Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Ach kiedy wyjdą te wszystkie exy od Sony, Xbox będzie leżał i kwiczał. 

Dokładnie tak będzie. Może nie aż leżał i kwiczał, ale właśnie będzie się zaczynała nowa generacja konsol jak wyjdą te "exy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak będzie. Może nie aż leżał i kwiczał, ale właśnie będzie się zaczynała nowa generacja konsol jak wyjdą te "exy" :)

A my i tak jak debile będziemy dalej tłuc w ultimate team...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach kiedy wyjdą te wszystkie exy od Sony, Xbox będzie leżał i kwiczał. 

Do tego to zmierza. Ale forumowicze musieliby spojrzeć na cały obraz, a nie odpowiadać mi jak to PS4 zbiera kurz itd. ^_^  Wiadomo, że są indywidualne preferencje. Sam byłem na początku tamtej generacji zachwycony X360, ale na PS3 zaczęły wychodzić killery, time-exy z 360 jak Bioshock czy Mass Effect i czar prysł. Wyczuwam powtórkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego to zmierza. Ale forumowicze musieliby spojrzeć na cały obraz, a nie odpowiadać mi jak to PS4 zbiera kurz itd. ^_^  Wiadomo, że są indywidualne preferencje. Sam byłem na początku tamtej generacji zachwycony X360, ale na PS3 zaczęły wychodzić killery, time-exy z 360 jak Bioshock czy Mass Effect i czar prysł. Wyczuwam powtórkę. 

Ale co pryśnie? Naglę znikną ex'y Xa, jakość wykonania konsoli magicznie się zdegraduje, pad przestanie być wygodny, usługi sieciowe znikną, a granie na konsoli po prostu przestanie sprawiać przyjemność? ;) Bo kilka dobrych gier wyjdzie na PS4? :) Owszem, znowu skoczy sprzedaż Soniaczom, ale MS robi co może by nie być mocno z tyłu i dzięki temu korzystają posiadacze ich sprzętu.

Temat o wojnach konsol jest w innym miejscu i tam można przelewać swoje "proroctwa" na "papier".

Im więcej świetnych gier na obu platformach tym lepiej dla nas. Konkurencja wymusza na obu firmach produkowanie gier na najwyższym poziomie. Na serio nie wiem, jaki wpływ na odbiór mojej konsoli ma mieć to, że na konkurencyjną coś wyszło. Kupie ją sobie jak będzie trzeba za rok / dwa za te kilkaset zł i nadrobię te kilka gier (bo przecież aż tak dużo tych ex'ów to zapowiedzianych nie jest). A stosunek do tego co mam się i tak nie zmieni.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem może troszkę inaczej. Dla ludzi, którzy nie mieli okazji ograć exów z ps3, lub nie mieli w ogóle ps3 najidealniejszą konsolą do gier będzie ps4. Zakładam, że to są prawdziwi gracze, którzy uwielbiają gry.

Większość uważa ps4 za remasterową konsolą. Ok, ale dla mnie to jest kapitalne, bo nie miałem okazji na ps3 ograć exów Sony.

Exy Sony na śniadanie zjadają wszystkie exy, które wypuścił MS. Jedynie zagrałbym w Forze; to jedyna gra która mnie zachwyca. Halo mi nie podchodzi, Gearsy również, widziałem inne zapowiedzi gier i nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.

W multi nie gram, multiplatformy tu i tu są takie same praktycznie.

 

Wybrałem ps4 tylko i wyłącznie ze względu na exy. Wiedziałem, że kultura pracy w xbox jest zdecydowanie lepsza, że multi lepsze, etc. Trzymałem nawet pada od xbox one w ręku, widziałem kabel HDMI, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Porównując go do ps4 to ten z ps4 wygląda tak ubogo, że aż wstyd się przyznać. Jakośc wykonania ps4 jest fatalna, to fatalny plastik, tandeta. Pad od ps4 jest tragiczny w sensie jakości wykonania. Zawsze go odkładam na miejsce po skończonej grze i patrze by nie spadł przypadkiem. Tym padem opiekuję się lepiej niż dzieckiem. Ten pad wygląda tak krucho... Plastik w ps4 również jest tandetny. Xbox one bije jakością wykonania ps4 od kabla HDMI do jakości pada i plastiku na konsoli.

Może to brzmi śmiesznie :) Ale jak macie okazje porównajcie kabel HDMI od ps4 i od xbox one. W skali od 1 do 10 kabel od ps4 jest na poziomie 1/10 zaś od xbox one 11/10. 
Tak czy siak wybrałem ps4 :)
Obecnie MS robi częściej exy a Sony coś śpi. Dla mnie jest sporo exów do ogrania z ps3, więc Remastery jak najbardziej dla mnie są świetne :) Sony niby zapowiedziało świetne tytuły, ale jest to kropla w morzu. Kiedyś częściej wypuszczała swoje świetne exy.
 

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko ty płacisz za odgrzewane kotlety cenę prawie jak za nowe IP na PS4. Dla mnie jest to skandaliczne.

Na Xbox One masz emulator Xbox 360 i ogrywasz to po cenach rynku wtórnego z Allegro ;) 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie i wydajnościowo dużo gorszy jest xb1 od PS4? Wiem, że gry uruchamiają się w mniejszej rozdzielczości, ale rzeczywiście widać to na ekranie? Pewnie wiele osób powie, że jest mnóstwo porównań na yt. Tak jest ale to nijak odzwierciedla rzeczywistość. Ile razy oglądając gameplay na yt potem zagrałem na PS3 i miałem wrażenie, że kupiłem inną grę... dlatego pytam osoby, które posiadają obydwie konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz jakiegoś innego YT.

Bo ja widząc gameplay z Uncharted czy Wieśka na YT zobaczyłem to samo na ps4 (może ciut lepiej było z Wieśkiem, ale tylko ciut lepiej)

 

Co do cen gier "remasterów" z tym się zgodze. Sony przesadza z tym. xbox oferuje wstecznośc, gdzie możemy kupić grę za 20 zł i to niezły tytuł i grac na xbox one. To na wielki plus :)

 

Sony niby chce zaoferować granie w chumrze. Dla mnie ten pomysł jest nietrafiony. Co będzie jak ktoś ma limity neta? Albo net padnie? dla mnie gra powinna być na płycie/dysku bez zacięć, lagów, opóźnień. Konsola ma służyć do grania, bluray do odtwarzania filmów, PC do przeglądania stron, pracy, itd.

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafallo, oni chcą tym wyeliminować rynek wtórny. Są pazerni i tym się udławią.

 

@Grassek wszystko zależy od gry. W jednych widać bardziej, w innych mniej, w innych w cale. Wszystko zależy czy chcesz na to zwracać uwagę czy nie. ...czy będziesz się czepiał tylko po to żeby się czepiać czy będziesz się cieszył płynniejszym graniem kosztem rozdzielczości.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet pójdę w dalszym kierunku i stwierdzam, że jeżeli xbox one na starcie miał taką promocję jak teraz i nie byłoby takiego failu ze startą konsoli, ten nieszczęsny kinect, itd. to MS górowałby teraz na liście i kto wie, może ja również miałbym xboxa one.

 

Niesmak pozostał, ciągle ludzie myślą jeszcze źle o xbox one, ciągle ciągnie się sprawa ze startem xbox one na świecie. Ludzie jeszcze nadal to pamiętają i zapomnieć nie mogą. Ja po 2 latach dopiero jak zacząłem czytać fora to uświadomiłem sobie, że xbox one wcale taki zły nie jest jaki był namalowany od początku.

 

Moim zdaniem ktoś w xbox one robił czarny PR, ktoś chciał od środka zniszczyć tą firmę już przed startem xbox one. Bo pamiętam jak po jakimś czasie zatrudnili tam jakiegoś kolesia od MS i normalnie inna zmiana. Aż nie wierzyłem jak to wszystko się obróciło z korzyścią na xboxa. Ten pierwszy człowiek powinien jakąś karę dostać bo ewidentnie działa na szkodę firmy. Przez to zniszczył od samego początku markę, nazwę "xbox one", która do dziś w wielu środowiskach kojarzy się z kompromitacją wieku.

 

Ps. Jak czasem wśród znajomych wspomnę słowo "xbox one", a oni co? Przecież to ścierwo, kompromitacja, syf. Im wystarczył tylko przekaz, kilka źródeł w dniu premiery jak media, różne portale najeźdzały na xboxa. Do dziś uważają, że xbox to jakieś nieporozumiemie, kompromitacja.

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafallo, oni chcą tym wyeliminować rynek wtórny. Są pazerni i tym się udławią.

 

@Grassek wszystko zależy od gry. W jednych widać bardziej, w innych mniej, w innych w cale. Wszystko zależy czy chcesz na to zwracać uwagę czy nie. ...czy będziesz się czepiał tylko po to żeby się czepiać czy będziesz się cieszył płynniejszym graniem kosztem rozdzielczości.

Wnętrze kobiety jest najważniejsze, wygląd się nie liczy. ble ble ble... Nie w moim przypadku. Liczy się wnętrze jak i wygląd, porównując do konsoli liczy się gameplay jak i grafika. Jeśli graficznie coś mi się nie podoba to ciężko mi jest cieszyć się samą grą, która notabene może oferować mistrzowski gameplay, dlatego też sprzedałem old gen na rzecz next gen. Stąd właśnie chciałem wiedzieć jak duża jest różnica, czy będe zniesmaczony kupując słabszego xboxa czy też nie.

 

Chyba znalazłem odpowiedź na swoje pytanie:

 

Na podstawie przeprowadzonych analiz Digital Foundry stwierdza, że:

  • w 13 grach dostrzegalne były jedynie drobne różnice
  • w 6 grach grafika była bardzo podobna, niektóre elementy wyglądały lepiej na PS4, inne na Xbox One
  • w 6 grach różnicą była rozdzielczość 900p do 1080p na korzyść PS4
  • 14 gier wyglądało zdecydowanie lepiej na PS4
  • 1 gra wyglądała zdecydowanie lepiej na Xbox One
Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no ale jakiś wątek by się przydał , bo z całym szacunkiem pytacie nonstop o to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUtEcG5WsAAPmbc.jpg

 

Forza Horizon 3 jak widać (prawie) potwierdzona :biggrin:  (mocno nie oficjalnie)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wczoraj włączalem xbox i nic nie pobralo. Ale ok może to jest ta z 23. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kasować gry które mają 0% tak jak to było na x360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem pierwszy raz w życiu streaming. Laptop? Stary Sony Vaio, który dostał aktualizację do Win10.. Nie spodziewałem się wiele dobrego po laptopie z 2012 roku, który ma 13 cali... ale jest mega! Gry nie tną, wszystko działa sprawnie, jakbym po HDMI na małym tv jechał. Najlepsze jest to, że router stoi dwa pokoje dalej, czyli sygnał bije przez dwie ściany z 1966 roku. Mam porównanie do streamu na PS4, z którego korzystałem (specjalnie zmieniając tel zrezygnowałem z One+One, aby wziąć Z3) i była mega lipa. Sygnał cały czas się rwał, albo zawieszał. Tutaj wszystko płynnie i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam czasem ze streamownia i po ostatniej aktualizacji działa to całkiem dobrze. Wcześniej często zrywało się połączenie. Dodatkowo obraz jest na tych moich 17 calach w laptopie o niebo lepszy niż na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zajmą się grami, a nie wirtualną rzeczywistością i hololens i będzie dobrze  :)

 

Czy mówiąc o ostatniej aktualizacji macie na myśli tą z nowym dashboardem?

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka , skończył mi się Live 3 miechy wyciągam te triale 48h bo mam z pudełek a tutaj info że "Założyłeś już konto Live , przekaż te kody swojemu znajomemu by mógł zakosztować rozgrywki online bla , bla " . Lekkie zdziwko ale że miałem chwilké to napisałem do supportu , i faktycznie triale od jakiegoś czasu niby są tylko dla NOWYCH członków ( pisze jak byk z tylu , wcześniej tego nie było ) :) Kurde pamiętam że kiedyś to była powrzechna praktyka jak się kończył Live heh , no nic teraz musze jakieś promo wychaczyć i już na ten rok wziąç :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, dodatek do Wiedźmina - Serca z Kamienia w wersji limitowanej (z kartami do gwinta i żetonami) nie wyszedł w ogóle na XO?

Nigdzie znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, dodatek do Wiedźmina - Serca z Kamienia w wersji limitowanej (z kartami do gwinta i żetonami) nie wyszedł w ogóle na XO?

Nigdzie znaleźć nie mogę.

Nie i nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×