Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

 

Xbox Live Gold
Gold — 1 miesiąc w cenie 1,00 zł
1,00 zł
 
Gold jest w promocji za złotówkę :)
biorę ale cebula
 
 
Rozumiem że potem mogę sobie przedłużyć kodem 3 miesięcznym?

 

Ja tak samo wziąlem na drugie konto i nie wiem jak to dziala tzn mam dwa konta na 2 mam liva ale jestem nie zalogowany a na pierwszym bez liva glownym gram w battlefronta multi to jak to dziala( mam nadzieje ze nie dolicza zadnych oplat) w ps4 sprawa byla jasna bo przy awatarze mialem + a tu nie wiadomo dopoki nie wejdzie sie w subskrypcjie w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://m.ppe.pl/news/40129/rise-of-the-tomb-raider-i-black-ops-iii-cienko-przeda-w-japonii.html

Taka ciekawostka , w Japonii zeszło ... 2800 sztuk Tomba :) Niby wiadomo że ci ludzie są inni ale i tak troszkę szoker bo tak zrobiona laska powinna ich zainteresować , za to pewnie jakiś symulator wózka w markecie rekordy bije hehe

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Japonii Xbox nie istnieje.

 

Sam Tomb Raider w innych częściach świata też za dobrze sie nie sprzedaje.

 

Ciekawe ile $$$ zapłacił M$ w tym dealu bo sprzedażowo to jest tragedia, której ani PC za pół roku ani PS4 za rok już nie uratują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że deal jest na dlużej i trójka też będzie czasowym exem , micro zazwyczaj sypie kasą konkretnie więc raczej nie zbankrutują .

A przecież ta gra jest świetna ... I ma świetnie zrobioną wirtualną pupę ... Czyli wydawało by się typowy azjatycki checklist :) Na ich miejscu odpuscił bym sobie wydawanie AAA w Japonii zamiast tego lepiej zrobić im z 10 indyków - symulatorów konewek , może coś zaskoczy :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny odkupić zestaw play and charge? Kupiłem z xboxem, ale nie używam. Nowy, nigdy nie wyjęty z pudełka. Cena do uzgodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na tyle dobra, że na dłuższą metę się obroni finansowo (te 30 milionów PS4 zrobi swoje) - pomijając fakt nie trafionego pomysłu z tak długim (w sensie czasu) exem, dochodzi data premiery, która zlała się z Halo, CODem i Falloutem - taki pomysł to chyba od kogoś z pierwotnej ekipy Driveclubu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest gra o tzw długiej żywotności półkowej i sprzeda się w rozłożonym okresie czasu. I wcale PS4 tutaj nie mam na myśli. Właściciele Xboxów wybrali na tą chwilę Fallouta z gier typowo singlowych. Skończą się bawić w post apo to kupią Tomb Raidera.

 

Zgadzam się, że data premiery była fatalna, ale pamiętajmy, że Bethesda wyskoczyła z tym nieszczęsnym Falloutem jak królik z kapelusza. Nikt się tego nie spodziewał. I tylko ta jedna gra bardzo szkodzi Tombowi. Reszta gier to multi, które nie są dla niej konkurentem.

 

Tak ja to widzę :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko, że w przypadku TR prym będzie wiódł rynek wtórny - kiedy znudzi się post apo, ilość używek singlowego TR na rynku wcale nie zachęci do kupna gry w sklepie. Co do daty, to ostatnio gdzieś czytałem tweeta, iż nie zdecydowali się na premierę w lecie, gdyż sezon ogórkowy itp (niby tak, ale wtedy nie było w co grać i mógłby to być całkiem dobry krok) - nie chce mi się szukać źródła, ale wkleję jak się natknę. No i last but not least - niby te multi nie szkodzą z punktu widzenia typu rozgrywki, ale szkodzą z punktu widzenia portfeli graczy - nie każdy, który chciał ograć obydwie gry i musiał wybierać, wybrał TR (co de facto widać po sprzedaży), a jak już finanse pozwolą to... patrz początek mojego postu.

 

o, a taka ciekawostka: Oficjalna data premiery F4 i TR została podana tego samego dnia :blink:  

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak zareagowała Ameryka. UK fatalnie. Pierwsze doniesienia mówiły o bodajże 70k sztuk w pierwszym tygodniu. Trzeba poczekać na analizę VGcharts.

 

Tymczasem Halo 5 w pierwszym tygodniu 1.5 bańki. Nieźle!

Btw, w Japonii 1000 sztuk. To 3 razy mniej niż Tomba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonia, to odmienny stan umysłu, wiec nie ma co się dziwić.  Z moich obserwacji wynika, ze na chwile obecna z regionu Kanady opłaca się brać cyfraki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można ściągać betę RS Siege . Wystarczy wyszukać ja w sklepie . Beta z tego co czytałem rusza 25 listopada.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

2e5bf7a00f069db9med.jpg

Edytowane przez Mati91
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepsza opcja jest wstrzymanie sie z zakupem nowej konsoli by zobaczyc czy jakis fajnych promocji swiatecznych zaraz nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dash po dorzuceniu 1tb

post-59020-0-67460100-1448312390_thumb.j

Tyle kultowego zielonego dobra chlip , chlip :) A sam dysk od WD passport ultra działa znakomicie z nowym systemem , polecam i pozdrawiam :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, twardo zastanawiam sie nad zakupem Xa. Ew. Kupno i tak nastąpi najwcześniej na wiosnę, ale już teraz musze wiedzieć czy jest na co odkładać pieniążki.

Czy ktoś poświęciłby chwilę by wylistować mi plusy xboxa nad ps4? (mam czarnule i ma beznadziejny support + nic nieznaczący plus ;) a tych exów. jakos nie widac za duzo, najlepiej bym chciał pomaszkiecić po dwóch stronach obozu)

 

Z góry dzięki

 

P.S dodam od siebie, że pierwszy raz trzymałem dziś pada i miodzio, do moich wielkich łap pasuje jak ulał :)

Edytowane przez graqzu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyje :)

A poważnie to na gierki popatrz , jak nie grałeś w Halo/Forze/Gearsy a kręcą cię to warto bo do ogrania są wszystkie części :) Specyficzne serie prawie jak u Nintendo love or hate a będzie tego woecej jak np Scalebound :) Plus kilka perełek z x360 i ea access , inny pad i inna usługa sieciowa , bezproblemowe podłączenie hdd .

Jak przede wszystkim chodzi o multiplatformy to wiadomo jak to wygląda , większość chodzi w niższej rozdziałce nie zgodzę się że tego nie widać bo czasami widać , jak masz z tym problem to tak będzie ci to ptzeszkadzać , ja np. mimo że mam ps4 to ii tak wybieram xa bo mam dekoder horizon podpięty i cenię sobie jak to wszystko śmiga w snapie tv , wiadomości itp ......... No i bez kitu ten sprzęt jest cichy :)

Generalnie xa wybieraja świadomi odbiorcy :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, twardo zastanawiam sie nad zakupem Xa. Ew. Kupno i tak nastąpi najwcześniej na wiosnę, ale już teraz musze wiedzieć czy jest na co odkładać pieniążki.

Czy ktoś poświęciłby chwilę by wylistować mi plusy xboxa nad ps4? (mam czarnule i ma beznadziejny support + nic nieznaczący plus ;) a tych exów. jakos nie widac za duzo, najlepiej bym chciał pomaszkiecić po dwóch stronach obozu)

 

Z góry dzięki

 

P.S dodam od siebie, że pierwszy raz trzymałem dziś pada i miodzio, do moich wielkich łap pasuje jak ulał :)

Coś takiego :P

A tak serio - wiem że ten temat ma 112 stron, ale początkowe (a właściwie od momentu kupna X-a przez Killa i resztę nas) zawierają dośc istotne informacje na temat plusów tej konsoli jak i jej przewagi nad ps4.

Minusy tez znajdziesz, poszukaj trochę, bo szkoda się powtarzać :)

A na wiosnę wyjdzie Uncharted 4 i Ci przejdzie :P

Mnie np. powaliła już sama jakośc wykonania .... wszystkiego po rozpakowaniu konsoli, ale też o tym już pisałem.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman

Przepraszam, ale rzeczywiście nie chce mi się wertować post po poście w poszukiwaniu podobnego zestawienia. Tego jest bardzo dużo :). Nie ma mi co za bardzo przejśc bo ps4 nie mam zamiaru się pozbywać - to trochę tak jak w średnio udanym związku - chce czegoś więcej....   ;)

 

i jeszcze jedno, nie pisz o mnie jakbym był jakimś zaściankowym fanem ps4, bo nie jestem. Zawsze uważalem się, że za osobę racjonalną i nigdy nie do konca byłem po zadnej ze stron. Poznałem jedną i jest mi z nią, nazwijmy to stosunkowo okej :) ale po co się ograniczać.

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman

Przepraszam, ale rzeczywiście nie chce mi się wertować post po poście w poszukiwaniu podobnego zestawienia. Tego jest bardzo dużo :). Nie ma mi co za bardzo przejśc bo ps4 nie mam zamiaru się pozbywać - to trochę tak jak w średnio udanym związku - chce czegoś więcej....   ;)

Nie mówię że u Ciebie też tak będzie, ale... ja miałem identyczne podejście.

A potem ps4 leżała i się kurzyła ponad 2 miesiące, więc w końcu sprzedałem.

To mój pierwszy w życiu rozbrat z konsolą Sony, bo miałem wszystkie. I jakoś nie żałuję.

Tak na szybko z plusów/przewagi:

-jakość wykonania (nawet głupich kabelków)

-kultura pracy

-dla mnie mimo wszystko pad. To kwestia indywidualna, ale mi akurat w tej generacji bardziej pasuje xboxowy.

-windows10 i streaming

-ea access fantastyczna usługa, mi się zwróciła po tygodniu. Grałem w gry, ktorych pewnie normalnie bym nie kupił i jeszcze sporo do ogrania ich zostało, a dojdą następne

-tańszy gold mimo wszystko. Przynajmniej ja kodów na ps+ nie znalazłem aż tak tanich jak na golda.

-dowolnośc zmiany regionu

-z tego co czytam nawet tutaj, to w black friday możemyu zostać potraktowani tak samo jak reszta świata, co u Sony nie jest takie oczywiste

-support mega profesjonalny

 

edit: kompatybilnośc wsteczna! zapomniałęm w natłoku plusów... a pewnie jeszcze coś pominąłem.

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie xa wybieraja świadomi odbiorcy :)

A PSa wybierają jacy odbiorcy? Nieświadomi? Bitch please...

Rozumiem, że to było pół żartem pół serio, ale obie konsole i oba obozy mają swoje duże plusy i duże minusy. Taka sama grupa odbiorców jest wszędzie, znajdą się ogarnięci i nie.

Ja kupilem swoją konsole początkiem listopada i decyzja o sprzedaniu już podjęta. Ograć jeszcze kilka exów skoro już jest i leci do żyda.

Przy większej ilości czasu dokładnie opiszę co mi pasowało, a co nie. Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że dwie konsole dla kogoś kto ma pracę i inne obowiązki to dużo za dużo.

Myślałem, że konsola wystarczy mi pod multi Halo 5, ale tutaj się srogo zawiodłem, więc nic mnie przy niej nie trzyma, a szkoda żeby kasa leżała i się kurzyla, nie mała do tego...

Jednak jak ktoś klepie w kółko, że X jest wspaniały, a PS to syf to radzę omijać szerokim łukiem. Dopóki nie będziesz posiadał dwóch konsol to tak naprawdę nie poznasz co szwankuje, a gdzie są plusy. Jak już mówiłem, lepiej skupić się na jednej konsoli i tam marnować swój wolny czas, ale to moje zdanie.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie oprócz pada najbardziej ciekawi ten EA Access, musze dokladnie przyjzec się ramówce i jak często potrafi się ona zmieniać. Mogę płacić za coś abo o ile ktoś stara się przytrzymać mnie przy swojej usłudze. Po paru latach z ps+ dałem sobie spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 tygodnie od zakupu całkiem wypasionej wersji padła decyzja o sprzedaży, nieźle ;)

Moim zdaniem trochę to dziwne, ale cóż... kto bogatemu zabroni? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, twardo zastanawiam sie nad zakupem Xa. Ew. Kupno i tak nastąpi najwcześniej na wiosnę, ale już teraz musze wiedzieć czy jest na co odkładać pieniążki.

Czy ktoś poświęciłby chwilę by wylistować mi plusy xboxa nad ps4? (mam czarnule i ma beznadziejny support + nic nieznaczący plus ;) a tych exów. jakos nie widac za duzo, najlepiej bym chciał pomaszkiecić po dwóch stronach obozu)

 

Z góry dzięki

 

P.S dodam od siebie, że pierwszy raz trzymałem dziś pada i miodzio, do moich wielkich łap pasuje jak ulał :)

 

Na Xboxie grasz w gry.

 

Na PS4 patrzysz na kurz obrastający obudowę, czekasz aż się coś ściągnie, czekasz jak nie działa PSN, albo jest akurat konserwacja. Czekasz aż się baza odbuduje bo się system źle zamknął. Czekasz też na gry i to latami. Zapowiedziane jeszcze na E3 2013 nadal są w fazie alpha, ale spoko, czekamy. Czekamy też na jakieś rozwojowe FW i nowe funkcje. Czekamy na lepszego pada, lepsze grzybki kupione na ebayu, lepszą baterię w padzie, lepsze triggery. Czekamy na nowe wersje samej konsoli, żeby mniej wyła, mniej się grzała, mniej plastyk strzelał jak się okno w zimie otworzy żeby pokój przewietrzyć. Czekamy na lepsze gry w PS+. Czekamy na lepszy support, na 2 lata gwarancji, na chociażby zasranego twitta jak coś nie działa jak powinno. Czekamy na...

A chwila, już mnie to zmęczyło. Nie lubię czekać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×