Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, cwir napisał:

Dobry wieczór :)

 

02c3328f9f740b6287a3b473b3e84a92.jpg

A gdzie VR? :smile:

 

Godzinę temu, malpka napisał:

Jaki statek w granicach 15mln kredytów będzie najlepszym myśliwcem?

Prawdopodobnie Vulture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania: 1. Jest jakiś companion app do tego dostępny na PS4? Stawiam, że nie, ale nadzieja umiera ostatnia. ;)

2. Da się zmusić grę do działania z klawiaturą? Sprawdzałem i główne menu gry da się klawiaturą obsługiwać na pewno, ale w samej grze już moja nie działała, nie dało się przypisać klawiszom działania w menu ani nic. Da się to jakoś obejść czy po prostu trzeba męczyć się tylko na padzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesuuuu ale bym miał banana gdyby wydali patcha do obsługi PS VR... wtedy już koniec. Siedziałbym cały czas w kokpicie.

I mam pytanie, w górnym lewym rogu jest menu którego za cholerę nie umiem uruchomić. Jak się do niego dostać?

 

@cwir a to co masz w telefonie to co to? So to za aplikacja?

Edytowane przez Mareeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o menu komunikacji to przytrzymujesz kwadrat i strzałka do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mareeku napisał:

Jesuuuu ale bym miał banana gdyby wydali patcha do obsługi PS VR... wtedy już koniec. Siedziałbym cały czas w kokpicie.

Takie rzeczy, póki co, tylko na PC.

30 minut temu, fryz napisał:

Dwa pytania: 1. Jest jakiś companion app do tego dostępny na PS4? Stawiam, że nie, ale nadzieja umiera ostatnia. ;)

2. Da się zmusić grę do działania z klawiaturą? Sprawdzałem i główne menu gry da się klawiaturą obsługiwać na pewno, ale w samej grze już moja nie działała, nie dało się przypisać klawiszom działania w menu ani nic. Da się to jakoś obejść czy po prostu trzeba męczyć się tylko na padzie?

Nic oficjalnego nie ma. Klawiaturę można używać tylko do chatu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danken000 napisał:

A gdzie VR? :smile:

 

taki był plan ale brakło już kasy na VR (myślałem że jest tańsze) :). może w przyszłym roku. zresztą jak rozkminię jak użyć 3 (różnych) monitorów to mi VR nie będzie potrzebne.

 

47 minut temu, Mareeku napisał:

 

@cwir a to co masz w telefonie to co to? So to za aplikacja?

 

 

to Logitecha apka do klawiatury, pokazuje m.in. temperaturę i użycie CPU/GPU.

 

 

A sam Hotas jest bajka. Jeszcze znalazłem na necie zajebistą konfigurację przycisków (do wersji PC Hotas X, ale układ jest taki sam w Hotas 4). Klawiatury już nie używam w ogóle, myszki czasem do mapy galaktyki.

 

2718474-7816925002-ED_T_.jpg

 

Typ poświęcił po 1 przycisku po lewej i po prawej jako shiftów do pozostałych. Dzięki temu do pozostałych przycisków można przypisać po 3 funkcje. Jestem po 4 misjach dopiero a już mi prawie kartka z rozpiską nie potrzebna :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wyruszyłem na 1 misję w życiu i moje lądowisko było zajęte, 2 razy anulowałem za co dostałem grzywnę i dopiero przeładowanie gry naprawiło sytuację, czy można jakoś powiadomić dowództwo stacji że ktoś okupuje moje miejsce?

 

przy próbie przechwycenia w supercruise jak wyskoczy ta mini gierka to trzeba tylko jak najszybciej nakierować na wyjście i coś trzeba jeszcze robić ? wcisnąć jakiś guzik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paszczakus napisał:

wczoraj wyruszyłem na 1 misję w życiu i moje lądowisko było zajęte, 2 razy anulowałem za co dostałem grzywnę i dopiero przeładowanie gry naprawiło sytuację, czy można jakoś powiadomić dowództwo stacji że ktoś okupuje moje miejsce?

 

ja miałem podobnie, nawet wyobijałem typa lekko żeby się z tamtąd ruszył ale nic. straciłem przez to bonus na dostarczenie poniżej 2 minut. a pomogło odwołanie lądowania, odlecenie kawałek, nowa prośba i przypisali mi inny pad, który się akurat zwolnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paszczakus napisał:

wczoraj wyruszyłem na 1 misję w życiu i moje lądowisko było zajęte, 2 razy anulowałem za co dostałem grzywnę i dopiero przeładowanie gry naprawiło sytuację, czy można jakoś powiadomić dowództwo stacji że ktoś okupuje moje miejsce?

 

Moja teoria jest taka, że to akurat ktoś na tym konkretnym lądowisku wylatuje z hangaru i dlatego są takie kwiatki, ale może zbyt komplikuję i to zwykły bug. :1_grinning:

 

Cytuj

przy próbie przechwycenia w supercruise jak wyskoczy ta mini gierka to trzeba tylko jak najszybciej nakierować na wyjście i coś trzeba jeszcze robić ? wcisnąć jakiś guzik?

 

Wystarczy nakierować, szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie udało mi się nie wygrać tej minigierki. ;)

Tzn. oczywiście nakierować i utrzymać aż się pasek naładuje.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fryz napisał:

Moja teoria jest taka, że to akurat ktoś na tym konkretnym lądowisku wylatuje z hangaru i dlatego są takie kwiatki, ale może zbyt komplikuję i to zwykły bug. :1_grinning:

To bug. NPC czasami lądują na twoim lotnisku.

14 minut temu, cwir napisał:

A sam Hotas jest bajka. Jeszcze znalazłem na necie zajebistą konfigurację przycisków (do wersji PC Hotas X, ale układ jest taki sam w Hotas 4). Klawiatury już nie używam w ogóle, myszki czasem do mapy galaktyki.

Mi nie chciałoby się tego wszystkiego ustawiać. Na PS4 używam standardowych ustawień, które są prawie identyczne jak te na padzie, tylko przyciski są w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, danken000 napisał:

To bug. NPC czasami lądują na twoim lotnisku.

 

 

 A taka piękna to była teoria. ;)

 

Z bugów to jeszcze raz mi się trafiło, że nie mogłem wylądować, bo kiedy byłem idealnie nad lądowiskiem to ten radar do lądowania pokazywał mi, że muszę polecieć do przodu jeszcze kilkadziesiąt metrów (idealnie przez wieżę) i za nic nie chciało mi "złapać", pomogło anulowanie dokowania, wylecenie i powrót na stację. Poza tym parę(naście) razy wyrzucało mnie z serwerów, raz uszkodziłem kokpit i walcząc o każdą sekundę żeby wylądować w bazie na planecie straciłem z minutę, bo gra tyle wczytywała mi się przy przejściu z supercruise do glide (wszystko wisiało, a czas do śmierci leciał bezustannie), choć muszę przyznać, że i tak bym raczej nie zdążył.

 

Ale, po przejściu początkowego etapu lekkiej frustracji, teraz gra się tak przyjemnie, że siedząc dziś w pracy zdążyłem już sobie przygotować zestawienie statków, jakie kupię i dostosuję do konkretnych zajęć w grze. Na razie opierałem się głównie na misjach kurierskich w swojej Cobrze, wczoraj wreszcie kupiłem Diamond Explorera (z przeznaczeniem na, niespodzianka, eksplorację i w razie potrzeby walkę), trochę go wyposażyłem, ale i tak latać nie będę, bo nie mam kasy na ewentualnie ubezpieczenie.

 

Z czasem misje robią się dużo bardziej opłacalne, zamiast kilkudziesięciu tysięcy do zgarnięcia jest kilkaset, potem milion itp. - zastanawiam się jak długo trzeba pracować żeby zarobić na któryś z najdroższych statków, myślałem, że to będzie wyzwanie na długie tygodnie, ale okazuje się, że chyba nie. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że do tej pory nawet nie liznąłem w sumie nic, poza misjami typowo dostawczymi, ani walki, ani przewozu pasażerów, ani górnictwa, ani zdobywania reputacji, inżynierów itp. itd., to nuda chyba mi w najbliższym czasie nie grozi.

 

Świetna gra i to mimo tego, że fanem space simów nie byłem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fryz napisał:

Z czasem misje robią się dużo bardziej opłacalne, zamiast kilkudziesięciu tysięcy do zgarnięcia jest kilkaset, potem milion itp. - zastanawiam się jak długo trzeba pracować żeby zarobić na któryś z najdroższych statków, myślałem, że to będzie wyzwanie na długie tygodnie, ale okazuje się, że chyba nie.

 

Dwa dni, łącznie jakieś 4h grania i zarobiłem okrągłe 15mln kredytów.

Trzy kursy z towarem w ramach CG i dwa kursy z misjami w drodze powrotnej. Średnio za misję dostałem 600kk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fryz napisał:

zastanawiam się jak długo trzeba pracować żeby zarobić na któryś z najdroższych statków, myślałem, że to będzie wyzwanie na długie tygodnie, ale okazuje się, że chyba nie.

Ja gram od dwóch tygodni i mam obecnie niecałe 80mln. Do tego 4 statki warte drugie tyle. Jeśli wiesz co robisz i nie masz nic przeciwko nudnemu grindowaniu to możesz się dorobić drogiego statku w 2-3 dni używając wcześniej przeze mnie wspomnianej "Road to riches".

Innym sposobem, polegającym nieco na szczęściu, jest znalezienie jakiegoś systemu na zadupiu. Brak zamieszkałych systemów w okolicy, powoduje, że gra daje misje pasażerskie/skanowanie bez potrzeby skakania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, danken000 napisał:

Mi nie chciałoby się tego wszystkiego ustawiać. Na PS4 używam standardowych ustawień, które są prawie identyczne jak te na padzie, tylko przyciski są w innych miejscach.

 

No ja nie wiem jak są na PS4 ustawione, mam tylko wersję na PC (12 euro na summer sale ;)). A chcieć mi się chciało i jestem bardzo zadowolony. W trakcie grania nałożyłem kilka drobnych korekt ale ogólnie jako ściągi używam tego obrazka powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra po zapisaniu i wyłączeniu wraca mnie z powrotem do stacji z której wyleciałem? Trochę się zasiedziałem, a do pracy musiałem wyjść... 

Statek wiec został obok jakiejś gwiazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, KwieciuJr napisał:

Czy gra po zapisaniu i wyłączeniu wraca mnie z powrotem do stacji z której wyleciałem? Trochę się zasiedziałem, a do pracy musiałem wyjść... 

Statek wiec został obok jakiejś gwiazdy.

 

Na pewno zapisuje po przyleceniu do systemu i po zadokowaniu na stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, KwieciuJr napisał:

Czy gra po zapisaniu i wyłączeniu wraca mnie z powrotem do stacji z której wyleciałem? Trochę się zasiedziałem, a do pracy musiałem wyjść... 

Statek wiec został obok jakiejś gwiazdy.

Jeżeli nie zapisałeś się na stacji tylko gdzieś w polu, to po powrocie do gry będziesz na tym samym polu, ale nie w tym samym miejscu :24_stuck_out_tongue: w sensie w tym samym systemie ale gdzieś w pobliżu na beacon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minut temu, xavris napisał:

Jeżeli nie zapisałeś się na stacji tylko gdzieś w polu, to po powrocie do gry będziesz na tym samym polu, ale nie w tym samym miejscu :24_stuck_out_tongue: w sensie w tym samym systemie ale gdzieś w pobliżu na beacon.

Jest możliwość, że ktoś może mnie zestrzelic, pomimo tego, że nie jestem zalogowany?  Zachciało mi się zbierania stopów i przez to nie Zdarzylem wrócić na stację :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KwieciuJr napisał:

Jest możliwość, że ktoś może mnie zestrzelic, pomimo tego, że nie jestem zalogowany?  Zachciało mi się zbierania stopów i przez to nie Zdarzylem wrócić na stację :24_stuck_out_tongue:

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaakceptowałem misję transportową na stację, która wydawała się blisko, po czym okazało się że to jest daleko i zużycie paliwa do jumpa przekracza limit. Nie wyznacza mi też route do niej. Czy to znaczy że się nie da czy mam skakać po układach aż w końcu będę w zasięgu?

 

Chyba że to wszystko źle zrozumiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cwir napisał:

Nie wyznacza mi też route do niej.

 

 

Zdanie klucz do zrozumienia problemu: za słaby napęd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał malpka. Jeśli nie wyznacza drogi to masz za słaby statek. Musisz ulepszyć napęd albo kupić jakiś inny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zmień drogę z jak najszybszej na ekonomiczną, powinno pomóc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy statek + kilka starszych screenow :fsg:

 

19984027_1583062075088959_71681709926027

19983378_1583062078422292_90008840343168

 

To się nazywa D Z I A Ł O:

 

20023790_1583062081755625_72713118797123

20017424_1582964015098765_85072987770349

19984008_1582964018432098_28556094956711

19983435_1582964021765431_66781624410361

19983417_1582964025098764_71542608796620

19984009_1582964125098754_25077571408936

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Elite niektórzy zostają odkrywcami, niektórzy handlarzami, inni polują na bounty lub wydobywają minerały, a Ty widzę, postanowiłeś zostać fotografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×