Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Projekt Morfeusz nie zapowiada dla siebie poważnych gier. Taka sama sytuacja jak z Move :sad:

 

Poki co nie zapowiada za wiele - a niektore gry wiem ze nie dla mnie wiecej gier z E3 na morpheusza:

 

To moze jeszcze bedzie grywalne choc graficznie dosc hmm skromne, proste....

 

To na VR to chyba bym sie wymiotowal lub dostal epilepsji fotogennej - ogladajac zwiastun wiedzialem ze nie chce w to grac i boje sie nawet gra na TV gwalcila by moje galki oczne:

 

I kolejne kuriozum nawet jest VR bedzie lekkie to nie machac glowa? serio?

 

 

VR nie bedzie tanie, i to nie jest tak ze drogie bedzie w PL, owszem w innych krajach zarabia sie wiecej i wydatek mniej boli ale to nie znaczy ze ludzie rzucaja sie na nowinki techniczne (czesc tak ale to wszedzie) a czesc spokojnie czeka nie pali im sie chca wiedziec ze wydane pieniedza beda dobrze zainwestowane (np jeden z moich znajomych  ktory kocha wyscigi gdzies ma to ile kosztuje kierownica bo jesli nawet wyda 3K pln na caly wypasiony zestaw to spedzajac w roznych grach 500h lub wiecej to cena za godzine wyjdzie 6pln lub mniej - ot taka racjonalizacja zakupu).

 

Oculus wymaga mocnego PC ale w sklad paczki bedzie wchodzic:

- helm

- xbone elite kontroler (na ktorego ostrze sobie zęby - bo przypadl mi do gustu)

- osprzet do identyfikacji ruchow gracza.

 

Morpheusz:

- helm

i tyle

Pada kazdy ma, jesli gry beda wymagac move to dodatkowy wydatek, nie wspominajac o tych co beda musieli kolejne chyba 50eur wydac na kamerke.

 

Jak bedzie czas pokaze - ja preferuje granie z padem w lapie przed TV. I raczej to sie nie zmieni, mysle ze nie jestem w tym osamotniony i wielu graczy ma podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oculus wymaga mocnego PC ale w sklad paczki bedzie wchodzic:

- helm

- xbone elite kontroler (na ktorego ostrze sobie zęby - bo przypadl mi do gustu)

- osprzet do identyfikacji ruchow gracza.

 

Morpheusz:

- helm

i tyle

Pada kazdy ma, jesli gry beda wymagac move to dodatkowy wydatek, nie wspominajac o tych co beda musieli kolejne chyba 50eur wydac na kamerke.

 

 

podejrzewam, że na rynek trafią też zestawy Morfeusz + PS kamerka dla osób, które nie mają + może 2x move od razu w pakiecie.... trzeba tylko poczekać na premierę :D 

 

 sam oculus wywołał na mnie pozytywne wrażenie, ale jednak jakość ekranu była taka sobie a PM ma mieć OLED FHD więc powinno być lepiej :D 

 

z decyzją o zakupie wstrzymam się do premiery, mam nadzieję, że Sony wyda sklepom wersje testowe nie tylko do stolicy ale do innych miast i będzie można samemu ostatecznie sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM sprawdzilby się w grach wyścigowych takich jak pCars. Rozglądanie w trakcie jazdy i zwiększenie realizmu byłoby mniam :)

Edytowane przez marcinn06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriveClub z hełmem - można tylko pomarzyć :D . 

Jedynym tytułem, który dobrze się zapowiada to EVE. Mogliby dorzucić VR do No man's sky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garsc materialow z Eventu w Londynie

 

Z racji iz sa to filmy na YT umieszczam w spoilerze:

 

 

 

 

 

 

Juz pojawily sie teorie ze to wcale nie smigalo na PS4, wielkie czarne budy i wyprowadzenia kabli a konsoli nie widac.

Absolutnie nie mozna bazujac na nagraniach ani zaprzeczyc ani potwierdzic.

Faktem jest ze na roznych konfach i prezentacjach robi sie rozne tricki zeby wypasc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o tych budkach myślałem. Po prostu nie wierzę - NIE WIERZĘ - że gra pokroju RIGS działa w 120 fpsach... To nie wiem jaki sprzęt by musiał mieć morfeusz, żeby to wygenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o tych budkach myślałem. Po prostu nie wierzę - NIE WIERZĘ - że gra pokroju RIGS działa w 120 fpsach... To nie wiem jaki sprzęt by musiał mieć morfeusz, żeby to wygenerować.

 

Nikt nie mowil jesli mnie shluch nie zawodzi o 120fps. Mowili o 120Hz odwierzaniu obrazu, co oznacza ze bez problemu bedzie mozna puszczac i obraz ktory moze dzialac w 120fps.

 

Tak czy inaczej widze ze na forum zainteresowanie marne, nawet nikt Kingi nie skomentowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej widze ze na forum zainteresowanie marne, nawet nikt Kingi nie skomentowal :P

 

Kingi nie będę komentował bo mnie strasznie to dziewczę irytuje (znaczy nie trawię jej :whistling:   )

 

A sam Morfeusz póki co niespecjalnie mnie rusza - głównie z jednego względu: niestety ale Sony ma dziwną tendencję do porzucania swoich dzieci (move, vita) więc obawiam się, że i M. może podzielić ten los.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam gadacie, ja z Kingą z chęcią bym potestował jakąś ciekawa grę w coopie na Morfeuszu :P 
 

 

Nikt nie mowil jesli mnie shluch nie zawodzi o 120fps. Mowili o 120Hz odwierzaniu obrazu, co oznacza ze bez problemu bedzie mozna puszczac i obraz ktory moze dzialac w 120fps.

Jeśli nie osiągnie minimum 120 klatek, to nic im chyba nie da 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam gadacie, ja z Kingą z chęcią bym potestował jakąś ciekawa grę w coopie na Morfeuszu :P 

 

 

Chyba the bitcher albo inny BioCock :P

 

Jeśli nie osiągnie minimum 120 klatek, to nic im chyba nie da 120Hz.

 

 

Chodzi o oszukanie oka, im wieksza czestotliwosc tym wiecej razy obraz odswieżany jest na sekunde, ma to znaczenie szczegolnie jesli chodzi o odleglosc oczu od wyswietlacza. Oraz tego czy mamy doczynienia ze statycznym czy dynamicznym obrazem.

Tak wiec samo podbicie odswiezania ma sens.

 

To tak na chlopski rozum ale moge sie mylic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kto pierwszy się porzyga po tym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś wyjaśnione jak oni chcą wykorzystać te 120hz?

Wiadomo, że chcą zredukować jak najbardziej inputlaga, żeby tego rzygania nie było, pytanie tylko jak :P 

Chyba, że wyjdą jakieś gówniane gierki z kiepską grafiką, które pójdą w 120FPS i będzie można grać przez dłuższy czas. Będą również gry w 60FPS/30FPS(o zgrozo), gdzie pogramy 5-10min a w zestawie z grą dostaniemy torbę na wymiociny. Ogólnie obawiam się, że będzie tak jak z movem, na początku wielkie wow, jakie to super, a potem będzie leżało w szafce czekając na lepsze gierki.

Sam zamysł hełmów/okularów VR bardzo mi się podoba, jednak dopiero przy następnej generacji technologia rozwinie skrzydła, chyba, że po drodze, porzucą projekt. Największy potencjał widzę w samochodówkach, oculus/morfeusz, kierownica i jazda, bez rzygania of kors :D
Miałem okazję przetestować rok temu na PGA oculusy z demem kolejki górskiej. Gdyby nie gościu który asekurował, pewnie bym leżał na ziemi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustaka nie ma co komentować :)

Niech robi zdjęcia skarpet.

Jakie to głębokie, pewnie znasz ją osobiście. Edytowane przez SkibaPL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś wyjaśnione jak oni chcą wykorzystać te 120hz?

Wiadomo, że chcą zredukować jak najbardziej inputlaga, żeby tego rzygania nie było, pytanie tylko jak

Chyba, że wyjdą jakieś gówniane gierki z kiepską grafiką, które pójdą w 120FPS i będzie można grać przez dłuższy czas. Będą również gry w 60FPS/30FPS(o zgrozo), gdzie pogramy 5-10min a w zestawie z grą dostaniemy torbę na wymiociny. Ogólnie obawiam się, że będzie tak jak z movem, na początku wielkie wow, jakie to super, a potem będzie leżało w szafce czekając na lepsze gierki.

Sam zamysł hełmów/okularów VR bardzo mi się podoba, jednak dopiero przy następnej generacji technologia rozwinie skrzydła, chyba, że po drodze, porzucą projekt. Największy potencjał widzę w samochodówkach, oculus/morfeusz, kierownica i jazda, bez rzygania of kors :D

Miałem okazję przetestować rok temu na PGA oculusy z demem kolejki górskiej. Gdyby nie gościu który asekurował, pewnie bym leżał na ziemi ;P

Czy to czasem nie będzie na zasadzie, że jeden ekran leci po 60 i w ten sposób robią z tego magiczne 120?

Dla mnie ten wynalazek to będzie na chwile tak jak Move czy inne tego typu rzeczy. Ludzie kupią, sprawdzą, potem gier na niego robić nie będą i znów pójdzie w zapomnienie. Jak się pomyle to odszczekam wszystko, ale na to potrzeba czasu.

Chociaż nie ukrywam, że chętnie bym sprawdził w DriveClub czy Gran Turismo w widoku z kokpitu. Może tutaj dać radę.

Z tego co mówili to była jakaś gra The Kitchen, która zrobiła spore wrażenie.

Jakiś horror, który rył beret, nawet Angry Joe się wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiel, Patricko - tak ale teraz wezmy pod uwage cene zestawow 2x move + cam +  nav stick do PS3 i zestawmy to z plotkami o cenie morfeusza....

ze nie wiem jakie byly ceny na premiere strzelam niechaj zestaw do PS3 kosztowal 100eur a morfeusz mowi sie o 300 a do tego nie kazdy ma ps4 camera ktorej VR wymaga dodatkowe 100 eur...

I nie chodzi tu wcale o stosunki ceny do zarobkow  w PL, wsrod moich kumpli graczy konsolowych - kazdy chcialby przetestowac na standzie, kupic jesli beda  gry (liczba mnoga) ktore im podejda moze 2  na 10 z ktorymi rozmawialem.

 

Co do wyscigow - tak tutaj w teorii to wyglada ciekawie - ale nie kupilbym urzadzenia w ciemno musialbym miec mozliwosc przetestowania. DriveClub i jego trailery mialy przeciez pierwszoosobowe doswiadczenie gdzie widac bylo rece, ktore otwieraja drzwi wsiadamy rozgladamy sie po szczegolowym wnetrzu to naprawde wygladalo jak pisane z mysla o VR.

GT7 - porzucmy nadzieje, moze i bedzie obsluga ale patrzac na cisze w temacie GT7 obawiam sie ze ukaze sie moze w 4ry lata po premierze GT6.

 

Jedyna gra ktora miala wsparcie dla VR to project cars, byl testowany z oluculem jesli sie nie myle a takze, w jakims wywiadzie  z tworcami mowili ze jesli beda wspierac to wiecej niz jedno urzadzenie i pracuja  nad tym.

 

Mimo wszystko jakos ciezko to widze. London Heist mimo iz fajnie zrobiony to dalej jest rail shooter i nic wiecej ot inne sterowanie, do tego raz mozna grac na siedzaco raz trzeba przysiady robic, co troche moze wybijac z zanurzenia w swiecie no chyba ze taki zamysl zeby ludzie robili krotkie sesje.

 

Podobnie jak Patricko obawiam sie ze bedzie to kupa szmalu ktora Sony upupi, a jak wiadomo nie bardzo ich na to stac. I rowniez jesli okaze sie ze bylem w bledzie grzecznie przeprosze za swoje czarnowidztwo.

 

Kinect - v1.0 mial potencjal dema z  E3 zachecaly ale co z tego skoro tech demo i pupa zbita bo te rewolucyjne pomysly  nigdy nie zostaly zrealizowane.

To samo move to proste i  srednio dokladne urzedzenie mialo potencjal na danie graczom funu, ale no wlasnie... to nie do konca rozumiem sprzedalo sie dobrze a nikt nie inwestowal w gry - Sport Champions 1 bylo conajmniej dobre, Sport Champions  2 bylo srednie (na kij mi kreator kreatur - znaczy postaci tak koslawych ze te z 1ki prezentowaly sie o niebo lepiej), uproszczona rozgrywka no slabo. Moze gry nie sprzedawaly sie az tak dobrze - ale to bledne kolo bez gier urzadzenie skazane jest na porazke trzeba isc pod prad i probowac wydawac gry szyte na miare z nowymi pomyslami. Ale tutaj widac czegos zabraklo.

 

Przy morfeuszu gier ma byc  ponoc sporo ale tutaj obawiam sie ze bedzie tak jak z calym PS4 bo gier na PS4 (chocby sprzawdzajac zasoby wikipedii jest masa) ale co z tego skoro mamy indykow na tony, remastery/porty indykow, porty/remastery innych gier, i w koncu troche gier z  mysla o tej generacji. Nie ilosc a to czy gry sa dobre sie liczy.

 

Co do grozy - czytajac opinie na temat Aliena izolacja to i to ze niektorzy grali w pielucho majtach to dodanie np do tej gry obslugi VR moglo by naprawde skutkowac ich szybkim zapelnieniem. Wiec spokojnie sa gry ktore nadaja sie do tego zeby dodac w nich obsluge VR (SOMA tez mogla by wypasc interesujaco).

 

Nic to 2016  ma co cos miec premiere pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak mówiłem. VR może się świetnie sprawdzić przy horrorach.

Ja już pisałem to dużo razy, ale nigdy nie zrozumie czemu Sony tak pcha kasę w takie rzeczy. Mają ciężką sytuacje finansową, każdy zysk jest na wagę złota, a tutaj topia hajs w takim czymś. Chyba nie liczą na milionowe zyski przy tym? To jest raczej produkt dla ludzi szukających czegoś świeżego w graniu, ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie w tym grać.

Sony nie dość, że pcha się w VR, który pewnie tani nie jest, to jeszcze poszli w streaming gier. Ma to przyszłość, ale jeszcze nie teraz i nie w takiej formie. By steaming gier miał sens to nie może być jakiegokolwiek opóźnienia przy graniu, a o fpsach nie wspominam nawet.

Z jednej strony Sony podejmuje dobre decyzje (okres premiery konsoli), ale z drugiej znowu zupełnie odmienne. Nie potrafię tego zrozumieć, ale może mój mały rozumek nie jest w stanie ogarnąć filozofii tak ogromnej firmy jak Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak mówiłem. VR może się świetnie sprawdzić przy horrorach.

Ja już pisałem to dużo razy, ale nigdy nie zrozumie czemu Sony tak pcha kasę w takie rzeczy. Mają ciężką sytuacje finansową, każdy zysk jest na wagę złota, a tutaj topia hajs w takim czymś. Chyba nie liczą na milionowe zyski przy tym? To jest raczej produkt dla ludzi szukających czegoś świeżego w graniu, ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie w tym grać.

Sony nie dość, że pcha się w VR, który pewnie tani nie jest, to jeszcze poszli w streaming gier. Ma to przyszłość, ale jeszcze nie teraz i nie w takiej formie. By steaming gier miał sens to nie może być jakiegokolwiek opóźnienia przy graniu, a o fpsach nie wspominam nawet.

Z jednej strony Sony podejmuje dobre decyzje (okres premiery konsoli), ale z drugiej znowu zupełnie odmienne. Nie potrafię tego zrozumieć, ale może mój mały rozumek nie jest w stanie ogarnąć filozofii tak ogromnej firmy jak Sony.

 

A to juz sie offtop robi ;)

 

Patrzac z perspektywy korpo szczura.

Streaming - Bylo OnLive (i ja w Szwecji nie narzekalem dzialal bardzo dobrze w moim odczuciu), to miala byc rewolucja, niestety wyszedl z tego strzal z kapiszona, bo za wczesnie jeszcze na to - plusem onlive byly promocje a nawet jesli nie promocje to moim zdaniem dosc rozsadne ceny np 10$ miesiecznie za dostep do ponad 100gier. Ceny poza promocjami byly oczywiscie wysokie za wysokie. Druga fima ktora robila  to samo ale inaczej bylo GaiKai. Ktos w Sony pewnie chcial sie wykazac i stwierdzil ze to moze byc  przyszlosc wiec wydali na to kupe siana (320mln$ na samo  GaiKai) i potem sie w to pchali, bo jak sie powiedzialo  A to trzeba powiedziec i B, do tego pomysl zeby usluga byla dostepna na TV tez dobry bo zwieksza grupe docelowa (w  teorii).

Ale koszty ogromne, Development, testerka, wdrazanie itd. Wiec tutaj rodzi sie pytanie jak szybko oczekuja ROI bo to raczej powinni rozlozyc na dekady a  nie lata. Ktos pomysl mial dobry chcial  sie wykazac, pewnie mial poprarcie jakies grupy i mogl sie nawet  na tym wybic. Pytanie czy przypadkiem nie skonczy sie to upadkiem, lub moze miekkim ladowaniem bo finansici nie wybaczaja jesli ROI nie bedzie na czas, wtedy prosta kalkulacja - co bedzie wieksza strata trzymac to czy zamknac w cholere.

Widac ze Sony chce zwrotow kosztow tej uslugi po cenach, ktore dosc glosno krytykuja gracze. Z racji tego (choc moge sie mylic) ze Sony jest teraz liderem jesli chodzi o streaming gier to powinni to wykorzystac i zdominowac rynek przez  pozyskianie klientow -  to mozna dokonac tylko niskimi cenami i liczyc ze liczba  zwiekszona liczba uzytkownikow zapewni przyplyw gotowki.

Do tego w korpach panuje swoiste oderwane od rzeczywistosci a wiec glowa jedno, reka swoje a kazda z nog chce isc w innym kierunku... Ktos podejmuje na wysokim szczeblu decyzje a potem narzuca ja maluczkim mowiac ze to jest droga i ze maja wierzyc w liderow bo ci wiedza co czynia (to nie zart to cytat).

 

Co do VR nie wiem kiedy Sony wpadlo na ten pomysl, ale tutaj moze byc podobnie jak  opisalem to powyzej.

 

Co oba pomysly maja ze soba wspolnego? VR to dluuuga historia (siegajaca lat  60 ubieglego stulecia) projektow ktore, do konca ubieglego stulecia byly porazkami lub nie odniosly zadnego sukcesu. Steaming gier  tez sie nie przyjal.

W wypadku VR mamy doczynienia  z tym iz technologia miala mase ograniczen, czesc z nich dzis udalo sie wyeliminowac  stad proby wielu producentow aby siegnac po wcale nie nowy pomysl i nawet podobnie go zrealizowac tylko uzywajac nowszej technologii.

W  wypadku steamingu - pomysl jest dobry ale technologia troche jeszcze nie domaga, jest dobrze ale wystarczy  pare sekund spadku transmisji ponizej wartosci oczekiwanych i mamy kwas.

 

Pakowanie sie na raz w dwa tak ryzykowne projekty, to w mojej opnii glupota. Zakladanie ze to sie musi udac takze. Byc moze Sony ma plan na  wypadek porazki ale doswiadczenie podpowiada mi ze klopoty, problemy ktore widza  szeregowi  pracownicy corpo-rat-s kadra bujajaca w oblokach dostrzega dopiero jak jest juz naprawde zle i wtedy proboje sie cos z tym robic, czasami sie udaje a czasami  nie.

 

I teraz  skupmy sie na VR - nie wiem ile caly R&D, marketing, eventy, wspieranie tworcow  gier kosztowaly ale moge przypuszczac ze nie malo. Co jesli zamiast wydawac pieniadze w ten sposob,  Sony nawiazalo by wspolprace z roznymi studiami na swiecie rzucajac w  nich kasa w zamian za tytuly na wylacznosc..... Ile wiecej takowych bylo by zapowiedzianych a moze nawet wydanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zmieniło nazwę Project Morpheus na PlayStation VR.

 

 

Tytuł tematu zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny systemu to podejrzewam cenę porównywalną z konsolą. O same gry nie martwił bym się za bardzo.. Lista jest długa i pewnie coś fajnego się trafi.

Atom Universe

*Adrift

*ARK: Survival Wildcard

Among the Sleep

The Assembly

Battlezone

The Deep - tech demo.

Dreams

*EVE: Valkyrie

Futuridium

*Get Even

GNOG

Godling

Headmaster

Jurassic Encounter

Keep Talking and Nobody Explodes

*Kitchen (demo)

*Loading Human

The London Heist - tech demo

*Project CARS

*Q.U.B.E.²

*RIGS: Mechanized Combat

Summer Lesson - perv tech demo ;) *Trackmania

*War Thunder

Gwiazdą oznaczyłem tytuły które uważam za najbardziej interesujące w VR

I to nawet nie wszystkie które znalazłem.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto testował Playstation VR w Warszawie na targach ? Jak narazie tylko to znalazłem z targów odnoszące się do Playstation VR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poczytaniu o tych goglach czas się wypowiedzieć. Powiedzcie mi jeszcze przed szumem cenowym na ile byliście w stanie wycenić te gogle? Ja za nie byłem w stanie dac do 350 zł używka oczywiście, tak to nie żart jestem pewny że dużo nas było gdzie myślało się o jako takiej cenie. Góra 500 zł że by to leżało nowe na półkach. A oni wyskakują z ceną ponad 2000 tys zł? Serio?! Nie wiem jak za granica może tam mogą sobie pozwolić na to urządzenie ale w Polsce wieszczę śmierć szybką. Trzeba wierzyć w to że to cudo nie sprzeda się wcale i tak szybko jak się zrobił bumm na tego typu urządzenia tak szybko padnie to. Bo w przeciwnym wypadku boję się że wszystkie moce przerobowe sony zostaną przerzucone na robienie gier na to gó... A gó... dlatego że się widziało pare pierwszych gierek i jest to 5 woda po praniu. Trzymam kciuki żeby taka tendencja do robienia gier na te bryle sie utrzymała i umarło to tak szybko jak to możliwe. Niech się Sony weźmie za robienie dobrych gier na pada a nie robi z siebie hipsera jak już pal licho z tymi brylami co z ceną za nie. Jak marketingowcy, analitycy i tęgie głowy tej branży mogli ustalić taką cenę i liczyć że w Polsce się to sprzeda? To pozostanie dla mnie największą tajemnica. Życzę szybkiego upadku tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę szybkiego upadku tego projektu.

 

O tym screenie mowisz?

 

PlayStationVREuroPrice.png

 

To jest pewnie tylko placeholder na prawdziwa cene -  wiec ta moze sie zmieniec.

 

Nie wiem czemu zyczysz upadku temu projektowi - to tak jakbys zyczyl zeby sony stojac nad przepascia  zrobilo skok w miejsca w przod.

 

Tej projekt kosztowal ich pewnie kupe siana, porazka moze (zaznaczam moze a nie musi) odbic sie bardzo negatywnie na sony, podobnie zreszta jak inwestycje w GaiKai i porazka PSNow.

 

Sam jestem sceptykiem. Ale akurat o ile tylko Sony zrozumie ze beda dwie grupy docelowe jedna PS VR i druga PS + TV i bedzie dla obu wypuszczalo gry to ja osobiscie nie widze problemu.

 

Uwazam ze TV + pad lub TV + kierownica to sa najlepsze setupy do grania. Owszem czasami mozna pograc w cos innego od tego mam move  ktory jest zmarnowanym potencjalem choc w Sports Champions bawilem i czasami jak chce sie ruszyc bawie sie dobrze.

 

Wiem ze sa tacy co czekaja, i prosze bardzo rozumiem pogon za nowinkami technicznymi, ja pewnie chcialbym to wyprobowac gdzies ale raczej bym nie kupil.

 

Co do ceny - co kto lubi na co kogo stac, bo nie ma co innym zagladac do portfela. 

 

Polska nie jest jakims ogromnym rynkiem zbytu wiec mysle ze nawet jesli w kraju nad wisla PS VR odniesie porazke to o niczym nie bedzie swiadczyc - ciekaw jestem jak to bedzie wygladac w skali swiatowej.

 

Co do jak za granicami - powiem tak PS4 w Szwecji dalej stoi 400eur i ludzie nie widza problemu. Ale z dyskusji w pracy zaoberwowalem pare grup: ci co widza sens VR, ci co sa sceptykami - jedni i drudzy chcieli by wyprobowac nikt nie mysli o kupnie jest tez i 3cia najmniej liczna grupa (2 osoby na 12 graczy z ktorymi gadalem) ktora po prostu lubi nowinki techniczne i pewnie kupi.

Moi znajomi z pracy nie sa grupa reprezentatywna dla calej zagranicy niemniej pokazuje to ze tez nie tryskaja z radosci na mysl o VR i cena jest tak samo jak i w PL jednym z wyznacznikow.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poczytaniu o tych goglach czas się wypowiedzieć. Powiedzcie mi jeszcze przed szumem cenowym na ile byliście w stanie wycenić te gogle? Ja za nie byłem w stanie dac do 350 zł używka oczywiście, tak to nie żart jestem pewny że dużo nas było gdzie myślało się o jako takiej cenie. Góra 500 zł że by to leżało nowe na półkach. A oni wyskakują z ceną ponad 2000 tys zł? Serio?! Nie wiem jak za granica może tam mogą sobie pozwolić na to urządzenie ale w Polsce wieszczę śmierć szybką. Trzeba wierzyć w to że to cudo nie sprzeda się wcale i tak szybko jak się zrobił bumm na tego typu urządzenia tak szybko padnie to. Bo w przeciwnym wypadku boję się że wszystkie moce przerobowe sony zostaną przerzucone na robienie gier na to gó... A gó... dlatego że się widziało pare pierwszych gierek i jest to 5 woda po praniu. Trzymam kciuki żeby taka tendencja do robienia gier na te bryle sie utrzymała i umarło to tak szybko jak to możliwe. Niech się Sony weźmie za robienie dobrych gier na pada a nie robi z siebie hipsera jak już pal licho z tymi brylami co z ceną za nie. Jak marketingowcy, analitycy i tęgie głowy tej branży mogli ustalić taką cenę i liczyć że w Polsce się to sprzeda? To pozostanie dla mnie największą tajemnica. Życzę szybkiego upadku tego projektu.

 

 

350 zł za używkę i 500 za nówkę? :)

 

weź człowieku zejdź na ziemię i przestań pieprzyć takie farmazony. 2000 zł też nie będzie kosztować, to że jakiś włoski sklep sobie taką ustalił za pre-order to nie znaczy NIC. chcą narobić szumu i sobie reklamę.

 

nie twierdzę że VR będzie tanie, dla kieszeni przeciętnego Polaka na pewno będzie drogie. ale wątpię że droższe niż konsola. ja obstawiam okolice tysiąca +/- 100 zł (czyli ok 200-250 euro). może jestem naiwny ale nie tak jak Ty ze swoim 500 zł :)...

 

a i żaden analityk, marketingowiec i tęga głowa tej branży nie będzie ustalać ceny tego gadżetu licząc że się sprzeda w Polsce. oni nas mają w dupie przy ustalaniu cen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym screenie mowisz?

 

PlayStationVREuroPrice.png

 

 

Nie wiem czemu zyczysz upadku temu projektowi - to tak jakbys zyczyl zeby sony stojac nad przepascia  zrobilo skok w miejsca w przod.

 

 

 

 

Bo się boję że jeśli to wypali to moce przerobowe pójdą w VR. Dziś oferta na ps4 jesli chodzi o exy jest tak nędzna że to głowa mała a jeśli by jeszcze mieli zapędzić studia do roboty nad grami na te okularki to już w ogóle załamka w moim przypadku bo nigdy w życiu bym więcej niż własnie 350 zł za to nie dał. a tu nam szykują ponury już chyba nie żart i to rzeczywiście może kosztować 2 tyś. Do teraz nie moge uwierzyć że to tyle może kosztować Ja ps4 kupiłem dla ex z których sony słynęło. Wszystko jak dziś widać poszło nie tak. Naśmiewanie się z inyków na ps4 wszak nie bierze się z niczego. 

 

Cwir: no widzisz dla mnie płacenie za to coś więcej niż 500 zł to w zasadzie frajerstwo. Są różne punkty widzenia. Co w tym jest takiego zajebiste i innowacyjnego że tyle ma kosztować? Hmm może to że niejeden człowiek po godzinie grania się najzwyczajniej w świecie porzyga? błędnik ma każdy inny. Jestem pewny że niejeden człowiek po zagraniu w to miał jazdy z głową. Według mnie sony próbuje wmówić teraz graczom że ta cena to w zasadzie nie tak dużo. JA w tym naiwniactwie nie mam zamiaru brać udziału. I twardo bede twierdził że na początku wiekszość graczy była pewna że jakby ktoś im powiedział że to coś ma kosztować 2tysiące to by ze śmiechu zabił tego śmieszka. Teraz sony stara się oswajać ludzi z tą ceną. Jak tu po paru osobach widać idzie im całkiem nieźle. Oczywiście nikomu nie bronię tego brać nawet za 5 tysiecy. Dla mnie po prostu to jest śmieszne i tyle płacić za okularki 2 tysiace jesli oczywiście się ta cena urzeczywistni.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×