Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest oficjalnie dozwolona prosta wymiana dysku tylko rozkręcenie konsoli.

Oczywiście że gwarancja w kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oficjalnie dozwolona prosta wymiana dysku tylko rozkręcenie konsoli.

Oczywiście że gwarancja w kosz.

Akurat o tym wiedzialem wymieniajac paste. Konsola premierowa, po gwarancji producenta nie ma juz sladu a gwarancja sklepowa moment minie takze mam to gdzies, a poza tym uzerac sie ze sklepem w razie czego szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, spoko, odpowiadałem akurat na naiwne pytanie Czeskiego.

Pod pytanie o kulturę pracy również się podłączam.

Moja jest akurat funkiel nówka ale zastanawiam się czy zostawić ubezpieczenie czy samemu w niej później grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy się jeszcze zastanawiają doradzam wymianę pasty. Dzięki temu już nie słyszę co wieczór suszarki grając w destiny/Bf/infamous. Żadna gra, nawet po kilku godzinach ostrego grania nie powoduje zwiększenia obrotów wiatraka. Udało mi się dorwać promocyjną cenę w serwisie na marszałkowskiej w Warszawie. Za 99zł. wymienili mi pastę, termopady i wyczyscili bebechy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja będę musiał u siebie wymienić te termopady i pastę, bo konsola miejscami wyje jak szalona. Potrafi wyć kompletnie bez powodu, np. po wyjściu z gry. PlanetSide 2 + Spootify to już lot w kosmos z którego rzadko wraca.

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Małe uzupełnienie z praktycznej strony:

1. Nie ma potrzeby demontować napędu BR, wystarczy wypiąć 2 taśmy z płyty głównej i antenę WIFI

2. W modelu konsoli 11XX należy jeszcze odkręcić czarną śrubkę w okolicy wtyczki łączącej zasilacz z płytą główną

3. Termopadów nie ma sensu zmieniać na większe - i tak pola na ekranie metalowym są wielkości tych oryginalnych - wystarczy je przy składaniu konsoli poprawnie "przykleić" na ekranie a nie na kościach.

4. Warto zmodyfikować powierzchnię przekazywania ciepła z procesora do radiatora ze standardowych  około 40% powierzchni procesora do 100% :)

 

Jedna bardzo ważna rzecz: jeśli macie konsole na ubezpieczeniu w The Warranty Group (Mediaexpert, VOBIS, itp.) to możecie do nas śmiało przesłać konsole do przeglądu, czyszczenia, wymiany pasty termo - ubezpieczenie nadal będzie obowiązywać :)   

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt 4 bardzo ciekawie brzmi i coś w tym musi być.

U mnie ten radiator był średnio dokładnie wykonany i jestem pewien ,że 100%  jego skuteczności w moim przypadku nie mam  ale w możliwość jego modyfikacji zabawię się podczas drugiego "liftu".

Ciekawi mnie na czym polega ta modyfikacja ;-) może ktoś coś podpowie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił - wszystko git, wg mnie, nawet łatwiejszy zabieg niż w przypadku PS3 - komfort pracy zauważalny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje termopady oryginalne miały 5x5mm wiec widać oszczędności producenta ;-)

Ja dałem pady na całą wielkość kości coś koło 10x13mm.

Kupiłem te które przewodzą 6W/mk (kolor szary) firmy AG ThermoPasty dwa listki o wymiarach 20mm X 130mm X 1mm.

Ja miałem gwarancję "sklepową" ale chyba już nie mam ;-) chociaż plomby nie wyglądają jakoś tragicznie - łatwo je odkleić ;-)

Witam, możesz podać jakie to są dokładnie termopady - kod producenta, czy posiadają one klej ? jak tak to z 1 strony czy obustronne.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AGT-159

Chyba mają jakis tam klej gdyż ja je jakos bez problemu przykleiłem do tych kości....a powinienem do tej blachy z radiatorem...no ale nic się nie stało ;-) działa.

Edytowane przez Fakers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do wymiany pasty w mojej PS4 i mam takie małe pytanie :)

Lepiej użyć pasty czy tych termopadów? Jeśli chodzi o to drugie to jaką mają mieć grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady na kości pamięci idą, pasta na APU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martita - przecież jest napisane powyżej AGT-159 wrzuć sobie w google i masz odpowiedź gotową.

Jak za trudne to podpowiem Ci - 1mm

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że powtórzę jeszcze raz, wydawanie pieniędzy na większe termopady nie ma sensu - kształt powierzchni przylegania ekranu w miejscu kości pamięci jest taki a nie inny i nie ma to zupełnie sensu - wystarczy prawidłowo ułożyć oryginalne, bardzo dobrej jakości termopady.  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że powtórzę jeszcze raz, wydawanie pieniędzy na większe termopady nie ma sensu - kształt powierzchni przylegania ekranu w miejscu kości pamięci jest taki a nie inny i nie ma to zupełnie sensu - wystarczy prawidłowo ułożyć oryginalne, bardzo dobrej jakości termopady.  

Dzięki :) Czyli zostaje tylko wymiana pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że powtórzę jeszcze raz, wydawanie pieniędzy na większe termopady nie ma sensu - kształt powierzchni przylegania ekranu w miejscu kości pamięci jest taki a nie inny i nie ma to zupełnie sensu - wystarczy prawidłowo ułożyć oryginalne, bardzo dobrej jakości termopady.  

A pozwól, że zapytam - zaleciłbyś szlif tego radiatora co to Soony nam podarowało? Bo przyznaję, była to pierwsza rzecz, jaka mi na myśl przyszła, jak zobaczyłem jego spód :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlif zawsze dobry jest ;) - zwiększasz gładkość powierzchni - tylko raczej bez mechanicznych narzędzi - trzeba to zrobić ręcznie lub z rozwagą "maszynowo" bo różnie może się zachować gaz w heatpipe - z powodu zbyt dużego tarcia przy szlifowaniu i nagrzaniu powierzchni radiatora może dojść do jego rozszczelnienia i po radiatorze :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis konsol jak poprawiacie tą powierzchnię przekazywania ciepła z 40% na 100%?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia radiatora z "garbatej" zamieniana jest na płaską w 100% i pasta nakładana jest na cały procesor łącznie ze szczelinami powietrznymi.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to wrzuć fotki bo nie bardzo łapieo jaki garb Ci chodzi. Chyba że usuwacie(szlifujecie) powierzchnię na radiatorze tak by uzyskać 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na chłopski rozum zmiana garbatej na płaską oznacza szlif. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym stylu (jak nie gorzej..)

171.jpg

a powinno być coś w tym:

IMG_3750.jpg

Edytowane przez m0rph
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to wrzuć fotki bo nie bardzo łapieo jaki garb Ci chodzi. Chyba że usuwacie(szlifujecie) powierzchnię na radiatorze tak by uzyskać 100%

 

Jak rozbierzesz układ chłodzenia w ps4 i zobaczysz jak wygląda powierzchnia przylegania radiatora do procesora to olśnienie przyjdzie w 2 sekundy ;)

Po weekendzie cyknę foto bo na necie odpowiedniego ujęcia nie znalazłem na szybko. 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×