Skocz do zawartości
matinx

Pro evolution soccer 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Według rankingu w myClub w ten tryb zagrało 140000 osób. Przy istnieniu wersji F2P to są jakieś katastrofalne liczby. Tej serii naprawdę blisko do śmierci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby tak się nie stało, ale w czasach kiedy online w takich grach pełni główną rolę, to jeśli online nie zostanie przebudowany tak, żeby działał w końcu jak należy, to mam przeczucie iż 2017 może być jedną z ostatnich gier serii PES. Jak nie ostatnią. Sam dobry offline to za mało. Jeśli na dodatek w tym roku pełna znowu będzie się różnić od dema ( które w zwyczaju jest zawsze świetne ), to podziękuje. Koniec wspierania uwielbianej serii. Także wóz, albo przewóz Konami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś chętny do pomocy w zdobyciu Man of the match w Team Play Lobby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pierwszy post, to i parę słów o mnie...

 

Zaczynałem od ISSa 97, potem tylko ISSy I PESy (do części PES 6) bo i konkurencji nie było. Potem różnie, nie jestem fanbojem, dla mnie to tylko gry, wybieram aktualnie lepszą. PES 2008 i 2009 były dla mnie crapami, grałem więc wtedy w dobrą Fifę, w 2012 wróciłem do PESa (2012 dorównywała Fifie, PES 13 był sporo lepszy), rok 2014 to powró do Fify (bo edycja PESa z 2014 to jakiś niesmaczny żart), 2015 to znów PES w czytniku konsoli...

 

Tyle wstępu, wypowiem się na temat tej edycji PESa. Jak dla mnie w tym roku Fifa znacznie wygrała. Jestem strasznie rozczarowany tegoroczną odsłoną PESa. Dlaczego?

 

- prędkość gry. Jest bardzo szybko, o wiele szybciej niż w Fifie, przez co grze blisko do totalnego arcade.

 

- online w PES 2016 jest fatalne. Działą gorzej niż w Fifie, a brak ustawien matchmakingowych sprawia, że gra w dywizjach nie ma sensu.

 

- balans- w Fifie można pograć takim np OL na Bayern czy Real i nie jest się z góry skazanym na porażkę. W PES Robben przypomina rakietę, czasami po mocnym trójkącie przeciwnika nawet nie widziałem jak i gdzie ta piłka do niego przeleciała i jak on przedarł się przez obronę. Tu dochodzi kolejny aspekt czyli

 

- kolizje. PES odstaje od Fify sporo, konkurencja zrobiła spory krok naprzód w tej edycji. Masę zagrań w PES to faul, nieodgwizdany jednak. Plus przepotężne wślizgi, nadużywane cały czas.

 

 

Grę sprzedałem po tygodniu użytkowania, nie dawała mi dużo radości. Moim zdaniem lepszy był PES 2016 na PS3- był wolniejszy, bardziej symulacyjny jakby. Spore rozczarowanie. Średnio widzę przyszłość tej serii, zważywszy na zawirowania w Konami. Obawiam się też, że firma nie ma wizji, nie wiedzą gdzie chcą dojść z tą serią. Miotają się miedzy arcade a symulacją, plus zakute pały nie potrafią dać najzwyklejszego filtru drużyn online.

 

Taka moja opinia, jak ktoś chce polemizować zapraszam. Kłócić się z nikim nie zamierzam, uprzedzam, jak komuś żyłka pękła bo mu ulubioną grę skrytykowałem, to niech nie odp, nie jest moim zamiarem kłócić się z żadnym fanbojem. Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po to założyłeś nowe konto by wylać swoje łzy rozpaczy? Fanboy fify wchodzi by skrytykować PES'a. Jaki PSN nick?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w fife jest wolniejsze tempo i lepszy balans? No to chyba pora się przeprosić z FIFA po 20 latach.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest zauważalnie wolniejsza. Osłabiono sprint z piłką, ale w realistyczny sposób, nie w groteskowy jak w. PES14 (tam Glik doganiał na 3 metrach Messiego gdy Argeńtyńczyk miał piłke). Jest dobrze zbalansowana bo idzie pograc na najsilniejsze zespoły mniej popularnymi. Polecam dać szanse grze zamias psioczyc na gre Konami.

Co do postu Naruto to taki uśmiech politowania. Nazwać fanbojem kogo$ kto gra w piłki wymiennie, w zależności która mu bardziej w danym roku leży. A bilans jest taki ze na 19 lat tylko 5 sezonów z Fifą. Czytanie ze zrozumieniem twą mocną stroną nie jest. A i po cholerę ci mój nick psn bo nie ogarniam ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję MY CLUB i pytanie takie jak kupię pełną wersję to przejdzie mój skład czy muszę grać od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% stan drużyny przechodzi.

Mi właśnie wpadło najcięższe Man of match w lobby.

Co ciekawe udało się przypadkowo trafić na 11vs11.

Bramka po rożnym w ostatniej minucie na 1-0 i gracz meczu, fart.

Teraz już z górki i chyba już piąta platyna w Pesie :-)

Mówcie co chcecie, ale nie ma drugiej takiej gry piłkarskiej dającej tyle emocji (zwłaszcza na kanapie).

No, jeszcze KunioKunNekketsu!

Pozdrawiam :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest zauważalnie wolniejsza. Osłabiono sprint z piłką, ale w realistyczny sposób, nie w groteskowy jak w. PES14 (tam Glik doganiał na 3 metrach Messiego gdy Argeńtyńczyk miał piłke). Jest dobrze zbalansowana bo idzie pograc na najsilniejsze zespoły mniej popularnymi. Polecam dać szanse grze zamias psioczyc na gre Konami.

Co do postu Naruto to taki uśmiech politowania. Nazwać fanbojem kogo$ kto gra w piłki wymiennie, w zależności która mu bardziej w danym roku leży. A bilans jest taki ze na 19 lat tylko 5 sezonów z Fifą. Czytanie ze zrozumieniem twą mocną stroną nie jest. A i po cholerę ci mój nick psn bo nie ogarniam ?

taaaa, a ja nigdy nie grałem w fife. Podaj PSN nick to Cię sprawdzę jak tam grasz w te piłki. Sprawdzę trofea i zobaczymy w co gierzyłeś ostatnimi czasy..

Edytowane przez Naruto_Uzumaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o nazwisko panienskie matki popros i rozmiar jego czlonka

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naruto znów facepalm powodujesz. Jak kolega wyzej pisze: rozmiar kutangi tez ci podać?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie fikaj, bo Cie sprawdzi trzy pokolenia wstecz;) Od teraz masz sie karnie meldowac na forum lub przez Prywatna Wiadomosc, gdy zechcesz w cos zagrac, a takze prowadzic zeszht czasu gry. Poza tym wiesz, jak nie masz trofeow, to ____ z Ciebie, a nie gracz. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez napinki ale podpisuje się rękami i nogami co napisał piekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra miała jakiś update ostatnio ? Momentum jest już tak bezczelne, że nie ważne czy grasz z kimś ratingiem 500 czy 900 to mecze są wyrównane i często wygrywam czy przegrywam jedną bramką. Gra jest tak bezczelna, że po strzeleniu gola robię kilka ruchów pomocnikiem i wyczuwam jaki nagle jest powolny. Już wtedy wiem, że będę musiał dokonać cudu aby nie wyciągać piłki z siatki. Mowa o myClub. Jeśli ten tryb odniesie sukces to pa pa skillowy pesie. Tu się liczą wydane pieniądze i gracz ma czuć, że warto było sięgać po kartę.

Już niedługo wysyp nowości i daje sobie z tym produktem spokój. Teraz to czasami odpalam i jestem załamany co się potrafi dziać na boisku. A w tym tygodniu pogralem dłużej i utwierdzilem się w przekonaniu, że ta serię trzeba wrzucić do tego samego koszyczka co FIFA i dać sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakaś aktualizacja się ściągała. Ktoś już ogarnął co dali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny dostaliśmy liścia od konami. Gówno, a nie poprawili podanie :triangle: na advanced.

Niech oni nie robią tego Euro lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny dostaliśmy liścia od konami. Gówno, a nie poprawili podanie :triangle: na advanced.

Niech oni nie robią tego Euro lepiej...

A o co chodziło z tym podaniem. 

Co wcześniej było nie tak że ta poprawka miała coś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może niech się wypowiedzą ci którzy sapali abyśmy nie pisali (wg nich) kilka razy tego samego (np o skryptach w grze) bo później nie można wyłapać w temacie ciekawych informacji na temat PES ROTFL. Jakąś nie widzę aby ci ludzie teraz napędzali ten temat ^^ Baaa nawet powiem, że od czasu kiedy przestałem się udzielać w tym temacie nie można nic przeczytać o PES 2016. Że tak powiem temat umarł a tamci pewnie czytają horoskopy na WP.pl . Albo przyglądają się innym topikom na forum od czasu do czasu dla zasady atakując ludzi którzy udzielają się tam oczywiście nic samemu nie wnosząc do tematu....

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodziło z tym podaniem. 

Co wcześniej było nie tak że ta poprawka miała coś zmienić?

wcześniej było tak, że :triangle: przy ustawianiach advanced dawał krótkie podanie na wyjście, tak jakbyś nie mógł zagrać długiej prostopadłej piłki, nawet jak dłużej przytrzymałeś :triangle: czy bardziej wychyliłeś gałkę. Najlepiej było to widać jak ustawiło się ten wkaźnik żeby było widać gdzie gała poleci - direction guide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety Ci co narzekali wyzej maja racje. Po raz pierwszy od czasów ISS PES na psx, wczoraj kupiłem Fife (trochę skusiła mnie promocja za 100 zl). Ale to świadczy ze z PES jest cos jest nie tak. Grywam malo w ogóle ze 3-5 h/tydz ale mogę powiedzieć od siebie że jest on irytujący i nie daje radości co kiedyś. Przeważnie po 3 meczach w onl cup wyłączam rozgoryczony że w to grałem. A w 2013 jak siadłem to nie mogłem odejść pomimo ułomności tamtej edycji.

Nowy silnik jest po prostu zły i mi się nie podoba. Do tego ja mam poczucie że gra decyduje o losach meczu lub pilnuje żeby były emocje. Do tego dochodzą całe braki poza samą rozgrywka. Formy nierandomowe porażka. Granie na Real i Bayern porażka. Myclub porażka. Mają licencję na Ligę Mistrzów A prawie jej nie widzę w grze.

Na koniec powiem coś w co sam nie wierzę w Fife gralo mi sie lepiej - co znaczy że świat się kończy.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez skaminski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wiadomo, że każdy arcade jest łatwiejszy od symulacji.

Tym drugim oczywiście jest PES.

Sent from my m2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wiadomo, że każdy arcade jest łatwiejszy od symulacji.

Tym drugim oczywiście jest PES.

Sent from my m2 using Tapatalk

No z ta symulacja to juz nie przesadzaj. Nie mniej ważniejsze jest co daje przyjemność z grania.

Odsyłam do posta http://www.ps3site.pl/forum/index.php?/topic/82880-Pro-evolution-soccer-2016#entry1263177

W dodatku zauważyłem na podstawie turniejów że najważniejsze jest jaką drużyną sie ma i na co pozwoli gra. Skill to sprawa drugorzędna.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wiadomo, że każdy arcade jest łatwiejszy od symulacji.

Tym drugim oczywiście jest PES.

Sent from my m2 using Tapatalk

Obecna edycja PES'a jest bardzo "ułomną" symulacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×