Skocz do zawartości
Krosek

FIFA 15

Rekomendowane odpowiedzi

O co tobie chodzi? Wypowiedziałem się pierwszy raz o tej grze. Rozegrałem sporo spotkań dlatego coś juz tam wiem o FIFA 15. Napisałem rzeczowo bez żadnej prowokacji bo kupiłem pełną wersję gry.

Jemu chodzilo o to ze wszyscy pisza to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie ze pisza to samo, bo nikt sie nie spodziewal takiej siary. Fifa cofnela sie w rozwoju o 8 lat w tej edycji. Chyba przyznasz ze to lekko niepowazne maja na uwadze takiego giganta jak ea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy niepoważne. Zaczyna się odcinanie kupnów jak za starych dobrych lat. Nic nowego znając ich wcześniejszą politykę.

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecam wszystkim przemyślany dobór słów w rozwijającej się dyskusji  :thumbsup:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecam wszystkim przemyślany dobór słów w rozwijającej się dyskusji :thumbsup:

Czekałem kiedy wpadniesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jaki ma sens pisanie non stop tego samego? Dajcie jakies info nowe o grze, jakies filmiki ciekawe a nie marudzenie non stop, bo to źle bo tamto źle, cos nowego! Ja mimo ze nie jestem jakims maniakiem tej gry nie narzekam non stop mimo ze tez mialbym na co. Poki co ta gra mi wiecej przynosi radosci niż powodów do narzekania. Zamieniacie ten temat w wątek a la "Wyżal się".

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jaki ma sens pisanie non stop tego samego? Dajcie jakies info nowe o grze, jakies filmiki ciekawe a nie marudzenie non stop, bo to źle bo tamto źle, cos nowego! Ja mimo ze nie jestem jakims maniakiem tej gry nie narzekam non stop mimo ze tez mialbym na co. Poki co ta gra mi wiecej przynosi radosci niż powodów do narzekania. Zamieniacie ten temat w wątek a la "Wyżal się".

 

Po pierwsze - mówiąc "coś nowego" o Fifce nie za bardzo tutaj znajduję jakieś argumenty.

Po drugie - na szczęście nie Ty tu ustalasz reguły gry i każdy o grze może napisać wszystko w przedziale regulaminu. No chyba że wpieni cwira czy innego.

Jeśli gra Ci się podoba to kontruj argumentami, albo napisz coś sensownego na temat tej gry a przestań czepiać się ludzi którzy wydają tutaj swoją opinię.

Bo jak na razie przeglądając twoje posty nie widziałem żebyś napisał coś sensownego o samej grze.

Jeśli Ci to przeszkadza i boli Cię że trochę ludzi widzi tą edycję inaczej niż Ty to jest jeden prosty sposób na to...

Edytowane przez toreso
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja kupilem plejke w zasadzie tylko dla fify. Od 2008 roku gralem tylko w fife i czasami pesa 6. W kazda edycje rozgrywalem setki meczow, gralem w ligach itd. Przy tej edycji poczulem sie jak przy pesie rok temu - jakby mi ktos naplul w twarz. Tyle hucznych zapowiedzi, everything improved, cud miod i orzeszki a tu taki dzwon. Gdzies trzeba dac upust swojej frustracji :p a ze jest tu sporo ludzi rozczarowanych to w kupie razniej :) ponarzekamy, poklepiemy sie po plecach i nam ulzy.

Co nowego bys chcial, jak w to sie grac noe da? Mozemy zaczac wrzucac filmiki z failami, bo chyba takie dominuja w tym roku :) ten ich goal line tech jest najlepszym podsumowaniem tegorocznej fify - lepiej gdyby go nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem zróbmy tak: krytykować grę każdy ma prawo, bronić też, więc na pewno kulturalnie napisany post z argumentami i bez docinek nie będzie usunięty bo komuś się nie podoba. ale powtarzanie w kółko tego samego też nie będzie tolerowane bo tylko generuje kłótnie i spamowanie tematu. dlatego następnym razem jak ktoś będzie pisał to samo co wcześniej, raportujcie post i wklejcie w raporcie cytat lub linka do postu którego treść jest powtarzana (nie musi być dosłownie, wiadomo o co chodzi). zdecydujemy czy faktycznie tak jest i zadziałamy. a w temacie olej sprawę i czekaj na rozwiązanie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fifa w tej edycji jest bardzo dobra chociaż przyznam że są błędy które irytują (ale do tego jestem przyzwyczajony bo jest tak co rok).

Co do goal line to w moich meczach było użyte 5 razy i za każdym razem uznało prawidłowo bramki.

Edytowane przez Krosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso miales juz skonczyc... Juz twoje zdanie znamy więc jesli chcesz sobie dalej ponarzekac jak to sie zle gra, broni, jaka ta gra do bani to moze załóż sobie temat hydeparku i tam sie przenieś.

Kolego to nie jest topic pt. Wychwalamy Fife 15...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest topic pt. Wychwalamy Fife 15...

I tak samo w  druga stronę...

 

Nie mam zamiaru dalej drązyc tematu bo Ćwir w swoim poście dokładnie ujął to o co mi chodzilo. Argumentowac za pozytywami gry tez nie mam zamiaru bo to nie mój cel przkonywac kogos do fify, tak jak mówiłem nie raz gust jak dupa kazdy ma swoją. Jezlei komus sie nie podoba jego sprawa ale po cholere pisac w kółko to samo tutaj.

 

Dla tych co jednak chcą sobie pograc lub poćwiczyć bez sugerowania sie komentarzami tutorial skill moves.

Edytowane przez evo666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pisanie tekstów w stylu "ta gra cofnęła się o 8 lat w rozwoju" lub "jest gorsza od Fify 09" powinno się zsyłać do kamieniołomu. Ja rozumiem, że gra może się nie podobać, ale takie pieprzenie? Rozumiem też, że można mieć sentyment do starych gier, ale narażacie się na śmieszność.

 

Ktoś śledzi forum EA? Patch w drodze czy póki co cisza?

 

EDIT: Panie Torpedo, racz pan czytać ze zrozumieniem co napisałem.

Edytowane przez jimmyyy8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pisanie tekstow, ze nie cofnela sie w rozwoju powinienes wyladowac w tym kamieniolomie razem ze mna, skoro juz mnie tam wyslales. Ale najpierw wizyta u okulisty, skoro nie dostrzegasz regresu mimo warunkow do progresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy macie do gry w obronie, jest to zdecydowania najlepsza Fifa pod tym względem i nie tylko pod tym, chcecie żeby rozgrywka była co raz lepsza, co raz bardziej realistyczna a sami nie chcecie dać nic więcej od siebie, o grze na wspomaganiu nie wspominając.. Jak komuś się wydaje że będzie wiecznie bezmyślnie wciskał guziki to niech odpuści sobie tę grę.

 

Im wyżej jestem w lidze tym ciężej jest dojść pod pole karne, wczoraj zagrałem kilka meczów z kolesiami z 3-4 ligi i miałem sporo problemów z rozegraniem piłki w środku pola (i to mi się podoba). To działa też w druga stronę, na początku duże problemy sprawiali mi kolesie grający np Madrytem, ciągłe rajdy Balem czy Ronaldo = duże zagrożenie pod bramką, ale odpowiednie ustawianie się, zmuszanie do ataku pozycyjnego i już dup.. koleś się gubi, piłki na aferę, podania poniżej 40%.. i praktycznie żadnego zagrożenia pod moją bramką.

 

Widać że EA dąży do symulacji, z roku na rok gra na wspomaganiu będzie co raz bardziej bez sensu a co za tym idzie oceny gry będą co raz niższe.. Potrafię zrozumieć "niedzielnych graczy" ale ktoś kto spędza przy Fifie wiele godzin w tygodniu i nie może poświecić kilku tygodni na ogarnięcie trybu ręcznego a potem narzeka jaka to gra jest arcade itp. itd. jest dla mnie po prostu śmieszny :]

Edytowane przez Alpine
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widać, że EA dąży do symulacji"? Powiedz, że żartujesz? Prawda?

Edytowane przez LonsFenomenoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy macie do gry w obronie, jest to zdecydowania najlepsza Fifa pod tym względem i nie tylko pod tym, chcecie żeby rozgrywka była co raz lepsza, co raz bardziej realistyczna a sami nie chcecie dać nic więcej od siebie, o grze na wspomaganiu nie wspominając.. Jak komuś się wydaje że będzie wiecznie bezmyślnie wciskał guziki to niech odpuści sobie tę grę.

Im wyżej jestem w lidze tym ciężej jest dojść pod pole karne, wczoraj zagrałem kilka meczów z kolesiami z 3-4 ligi i miałem sporo problemów z rozegraniem piłki w środku pola (i to mi się podoba). To działa też w druga stronę, na początku duże problemy sprawiali mi kolesie grający np Madrytem, ciągłe rajdy Balem czy Ronaldo = duże zagrożenie pod bramką, ale odpowiednie ustawianie się, zmuszanie do ataku pozycyjnego i już dup.. koleś się gubi, piłki na aferę, podania poniżej 40%.. i praktycznie żadnego zagrożenia pod moją bramką.

Widać że EA dąży do symulacji, z roku na rok gra na wspomaganiu będzie co raz bardziej bez sensu a co za tym idzie oceny gry będą co raz niższe.. Potrafię zrozumieć "niedzielnych graczy" ale ktoś kto spędza przy Fifie wiele godzin w tygodniu i nie może poświecić kilku tygodni na ogarnięcie trybu ręcznego a potem narzeka jaka to gra jest arcade itp. itd. jest dla mnie po prostu śmieszny :]

Kogos konkretnego masz na mysli w ostatnim zdaniu czy tak strzelasz na slepo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ze zrozumieniem i swoje slowa podtrzymuje. Byc moze musisz sie wypowiadac bardziej zrozumiale, skoro cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pisanie tekstów w stylu "ta gra cofnęła się o 8 lat w rozwoju" lub "jest gorsza od Fify 09" powinno się zsyłać do kamieniołomu. Ja rozumiem, że gra może się nie podobać, ale takie pieprzenie? Rozumiem też, że można mieć sentyment do starych gier, ale narażacie się na śmieszność.

 

Ktoś śledzi forum EA? Patch w drodze czy póki co cisza?

 

EDIT: Panie Torpedo, racz pan czytać ze zrozumieniem co napisałem.

Póki co cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ze zrozumieniem i swoje slowa podtrzymuje. Byc moze musisz sie wypowiadac bardziej zrozumiale, skoro cos jest nie tak.

 

aż przywróciłem twojego usuniętego posta. on pisze bardzo zrozumiale. w swoim poście nigdzie nie napisał że gra nie cofnęła się w rozwoju. napisał że pisanie że cofnęła się 8 lat w rozwoju i jest gorsza od Fify 09 jest co najmniej śmieszne (bo jest). więc zanim będziesz kogoś do okulisty odsyłał to przeczytaj jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo trzeba sie zgodzic z Lonsem. Troche juz lat pykam w fife i nie zdarzylo mi sie jeszcze, zeby demo bylo lepsze niz wersja finalna. Jesli oni tego nie poprawia to nigdy wiecej fify na premiere - najpierw poczekam na opinie GRACZY ,a nie pseudo recenzentow ktorzy wystawili oceny 8-9 lol.

Jest taki moment, gdy gra sie w ta gre naprawde dobrze - sa to okolice 90 minuty w trybie SEZONY, gdzie widac juz zmeczenie po zawodnikach, niektorzy zwalniaja, inni prawie wcale juz nie biegna - gdyby takie tempo bylo zawsze gra bylaby zdecydowanie lepsza. 

Ja rozumiem ze PACE czy to w realu czy w fifie powinien dawać przewage - ale niech daje zawodnikom typu Ronaldo czy Messi, ktorzy w prawdziwej pilce tez zapierdzielaja z pilka u nogi mega szybko i mijaja obroncow jak tyczki, no ale zeby murzyn 75 ovr mijal wszystkich majac przy tym przyklejona pilke do nogi to sa jaja. Po co zbierac na Messiego w UT skoro mozna kupic Emenike czy innego murzyna...

Z roku na rok EA reklamowalo fify, ze teraz pilka bedzie bardziej odskakiwac, mniej sie kleic do nogi itd - faktycznie troche z tych slow sie potwierdzilo, ale odnosnie fify 15 chyba nic takiego nie mowili, i poszli w druga strone czyli teraz biegaja maszyny z klejem na bucie a nie pilkarze ^^

 

Wracajac jeszcze do PACE, to on powinien murzynowi z ovr 75 czy nawet dajmy mu 77 dawac przewage tylko w sytuacji, gdzie nie ma pilki - czyli goni kogoś czy też ściga sie z kimś o piłke... a nie ze pace jest najwazniejsza statystyka jak teraz... ;)

 

W FUT nie chce mi sie grac, co z tego ze prawie kazdy mecz wygrywam skoro kazdy wyglada praktycznie tak samo - poki co handlem pomnozylem moj majatek czyli 30k ponad dwukrotnie, moze dobije do setki i sprzedam na allegro, bo trzymanie coinsow nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duuużo pograłem, duużo poczytałem tego wątku, więc czas na wypowiedź trochę dłuższą :)

 

1. Ktoś tu zarzucał grze, że gra Barceloną i non stop trafia na Real.... :fool: Problem nie leży w grze tylko w Tobie i Tobie podobnych. W grze jest w sumie coś koło 30 lig, pomnożyć to przez kilkanaście zespołów w każdej - mamy ogromną bazę drużyn, którymi można grać. Sęk w tym, że dla niektórych gra mogłaby się ograniczyć do tych dwóch drużyn, bo, strzelam, na powiedzmy 100 000 graczy w danej chwili, 95 000 gra Barceloną albo Realem. Równie dobrze ktoś grający Realem mógłby zarzucić Tobie, że non stop wybierasz Barceloną. Odkąd grywam w Fifę, żadną z tych drużyn nie zagrałem więcej niż kilka epizodów w danej edycji. Po stukroć wolę się pomęczyć San Lorenzo, Bełchatowem czy Malmo FF niż po najniższej linii oporu wybrać "zajebiaszczą barcę czy real" i grać wypasionymi zawodnikami do znudzenia.

 

2. Panowie, którzy bronicie tej edycji zaciekle dajcie też ludziom przedstawić argumenty przeciw grze. W Fifę gram co roku, w 14 na PS3 a później na PS4 ubawiłem się świetnie, więc pre-order był złożony i ze śliną w kącikach ust odbierałem swój egzemplarz. Niestety może EA zbyt mocno pobudziło naszą wyobraźnię i napompowało balon oczekiwań, którego gra nie spełniła. To nie jest zła gra - to jest gra, która nie spełnia oczekiwać graczy i to boli, bo otoczka jest świetna, tryby gry genialne, jednak sama rozgrywka jest czasami frustrująca i trudno o syndrom znany z poprzednich części, czyli "aaa jeszcze jeden meczyk". Czekam na patche, a jeszcze bardziej na premierę piłki od Konami, bo ta edycja FIFY jest wg mnie już stracona.

 

3. Lons, psztyczek w Twoją stronę, oczywiście nie śmiertelnie poważny tylko z przymrużeniem oka. Jakiś czas temu w temacie PES14 jechałeś wszystkim narzekającym po równo (w tym mnie), że się nie znamy, że to kolejni co "grali kiedyś w 6 i nagle przerzucili się na FIFĘ, a wcale nie grali i to tylko pseudomiłośnicy", teraz tym, co piszą, że grali w FIFĘ od zawsze, a teraz przerzucą się na PES-a przyklaskujesz. Tego typu "transfery" graczy są w takim razie jednostronne? :) Każdy, kto narzekał miał "nakaz" spadania do tematu o FIFIE i przydomek "janusza", a w tym temacie nie można narzekaczy odesłać do konkurencji tylko trzeba ich wysłuchiwać? :sweat:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widać, że EA dąży do symulacji"? Powiedz, że żartujesz? Prawda?

 

Niby czemu ? Do symulacji jeszcze dużo brakuje to fakt, ale to że rozgrywka znacząco różni się do siebie w trybie wspomagania i ręcznym o czymś świadczy, moim zdaniem ta odsłona jest lepsza od poprzedniej, więc nie, nie żartuje, choć przyznaje że jeszcze wiele muszą poprawić (utrudnić) w rozgrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA skupiło się przede wszystkim na bajerach typu ładne powtórki, ładni kibice, wow nawet poskakujacy slupek przytrzymujacy siatke dodali... o i nawet goal line. 

Propo tego systemu. Nie mialem jeszcze sytuacji, by go uzyc, ale filmiki jednoznacznie wskazuja ze jest z tym problem. Nie wiem jak mozna spierdolic tak banalna rzecz ktora dzialala od lat. Patent na goal line powinien wygladac tak, ze zostawiamy skrypt odpowiedzialny za zaliczanie bramki (ktory dzialal idealnie i kazde przekroczenie pilki calym obwodem konczylo sie golem) i dodajemy tylko powtorke z widoku bramki. A tu wyglada na to, ze przebudowali caly skrypt, i jeszcze to spierdolili. Lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alpine: widzę, że grasz w FIFĘ tak jak powinno się w nią grać (czyli na manualu) - jakbyś mógł parę zdań napisać swoich wrażeń z rozgrywki, bo z doświadczenia wiem, że Fifa na asystach i na manualu to zupełnie inne gry, a wciąż się zastanawiam czy nie dać grze szansy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×