Skocz do zawartości
BulletPOL

Kompatybilność wsteczna Xbox One.

Rekomendowane odpowiedzi

image.png

 

Na swojej konferencji podczas targów E3 Microsoft zapowiedział, że jeszcze w tym roku posiadacze Xbox One będą mogli uruchomić gry, które zakupili na Xbox 360 i to bez dodatkowych opłat.

Wystarczy włożyć płytę z grą od Xboxa 360, a następnie z cyfrowego sklepu pobrać bezpłatnie pliki instalacyjne, to samo tyczy się wcześniej zakupionych wersji cyfrowych.
Gra będzie wyglądała tak samo jak na poprzedniej generacji, z tym, że zostanie wzbogacona o funkcjonalność Xboxa One tzn. możliwość wykonywania zrzutów ekranu, streamowania na PC z Windowsem 10.

Amerykanie nie mają jednak zamiaru narzucać nam pierwszych lepszych gier i dlatego powstała specjalna podstrona, na której użytkownicy mogą głosować na najbardziej pożądane tytuły.
https://xbox.uservoi...s-compatibility

W chwili obecnej zwycięzcą jest Red Dead Redemption które zebrało ponad 37 tysięcy głosów i pewnie wkrótce tytuł wskoczy na Xbok One!

Tak prezentują się najbardziej oczekiwane tytuły społeczności Microsoftu:


1. Red Dead Redemption
2. Call of Duty: Black Ops II
3. The Elder Scrolls V: Skyrim
4. Halo: Reach
5. Call of Duty: Modern Warfare 2
6. Gears of War 3
7. Call of Duty: Black Ops
8. Fallout 3
9. Call of Duty 4: Modern Warfare
10. Mass Effect 3
11. BioShock Infinite
12. Fallout: New Vegas
13. Mass Effect 2
14. Call of Duty: Modern Warfare 3
15. Gears of War 2
16. Left 4 Dead 2
17. Call of Duty: World at War
18. Grand Theft Auto IV
19. Batman: Arkham City
20. Halo Wars

 

UWAGA:

Jeżeli ktokolwiek będzie chętny do wzięcia udziału w tym programie, musi dostać zaproszenie od osoby, która już w nim uczestniczy. Zaproszeniami można się między sobą wymieniać.

Ja już swoje zaproszenie mam, jeżeli ktoś chce, mogę mu wysłać :biggrin: Piszcie na PW.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest oficjalna lista, tylko możliwa ;)

Fajnie gdyby lista gier które obsłuży Xone, powiększyła się o ME2/3 (niby można na nie głosować, ale mogą przepaść powśród pif-paf od Acti) i Deus Ex'a - chętnie ograłbym te tytuły jeszcze raz, bez konieczności zakupu lastgena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Red Dead Redemption, Alan Wake oraz Metal Gear HD Collection bym jeszcze zagrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oficjalna lista, tylko możliwa ;)

Fajnie gdyby lista gier które obsłuży Xone, powiększyła się o ME2/3 (niby można na nie głosować, ale mogą przepaść powśród pif-paf od Acti) i Deus Ex'a - chętnie ograłbym te tytuły jeszcze raz, bez konieczności zakupu lastgena...

Cztery tytuły,zostały znalezione na oficjalnej witrynie xbox.com. Więc na 99% będą dodane.

Ja chętnie bym sprawdził Cod4:MW, szczególnie multii bo było to pierwsze i jedno z moich ulubionych na poprzedniej generacji.

Edytowane przez aniolekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie pif - paf od Acti bez cziterów po multi na X1 i 360. Nie powiem bo spotkałem z 2 razy na X360 cziterów tylko w CoD WaW ale napisałem że zgłoszę i spieprzali aż miło. A odpalcie starsze CoDy na ps3 - masakra.Dla mnie najważniejsze jest multi a posiadacze X1  ze wsteczną kompatybilnością będą grali razem z X360 na serwerach więc ilość ludu wzrośnie. O jakości połączenia online już setny raz na tym forum nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że usługa jest ciągle w becie, do premiery mogą to poprawić.

Ale co mają poprawić? Zwłaszcza jak na drugim filmiku widać, że emulowana wersja wyglada odrobinę lepiej niż oryginalna.

Przeciez nie marudzę nic o tym skaczącym frameracie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają poprawić? Zwłaszcza jak na drugim filmiku widać, że emulowana wersja wyglada odrobinę lepiej niż oryginalna.

Przeciez nie marudzę nic o tym skaczącym frameracie ;)

 

Mają poprawić wydajność emulatora. Pierwsze filmiki i porównania pokazują, że emulator działa przede wszystkim stabilnie, jeżeli chodzi o oprawe wizualną to widać, że oprogramowanie nakłada delikatny filtr, który wygładza jakość tekstur, jest również lepsza synchronizacja. Zdarzają się natomiast spadki frameratu, jednak biorąc pod uwagę fakt jak przez wszystkie lata działały emulatory konsol np. na PC-tach, to inżynierowie z Microsoft zrobili kawał dobrej roboty, trzeba tylko pamiętać, że emulator jest cały czas w fazie beta, co oznacza, że do czasu wydania jego finalnej wersji sporo może się jeszcze zmienić. Przypominam że wsteczna kombatybilność jest darmowa.

 

@m0rph

Testowałeś już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyostrza te tekstury, nie wygładza - zobacz sobie chociażby ten filmik z ME powyżej. Tak czy inaczej, wygląda to lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+
Mirror's Edge
(coś mam wrażenie, że EA udostepni wszystkie swoje gry z X360 i beda nam cyklicznie cos tam do EA Access dorzucac)
+
Sega Vintage Collection: Streets of Rage
(bardzo fajnie, brakuje mi takich gier na obecnej generacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ja nadal nie ogarniam - czy będę musiał mieć konto na X360 najpierw żeby z tego skorzystać?

Czy nie mając X360 nigdy, jednak będę mógł zagrać w te wszystkie gry na XO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. Generalnie wcześniej nie mogliśmy dodawać gier z X360 bez posiadania tej konsoli (lub aktywacji konta na niej). Teraz możemy. Sprawdziłem nawet, jak wejdziesz przez stronę xbox na Dirt 3, to normalnie on dodaje się do konta. Także jestem pewien, że od 12 listopada nie będzie z tym problemu.

Edytowane przez drake_neith
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle do połowy miesiąca, zmiana gier następuje 16stego listopada (na Dungeon Siege 3). Czyli każdy na Dirta się zdąży załapać. Chociaż jeszcze raz podkreślam, ze strony xbox da się w już tym momencie przypisać Dirta do swojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry są jakoś minimalnie przerobione czy to jest po prostu wyskalowana stara gra i nic poza tym? Pytam, bo zastanawia mnie jak to wygląda z multi w takim wypadku. Niektóre gry to antyki i pewnie nawet online tam nie działa. Nie mówiąc już o ludziach co chcą robić achievementy. Czyli jak są online to rozumiem, że nie zrobi się ich, bo to po prostu nierealne?

Czy jakoś przerabiaja jednak te gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z 30 minut w Dirta 3 i jest git. Jeszcze czasami chrupnie lekko, ale nic co ma wpływ na grę. Szkoda, że grę trzeba dodawać przez xbox.com, ale nie jest to wielkie utrudnienie. Cieszy mnie to bardziej niż ten cały dash. ;)

Taka ciekawostka, dodałem na stronie także Doritos Crash Course i Harms Way. Darmówki, nie kompatybilne na razie. Jednakże grając w Dirt 3 pojawiła się informacja o ich ściągnięciu. Ciekawe gdzie to się zainstalowało i czy będzie w przyszłości kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie pozytywnie zaskoczył ten dirt, myślałem że grafa wypali mi oczy na dużym tv, a tu naprawdę wygląda mega dobrze. Płynność, jakość grafiki. (tylko sterowanie, mega czułe)

Zacieram ręce na Alan Wake :-D

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się poszarpanych krawędzi, mało ostrego obrazu itd... Nawet powiem, że obraz bardziej ostry niż w nowym codzie, na XOne :-D. Jak tak mają wyglądać te wszystkie gry, to bajka panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×