Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po kolejnej wymianie pasty, tym razem z termopadami, przeżyłem szok słuchowy Konsola cicha jakby jej nie było. Wiedźmin, GTA V itp. nie powodują nawet drugiego poziomu wiatraka. To jest niewiarygodne, że zmiana "smarowidła" na SoCu i "nalepki" na kościach tak mogą wpłynąć na pracę konsoli. Aż mi jej szkoda z powodu wcześniejszych męczarni

Edytowane przez Misiek_ud
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przy głośnej pracy konsoli po około 12mc+ układ chłodzenia wygląda tak:

 

foqgd2.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła warstwa mułu:-D.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta z tych przyjemniejszych w pracy - wyobraź sobie konsolę palacza fajek, pokryte wszystko żółtą smołą z tytoniu i przyklejonym kurzem z czarną sadzą - zapach takiego sprzętu powala :) - robimy je w gumowych rękawiczkach.

 

No i jeszcze istotna informacja dla posiadaczy modeli PS4 serii 116X wzwyż z laserem jednooczkowym (490) - są one mega wrażliwe na dym tytoniowy z uwagi na konstrukcję samej głowicy - stosunkowo dużo dostaje się go do wnętrza lasera.  
Jutro będziemy robić autopsję takiej sztuki to może jakiś poradnik/przestroga da palaczy powstanie ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przy głośnej pracy konsoli po około 12mc+ układ chłodzenia wygląda tak:

 

foqgd2.jpg

No u mnie właśnie tak to wyglądało wczoraj.

Zmieniłem pastę i profilaktycznie thermopady i jest cichutko. Wcześniej w Battlefront Star Wars, GTA V, Bloodborne od razu był Boeing przy starcie. Teraz syn grał prawie dwie godziny, a wiatrak nawet nie wskoczył na kolejne obroty. Jestem bardzo zadowolony. Wreszcie można pograć wieczorem nie budząc całego domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis poradnik po polsku jak rozebrać konsole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na początku tego tematu jest opis ze zdjęciami ... W #12 poście 

Edytowane przez zacek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poradnik bardzo dobry. Tylko od razu zaopatrz się w pastę bardzo dobrej jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej wymianie pasty, tym razem z termopadami, przeżyłem szok słuchowy Konsola cicha jakby jej nie było. Wiedźmin, GTA V itp. nie powodują nawet drugiego poziomu wiatraka. To jest niewiarygodne, że zmiana "smarowidła" na SoCu i "nalepki" na kościach tak mogą wpłynąć na pracę konsoli. Aż mi jej szkoda z powodu wcześniejszych męczarni

Jak mi jeszcze potwierdzicie, że są jakieś domowe sposoby na "piszczące" konsole, to sprzedaję X'a i wracam na właściwą stronę mocy :)

 

Z Xem generalnie zero problemów - nie grzeje się, nie piszczy, online śmiga, guma nie schodzi z analogów, klawisze nie skrzypią, ALE będąc całe życie związanym z Sony czuję się jakbym był na wyjeździe zarobkowym do UK :biggrin: Czyli wszystko się zgadza, jesteś generalnie zadowolony, a chcesz wrócić "do siebie" :)

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę dobrze ponad rok, nigdy nie piszczała, wymieniałem jesienią pastę i chodzi bardzo cicho, guma z analogów nie schodzi więc śmiało kupuj :-) A z tym piszczeniem to widocznie niektórzy mają po prostu pecha, zależy chyba od egzemplarza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona pasta i termopady na memorkach. Zajęło mi to około 1,5 h bez spiny.

Konsoja jest cichsza.A ile kurzu było w środku. Najwięcej na antenie BT. Konsola stoi pionowo.

Konsole mam od premiery.

Żadna śrubka nie została :)

 

Dzięki sewek1988 za poradnik.

Jakich termopadów użyłeś??

W sensie jakiej grubości są fabryczne?? Oraz na jakie w sensie przewodnictwa wymieniłeś.

I czy do tej pory cisza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAB Termopad-y THERMOPAD-Y 20x130x1 6W/mK na Allegro dwa paski trzeba kupić. Nadal jest ciszej niż przed wymianą. A pasta Gelid GC-Extreme Thermal Compound 1g TC-GC-03-C. Fabryczny termopad ma około 1mm.

LG G3 3/32

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AAB Termopad-y THERMOPAD-Y 20x130x1 6W/mK na Allegro dwa paski trzeba kupić. Nadal jest ciszej niż przed wymianą. A pasta Gelid GC-Extreme Thermal Compound 1g TC-GC-03-C. Fabryczny termopad ma około 1mm.

Ja też zdecydowałem się na ponowna wymianę pasty i thermopadów. Zakupiłem paste gelid-gc extreme 1gr oraz thermopady gelid o przewodności 12 w/mk. Niestety po Mx-4 konsola mocno wkręca się obroty.

Czy thermopady przyklejać na ekran czy memorki ?

Czy pastę 1gr zaaplikować całą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pdejrzewałem, że ponowna wymiana pasty i thermopadów będzie tak trudna. Podczas rozbierania konsoli napotkałem na problemy. Therompady firmy aab 6w/mk spowodowały, że nie mogłem wyciągnąć płyty głównej, tak była sklejona. Teraz nie wiadomo czy były kiepskiej jakości czy nie poprawnego zainstalowania. Natomiast pasta Mx-4 całkowicie, że się rozeszła na boki.

Teraz zdecydowałem się na paste gelid-gc extreme oraz thermopady gelid 120x20 1mm o przewodności 12w/mk. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego rezultatu. Konsola dostała drugie życie :). Wcześniej konsola pracowała głośno praktycznie przy każdej grze. Wczoraj testowałem na knacku i somie narazie cichutko :). Prawdziwy test bedzie jak sie zaopatrze w uncharted 4 :).

Ps. Twinkillers nie aplikowalem całej pasty 1gr. Za dużo by to wyszło.

Edytowane przez Bartol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z napedem po wymianie pasy i zlozeniu wszystkiego do kupy nie dziala mi naped jest taki zezolacy dzwiek i nie dziala mi przyciskod wywalania plyty nawet plyty nie moge wlozyc no na slie wepchne ale ona powinna tak leciutko sama wchodzic poradzcie cos

tu mam link do pobrania z tym dzwiekiem musicie zrobic troche glosniej przy odtwarzaniu http://www40.zippyshare.com/v/ZsQkbnpa/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć konsole. I spróbuj złożyć. Może taśma jest poluzowana? I sprawdź czy te blaszki od przycisku napędu się nie pogięły.

LG G3 3/32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązałem zapomniałem wkręcić 1 śrubki i stad cały problem wszystko działa jak należy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowych konsolach moze wystąpić usterka po której potrzebny jest rebailling czy tylko w uzywanych mocno egzemplarzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam reballing i w starych konsolach jest rzadki. Zdarza sie ale sa to promile produkcji. Predzej problemy z napedem BR. Na pewno jest wieksza szansa na to ze bedzie glosniejsza niz seria 12xx, a zastanowilbym sie czy nie poczekac i kupic neo, chyba ze tania uzywke najlepiej na gwarancji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziex za odpowiedz , ja też czekam juz tylko 1 miesiac do zobaczenia tego co pokaze sony ale i tak nie zamierzam kupowac NEO no chyba ze wyjdzie za 2k to wtedy sie zastanowie. Tanie uzywki z gwarancja stoja 200-300 zl ponizej nowki wiec sie nie zabardzo opłaca tymbardziej ze wolałbym juz miec konsole do końca generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już czas. Dzisiaj wieczorem podczas grania w Wieśka konsola weszła na jakieś niebotyczne obroty. Dosłownie jakby ktoś dał pedał gazu na maksa a silnik lada chwila miał eksplodować. Dlatego mam pytanie: jakie dokładnie śrubokręty są potrzebne do rozkręcenia sprzętu? Konsola sprzed roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, czeskimaster napisał:

Masz napisane na drugiej stronie, autor o tym pisze :-)

W zasadzie to pisze na pierwszej stronie. Rzecz w tym że w kilku poradnikach podawano informację że wymagane są jakieś śrubokręty Philipsa ph0 i ph00 . Chciałbym dokładnie wiedzieć co potrzeba by nie biegać kilka razy do sklepu. Na pewno T9 security. A co z tym Philipsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie potrzebny ph0 jak i ph00 bo są mniejsze śrubki przy odkręcaniu napędu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×