Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem właśnie the order 1886 i druga gra po killozne przy której konsola miała odloty :-D, wracając do tematu, podejrzewam że nawet jak oddam konsole na gwarancje z powodu silnika odrzutowego :-D, serwis stwierdzi że tak ma być. Więc pozostaje chyba przeczekać, te dwa lata gwarancji i po tym upływie (jak oczywiście silniki odrzutowe) wcześniej nie spalą konsoli) oddać ją do SPA na wymianę pasty. Bo wątpię aby serwis sam z siebie ją wymienił, tak aby konsola ciszej chodziła, zwłaszcza przy wymagających grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w początkowym założeniu miałem tylko zdjąć obudowę i przedmuchać powietrzem ale jak rozebrałem roczną konsolę to się przestraszyłem! radiator i wentylator zajepane kurzem. To zebrałem wszystko w drobny mak obudowy umyłem ciepłą wodą, wentylator i radiator z blachą alkoholem ipa. Płytę główną przedmuchem sprężonym powietrzem, zasilacz rozebrałem i wyczyściłem. Pastę dałem Gelid ge extreme, radiator wypolerowałem a termopady wymieniłem na większe bo moje miały 5x5 mm złożyłem odpaliłem i jestem w szoku ponieważ przy wcześniejszym opalaniu odrazu było słychać pracę konsoli a teraz podczas pierwszego odpalenia myślałem ze coś się zjepalo bo nic nie usłyszałem cisza totalna. Wrzuciłem killzona wcześniej już po 5 min od włączenia uruchamiał się wentylator i potrafił na 1 biegu chodzić z godzinę a po 8h grania z ps-ki robił się odrzutowiec teraz tego nie ma

edit

Zapomniałem jeszcze że przed czyszczeniem miałem problem z płytami tzn wolno ps4 wciągają je do środka rozebrałem napęd i przeczyściłem takie 2 stożkowe wałek z kurzu, teraz płyty wciąga jak trzeba

Edytowane przez Angelus528
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym recznie zrobic polerke radiatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny 800/1000-2000-2500 w takiej kolejności. tylko na klocku zakładaj papier abyś nie "pokrzywił' powierzchni trąc papierem i np. samym palcem

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem radiatora ale jako pracownik sporego zakładu obróbki metalu podrzucę wam koleżanki i koledzy parę porad. Jeśli szlifować to należałoby ustawić powierzchnię radiatora idealnie równolegle do stołu na którym leży tak żeby ściernica /kamień szlifierski nie zbierał tej powierzchni z klina czasami bo wyjdą głupoty. Równoległe ustawienie zapewni diatest i chwila cierpliwości ale nie wiem radiator posiada części stalowe gdyż właściwie wszystkie szlifierki do płaszczyzn mają magnes który miedzi czy aluminium nie łapie. Następnie zakładamy ściernicę do metali nieżelaznych i ją diamentujemy. Zbieramy po 0.01mm i lejemy chłodziwo (o ile można, nie wiem jak ten radiator wygląda i czy zniesie mokre środowisko).

Inną metodą jest skrobanie, bardzo powolne ale skrobak można zrobić z byle pilnika. jednak oprócz niego należy mieć kawałek powierzchni IDEAlnie płaskiej bo po skrobaniu radiatora pomalujemy radiator specjalnym tuszem traserskim i dotkniemy do naszej powierzchni. Wtedy będziemy wiedzieli czy jest już płasko czy jeszcze nie. Skrobanie zapewnia idealną płaskość powierzchni.

Ostatni sposób to wziąć kawałek drewnianego klocka i owinać go papierem ściernym ziarnistości 600 po czym takim czymś przejechać po jakiej byle blasze po to aby go tak wstępnie przytępić żeby nie rysował zanadto właściwej roboty czyli radiatora. Potem papier 800 > i więcej. Myślę że papier ziarnistości 2000 to to na czym wystarczy skończyć.

Trąc papierem można od czasu do czasu kapnąć parę kropel nafty powiedzmy ze 3 - 4 krople na papier. Mniej się wtedy zapycha papier. O ile radiator zniesie naftę. takim czyszczeniem można dojść do powierzchni która odbija słonce oślepiając nas przy tym. W sumie jest to chyba najszybsza metoda. Kawałek drewna powinien być ze 2 - 3 razy większy jak radiator bo  malutkim kawałkiem na krawędziach radiatora go za mocno zjedziecie i zostanie taki wypukły na środku, a po bokach zaniżony. To chyba tyle, Nie biorę odpowiedzialności za popsute radiatory, to wszystko tylko rady i wskazówki a nie poradnik krok po kroku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, jak czytam to wszystko i miałbym się z tym babrać żeby przyoszczędzić parę złotych i jeszcze sobie spieprzyć konsolę to wolę już wysłać do fachowca dla którego taka praca to rutyna ;)

Nie każdy musi znać się na wszystkim i miec od wszystkiego predyspozycje ;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając fora internetowe co do polerki radiatorów w PC chyba sobie odpuszczę dla tych max 5'C, ponieważ co niektórzy po takich zabiegach mieli wyższe temperatury jak przed zabiegiem - zmniejszyła się siła docisku radiatora do procesora. Zastosowanie dobrej pasty termoprzewodzącej mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zgadza się, lepiej się za to nie brać jak się nie czujemy na siłach,

servisco2@ jeślii zjechali aż tyle materiału że zmniejszyła się siłą docisku do procesora to oni to chyba rąbali. Papierem ściernym czy osełką nie zetrzesz tyle bo zwyczajnie ci ręce odpadną wcześniej od tarcia. Może kolega Serwiskonsol się wypowie ile tak orientacyjnie tego materiału trzeba zdjąć żeby uzyskać płaską powierzchnię ale skoro on robi to papierem ściernym o ziarnistości 800 to znaczy, że zebrać trzeba może ze 2 czy 3 dziesiąte milimetra ( jak na taki papier to i te 2 dziesiątek wyglądają niczym everest). Więcej to by było za dużo tarcia no chyba że radiator zrobiony jest z jakiej plasteliny i bardzo szybko się ściera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki bajer po wymianie pasty i termopadów jeszcze + dodatkowo muszę dokupić podkładki filcowe

 

BhiLLtQ.jpg

  :biggrin:

 

poprawa jest :)

Edytowane przez Padwee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wyciąłes taki równy otwór ?? Bo też się nad takim rozwiązaniem zastanawiałem ...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Coś takiego :biggrin:

 

Drill_arbor_holesaw_2.jpg

 

Na wolniejszych obrotach wkrętarki to robiłem bezpieczniej dla plastiku :)

Edytowane przez Padwee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Trochę "hardkorowe" te usprawnienie ale skoro poprawa jest no to co tu dużo mądrzyć ;-)

Daj info po jakimś tygodniu czy kurzu dużo zasysa ten wiatrak chyba ,że on tam "wydmuchuje" powietrze to inna sprawa ?? ;-)

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fakers

 

 

Poprawa jest najlepsza, gdy konsola będzie miała tak 4-5 cm zapasu do dołu, wtedy takie usprawnienie daje najwięcej.

 

Podkładki filcowe dodatkowo tłumią napęd jak i całą konsolę ja kupiłem dzisiaj takie

078555_PF_full.D3065416-C508-4903-81E4-6

 

 

Jeszcze jak będę miał czas muszę zrobić na otwór od wentylatora filtr do kurzu.

Edytowane przez Padwee
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś szukał nazwy tego przyrządu do robienia otworów to jest to "otwornica" po dychu u ruskich na rynku ;D. jakość - jeden otwór - jedna otwornica. Warto poćwiczyć na czymś przed robieniem otworu w konsoli. Obroty dawać małe tak jak wspomina kolega. (jak będą duże obroty to może się tak zdarzyć że jakiś ząbek tej otwornicy zamiast skrawać wam zahaczy o plastik i konsola odfrunie ;D mi się tak zdarzyło jak robiłem otwór w desce będąc jeszcze nieopierzonym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że lubię "wyzwania" to  również padłem ofiarą "otwornicy" ale u mnie bardziej "kwadratownicy" bo mam otwór kwadratowy  4 mm mniejszy niż ta blaszka od środka.

Teraz dopiero jestem usatysfakcjonowany wyciszeniem konsoli.

Temperatura zamiast 50-60 stopni  (mierzone z tyłu konsoli termometrem na podczerwień) jest teraz 40-43 zależy jak ciepło jest w pomieszczeniu a konsola na całej powierzchni jet o dużoooo chłodniejsza i przy maratonie w BT chodzi naprawdę cicho.

To jedna z lepszych modyfikacji hehe...Dodatkowo podkleiłem jej nóżki około 1 cm żeby wiatry lepiej chulały ;-)

Teraz czas na mody pada ale coś flow opadło ;-)

PZDR

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję w przyszły weekend wziąć się za wymianę pasty, bo już nie zniosę dłużej tego wycia. Musze sobie tylko kupić pastę Arctic MX-4 i zestaw srubokrętów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos konkretnego uzywacie do usuniecia starej pasty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos konkretnego uzywacie do usuniecia starej pasty ?

alkoholu izopropylowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tutku opisane jest ze trzeba uzyc Torx secure 9, a w innych opisach Torx Secure 8. Wiec jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy termopody tez odklejca/korygowac ich polozenie ?

Taki alkohol w srodkach do dezynfekcji w srodkach medycznych powinien sie nadac ? Czy ma to byc czysty ?

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że lubię "wyzwania" to również padłem ofiarą "otwornicy" ale u mnie bardziej "kwadratownicy" bo mam otwór kwadratowy 4 mm mniejszy niż ta blaszka od środka.

Teraz dopiero jestem usatysfakcjonowany wyciszeniem konsoli.

Temperatura zamiast 50-60 stopni (mierzone z tyłu konsoli termometrem na podczerwień) jest teraz 40-43 zależy jak ciepło jest w pomieszczeniu a konsola na całej powierzchni jet o dużoooo chłodniejsza i przy maratonie w BT chodzi naprawdę cicho.

To jedna z lepszych modyfikacji hehe...Dodatkowo podkleiłem jej nóżki około 1 cm żeby wiatry lepiej chulały ;-)

Teraz czas na mody pada ale coś flow opadło ;-)

PZDR

Wrzucisz jakieś zdjęcie jak Ci to wyszło?

Tak się zastanawiam czy robienie takich otworów nie zaburza chłodzenia pozostałych podzespołów, bo wtedy juz nie pobiera powietrza z boków konsoli przy okazji zabierając ciepłe powietrze np z napędu .

Myślę że aby zachować jako taki przepływ powietrza z boków konsoli można by zrobić 4-5 otworów wiertłem "10" i wtedy wentylator pobierał by powietrze zarówno z tych otworów jak i wlotów pobokach. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszędzie dmucha z każdego boku więc chyba nic nie zaburza wentylacji  a skoro tył konsoli tam gdzie jest zasilacz ma te powiedzmy 40 stopni po 5 godzinnym graniu to czego chcieć więcej.

W sumie jakby te Twoje otwory jeszcze obniżyły temperaturę to ja jestem za ;-) ale na chwilę obecną już jej nie "tjuninguje" 

Foto wrzucę wieczorem.

post-43671-0-82280000-1435600043_thumb.j

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te otwory to miałem na myśli zamiast dużego wyciętego na wentylator kilka mniejszych zrobionych wiertłem .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×