuset $ zeby grac gry z FB czy go przegladac jak moze to zrobic na komorce/tablecie/laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już na etapie devkitów Oculus Rifta są gry, które mają oficjalne wsparcie i takie, które będą miały. Są też gry, które oficjalnego wsparcia nie mają, a z łatwością można znaleźć np. na youtube filmiki, że dzięki pewnie jakiemuś modowi, sprzęt działa. Wątpię aby to była tylko zabawka skoro wielka firma daje 2mld za tę technologię, Sony dopiero co w to wchodzi, a Microsoft sam głośno się nad tym zastanawia.

 

Nie ma co się napalać, ani od razu wróżyć upadku tej technologii. Uważam, że technologia ta ma większe szanse na sukces niż wszelkie nowinki związane z grami z ostatnich lat.

 

Spokojnie, gościu 2mld dolarów pewnie nie szasta na lewo i prawo, i wie jak chce spożytkować Oculus Rifty.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×