Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do lochów możesz spokojnie iść i najlepiej je sobie dawkować bo mogą znużyć na dłuższą metę. Jak coś to możemy zagrać jeśli będę, wyślij mi zapro na PSN.

 

Możesz spokojnie teraz. Ja dobiero kończę fabułę, a mam zrobione 3 warstwy Phumeru, całe drugie lochy i pierwszą warstwę Loran.

Ja też mam pytanie. Chcę wbić platynę za jednym przejściem (z przywracaniem save), dwa zakończenia już odblokowane, w ng+ chcę dojść tylko do auli po galaretkę. Przed odpaleniem ng+ dopóki mam wszystkie lokacje odblokowane, chcę zebrać wszystkie bronie i zabawki tropiciela. Z zabawek brakuje mi jednej, dziś zbiorę, z broni głównych tylko ostrze pogrzebowe, natomiast za bronie dodatkowe już trofek powinien być, a nie ma :/ jest któraś broń łatwa do przegapienia? Jeśli choć raz zebrałem broń to powinna być do kupienia w sklepie? Bo brakuje mi w nim pochodni i tarczy, a obie miałem.

 

Broń w ailing loran nie pamiętam na którym lv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń w ailing loran nie pamiętam na którym lv. 

 

Fajnie, ale ja pytałem o bronie dodatkowe, te w lewej ręce. Bronie podstawowe (w tym Szpony Bestii z lochów) mam wszystkie poza Ostrzem Pogrzebowym, które jest po ng+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ja pytałem o bronie dodatkowe, te w lewej ręce. Bronie podstawowe (w tym Szpony Bestii z lochów) mam wszystkie poza Ostrzem Pogrzebowym, które jest po ng+

 

http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Firearms

 

Nie ma trofea za bronie dodatkowe. Jest za wszystkie bronie (pełen komplet) i wszystkie narzędzia łowcy (czary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do trofeum trzeba mieć wszystkie bronie. Tak jak napisałem bronie główne za chwilę będę miał wszystkie, bronie dodatkowe wydaje mi się, że miałem wszystkie, ale w sklepie nie mam do kupienia zwykłej pochodni i tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateyo

Pochodnie masz w Yhayrnam kolo ogra walacego w brame, a tarcze w rewirze katedralnym przy bramie, ktora mozesz otworzyc za 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateyo

Pochodnie masz w Yhayrnam kolo ogra walacego w brame, a tarcze w rewirze katedralnym przy bramie, ktora mozesz otworzyc za 10k.

 

Sprawdziłem obie te miejscówki i nie ma tam przedmiotów, czyli musiałem je zebrać. Broń z lochów Loran mam. Chyba po prostu zrobię backup save, zacznę ng+, kupię wszystkie bronie ze sklepu i zobaczę, czy wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chikage? Tak, to moja podstawowa broń. Evelyn również mam. 

Jeszcze jedno pytanie:

W Rewirze Katedralnym można zejść długimi schodami na dół do lokacji z krukami, dwoma grubasami i olbrzymem z kulą na łańcuchu. Z placu, na którym stoi olbrzym możne zejść krętymi schodami, na których końcu są drzwi. Dokąd prowadzą i jak je otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donikąd szczerze mówiąc...te drzwi miały służyć jako przejście między tamtą miejscówką a miejscem z pierwszym bossem. Twórcy jednak zrezygnowali z tego ale drzwi zostały...no chyba że będzie to sposób na dostanie się do DLC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pyknąć kilka lochów z znajomym. Ale nas kurcze nie połączyło. Mieliśmy takie same hasło, w tym samym lochu byliśmy a gra nas nie wyszukała. Jedyna różnica była z levelami. Ja miałem 64, a kolega o wiele wyższy - 140 (o ile się nie mylę), lecz skoro po ostatnim patchu to zniesiono to nie wiem o co biega...

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy wklepał kod Twojego lochu ? 

 

Jak wrócę do domu to możemy zobaczyć czy miedzy nami zaskoczy. Sam mam level też około 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnie zakończenie, kupiłem wszystkie bronie w ng+ i wpadł trofek za bronie ;) zostało tylko trofeum za lochy.

Jeśli chodzi o ostatniego bossa fabularnego to

faktycznie był banalny, aż trochę niesmak pozostał. Po walce z Ghermanem miałem 0 fiolek i pół życia, a Obecność Księżyca pokonałem za pierwszym razem.

Na którym lvl zaczynaliście ng+? Nastawiałem się na speedrun do auli po galaretkę, a nie jest tak różowo. Zacząłem na 120 lvl i nie dałem rady Bestii Kleryka za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem na 110, uprzednio podciągając się nieco na kilku pierwszych lochach.
Po długiej przerwie wszedłem ślizgiem w NG+, muszę przyznać że byłem zaskoczony że pierwsi bossowie padali bez kolejnych podejść. Do tej pory w kość dały mi jedynie Cienie Yharnam, co jest o tyle dziwne że na zwykłym NG nie miałem z nimi problemu i zdechli za pierwszym razem. Aż sobie skorzystałem z kooperacji, a co! Ale na odkupienie swoich win pomogłem kilku ludziom przy tym bossie :P
Na szczęście Rom był dla mnie łaskawy i zginął przy pierwszym podejściu. Żałuje że zanim załatwiłem... 

Obecność księżyca nie poszedłem na Ebrietas, zwyczajnie zapomniałem i teraz będę musiał zmierzyć się z nią na NG+, sam boss mnie tak nie martwi jak ta lokacja pełna mózgossaczy...
Ogólnie ostatni bossowie byli rozczarowujący pod względem trudności, Gherman padł po kilku świderkach z halabardy(Topór Łowcy), a Obecność księżyca miało problemy żeby mnie w ogóle trafić, więc nie było problemu.



Tak sobie ostatnio myślałem, ludzie  narzekają że w DkSII twórcy powciskali tyle przeciwników na jednym obszarze, że to jest lipa i tak dalej... Ale po przejściu BB miałem takie samo odczucie. Gdzie zwyczajnie jest tego troszkę ponad stan, no spiszmy sobie to tylko.

Cienie Yharnam
Rom i jego małe pajączki
Górny rewir Katedralny
Tych trzech łowców w Yahar'Gul
Byrgenwerth i tuzin insektów w takiej małej mapie. Możemy odwiedzić Brainsuckera po drodze a na końcu czeka na nas łowca który potrafi zmieść nas jednym uderzeniem. Ah, czy wspomniałem o miotającym meteroytami pomiocie pod mostkiem?

Z DkSII podstawowej edycji pamiętam tylko
Strażników Ruin (chociaż dla mnie to easy boss, ale wiem że ludzie narzekają)
Freję
Elena i jej przyzywaną świtę z pogrzebanego króla
Tych trzech dupków, też z pogrzebanego króla
Lud i Zallen



Także team A czy team B, czy Miyazaki czy jakiś inny Kawasaki to nie ma znaczenia, ma to tylko wpływ na sensowniejszą historię i lepsze ogarnięcie poszczególnych lokacji.
Swoją drogą, jaki boss wam przypadł najbardziej do Gustu? Macie jakiegoś swojego ulubieńca?

W Bloodbornie wybór nie był łatwy, tak na prawdę to wszyscy bossowie mi się podobali, każdy miał swój styl, wygląd i unikalne ataki.
Chociaż gdyby ogół miał decydować, to z pewnością byłby to Martyr Logarius za świetne ataki, te swingi między kolumnami, fruwające sztylety i magiczne wybuchy, sam design też był świetny, jak i historia kryjąca się za tą postacią. No i nie był to dla mnie łatwy boss, wielokrotnie wracałem pod bramę do jego tronu tylko po to żeby dostać wpierd... ;D
No i Mergo, muzyka z pozytywki, płacz dziecka, wygląd przypominający kompletnie nic, coś odjechanego, ciekawe ataki, powolna a jednak szybka, duża ale niekiedy ciężko ją dostrzec.
Cleric Beast, za ogół, za wrzaski i za niezapomniane pierwsze spotkanie ;]
Gherman, chociaż nie był jakiś specjalnie trudny, jak już wspominałem świderki go zniszczyły to sam w sobie daje radę, ciekawa walka na nietypowej arenie usianej z białych kwiatków :P Ta początkowa Cutscenka gdy mu odmówimy i wysuwa pogrzebowe ostrze, Bad Ass. Teraz Kosa jest moja i sam sobie nią tak tańcuje :P 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem splatynować BB i wymienić na Dark Souls 2, ale podoba mi się na tyle, że zostanie w oczekiwaniu na DLC.

NG+ jednak nie takie straszne, Bestia Kleryka padła za drugim podejsciem. Utknąłem jednak na drugiej warstwie Lochów Loran, nie mogę zabić Bestii Żadnej Krwi, ktoś nie chciałby pomóc?

Co do ulubionego bossa to

zdecydowanie Logarius, bardzo fajne ataki i super arena.

Dodatkowo na wyróżnienie zasługuje Micolash, który choć łatwy miał ciekawy design i inną niż wszystkie walkę.

Ostatnie miejsce na podium ex equo Bestia Kleryka (za bycie pierwszym bossem) i Gherman (za arenę, fakt że trzeba z nim walczyć - plot twist! i za niesamowitą szybkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę. Mógłby ktoś mi wymienić wszystkie opcjonalne miejscówki w grze? Bo boje się, że coś ominę  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gestach... heh dostajesz tylko jeden gest. Przymierza, nie da się ukryć, są bardzo rozczarowujące, w zależności od tego jaką aktualnie runę masz założoną. To ona jest największą nagrodą za bycie w danym przymierzu.

Można było zrobić naprawdę parę fajnych rzeczy, ale tworcom zabrakło czasu/wyobraźni/byli leniwi.

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnie zakończenie, kupiłem wszystkie bronie w ng+ i wpadł trofek za bronie ;) zostało tylko trofeum za lochy.

Jeśli chodzi o ostatniego bossa fabularnego to

faktycznie był banalny, aż trochę niesmak pozostał. Po walce z Ghermanem miałem 0 fiolek i pół życia, a Obecność Księżyca pokonałem za pierwszym razem.

Na którym lvl zaczynaliście ng+? Nastawiałem się na speedrun do auli po galaretkę, a nie jest tak różowo. Zacząłem na 120 lvl i nie dałem rady Bestii Kleryka za pierwszym razem.

Drobny hint, wpadłem przez przypadek jak grzebałem w broni i zmieniłem frakcję. Znacznie skraca farming. Zaprosiłem do lochu kolegę, który był w przeciwnej frakcji i włączyło się PvP, ale skutkiem ubocznym jest to, że kolega jest moim wrogiem, a nie mobów, bo moby zwyczajnie go wtedy nie widzą. Więc Ty czekasz obok lampy, "niewidzialny" dla mobów kolega idzie na lajcie przełączyć przełącznik. Potem wraca do Ciebie i albo sam atakujesz bossa, albo kolega wychodzi, zmienia frakcję, dołącza do Ciebie i idziecie we dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny hint, wpadłem przez przypadek jak grzebałem w broni i zmieniłem frakcję. Znacznie skraca farming. Zaprosiłem do lochu kolegę, który był w przeciwnej frakcji i włączyło się PvP, ale skutkiem ubocznym jest to, że kolega jest moim wrogiem, a nie mobów, bo moby zwyczajnie go wtedy nie widzą. Więc Ty czekasz obok lampy, "niewidzialny" dla mobów kolega idzie na lajcie przełączyć przełącznik. Potem wraca do Ciebie i albo sam atakujesz bossa, albo kolega wychodzi, zmienia frakcję, dołącza do Ciebie i idziecie we dwóch.

Wszystko fajnie, ale jest jeden problem - trzeba mieć kolegów :sad: #foreveralone

 

 

Utknąłem jednak na drugiej warstwie Lochów Loran, nie mogę zabić Bestii Żadnej Krwi, ktoś nie chciałby pomóc?

Nikt nie wyciągnął pomocnej dłoni, ale rozkminiłem to sam. Jakiś wpływ na mój sukces mogło mieć kolejnych 10 wbitych poziomów, ale głównie cierpliwość i taktyka. W tym tkwi piękno tej gry. Wszystkie ataki bestii znałem już wcześniej, bo próbowałem przejść te lochy jeszcze przed końcem fabuły. Teraz w NG+ dorwałem Ostrze Pogrzebowe i nadal zbierałem oklep. Problem w tym, że chciałem nim grać tak jak Chikage. Kluczem do zwycięstwa było odkrycie, że po zmianie w kosę naładowany silny atak odrzuca bestię i jestem w stanie zadać go kiedy ona podchodzi i zanim wyprowadzi swój atak. Kilka prób zajęło mi wyczucie odpowiedniego timingu. Efekt odkrycia? Z walki niemożliwej do wygrania zrobiła się walka, w której 2/3 życia zabierałem bossowi bez draśnięcia. 

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amelia dead. Potem załatwiłem wiedźmy z Hemwick. Gdzie iśc dalej ? Do lasu?, auli?, granicy koszmaru?, więzienia? (gdzie znajdę tych gości z workami na plecach?)

 

I jeszcze jedno: dlaczego nie mogę używać miotacza płomieni i miecza ludwiga? Mam te przedmioty nieaktywne. Ołtarz również nieaktywny.

Edytowane przez sajmon34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×