Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się, że portal żyjący z marki Playstation toleruje to, co się dzieje w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co się tutaj złego dzieje?

Nikt do niczego nie namawia, nikt do niczego nie zachęca. Rozmawiamy luźno na temat jak uniknąć nieprzyjemności, jak nie wtopić połakomiwszy się na tanie gry od Ruskich czy z Allegro.

Taki temat jest potrzeby żeby nie robić syfu w innych tematach. Jeżeli ktoś z czymś przegina to moderacja reaguje. 

Wszystko jest pod kontrolą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdradzic ten sposob na odbanowanie konta? Bo pierwsze slysze... Jedynie wiem ze trofea da rade przepisac ale to juz na nowe konto.

@Sephirot mysle ze bez problemu ci wpadna trofea. Mi po banie na ps3 i przepisaniu powpadalo. No chyba ze na ps4 zmienili cos w tej materii. Ale bardziej bymbsie martwil czy backup robiony na jednej konsoli odpali na innej bo na ps3 jak kojarze sie tak nie dalo zrobic ale pewny nie jestem.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 8008X przy użyciu Tapatalk

Sposób działa tak, że zrywana jest umowa, którą akceptujesz przy rejestrowaniu się. Zaznaczyłeś, że masz powyżej 18 lat, a mówisz (lepiej żeby ktoś naprawdę młodszy), że masz 14. Wtedy sony musi odejść od umowy, bo jest po prostu nieprawdziwa. Blokują wtedy jakoś konto, że jest nieprawidłowe czy coś w ten deseń. Potem dzwoni osoba powyżej 18 lat, która jest opiekunem prawnym (wymagają chyba także wysłanie dokumentu tożsamości) i mówi, że chce wziąć "opiekę" nad tym kontem. Odblokowują konto no i potem już teoretycznie wszystko powinno być ok. Czy działa to nie wiem, bo nigdy nie testowałem, ale wiele osób mówi, że tak jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak ban na psn może być przyczyną utraty gwarancji? Co ma piernik do wiatraka?

To dlaczego seph  pomagając uszkodzić konsolę nie odda jej na gwarancję.

Pomyśl. Sprzedawanie takiego gówna za przeproszeniem i reklamowanie tego tu nie przystoi temu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego seph  pomagając uszkodzić konsolę nie odda jej na gwarancję.

Pomyśl. Sprzedawanie takiego gówna za przeproszeniem i reklamowanie tego tu nie przystoi temu forum.

To co mi przystoi a co mi nie przystoi to już moja prywatna sprawa a nie sprawa forum. Regulaminu nie łamię.

Ja chcę się pozbyć dla mnie bezwartościowej konsoli, a ktoś chce ją ode mnie kupić znając jej stan faktyczny - to już jego sprawa.

 

Nie psuję specjalnie konsoli bo uważam że o wiele szybciej i z lepszym rezultatem załatwię sprawę w takim stanie w jakim jest konsola. Już od jakiegoś czasu myślałem o tym co zrobić żeby zaopatrzyć się w nową konsolę ale żal mi było zawartości tej. 

Nawet przeżałuję dysk 1TB który mógłbym sobie teoretycznie wsadzić do PS3. Do nowej PS4 pójdzie hybryda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot ładnie tam pokrciles , jelenia zlapales i módl się żeby kwit przelał bo to 800 zł warte nie jest:d

Ktoś tu pisał ze konsola z banem traci gwarancje

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokręciłem?

Zataiłem coś? Nie. 2 razy wspomniane jest w aukcji ze konsola ma bana na początku i na końcu.

Opisałem dokładnie co jest nie tak, co działa a co nie działa  i że fizycznie konsoli nic nie dolega.

 

Sprzęt zakupiony ma działać 2 lata. Inaczej nie jest zgodny z umową. Fizycznie konsoli nic nie dolega więc mógłbym jej pomóc i wtedy nie załatwiam nic z Sony tylko ze sklepem.

 

Ktoś kto kupi/zalicytuje tą konsolę albo dobrze wie co robi, albo myśli że jest sprytny i z banem sobie poradzi (lub jak ogra gry to będzie kombinował ze sklepem) , albo jest jak piszecie jeleniem. To kto i co z tym dalej zrobi już jest sprawą kupującego. 

 

Bottom line całej mojej sytuacji jest taki że jak się kombinuje z kontami od Ruskich czy z Allegro to można się grubo przejechać. Teraz staram się odzyskać z konsoli ile się da i kupię nową i już nie mam zamiaru w żaden sposób cebulić na kontach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierze, ze znajdą się ludzie którym nie napiszesz - 'nie można grac na internecie, i dopiero ogarna ocb, ze ban na psn nie mówi im tego , ale to tylko głośno myślę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...ale przecież w aukcji jest kilka razy napisane że nie można grać przez internet.

Konsola ma jeden jedyny mankament - nie łączy się z siecią PSN. Nie jest to usterka fizyczna a odpowiedź Sony na kilka moich nieprzemyślanych decyzji. Nie przeszkadza to jednak w pobieraniu aktualizacji oprogramowania czy aktualizacji gier. 

Jeżeli Ci to nie przeszkadza, i tak byś nie podłączał konsoli do internetu, gry kupujesz tylko na płytach, PSN nie jest Ci do szczęścia potrzebny to chyba znalazłeś idealną konsolę dla siebie.

Nie widzę jednak sensu podpinania jej do internetu gdy i tak jest ban na PSN:

 

 

 

3 razy w aukcji pisałem. Nie wystarczy? Nie wiem jakim niedorozwojem trzeba być żeby tego nie zrozumieć.

Poza tym są w naszym kraju ludzie którzy nigdy nie podpinają konsoli do internetu i grają tylko na płytach. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucilem okiem szybko tylko, fakt napisales, dla mnie osobiście konsola bez internetu jest bezużyteczna. Bije się w piers

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj co tam się czepiacie. Sprzęt jest wart tyle ile ktoś jest gotowy za niego zapłacić. Jakby nie było chętnego na te 1000 zł to pewnie schodziłby z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję mamy na sprzęt, który może nam posłużyć do używania usługi psn. To że ktoś dostał bana na psn nie ingerujac w oprogramowanie nie powinno skutkować utraty gwarancji na sprzęt. Sprawa moim zdaniem do wygrania w sądzie. Nikt nikomu nie karze psuć konsoli bo jak sam właściciel mówi da się spokojnie grać offline i przecież za jakiś czas coś może się popsuć, czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd tyle jadu ludzie, jasno napisał że wszystko jest na aukcji opisane. Nikt nie musi kupować, ważne że nic nie jest zatajone = fair. Dodatkowo uważam że chociaż lecimy trochę po bandzie to ten temat służy głównie ku przestrodze, dowiedziałem się z niego czemu zablokowali mi gierkę ;-)

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, jeżeli zaczynamy lecieć po bandzie to pierwszy reaguję. ;-)

Jeżeli ktoś dłużej śledzi ten temat to wie.

O moim banie piszę czysto edukacyjne i ku przestrodze innym. Staram się teraz w uczciwy sposób odzyskać część pieniędzy z konsoli.

Tyle.

Sloty z którymi tak zaciekle walczyłem pokonały mnie gdy się zagapiłem.

Na nie umiejętne cebuli można się nieźle przejechać. ...i wytłumacz później dziecku że konsola jest zepsuta. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT moim zdaniem miałeś tych kont po prostu za dużo i wielki brat sony się zdenerwował i dał bana:) z tego co pamiętam z czasów ps3 to sony nie było zbyt chętne do rozdawania banow.

Edytowane przez infern1ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT moim zdaniem miałeś tych kont po prostu za dużo i wielki brat sony się zdenerwował i dał bana:) z tego co pamiętam z czasów ps3 to sony nie było zbyt chętne do rozdawania banow.

Za zbyt dużą ilość kont jest ban 30 dni a Sephiro dowiedział się na infolinii że ma perma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zbyt dużą ilość kont jest ban 30 dni a Sephiro dowiedział się na infolinii że ma perma :)

ale nie kont od Ruska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego seph  pomagając uszkodzić konsolę nie odda jej na gwarancję.

Pomyśl. Sprzedawanie takiego gówna za przeproszeniem i reklamowanie tego tu nie przystoi temu forum.

bo on ja kupil na plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawało się to i owo i zakładam, że konsolę licytuje ktoś kto nie wie co to PSN lub jakiś rodzic, który chce zrobić dziecku prezent i w ogóle nie wie o co kaman.

Widziałem już różne rzeczy np matka chciała zrobić dziecku prezent i kupić Reaper of Souls na ps3 chociaż dzieciak miał podstawkę na pc, a konsoli w ogóle nie miał ;) . Albo inny rodzic, który po fakcie napisał "Syn mówi, że wszystko w porządku" - czyli rodzic kupił ale sam się nie znał na temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że ktoś kto ją kupuje doskonale wie na co się piszę .

Ja mogę napisać sam po sobie że dla mnie online praktycznie nie istnieje .

Mam konsolę pół roku i nie grałem w nic po sieci, i w tym roku na pewno w nic nie zagram bo interesuje mnie tylko Bloodborne MGS 5 i Wiedzmin .

Jakieś tam funkcje sieciowe są niby ale wiszą mi one całkowicie, kupuje te gry pod typowe singlowe story .

Znam osobiście pare osób dla których psn i granie sieciowe mogło by nie istnieć bo używają konsoli jedynie do pyknięcia w PESa na kanapie podczas biby .

Dodatkowo na tej konsoli Sepha jest tyle gier że osobie z mniejszą ilością czasu przejście zajmie rok albo lepiej .

Nie każdy napierdziela w fpsy tysiące godzin po sieci  .....

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości aż będę śledził tą aukcję od usera SephiroT.

 

Pół roku temu sprzedałem PS3 z kontem z PS+

Konto było opłacane przez dwa lata (ważność konta do czerwca 2015). Każdy kto ma lub miał tą konsolę, wie jakie rodzynki SONY dawało co miesiąc.

Do tego na koncie było wykupione kilka płatnych pozycji.

 

Możliwe że nie jestem specem od marketingu, ale miałem wielki problem ze sprzedażą tej konsoli.

Cena nie była jakoś mega zawyżona, bo o ile pamiętam dałem 700zł (2 pady).

W końcu konsolę udało się sprzedać po znajomości.

 

Moim zdaniem lepsza konsola z dwoma grami, niż 50 gier i odcięcie od sieci.

Ciekaw jestem czy osoba która to kupi, będzie 100% świadoma podjętej decyzji.

Wiem, że wszystko ładnie opisałeś w aukcji, ale jestem z zawodu informatykiem i czasami klientowi jak się czegoś nie pokaże, to inaczej nie zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź siebie że też jestem informatykiem.

Dla mnie też taka konsola jest bezużyteczna i wiesz co? Sprzedaję ją.

Kto nie jest pewny to pisze pytanie do sprzedającego i wszystko szerzej wyjaśniam.

Nie będę przecież jeszcze przepraszał że chcę coś sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko komus zal tylek sciska ze masz kupca na konsole. :biggrin: Oni widza tylko 1000 zl, ale nie widza tego ze utraciles sporo gier...

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszylem sie, ze u mnie obylo sie bez klodek, a tu dzisiaj odkurzam bibliotek i widze. Tomb Raider DE, TLOU i Watch Dogs zablokowane, o ile pamietam na wszystkich mialem ukatrupione sloty, czyli moze byc tak ze nie maja tylko konta ktore byly aktywowane jako drugie. Sony musialo z aktualizacja wprowadzic jakies sprawdzenie licencji, bo nawet konta ktore maja zmienione hasla, ale byly aktywowane jako drugie dzialaja. 

Nie jest to kwestia jakiegos sprawdzania dostepu do konta w tle (bo nie dzialalby gry do ktorych hasla do konta nie znam). Nie mam pojecia jaki to byl algorytm bo po aktywacji systemu jako podstawowy, konsola sprawdza licencje dopiero w momencie ponownego zalogowania sie na konto.
Nie ma znaczenia czas zakupu/aktywacji konta.

 

Ewentualnie konsola z kontem (i bez znaczenia czy aktualne haslo czy nie, lub tez nawet mail) ma zapisane historie logowan na dane konto i system PSN porownuje ID konsoli z ostatnim aktualnym aktywowanym na koncie i w ten sposob sprawdzilo licencje. Co uwazam jest bezprawne i podchodzi pod inwigliacje.

Czas pokaze o co chodzilo, czy byl to blad czy celowy manewr.
Jest to nieracjonalne z punktu ekonomicznego i PR. Gracz ktory stracil dostep do gry, raczej nie zainwestuje juz w slot, strata pieniedzy ze slota raczej nie zainwestuje w gre nowa, tylko z rynku gier uzywanych wiec SONY nic na tym nie zarobi. Z punktu PR to strzal we wlasne kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok też jestem informatykiem i...a nie w zasadzie tak tylko spamuje ;-). A tak serio dajcie już spokój tematowi aukcji, fajnie że wysoko idzie, wszystko opisane i jak ktoś nie rozumie na co się pisze to tylko jego problem. Nie linczujcie chłopa za to że ma szansę nie stracić do końca, bo mowy o jakimkolwiek zarobku tu nie ma.

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×