Skocz do zawartości
Krosek

FIFA 15

Rekomendowane odpowiedzi

@DEX

 

Jak to wyjątkowo zgodzić? Na razie to co pisałem na temat tej gry sprawdziło w 100%. Dla mnie EA jedzie już tylko na renomie z past genu. Osiągnęli juz maksymalny pułap sprzedażowy i teraz już odpuścili. Ja juz to zauważyłem dużo przed premierą F 15. Dawno już FIFA nie była tak spaprana na kilku płaszczyznach. Są teraz tam gdzie było KONAMI w 2008 roku. Sami nie wiedzą jaką grę chcą tworzyć, to zaczynają robic mix wszystkiego i gra jest na dzień dzisiejszy w opłakanym stanie. Co ja co, ale EA na past genie charakteryzowała pewna konsekwencja i solidnośc wielopłaszczyznowa, której dzisiaj już nie ma  ;)

Edytowane przez LonsFenomenoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż przywróciłem twojego usuniętego posta. on pisze bardzo zrozumiale. w swoim poście nigdzie nie napisał że gra nie cofnęła się w rozwoju. napisał że pisanie że cofnęła się 8 lat w rozwoju i jest gorsza od Fify 09 jest co najmniej śmieszne (bo jest). więc zanim będziesz kogoś do okulisty odsyłał to przeczytaj jeszcze raz...

Bo on tak uwaza? Imo pod wzgledem gameplaya teraz jest gorzej niz w 08. I wybacz jeden z drugim ale mam prawo do takiej opinii, ktorej podstawa nie jest sentyment.

Swoja droga kolego cwir, chyba powinienes sie kapke odstosunkowac ode mnie. Facet mnie odsyla do kamieniolomow i zarzuca niska inteligencje, bo mam INNE ZDANIE niz on a ty jeszcze wtorujesz. W starych fifach przynajmniej trzeba bylo rozgrywac akcje w ciekawy sposob a nie tylko podawac do murzyna i uciekac, z reszta, ty w fify nie grasz z tego co sie orientuje, to po co zabierasz glos?

Edytowane przez Torpedoem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo, bo zazwyczaj w temacie PESa wypisujesz takie glupoty, ze sie nigdy z Toba nie zgadzalem. Nie czytam calego watku PESowego, ale to co wyprawiales w ostatnich latach to byla beka. 

 

Czasami trzeba przyznac, ze ukochana gra jest cienka jak zupa wiezienna - tego zdecydowanie nie potrafisz ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alpine: widzę, że grasz w FIFĘ tak jak powinno się w nią grać (czyli na manualu) - jakbyś mógł parę zdań napisać swoich wrażeń z rozgrywki, bo z doświadczenia wiem, że Fifa na asystach i na manualu to zupełnie inne gry, a wciąż się zastanawiam czy nie dać grze szansy..

Jeśli Cię to zainteresuje to ja zrobiłem z kumplami wieczorek na manualu i grało się super. Przy czym nie jesteśmy jakimiś wyjadaczami Fify, ot interesujemy się piłką. Jakie wrażenia? Ciężko o spektakularne akcje, wymagane maksymalne skupienie przy każdym podaniu - a więc i te błędy tak nie irytują, a gra jest bardziej zbalansowana (trudny atak i trudna obrona). Na asystach problemem jest zbyt łatwe konstruowanie ataku względem ciężkiej gry w obronie. Jesteśmy pod wrażeniem tego, że lot piłki jest teraz bardziej przypadkowy (rykoszety, samobóje gdyż obrońca nie zdążył zareagować itd.), a bramkarze zachowują się jak w rzeczywistości (z wyjątkiem oczywistych bugów jakie koledzy przywołują, ale osobiście nie zauważyłem).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz: nie mam weny teraz za bardzo, pogram jeszcze trochę i coś więcej napisze na temat samej rozgrywki. Na początku bardzo denerwowało mnie tempo, zwłaszcza w niższych ligach teraz jest lepiej ale jednak jest trochę za szybkie. Zbyt łatwo jest oddać strzał mając koło siebie obrońców, z dystansu też za dobrze to wygląda. Poza tym mam wrażenie że konsola ingeruje jednak trochę w zagrania w trybie manualnym.. 

 

Generalnie na początku manual jest irytujący, trzeba się napocić żeby coś fajnego zagrać, jak się ogarnie ten tryb to gra się dużo łatwiej i dużo przyjemniej niż na wspomaganiu, kwestia wprawy, treningu.


Jest taki moment, gdy gra sie w ta gre naprawde dobrze - sa to okolice 90 minuty w trybie SEZONY, gdzie widac juz zmeczenie po zawodnikach, niektorzy zwalniaja, inni prawie wcale juz nie biegna - gdyby takie tempo bylo zawsze gra bylaby zdecydowanie lepsza. 

 

 

Dokładnie tak, nie pamiętam jak było rok temu ale chyba pierwszy patch troszkę zwolnił tempo gry on-line, oby w tym roku to zrobili to będzie pięknie :)

Edytowane przez Alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo on tak uwaza? Imo pod wzgledem gameplaya teraz jest gorzej niz w 08. I wybacz jeden z drugim ale mam prawo do takiej opinii, ktorej podstawa nie jest sentyment.

Swoja droga kolego cwir, chyba powinienes sie kapke odstosunkowac ode mnie. Facet mnie odsyla do kamieniolomow i zarzuca niska inteligencje, bo mam INNE ZDANIE niz on a ty jeszcze wtorujesz. W starych fifach przynajmniej trzeba bylo rozgrywac akcje w ciekawy sposob a nie tylko podawac do murzyna i uciekac, z reszta, ty w fify nie grasz z tego co sie orientuje, to po co zabierasz glos?

 

po jajco. jeszcze mi wydziel sekcje w których mogę zabierać głos. grałem cały zeszły rok w fife i to akurat nie ma tu nic do rzeczy. zarzuciłeś gościowi coś czego w poście nie napisał. twoje i jego poglądy nie mają znaczenia i mnie nie obchodzą w tym przypadku. o kamieniołomach ewidentny żart i wcale nie jakiś pojechany, tak samo jak z okulistą, a gdzie on Ci tam niską inteligencję zarzuca to też nie wiem. za mocno chyba interpretujesz wypowiedzi innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba nie potrafiaca czytac ze zrozumiem wg mnie posiada niska inteligencje.

Skoro grales tylko w zeszlym roku to czemu odnosisz sie do porownania gameplaya fify 15 z 08, dodajac przy tym, ze jest smieszne? Sorry ziomus ale tak sie sklada, ze nie jest bo tamten gameplay bardziej przypominal mecz pilkarski niz obecna zabawa w berka, ze scoreboardami z bpl i kamerzysta biegajacym przy linii.

Zeby bardziej do ciebie dotarlo, moge sobie porownac pesa 14 do pes6j, w ktorego ludzie graja w ligach do dzis i stwierdzic ze byl lepszy. A byl, bo tez bardziej przypominal mecz pilkarski.

Edytowane przez Torpedoem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie. gdzie ja napisałem że grałem "tylko" w zeszłym roku. podałem zeszły rok jako przykład na to że znam tą grę. grałem mniej lub więcej w prawie każdą poprzednią część. napisałeś że fifa cofnęła się 8 lat wstecz co jest bzdurą. na to Ci odpisał i potem ja. o gameplayu napisałeś dopiero teraz w poście.

 

 

Osoba nie potrafiaca czytac ze zrozumiem wg mnie posiada niska inteligencje.
Skoro grales tylko w zeszlym roku to czemu odnosisz sie do porownania gameplaya fify 15 z 08, dodajac przy tym, ze jest smieszne? Sorry ziomus ale tak sie sklada, ze nie jest bo tamten gameplay bardziej przypominal mecz pilkarski niz obecna zabawa w berka, ze scoreboardami z bpl i kamerzysta biegajacym przy linii.
Zeby bardziej do ciebie dotarlo, moge sobie porownac pesa 14 do pes6j, w ktorego ludzie graja w ligach do dzis i stwierdzic ze byl lepszy. A byl, bo tez bardziej przypominal mecz pilkarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torpedo@w topicu Football był taki jeden typ który kłócić się z Cwirem.Jak myślisz gdzie teraz jest?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial wiedziec gdzie jest pavel vip...  :laugh:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym k*** pisze jak nie o gameplayu? Xd o gwiazdach? W grach pilkarskich liczy sie tylko gameplay i nic wiecej, chlopie. Nie jestem jasnowidzem i nie wiem w co grasz. Teraz ty mi zarzuc brak czytania ze zrozumieniem. Chyba mylicie to pojecie z czytaniem w cudzych myslach. Bylem przekonany, ze tylko kobiety maja takie wymagania.

Z reszta, rece mi opadly po twoim stwierdzeniu ze dopiero teraz napisalem o gameplayu. Moze ty przeczytaj poprzednie posty z 10 razy to je zrozumiesz. Czym jest konstruowanie akcji jak nie gameplayem?

Nie chce mi sie tego dluzej ciagnac. Eot z mojej strony.

Edytowane przez Torpedoem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach pilkarskich liczy sie tylko gameplay i nic wiecej, chlopie. 

 

średnio ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy więcej co rok niż gra konkurencji śmie twierdzić inaczej. i skąd ja mam wiedzieć czy piszesz o gameplayu czy może grafice czy trybunach czy ilości licencji. to my mamy w twoich myślach czytać?

 

odnoszę się cały czas do problematycznej dyskusji gdzie napisałeś że fifa się cofnęła 8 lat wstecz na co kolega zwrócił uwagę że jest śmieszne. wcześniej przez wiele stron nie napisałeś nic. nie subskrybuję twojej krytycznej twórczości wobec tegorocznej fify, odniosłem się do tego co napisałeś dziś i na co Ci odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są "cieszynki" i dobrze odwzorowana fryzura CR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach pilkarskich liczy sie tylko gameplay i nic wiecej, chlopie.

Niestety jesteś w błędzie. Gdyby tak było każdy by do dzisiaj zagrywał się w SWOS 96/97, a nie grał w marne popłuczyny piłek kopanych typu FIFA czy PES, które do tamtej gry polotu nie miały. Jak się wgłębisz w temat, to zobaczysz, że nawet scena najzagorzalszych fanów Sensible raczej już padła, więc nie - nie liczy się tylko gameplay.

Edytowane przez zmstr
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci odpowiem, ze to Ty jestes w bledzie. I mozemy tak do jutra. Sensible upadlo, bo byly lepsze gry. Pod dwoma wzgledami, gameplayu i grafy. Fifa ma to do siebie, ze ma miliony fanow tylko i wylacznie ze wzgledu na licencje. Miala tez gameplay, ale z niego zrezygnowala najwidoczniej. W przypadku fify zapewne nie zawazy to za bardzo na sprzedazy.

Poza tym, ja mialem na uwadze tylko i wylacznie moje osobiste spostrzezenia, ktorych nie zmienie i wasze wyprowadzanie mnie z bledu wydaje mi sie conajmniej dziwne. To tak jakbys lubil czarny kolor a ja Ci wmawial, ze czarny jest ujowy i wolisz czerwony. Lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem karierę zawodnika. Ze względu na mój słaby skill wybrałem Messiego. Podczas konfiguracji wybrałem uaktualnienie składu online, Doszedł min. Rooney, O co loto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś pre-order fify 15 na muve.pl? dostaliście ten kod na te darmowe paczki itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torpedoem porównywanie jakości gry, na którą składa się masa czynników i podanych przykładów za i przeciw, do ulubionego koloru, na który składa się tylko i wyłącznie subiektywne poczucie piękna jest wg Ciebie trafnym argumentem? :) No ale nie chce mi się bawić w przepychanki....Każdy ma wolność wypowiedzi i przekonań ;)

Wracając do gry - ciekawe kiedy zrobią niegrywalny online. O ile ze znajomymi można grać bez problemów, jeśli ja i ta druga osoba wyłączy sławetne upnp, o tyle nie mogę tego wymagać w sezonach czy fut, by cały świat nagle grzebał w ustawieniach routera. Rozegrałem sezon w sezonach online, co mecz rzucając przekleństwami, gdy przez debilne lagi spóźniałem się z wślizgami, przejęciami, strzałami itp. Do 9 ligi awansowałem ale kolejnego sezonu się wk*rwiać nie mam zamiaru. Nie będzie w najbliższym czasie patcha, gra ląduje w black markecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc Fifa zalicza regres względem past genu. Fifa 09 rewolucyjny jak na tamte czasy system kolizji, masa nowych animacji, poprawiona względem 08 fizyka piłki etc. Fifa 10 rewolucyjna zmiana w postaci dryblingu 360 stopni, poprawione strzały, super responsive etc. Fifa 11 jako całość innowacyjności w jednym pakiecie. EA konsekwentnie tworzyło grę i wprowadzało zmiany w gameplayu. Dzis Fifa to zupełnie inna bajka jak ta, ktora zaczęła sie tworzyć 08. Tyle w temacie.

Edytowane przez LonsFenomenoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w tej fifie ustawić grę treningowa jak w f14? Np 6 vs 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklad z kolorami, to tylko przyklad. Jak go zinterpretujesz, czy wezmiesz to doslownie, czy tez nie, to juz Twoja sprawa. Konczymy ten nudny temat bo wzysstko sprowadza sie do tego, ze kazdy ma swoje zdanie i w rozmowe wdaje sie zbedna nerwowka. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc Fifa zalicza regres względem past genu. Fifa 09 rewolucyjny jak na tamte czasy system kolizji, masa nowych animacji, poprawiona względem 08 fizyka piłki etc. Fifa 10 rewolucyjna zmiana w postaci dryblingu 360 stopni, poprawione strzały, super responsive etc. Fifa 11 jako całość innowacyjności w jednym pakiecie. EA konsekwentnie tworzyło grę i wprowadzało zmiany w gameplayu. Dzis Fifa to zupełnie inna bajka jak ta, ktora zaczęła sie tworzyć 08. Tyle w temacie.

Lons grałes w Fife 14 na PS4? i czy aby czasem nie masz ps3? ... ciezko znaleźć w Twoim profilu psn w ogóle Fife 15... http://psnprofiles.com/Lons_PL/friends :blink: wtf?

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 08 Xbox 360

Euro 2008 Xbox 360

Fifa 09 Xbox 360

Fifa 10 Xbox 360

Reszta na PS3 plus Fifa 14 i Fifa 15 na PS4 :)

Tak to wyglada :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×