Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Hype na Move opadl dawno, obawiam sie ze na VR tez nie bedzie tytulow ... a chetnie bym tego sprobowal i se kupil  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wiara czyni cuda. Ja jestem przeciwwaga Twojego hajpu.

Owszem byly jakies analizy ze to ma byc ogromny rynek (tyle ze wliczaly karton-boxy do mobilek).

Mysle ze Sony pewnie dopiero na E3 przyatakuje ostro z ogloszeniem PS VR i na tym sie skupi. 

 

Ja jestem chyba na to na stary, TV + pad/kierownica, lub klawiatura i mysz w point & click albo innych indie ktore na PC ogrywam. 

 

Niemniej zycze zeby sprzet spelnil Twoje oczekiwania.

 

Masz na myśli odsłonięcie wszystkich kart dopiero w czerwcu na E3? Stary, do tego czasu sprzęt już będzie na rynku, o ile po drodze nie wydarzy się nic niedobrego. No, chyba że miałeś na myśli jakieś konkretne ogłoszenia tytułów na tę platformę, to zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej i to miał na myśli. Ja to jestem BARDZO ciekawy tej technologii i gier do nich. Najbardziej interesuje mnie tekken {?} oraz robinson od cryteka. Twierdzą niby, że grafika ma miażdżyć. VR i świetna grafa? Nie uwierzę póki sam nie sprawdzę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli odsłonięcie wszystkich kart dopiero w czerwcu na E3? Stary, do tego czasu sprzęt już będzie na rynku, o ile po drodze nie wydarzy się nic niedobrego. No, chyba że miałeś na myśli jakieś konkretne ogłoszenia tytułów na tę platformę, to zwracam honor :)

 

Tak dokladnie to mialem na mysli - popraw mnie jesli sie myle ale ja jak uslyszalem ze premiera ma byc 2016.H1 (pierwsza polowa roku), od razu pomyslalem o E3. To sa ogromne targi i ogromna ilosc ludzi ktorzy beda chcieli (i zapewne mogli bo sony przeciez bedzie promowac urzadzenie) wyprobowac PS VR potem czesc z nich ktorym sie to sposoba zostanie adwokatami marki mowiac o tym jakie to swietne doswiadczenie co powinno napedzac sprzedaz.

 

EDIT: no to brief mamy za soba jesli chodzi o PSX 2015 i co? ceny VR nie bylo, podtrzymuje swoja teze o czerwcu 2016 jako pelnym ujawnieniu. Co do samego VR - no sorry gregory  ale gry ktore pokazali Rez, Job Simulator, Zombie driver i to pierwsze niewiadomo co. No sorry ale nie. Owszem w zapowiedziach Eagle Flight (od Ubi co klatki gubi), i Golem - ale to byly trailery a nie gameplay wiec nie jaralbym sie na zapas.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś (zresztą ja też), że na początku stycznia odbywają się targi CES 2016 :) Sony będzie miało swoją konferencję, i jest wielce prawdopodobne, że wtedy odkryją wszystkie karty. Kiedyś w końcu muszą...

Wcześniej nie brałem tych targów pod uwagę, bo zupełnie wyleciały mi z głowy. 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne czekają aż Oculus poda datę i cenę Będą chcieli być szybsi Wszyscy grają na zwłokę żeby wyjść lepiej na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Oculus ma dzialac na PS4? Pol roku temu cos tam przebakiwali, ze byc moze bedzie kompatybilny, ale potem nie sledzilem newsow.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś (zresztą ja też), że na początku stycznia odbywają się targi CES 2016 :) Sony będzie miało swoją konferencję, i jest wielce prawdopodobne, że wtedy odkryją wszystkie karty. Kiedyś w końcu muszą...

Wcześniej nie brałem tych targów pod uwagę, bo zupełnie wyleciały mi z głowy. 

 

Owszem zapomnialem o CES, ale to nie jest wydarzenie stricte growe. Poki co jak pojrzysz na  rozpiske: https://www.cesweb.org/Register-Plan/Full-Schedule.aspxto Sony ma jak do tej pory krotki czas i to ogolnie Sony Electronics a nie Playstation. Biorac pod uwage ze targi o takim rozmachu wymagaja przygotowan oraz ze konfy zaczna sie 5. stycznia, a same targi  trwaja do 9.  to  watpie aby wiele mialo sie zmienic. 

Wiec dalej z uporem maniaka od momentu kiedy sony powiedzialo pierwsza polowa 2016 podtrzymuje teze ze oglosza to dobiero na E3 2016.

 

Niemniej jest dla Ciebie swiatelko nadzieji w tunelu GDC 2016 - na tych targach w 2014 ujawniono PS VR (wtedy jeszcze jako Morfeusz) i te odbeda sie w marcu.

 

 

Zapewne czekają aż Oculus poda datę i cenę Będą chcieli być szybsi Wszyscy grają na zwłokę żeby wyjść lepiej na tym.

 

Nie do konca, cen poki co nikt  nie ujawnil, ale HTC Vive jako jedyne przyblizylo date premiery na kwiecien. Co zrobia inni graczena rynku VR? poczekaja na pierwszy projekt jego cene a potem oglosza swoje projekty? No przekonamy sie w ciagu najbliszszego polrocza. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie kusi ta technologia ale obawiam się, że to dopiero może być takie przetarcie przed ps5. Gdyby zapewnili, że te google pożyją dłużej niż ps4 to biorę. Bo przychodzi mi na myśl kinect konkurencji, x360 miał własnego kinecta a za dwa lata już trzeba kupić nowego. Oczywiście nie biorę pod uwagę jak potoczyły się póżniej losy tego sprzętu. To jest też ciekawe info http://www.strefagier.pl/aktualnosci/30640/sony-kupilo-firme-tworzaca-sensory-w-stylu-kinecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam beda oledy, wiec technologicznie jesli chodzi o same okulary, to raczej porzadna sprawa. Nie do konca rozumiem argument ze ma to sluzyc 10 lat czy wiecej. Jesli cena bedzie w okolicach 1000zł po tych kilku latach. Dwa ekrany OLED, jednostka obliczeniowa, etc. to musi kosztowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska :) miał ktoś może bądź testował takie okulary gdzie wkłada się telefon ??? jak to się sprawuje?? pościągałem parę apek na tel w tym filmy okulary chcę zobaczyć namiastkę tego co będzie prezentował vr sony wiadomo z lepszą jakością i w ogóle.. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam beda oledy, wiec technologicznie jesli chodzi o same okulary, to raczej porzadna sprawa. Nie do konca rozumiem argument ze ma to sluzyc 10 lat czy wiecej. Jesli cena bedzie w okolicach 1000zł po tych kilku latach. Dwa ekrany OLED, jednostka obliczeniowa, etc. to musi kosztowac.

PS VR jest wyposażony w 1 ekran oled Full HD 1920x1080 120 Hz (960x1080p na każde oko). Matryca oled pod każdym normalnym pikselem ma 3 sub-piksele co wpływa na przejrzystość i ostrość obrazu.

wysłane przez Tapatalk z Xperia Z1 (sorki za literówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska :) miał ktoś może bądź testował takie okulary gdzie wkłada się telefon ??? jak to się sprawuje?? pościągałem parę apek na tel w tym filmy okulary chcę zobaczyć namiastkę tego co będzie prezentował vr sony wiadomo z lepszą jakością i w ogóle.. pozdro!

 

To chyba nie do konca ten dzial, nie wiem czy ktorekolwiek z karton boksow bedzie dzialac z konsola, mozna by stworzyc temat poswiecony VR w dziale PC. 

 

Ja od siebie polecam ten kanal: https://www.youtube.com/channel/UCqfuAd_nL5E2OijxzO2kwng/videos

 

Masz tam informacje o roznych rozwiazaniach mobilnych choc nie tylko, powiem ze ogladalem z zainteresowaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do całej technologi VR to być może już niebawem nie będzie to wymagało tak mocnych sprzętów. Czytałem jakiś tydzień temu że Niemcy ogłosili że opracowali technologię która wyświetla obraz tak jak ludzkie oko i jak aparaty cyfrowe, a więc widzimy ostro tylko to na czym się skupia nasz wzrok, reszta jest rozmyta. To podobno ma znacznie obniżyć wymagania sprzętu. Bo teraz tak jest że cały obraz jest tak samo ostry co wymaga sporej mocy obliczeniowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze tylko tak zapytam bo mam wersje chińska na tel ...okulary czy oculusie bądź vr Sony tez bedzie widać boczne ścianki okularów czy obraz otacza nas czy mój zakres wzroku bedzie miał 180 stopni tak jak w relnym widzeniu bo póki co to efekt tunelowosci widzę a takie rzeczy ro juz w latach 70 mieli;) pozdrawiam ;) dobra sam sobie odpowiedziałem na pytanie poszukałem w internecie i jestem zawiedziony jednak ta technologia jest do kitu oculus 110 a vr 100 stopni a dokładnie wzrok człowieka ma 190 stopni i jedne okulary jakieś firmy sky cos tam bedą mieć 150 i to one chyba bedą najlepszym wyborem bo patrzenie przez grę jak przez lornetkę to śmieszna sprawa a i jeszcze jedno gdyby może zastosowali zakrzywiony ekran w środku dociągnęli by do 160 a tak lipa nie ma szans furory to to nie zrobi ;)

Edytowane przez Aborygen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żeby kąt widzenia wynosił 190'. Mowa oczywiście o wyraźnym widzeniu, które wynosi chyba 50' rozłóż ręce na boki i pomachaj kciukiem... Widzisz go wyraźnie? Pewnie pokombinują cos z tym zakrzywieniem, jak pisałeś. :)

Zreszta, nie ma co sugerować sie obrazkami oraz statystykami, do momentu, gdy sam ich nie założysz :)

Mnie martwią tylko tytuły na ten sprzęcik. Cos czuje, ze graficznie nie bedą zachwycać :)

Edytowane przez Foxter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwią tylko tytuły na ten sprzęcik. Cos czuje, ze graficznie nie bedą zachwycać :)

Sony zastosowało technologię jak w nowych telefonach z subpikselami które mają znacznie poprawić jakość obrazu mimo słabszej rozdzielczości

 

http://www.pssite.com/news/44975/sony-wyjasnia-dlaczego-playstation-vr-bedzie-najlepszy-wyborem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko gry nie były zbyt animowane i żywcem wyciągnięte z kolorowanki dla dzieci. Nie oczekuje cudów, bo na to potrzebują czasu. AC, lub GT styknie :)

Mam cicho nadzieje, ze VR za kilka lat pozwoli na przejażdżkę np. Avantadorem z 12 innymi graczami.

Osobiście tej technologi kibicuje juz od kilku lat, a pierwsze wzmianki na temat gogli pojawiały sie juz za czasów psx lub nawet wcześniej :)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko gry nie były zbyt animowane i żywcem wyciągnięte z kolorowanki dla dzieci. Nie oczekuje cudów, bo na to potrzebują czasu. AC, lub GT styknie :)

Mam cicho nadzieje, ze VR za kilka lat pozwoli na przejażdżkę np. Avantadorem z 12 innymi graczami.

Osobiście tej technologi kibicuje juz od kilku lat, a pierwsze wzmianki na temat gogli pojawiały sie juz za czasów psx lub nawet wcześniej :)

 

Jasne ze wczesniej poszukaj w googlach o historii, ta siega jesli mnie pamiec nie myli polowy zeszlego stulecia (choc w nieco innej formie nizli obecnie rozumiane VR). Historia pokazuje tez ze mimo prob i to wielu, (np. Mark Cerny bral udzial w tworzeniu Sega 3D glasses) jak do tej pory technologia nie byla wystarczajaco dojrzala i przystepna dla uzytkownika. 

 

Owszem nie przecze technologicznie osiagnelismy kolejne kamienie milowe i teraz moze byc inaczej choc obawiam sie ze nie bedzie. 

 

Spojrzmy na chwyt reklamowy 3D - przeciez to jest proste w uzyciu jak sikanie, wciskasz przycisk na pilocie, wkladasz okularki i dziala - a jednak nie chwycilo. 

 

VR czy moze razczej AR moze przyciagac jesli bedzie tak proste jak korzystanie z 3D, a nie helm, kable w przypadku PS VR jeszcze dodatkowy box. Dodatkowo pelna izolacja od swiata zewnetrzego dla wielu jest minusem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym portalem nie sugerował, bo zszedł na psy.

W tamtym roku, pisali że ma niby wyjść pod koniec 2015 ps4 i XOne 4k edition i takie tam inne bzdety :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena, nie wiem. 

Reszta jak dla mnie sie zgadza mialo byc H1.2016 wiec 30 czerwca to ostani dzien pierwszej polowy tego roku.

E3 no jasne ze ogloszenie bedzie na duzych targach. 

 

Co do ceny - to sie okaze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link http://www.microspot.ch/msp/de/gaming/spielsteuerung/sony-playstation-vr--0001037450

ale pewno to jest tak wrzucone na sklep tylko Bo miało wyjść w 1 połowie roku to jest max ustawione 30 czerwiec Miało kosztować tyle co konsola to jet tyle ile kosztowała na premierę w okolicach 2000zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×