Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tylko masz wysyłkę do PL to co za różnica czy jest to ebay.us czy pl czy chociażby ru? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nie ma bo za niska kwota ( <100 Euro).

Jeżeli urząd celny ci (losowo) paczkę przetrzepie to ci doliczą 21% VAT. Jeżeli nie to nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taką u nas dostanę? sporo szukałem ale nic nie znalazłem....

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tu kilka wzmianek o gwarancji i były pewnie niejasności. Z ciekawości dopytałem sklep w którym kupiłem swoją PS4. Oto czego się dowiedziałem:

 

- kupując jako osoba prywatna masz 12 miesięcy od sony +12 od sklepu

- kupując na fakturę, nie paragon masz tylko 12 miesięcy od sony

- przez pierwsze 12 miesięcy sklep NIE MA OBOWIĄZKU przyjąć gwarancji, robi to sony

- przez kolejne 12 miesięcy sklep MA OBOWIĄZEK realizować gwarancję do jej końca

 

Sklep gdzie kupiłem to raczej najwyższa półka, obsługa przynajmniej jest fenomenalna więc w poważniejszych sklepach tak to wygląda.

Ten sklep to faktycznie najwyższa półka, ale chyba głupoty...

- dobrowolna gwarancja producenta - (w wypadku Sony) 12 miesięcy od dnia zakupu,

- odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności rzeczy z umową - 24 miesiące od dnia zakupu. I przez cały ten okres, sprzedawca MA OBOWIĄZEK przyjąć zgłoszenie reklamacyjne od klienta i się do niego ustosunkować...

I to konsument wybiera czy korzysta z gwarancji producenta (o ile się nie skończyła), czy "atakuje" sprzedawcę na niezgodność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle rozumiem albo wynika z tego, że podejmując się gwarancji od sony (12) pozbawiam się gwarancji sklepu (24) i odwrotnie. Tak wynika z tego co napisałeś.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle rozumiem albo wynika z tego, że podejmując się gwarancji od sony (12) pozbawiam się gwarancji producenta (24) i odwrotnie. Tak wynika z tego co napisałeś.

Chyba źle rozumiesz :)

Sony = producent = 12 miesięcy,

Sprzedawca / sklep = 24 miesiące z tytułu niezgodności rzeczy z umową (to nie jest gwarancja),

I to Ty wybierasz, czy reklamując konsolę korzystasz z gwarancji producenta (wtedy obowiązują Cię zapisy na karcie gwarancyjnej Sony - czyli przykładowo mogą Ci wymienić konsolę albo dać zregenerowaną i trzymać ją w serwisie przez dwa miesiące), czy korzystasz z niezgodności rzeczy z umową - wtedy za doprowadzenie sprzętu do właściwego stanu odpowiada sprzedawca i wtedy obowiązują go odpowiednie przepisy prawa. Oczywiście skorzystanie z jednego sposobu załatwienia reklamacji, nie pozbawia Cię możliwości skorzystania z drugiego sposobu, ale... zawsze najlepszą opcją jest reklamacja towaru u sprzedawcy (na niezgodność rzeczy z umową)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego, że jeśli sklep daje gwarancję 24 miesiące to zawsze lepiej jest skorzystać z właśnie tej gwarancji sklepu, zamiast sony? To znaczy "gwarancji" widocznie jestem starej daty i nazywam to dalej gwarancją.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą "gwarancję" od sklepu, masz zapewnioną odpowiednią ustawą. I najlepiej korzystać właśnie z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jestem zaskoczony, że sklep tak w sumie powiedział mi informacje na swoją niekorzyść. W każdym razie skasuje posta, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciaz zastanawia co sie przyczynilo do tego ze konsola znowu jest glosniejsza. Po wymianie pasty byla bezglosna. Rozumiem ze sa teraz upaly, ale konsola na pewno jest glosniejsza. W skali 1-10 (10 to co mialem przed wymiana pasty) jest teraz powiedzmy 5. Nie slychac juz tak swistu wentylatora a bardziej szum powietrza... moze probowqc z inna pasta ? Dziwi mnie to ze tak sie stalo i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pasta trefna ? Oryginal mx-4... chyba ze kupilem podrobe... ale raczej aab cooling to porzadna firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciaz zastanawia co sie przyczynilo do tego ze konsola znowu jest glosniejsza. Po wymianie pasty byla bezglosna. Rozumiem ze sa teraz upaly, ale konsola na pewno jest glosniejsza. W skali 1-10 (10 to co mialem przed wymiana pasty) jest teraz powiedzmy 5. Nie slychac juz tak swistu wentylatora a bardziej szum powietrza... moze probowqc z inna pasta ? Dziwi mnie to ze tak sie stalo i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pasta trefna ? Oryginal mx-4... chyba ze kupilem podrobe... ale raczej aab cooling to porzadna firma

 

Była bezgłośna tylko przez chwilę, do czasu aż pasta się nie wygrzała.

Taki mały wentylatorek w dodatku zamknięty w tak małej obudowie siłą rzeczy musi być słyszalny, tutaj żadna pasta nie pomoże, ona ma za zadanie jedynie odprowadzić ciepło z układu na radiator który jest następnie schładzany przez wentylator. Gdy czyjnik wykryje zwiększoną temperaturę na układze konsola automatycznie zwiększa obroty wentylatora aby go schłodzić. Musiałbyś zmodować konsole, założyć wentylator o większej średnicy, wówczas taki wentylator będzie się kręcił wolniej a schładzał równie dobrze a nawet lepiej niż ten oryginalny. Będzie także mniej słyszalny. Dziwi mnie w ogóle fakt że w tak małej konsoli zastosowano tylko jeden malutki wentylator. Takie wentylatorki umieszcza się na referencyjnych układach graficznych do PC-ta. To są odrzutowce pod względem hałasu. Oni powinni zrobić swój autorski niereferencyjny układ chłodzenia, to nie są duże koszta, ale po co? Jest jak jest i nic tego już nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej.

 

W XONE jest taki:

 

mOH1zdU.jpg

 

 

W PS4 taki:

 

ps4fan.jpg

 

To jest coś czego nie przeskoczysz. Taką PS4 ma konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnomie caly lipiec tez tak jak ty walczylem z halasem  ps4,by zminimalizowac go do poziomu pc masz 2 wyjscia:

 

1.zostawic tak jak jest dac sobie spokoj z tym  i cieszyc sie grami i życiem!!!!!!!

2. wydac 400 zl na wodne chlodzenie, zobacz sobie niemieckie projelkty PS4 ale wtedy zapomnij o wystawieniu ps4 na widok publiczny bo bedzie to wygladalo jak jakis prototyp z mad maksa,jesli nie masz 400zl, znajdz wolny wiatraczek w obudowie pc i daj go bezposrednio na radiator ps4, są takie projekty w sieci zobacz sobie, ale o jakim kolwiek wygladzie schludnym i ladnym dla oka ZAPOMNIJ!!!! quid pro quo albo cisza albo wyglad.

Ja ze swojej strony moge powiedziec ze ps4 jest tak zlozone ze ktorej strony nie ruszysz to z innej wyjda problemy. uciszysz wiatrak zauwazysz ze cewki w zasilaczu piszcza i tak w kolo, wiem bo po pierwszym zlozeniu konsoli wiatrak nie dzialal a ja myslalem ze dziala bo cos piszczalo cichutko ale jednak po 10 min w fifa konsola sie przegrzala to wiedzialem ze to nie wiatrak chodzil tylko cewki w zasilaczu taze z ktorej strony nie ugryziesz to z drugiej cos wyjdzie. Mozesz takze zamienic Ps4 na XONE tam jest i cicho i prosto o modyfikacje super prosta budowa sklada sie jak z klockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem ciekawy czy konsola się "uciszy" w zimę albo jesień. Teraz temperatury są po prostu mordercze, nawet się siedzieć nie da nie wspominając o długim graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem gościa, który podczas naprawy PS4 przyklejał jakby mini-radiatory. Myślicie, że takie coś ma prawo bytu? Zaraz się konczy gwarancja i chyba będę działa z tuningiem sprzętu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, dla tych po zmianie pasty: jak wasza konsola po tych kilku tyg/miesięcy katowania konsoli? Zrobił się szum czy nadal cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wymiana pasty i thermopadów trochę daje, ale nie jest to kolosalna zmiana. Nowy model jest cichszy niż stare po wymianie pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak pracuje nowa model na zywo.

W moim przypadku wymiana pasty to nie jest troche lepiej - roznica jest ogromna. Nawet nie ma porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja PS4 po wymianie pasty i thermopadów ponad miesiąc temu działa bardzo dobrze pasta się wygrzała, i jest git. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do problemu hałasujących konsol:

Po testach na kilkunastu już konsolach klientów w 99% przypadków głośniej pracy konsoli POMIMO wymiany pasty termo i czyszczeniu, na szczęście, w rozwiązaniu problemu pomaga wymiana kompletnego układu chłodzenia (wymienniki ciepła z heatpipe-ami) - konsole pracują jak nowe. Problematyczna jest jedna z rurek z gazem, która niestety rozszczelnia się lub fabrycznie ma za mało gazu.

Mamy jeszcze kilka oryginalnych zestawów chłodzenia więc póki są zapraszam tych co stracili nadzieję ;)

 

Info na PW aby nie zaśmiecać tematu

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do problemu hałasujących konsol:

Po testach na kilkunastu już konsolach klientów w 99% przypadków głośniej pracy konsoli POMIMO wymiany pasty termo i czyszczeniu, na szczęście, w rozwiązaniu problemu pomaga wymiana kompletnego układu chłodzenia (wymienniki ciepła z heatpipe-ami) - konsole pracują jak nowe. Problematyczna jest jedna z rurek z gazem, która niestety rozszczelnia się lub fabrycznie ma za mało gazu.

Mamy jeszcze kilka oryginalnych zestawów chłodzenia więc póki są zapraszam tych co stracili nadzieję ;)

Też mnie interesuje jakie sa koszty takiego kompletnego zestawu chłodzenia ? Gdzie je można kupić na jakiej stronie ?

A jeśli to nie pomoże to zwraca Pan koszty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×