Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że powtórzę jeszcze raz, wydawanie pieniędzy na większe termopady nie ma sensu - kształt powierzchni przylegania ekranu w miejscu kości pamięci jest taki a nie inny i nie ma to zupełnie sensu - wystarczy prawidłowo ułożyć oryginalne, bardzo dobrej jakości termopady.

Z całym szacunkiem elektronika zajmuje się w sumie od wielu lat i do końca to nie prawda co Pan napisal.

Oryginalne termopady sprawdziłem na mierniku i jego wydajność cieplna to 3.1W/mK i drugą sprawa o ile z jednej strony płyty wielkość może nie mieć znaczenia to z drugiej strony ekrany są wielkości kości pamięci .

Po trzecie o wymianie termopadow można zapomnieć o 3 piknieciach konsoli podczas wyłączania i zawieszeniu się gier.

Po wymianie termopadow i pasty zalety:

Stabilna praca a napewno bardziej stabilna

Pracuje dużo ciszej

Brak "3 pikniec"

Co montuję:

AaB 6W/mK -termopady

Gelid gc-extreme - pasta termoprzewodzaca

Nie jestem konkurencja tylko w pracę to ja wkladam serce w szczególności że konsolę to moje hobby

Pozdrawiam

Edytowane przez shield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszę wynika z doświadczeniem z około setką ps4 po tzw SPA . Jak na razie z moich doświadczeń jest jak mówię (przyglądnij się jeszcze raz wielkości powierzchni przylegania radiatorów nad kośćmi pamięci w PS4 bo chyba coś ci się pomyliło o identycznych rozmiarach :) )

Doradzanie montażu czegoś co minimalnie pomaga (efekt placebo ;) ) mija się z celem + niepotrzebne koszty.

Oczywiście każdy robi co uważa, ja robię to co minimalizuje koszty i daje na prawdę wymierne efekty. 

 

Te trzy kwadraciki poniżej radiatora to powierzchnia przylegania radiatorów do thermopada i do kości pamięci

20141009_10_2.jpg

 

A tu poglądowa wielkość kości pamięci - nie są te same, nawet widać odciśnięte thermopady

 

play_station_41.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszę wynika z doświadczeniem z około setką ps4 po tzw SPA . Jak na razie z moich doświadczeń jest jak mówię (przyglądnij się jeszcze raz wielkości powierzchni przylegania radiatorów nad kośćmi pamięci w PS4 bo chyba coś ci się pomyliło o identycznych rozmiarach :) )

Doradzanie montażu czegoś co minimalnie pomaga (efekt placebo ;) ) mija się z celem + niepotrzebne koszty.

Oczywiście każdy robi co uważa, ja robię to co minimalizuje koszty i daje na prawdę wymierne efekty. 

 

Te trzy kwadraciki poniżej radiatora to powierzchnia przylegania radiatorów do thermopada i do kości pamięci

20141009_10_2.jpg

 

A tu poglądowa wielkość kości pamięci - nie są te same, nawet widać odciśnięte thermopady

 

play_station_41.jpg

Z drugiej strony płyty również są pamięci tam ekrany są większe... o tym pisałem a Termopady to dwa listki po 9.90pln koszt 20 zł u mnie dopiero po wymianie konsola przestała wykrzaczac gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem to jakiś mega rzadki przypadek z zawieszaniem gier przy oryginalnych termopadach a po wymianie ustaniu problemu - nie mniej jeśli napotkam w swoich pracach taki problem (zawieszanie gier w wersjach cyfrowych)  i pomoże na niego banalna wymiana termopadów na większe to nie omieszkam powiadomić i podziękować :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszę wynika z doświadczeniem z około setką ps4 po tzw SPA . Jak na razie z moich doświadczeń jest jak mówię (przyglądnij się jeszcze raz wielkości powierzchni przylegania radiatorów nad kośćmi pamięci w PS4 bo chyba coś ci się pomyliło o identycznych rozmiarach :) )

Doradzanie montażu czegoś co minimalnie pomaga (efekt placebo ;) ) mija się z celem + niepotrzebne koszty.

Oczywiście każdy robi co uważa, ja robię to co minimalizuje koszty i daje na prawdę wymierne efekty. 

 

Te trzy kwadraciki poniżej radiatora to powierzchnia przylegania radiatorów do thermopada i do kości pamięci

20141009_10_2.jpg

 

A tu poglądowa wielkość kości pamięci - nie są te same, nawet widać odciśnięte thermopady

 

play_station_41.jpg

Z drugiej strony płyty również są pamięci tam ekrany są większe... o tym pisałem a Termopady to dwa listki po 9.90pln koszt 20 zł u mnie dopiero po wymianie konsola przestała wykrzaczac gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do problemu hałasujących konsol:

Po testach na kilkunastu już konsolach klientów w 99% przypadków głośniej pracy konsoli POMIMO wymiany pasty termo i czyszczeniu, na szczęście, w rozwiązaniu problemu pomaga wymiana kompletnego układu chłodzenia (wymienniki ciepła z heatpipe-ami) - konsole pracują jak nowe. Problematyczna jest jedna z rurek z gazem, która niestety rozszczelnia się lub fabrycznie ma za mało gazu.

Mamy jeszcze kilka oryginalnych zestawów chłodzenia więc póki są zapraszam tych co stracili nadzieję ;)

Czy tym zabiegiem gwarantuje Pan wyciszenie konsoli ? Bo np. moja konsola z nowej rewizji (1216A) działa jak odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do nowej konsoli 1216a nie mamy układów chłodzenia :) - a nie możesz odesłać konsoli na gwarancji? To jest za nowy model aby tak się zachowywał - albo ma wadę fabryczną albo dostałeś model "odnawiany fabrycznie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo kilka dni temu wymieniłem pastę w konsoli,niby jest ciszej ale niestety nie ma rewelacji. I tu moje pytanie: czy gdyby udałoby mi się zdobyć chłodzenie z tej nowej wersji CUH1216 to dało by się je zamontować w starszej wersji ? A jeśli nie to czy moge zrobić coś jeszcze żeby wyciszyc konsolę?

Edytowane przez MrReus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna zmienic chlodzenia z nowej do starej i na odwrot.

Jesli nie ma duzej poprawy to albo zla padta (najlepsza gelid gc extreme) albo jest jej za malo, albo za duzo, albo zrobil sie pecherz powietrza miedzy radiatorem a procesorem. Moze za slabo dokreciles dociski radiatora do plyty ? Dobrze usunales stara paste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszytsko zrobiłem jak należy. Ale jeszcze chciałbym wiedzieć bo może po prostu kupie lepszą pastę i spróbuje jeszcze raz, czy lepiej po nałożeniu pasty rozsmarowac ją czy nałożyć niewielka ilość i docisnac do radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robilem to nakladjac metoda punktowa o wielkosci ok kuleczki groszku zielonego, moze ciut wiecej. Kup gelid gc-extreme. U mnie przy mx-5 po miesiacu zaczela znowu halasowac. Teraz jeatem juz kilka miesiecy po zmianie i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do nowej konsoli 1216a nie mamy układów chłodzenia :) - a nie możesz odesłać konsoli na gwarancji? To jest za nowy model aby tak się zachowywał - albo ma wadę fabryczną albo dostałeś model "odnawiany fabrycznie"

 

No właśnie poleciała na gwarancję, bo nie dało się z niej korzystać... Mój odkurzacz Zelmer Silent działa duzo ciszej.

Nie wiem jak cała naprawa przebiegnie, dlatego też chciałem dopytać o ewentualną wymianę układu chłodzenia, aby pozbyć się problemu raz na zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robilem to nakladjac metoda punktowa o wielkosci ok kuleczki groszku zielonego, moze ciut wiecej. Kup gelid gc-extreme. U mnie przy mx-5 po miesiacu zaczela znowu halasowac. Teraz jeatem juz kilka miesiecy po zmianie i jest dobrze.

Witam,

Ja chciałem sobie polepszyć a sobie pogorszylem. Ewidentnie teraz głośniej pracuje. Mija 10 minut i zaczyna suszyć. Zastosowałem pastę Mx-4. Nie wiem czy się nie zdecyduje wymienić na tą pastę gelid gc-extreme, która polecasz. W jaki sposób nakładales ? ziarnko grochu na środek ?

Natomiast jeśli chodzi o thermopady to polecasz przyklejać na ekrany czy kości pamięci ?

Thermopady znalazłem takie nada się AAB Termopad-y THERMOPAD-Y 20x130x2 6 W/mK

Z góry dzięki za odp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś po prostu rozszczelnić cześć układu i masz dokładnie tą sytuację, którą opisywał Serwis Konsol, a zmiana pasty może okazać się zbędna

Wysłane z iPh... aa wal sie Banzaj :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez 12str forum. Chyba moja głowa będzie teraz potrzebowała jakieś pasty termoprzeowdzącej :)

a tak na serio to jestem posiadaczem PS4 od 2tyg i nie mogę na nią narzekać.

Ale przeczytałem z czystej ciekawości wątek i nasuwają mi się dwa pytanie (myśli):

1. pomimo że paru osobom konsola wyje jak odkurzacz to mimo wszystko nic się jej nie dzieje, tzn. że jednak jest dobrze wykonana.

2. czy ktoś robił diametralny tuning chłodzenia, inny radiator, wentylator obudowa wycięta pod radiator (oprócz tych przypadków wycięcia od spodu).

temat mnie natchnąłby pobawić się z PS3 w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze jak dobrze, jednak wyć nie powinna. ;) U mnie specjalnie problemu z tym nie ma, nawet jak gram na dźwięku z tv to konsola go nie zagłusza (a raczej głośno nie jest), rzadko zdarza się, żebym w ogóle słyszał pracujące chłodzenie, chociaż bywa i tak. No i strasznie hałasuje napęd, ale że konsola prawie go nie używa to mnie to nie rusza.

2. W którymś wątku, może nawet tutaj, parę osób chwaliło się swoimi dziełami - coś tam powycinali, ale jak dokładnie się to sprawdza na dłuższą metę to nie wiem.

 

Swoją drogą to pamiętam, jak ludzie wyśmiewali na tym forum Xboxa, że ma zewnętrzny zasilacz - ot, ironia losu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka już natura Polaka :) \

no właśnie nie wszytskie zdjęcia mi się otwierały, więc parę ominąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kawa, głośne PS4, laptop, pasta termoprzewodząca i 1.5h wolnego czasu razem dają znacznie cichszą konsolę a i dużo szczęśliwszego właściciela. Potwierdzone na egzemplarzu moim i kolegi - obydwie chodziły nieznośnie głośno, obydwie były z tego powodu serwisowane, żadna nie została poważnie potraktowana przez serwis Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak długo się ten efekt utrzyma. Jakiej pasty użyłeś i jaki macie model konsoli?

Ja po użyciu MX-4 miałem miód i orzeszki. Teraz juz same orzeszki, ale lepsze to niż nic.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mx-4 rowniez tak mialem, dokladnie miesiac czasu... wiec wymienilem na gelid gc-extreme i tak chyba od sierpnia konsolka dziala az milo. Balem sie ze znowu bede musial zmieniac bo jet troche glosniej z Black Ops 3 ale ta gra poprostu tak ma. Battlefront i inne dzialaja elegancko.

Jesli wymieniac to tylko na gelid gc-extreme. Lepszych rezultatow nie znam. Otoz stosowanie innych past moze sugerowac jak juz tu ktos na forum napisal nieszczelnosc w rurkach od chlodzenia, ale poprostu po czasie cos sie z pasta dzieje i traci swoje wlasciwosci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chce mi się ponownie przez to przechodzić. Szczególnie wkurzające były niektóre wtyczki do wyciągnięcia. Trudno było je złapać :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej oddać konsole na wymianę pasty?

I czy traci się gwarancję?

Edytowane przez AseT_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze przy drugiej wymianie zauwazyle ze niektore otwory na srubki sie wyrobili. Tak czy inaczej wszystko zlozone i jestem zadowolony. Zrobilem to juz po gwarancji producenta po 1,5 roku od zakupu konsoli.

Problem glosnosci konsol jest lecz Sony uznaje ze to fanaberia i to ze ktos trafi na lepsza konsole to czysty przypadek.

Do tego uwazam ze wymiana na lepszy model i opychanie starego z tego powodu jest bardzo niewporzadku do potencjalnego nowego nabywcy. O takich rzeczach powinno sie informowac.

Nie zdziwilbym sie ze ktos by odrazu wylaczal konsole jakby uslyszal jak w stresie moja pracowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem zalmana STG-1 i też śmiga tak jak zaraz po wymianie. Na mx-2 była suszarka ponownie po krótkim okresie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×