Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

może przy pomocy kradzionej karty kupił gdzieś zdrapkę/doladowanie i w ten sposób sprzedaje. Chociaż gdybym ja miał kradzioną kartę kupiłbym coś innego niż zdrapke do psn; w takim przypadku raczej nic ci nie powinno grozić.

Mysle ze dalej to jest szara strefa kradzionych kont i kart kredytowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że wszyscy co korzystają z tych lewych kont są chyba paserami czyż nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja . Far crya. Mam kłódkę. Masz bana?

tez mam jedna gre od niego ale dziala juz pol roku. moge miec bana konsoli?

A co z tymi kontami 14 dniowymi z subskrypcją PS+? Czy one też są nielegalne i grozi ban konsoli za ich używanie? Przykładowo, ktoś kupuje takie konta co 14 dni by móc grać ze swojego online przez PS+ i po 14 dniach je kasuje, i kupuje kolejne. To nie są po prostu jakieś nowe konta z darmową subskrypcją 2 tygodniową czyli legal”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować te konta jak mozna samemu nowe zrobic i sobie aktywowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować te konta jak mozna samemu nowe zrobic i sobie aktywowac?

nie znam sie na psn online. gram od swieta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że wszyscy co korzystają z tych lewych kont są chyba paserami czyż nie

Tego nie wiem , ale po ilości nowych osób na forum i pytaniach typu: "a mój kolega.." widać że skala tego zjawiska ( i konsekwencji ) jest całkiem spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam jedna gre od niego ale dziala juz pol roku. moge miec bana konsoli?

A co z tymi kontami 14 dniowymi z subskrypcją PS+? Czy one też są nielegalne i grozi ban konsoli za ich używanie? Przykładowo, ktoś kupuje takie konta co 14 dni by móc grać ze swojego online przez PS+ i po 14 dniach je kasuje, i kupuje kolejne. To nie są po prostu jakieś nowe konta z darmową subskrypcją 2 tygodniową czyli legal”?

Ludzie, po co wciąż te same pytania. I panika teraz, że konsolę komuś zbanują.

Kupiłeś, korzystałeś, licz się ze wszystkim teraz.

Żeby nie było, ja również miałem kilka kont od niego, wszystko działa do tej pory ale liczę się z tym, że mogę zarobić bana. 

Nie stękam nie płaczę, po prostu się z tym liczę, że coś takiego może się stać.

Gość sprzedaje hurtowo, od kilku miesięcy sprzedał prawie 2000 kont. Nie wiem na jaką skalę jest to poceder ale na bank nie jest to legalne.

Kto ma od niego konta niech zajrzy sobie w zarządzanie kontem i portfel, jest tam na bank podpięta karta kredytowa czyjaś.

A i z ciekawości zadałem mu pytanie, czy konta te są kupione w legalny sposób a nie np. ukradzione czy za pomocą kradzionych kart. Odpowiedzi nie otrzymałem. Czyli jest wałek i tyle.

Allegro powinno zrobić z tym porządek a i sony również powinno się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tego typka pytalem to powiedzial, ze legalna karta i wszystko. No ale pewnie klamal. To co, pozostaje czekac pol roku i sobie zdeaktywowac konto, czy to juz bedzie na wiecznosc przypisane do naszej konsoli? :c

Edytowane przez xladerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, po co wciąż te same pytania. I panika teraz, że konsolę komuś zbanują.

Kupiłeś, korzystałeś, licz się ze wszystkim teraz.

Żeby nie było, ja również miałem kilka kont od niego, wszystko działa do tej pory ale liczę się z tym, że mogę zarobić bana. 

Nie stękam nie płaczę, po prostu się z tym liczę, że coś takiego może się stać.

Gość sprzedaje hurtowo, od kilku miesięcy sprzedał prawie 2000 kont. Nie wiem na jaką skalę jest to poceder ale na bank nie jest to legalne.

Kto ma od niego konta niech zajrzy sobie w zarządzanie kontem i portfel, jest tam na bank podpięta karta kredytowa czyjaś.

A i z ciekawości zadałem mu pytanie, czy konta te są kupione w legalny sposób a nie np. ukradzione czy za pomocą kradzionych kart. Odpowiedzi nie otrzymałem. Czyli jest wałek i tyle.

Allegro powinno zrobić z tym porządek a i sony również powinno się za to zabrać.

od niego tzn od kogo?

Bo moj sprzedawca ma 700 komentarzy a nie ponad 2000. I konto nie kosztowalo 50zl a 135zl jedna gra. poza tym nie zaden ruski mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 75% tych "sprzedawców" ciągnie konta od ruskich. Inaczej biznes by sie nie opłacał na taka skale.

Edytowane przez Vibez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 99% osób tutaj w tym wątku trzęsie gatkami:-D nic tylko usiąść i zacząć czytać tę błazenadę czy grozi mi to czy tamto czy owamto jeden wielki śmietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wala w gacie bo mama nie da na druga konsole.. Proste. JesCze spuści łomot jak sie dowie o banicji.

Edytowane przez Vibez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niego tzn od kogo?

Bo moj sprzedawca ma 700 komentarzy a nie ponad 2000. I konto nie kosztowalo 50zl a 135zl jedna gra. poza tym nie zaden ruski mail

pkempka63 czy jakoś, było stronę wcześniej nawet jakiś link do jego aukcji.

Dokładnie większość tych pseudo sprzedawców nie działa sama.

Przecież nikt nie odpisze, że kupowane z kradzionych kart itp. bądźmy poważni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla trzeźwo i racjonalnie myślącego człowieka to jest jasne, że większość takich kont to wałki związane z kradzieżą kart, czy niewiadomym źródłem pochodzenia. Taki Janusz musi przecież jeszcze na tym zarobić, opłacić prowizję Allegro. Wnioski nasuwają się same. Ok, czasami są to pewnie kombinacje na zasadzie konto US + tańsze prepaidy + kupienie w US Store na promocji danego tytułu i sprzedanie w Polsce z zyskiem dwóm osobom, ale w większości przypadków sprawa śmierdzi, o czym świadczy wspomniany przez Was brak odpowiedzi na niewygodne pytania zadawane sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś możliwość "ucieknięcia" od tego? Może przecież zdeaktywować konto na konsoli i chyba wszystko powinno byc cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zdezaktywowanie (jak i również usunięcie) konta na konsoli nic nie pomoże, bowiem jakiś ślad w historii pozostanie i dla Sony nie będzie problemem prześledzenie drogi takiego konta będącego śmierdzącym jajem.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś możliwość "ucieknięcia" od tego? Może przecież zdeaktywować konto na konsoli i chyba wszystko powinno byc cacy

 

no nie bo sony zapewne ma rejestr konsol, które przypinane są do konta wiec moze potem banowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zdezaktywowanie (jak i również usunięcie) konta na konsoli nic nie pomoże, bowiem jakiś ślad w historii pozostanie i dla Sony nie będzie problemem prześledzenie drogi takiego konta będącego śmierdzącym jajem.

Jeden gosc mi odpisal ze kupowal ze swojej karty wiec nie ma opcji bana, dlatego gra byla drozsza niz u innych

Drugi narazie nic nie odpisal, ale na szczescie nie byl to ani craanky ani kempka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie wersje mam pudełkowe, kupilem kiedys jedynie Fife na 14 dni, która już dawno jest skasowana i konto z GTA 5 ale dałem chyba 120zł, do tej pory mogę w nia normalnie grac. Znaczy, ze jest ok. czy tez mogę liczyc się z blokada? Już wiem teraz, ze nie będę bral takich rzeczy z Allegro ale wole się upewnic czy mogę liczyc się z Banem konsoli czy ewentualnie tylko kiedys mogą mi to

GTA zablokowac?

mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gosc mi odpisal ze kupowal ze swojej karty wiec nie ma opcji bana, dlatego gra byla drozsza niz u innych

Drugi narazie nic nie odpisal, ale na szczescie nie byl to ani craanky ani kempka:)

Jesteś uratowany, przecież niemożliwe żeby jakis cebulak z allegro nabijal Cie w butelkę :)
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś uratowany, przecież niemożliwe żeby jakis cebulak z allegro nabijal Cie w butelkę :)

Jak widzisz, nie korzystam z forum i nie mam miliona postów, stąd też nie jestem alfą i omegą tak jak mniemam Ty. Jestem niedzielnym graczem, i nie mam zamiaru przeczytać całego Internetu aby przeanalizować sprawę od A do Z bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Także krótko, czy jest jakaś możliwość aby zweryfikować czy zakupione konto z grą jest legalne bądź nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, nie korzystam z forum i nie mam miliona postów, stąd też nie jestem alfą i omegą tak jak mniemam Ty. Jestem niedzielnym graczem, i nie mam zamiaru przeczytać całego Internetu aby przeanalizować sprawę od A do Z bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Także krótko, czy jest jakaś możliwość aby zweryfikować czy zakupione konto z grą jest legalne bądź nie?

Nie ma :( nie powiedziane , ze gość kłamie ale tez nie można założyć , ze pisze prawdę.

Nie ma tez się co zbytnio dygac, na tyle slotów co sprzedawali narazie bany to jednostki.

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, trochę rozreklamowaliście tutaj te konta od ruskich, dzięki czemu nie jeden "byznesmen" mógł się skusić  ;)

Edytowane przez Turin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, trochę rozreklamowaliście tutaj te konta od ruskich, dzięki czemu nie jeden "byznesmen" mógł się skusić  ;)

najlepiej sprawdzic w danych tego konta czy jest jakas karta podpieta badz historie transakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×