Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ale już wtedy było sporo konkurencji, one po prostu dominowały. Samsung też miał wtedy telefony, ale nikt nie zwracał na nie uwagi. MS i Sony nie mają żadnej konkurencji. Nintendo ma swój świat i w sumie też nie ma konkurencji.

Na chwilę obecną ktokolwiek w ogóle próbował wbić na rynek konsol to spalił się na samym wstępie (kiedyś Jaguar i wiele innych, ostatnio Ouya).

Od wielu lat układ jest ten sam i nie zapowiada się żeby to uległo zmianie. Apple może sobie próbować, ale wątpię żeby się brali na Sony i MS. Prędzej konsola na iOS z kilkoma exami i reszta ich syf ze sklepiku.

No chyba, że coś więcej wiadomo o tym, bo nie czytałem na ich temat wiele.

Nawet wielki SteamBox miał wyplenić konsole, a skończyło się na ich padzie i jakimś linku...

Na moje oko może ktoś jedynie wypaść z gry. Nintendo było blisko, jak ich kolejna konsola nie wypali, to pewnie zostaną już tylko na handheldach. Sony i MS mają tak mocne pozycję, że raczej długo nie zejdą z tronu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie wiadomo, ja bym tak kolegi nie przekreślał. 10 lat temu to samo byś powiedział o Nokii i Siemensie w telefonii komórkowej :)

True. Ale juz  wtedy byla jakas konkurencja tylko ze tej sie udawalo z roznym skutkiem - Sagem, Ericsson (pozniej Sony-Ericsson), Samsung, pojawiali sie tez nowi gracze jak HTC.

 

 

Na moje oko może ktoś jedynie wypaść z gry.

 

A ja to widze troche inaczej, tak jak podalem przyklady marek telefonow uklady sie zmienialy i  pojawiali sie nowi gracze, ktorzy  nie zawsze dlugo sie utrzymywali. Gaming to jest  duzy biznes i spora kasa wiec nie zdziwilbym sie jesli jakas firma bedzie chciala kawalek tortu dla siebie ugryzc  - choc biorac pod uwage podzial rynku bedzie im naprawde ciezko, i beda musieli miec sporo siana na inwestycje a ROI nie zobacza pewnie bardzo dlugo.

 

Apple - coz patrzac co i jak ta firma teraz robi - to raczej nie wroze jakiegos przelomu z nich strony, sa raczej zachowawczy.

Nvidia Shield - i ich tableto konsola bez wyswietlacza, ktora glownie jest pudelkiem glownie do streamingu gier i przy okazji android TV.

SteamMachines / SteamBox - jakis tydzien temu widzialem w sklepie taki wynalazek od Asusa, owszem wzornictwo calkiem ok - rozmiarowo troche to wieksze od PS4 mozna postawic spokojnie na stoliczku RTV, ale co z tego skoro bebechy nie zachwycaja a cena jak za taka konfiguracje powala na kolana (no przynajmniej w  Szwecji). (jesli juz mialbym miec mini-PC do grania to wolalbym doplacic i kupic lapka alienware)

 

Wiec poki co nic nie zapowiada zmiany panujacego ukladu, ale widac ze sa jakies proby i eksperymenty, jak to zazwyczaj bywa wiele z nich bedzie nieudanych ale w koncu ktorys moze sie wybic.

(tak jak kiedys wybilo sie HTC).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już będę mógł nareszcie kolekcjonować nowe filmy w rodzielczości 4K UHD  z  obsługą dźwięku w formacie Dolby Atmos i DTS:X oraz formaty immersyjnego audio następnej generacji, które zapewnić mają nam jeszcze lepsze doznania.

Edytowane przez darkowal710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś mógł doświadczyć dźwięk w formacie Dolby Atmos lub DTS:X to musisz mieć odpowiedni sprzęt.

Tak samo jest przy DTS HD MA, musisz mieć kino domowe, które to obsługuje, bo tak ani rusz.

Tak samo z 4K UHD, trzeba mieć TV 4K, bo przy Full HD będziesz miał jedynie Full HD nie więcej.

Troszkę paradoksem jest to, że mając TV HD Ready odtworzymy normalnie film w Full HD, ale już mając TV Full HD nie doświadczymy wizji przy kanale 4K, Gdzieś widziałem u kolegi w Samsungu w Wawie. Ma naziemną TV cyfrową i był jakiś test 4K. Kupił nowy TV Samsung ale Full HD. Więc fonia była, ale obrazu przy kanale 4K nie było. Zapewne nie miał odpowiednich kodeków w tym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat trzeba będzie zaopatrzyć w nowy TV 4K bo stanieje. A kino domowe tworzy nowy klimat dzwieku też to kosztuje :-). Mam nadzieję ze uzbieram sporo kolekcji filmów 4K to takie moje ulubione hobby z filmami będzie na PS4 a potem się kupi Playstation VR

Edytowane przez darkowal710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 4K to ze 60" trzeba mieć żeby to zauważyć że pieniądze nie poszły w błoto bo FHD tak samo wygląda. : P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że obecna generacja nie będzie tak patologiczne przeciągana jak poprzednia.

 

PS3 na starcie to było prawdziwy kombajn, PS4 już na starcie było przestarzałe.

Już pomijam XO który czołowe gry potrafi wyświetlać w 720p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że w 720p, to coraz częściej obniżają rozdzielczość, aby gra 3 mała klatki, a klatek i tak nie trzyma.

Jak słyszę że to wina deweloper, to już mi chce się rzygać.

Konsola, była jest i będzie słabsza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłum chciał taniej i łatwo dostępnej konsoli która nie zabije na starcie ceną (jak PS3), więc takową dostał. No i Sony odblokowało kolejne pokłady mocy dla deweloperów (siódmy rdzeń), więc 1080p i 60fps już będzie - w kolejnych indykach i HD Ultimate Special Edition Remaster ;)

 

Jak słyszę że to wina deweloper, to już mi chce się rzygać.

Bo to też niekiedy jest wina dewelopera - niektórzy pokazali, że jak się chce, to można sporo z tego tabletowego hardware'u wycisnąć...
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że w 720p, to coraz częściej obniżają rozdzielczość, aby gra 3 mała klatki, a klatek i tak nie trzyma.

Jak słyszę że to wina deweloper, to już mi chce się rzygać.

Konsola, była jest i będzie słabsza.

 

Nadal wybrałbym Boxa. Nie trzeszczy jak stary patefon i obsługa sieciowa działa jak należy.

 

[ktoś i tak by to napisał, a ja się akurat nudzę :P ]

 

Tak więc tam gdzie jedna konsola jest słabsza, tam druga mocniejsza. Biorąc pod uwagę, że najpopularniejszą obecnie grą na Forum są kulki w Gems of War to czy niewielkie różnice w grafice między konsolami są naprawdę takie istotne?

 No i Sony odblokowało kolejne pokłady mocy dla deweloperów (siódmy rdzeń), więc 1080p i 60fps już będzie - w kolejnych indykach i HD Ultimate Special Edition Remaster ;)

 

 

 

Moim zdaniem zwykły chwyt marketingowy wypuszczony w świat jako kontra na dodanie obsługi DirectX12 w Xboxie (co swoją drogą też może nic nie znaczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zwykły chwyt marketingowy wypuszczony w świat jako kontra na dodanie obsługi DirectX12 w Xboxie (co swoją drogą też może nic nie znaczyć).

Może nic nie da, a może przełoży się na trochę lepszą wydajność w grach "łakomych" na moc procesora. No i pytanie jak będzie działał OS - może i jest już na tyle zoptymalizowany, i do płynnego oraz sprawnego działania wystarczy mu ten jeden rdzeń (plus dodatkowy procesor i ram do obsługi zadań w backgroundzie), a może będzie bardziej chrupał jak Sony dowali kolejne "przydatne" dla gracza ficzery...

Tak czy inaczej - niedopracowane konsole i niedopracowane gry (z obowiązkowym DLC i SP) - tak wygląda dzisiejszy gejming...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czym szybciej nadejdzie nowy gen tym lepiej, niech na obecne konsole potanieja gierki i wsio. Ja juz nigdy nie kupie konsoli na premiere gena, zrobilem tak na genialnym ps3 (i na poczatku nie bylo gier) i na srednio dobrej ps4 ( i na poczatku nie bylo gier...nie bylo niczego) wiec dla mnie start nowego gena = kupno konsoli najwczesniej rok po premierze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym psowym os mogliby głębiej poukrywać wszystkie te streamy, i społecznościowe badziewia, to by może jeszcze plynniej chodzil, i zwolnila poklady ramu deweloperom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czym szybciej nadejdzie nowy gen tym lepiej, niech na obecne konsole potanieja gierki i wsio. Ja juz nigdy nie kupie konsoli na premiere gena, zrobilem tak na genialnym ps3 (i na poczatku nie bylo gier) i na srednio dobrej ps4 ( i na poczatku nie bylo gier...nie bylo niczego) wiec dla mnie start nowego gena = kupno konsoli najwczesniej rok po premierze

 

Nawet nie musisz kupować nowego gena...3/4 wyjdzie w crossie wiec ograsz na ps4 po prostu w niższej rozdziałce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up obyś się mylił

@trace

niby ta, jeszcze jak dadzą zaporową cenę (uznajcie mnie za wariata, ale licze ze next gen bedzie kosztowac 2.5-3 koła ale bedzię to sprzet bardziej z segmentu high end niż low) to jeszcze z roczek dwa bede meczyl stara konsolke ;p

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czym szybciej nadejdzie nowy gen tym lepiej, niech na obecne konsole potanieja gierki i wsio. Ja juz nigdy nie kupie konsoli na premiere gena, zrobilem tak na genialnym ps3 (i na poczatku nie bylo gier) i na srednio dobrej ps4 ( i na poczatku nie bylo gier...nie bylo niczego) wiec dla mnie start nowego gena = kupno konsoli najwczesniej rok po premierze

 

Nie kupowanie na premiere tu sie zgodze. 

 

Ale co z tego ze nadejdzie szybciej - skoro pewnie zrobia dokladnie to samo, tani sprzet ktory sie sprzedaje - co z tego ze czesc widzi ze gry w 2015 roku potrafia dropic i nie trzymaja 30fpsow, owszem sa wyjatki MGS czy Wolf ale ten drugi stosuje trick polegajacy na dynamicznej zmiania rozdzialki pionowej zeby utrzymac klatki. 

Wypuszcza kolejna wersje ktora bedzie tania na premiere i ma sie sprzedawac jak Cieple buleczki (kasa kasa kasa - drogi lepszy sprzet to ryzyko). Tak niestety widze kolejna generacje. 

 

ale jak bedzie czas pokaze.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowanie na premiere tu sie zgodze. 

 

Ale co z tego ze nadejdzie szybciej - skoro pewnie zrobia dokladnie to samo, tani sprzet ktory sie sprzedaje - co z tego ze czesc widzi ze gry w 2015 roku potrafia dropic i nie trzymaja 30fpsow, owszem sa wyjatki MGS czy Wolf ale ten drugi stosuje trick polegajacy na dynamicznej zmiania rozdzialki pionowej zeby utrzymac klatki. 

Wypuszcza kolejna wersje ktora bedzie tania na premiere i ma sie sprzedawac jak Cieple buleczki (kasa kasa kasa - drogi lepszy sprzet to ryzyko). Tak niestety widze kolejna generacje. 

 

ale jak bedzie czas pokaze.

 

dlatego tak jak pisalem - liczę, że nowa generacja będzie dużo mocniejsza wzgl/czasu i wymagan w ktorych zostanie ona wypuszczona. Ja moge zaplacic wiecej, byle to bylo dobre, a nie średnio zjadliwe

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech mnie ogarnął jak sobie przypomniałem jak napompowali nas hype'em przed premierą PS4. Popatrzcie sobie jak miały wyglądać gry ;) Drugi raz już się nie dam nabrać.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4j5xxi6cjjU

 

https://www.youtube.com/watch?v=BCOOpL0skGE

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole to wydajnościowo tostery, z tym że ps4 jest mocniejszym tosterem. Jak tak sobie o tym mysle to rzeczywiscie jest komiczne ;p

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole to wydajnościowo tostery, z tym że ps4 jest mocniejszym tosterem. Jak tak sobie o tym mysle to rzeczywiscie jest komiczne ;p

 

Toster PS4 przynajmniej osiąga wyższą temperaturę. ;) Dzięki czemu wypieki są smaczniejsze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze pierw smaruje te blyszczaca czesc konsoli tłustym, by się chleb nie przypalal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć gdzie widać tą moc PS3 względem PS4 skoro co trzecia multiplatforma na PS3 miała obniżoną rozdzielczość poniżej 720p albo 20 klatek ? Pod tym względem PS4 niszczy PS3.

Konsole to od dawna tostery. Nawet PS2 było tosterem tylko, że większość gier to były exy, które wyciskaly co się dało z tych konsol. Multiplatformy wyglądały jak kupa względem PC. Po sukcesie X360 większość gier była multiplatformami dlatego PS3 było nędzna konsolą. Najgorszym PlayStation. Mówię o hardwarze i OS, wiadomo że exy mieli najlepsze, jak w każdej generacji.

PS4 to zdecydowanie lepszy sprzęt. OS bardzo dobry, multiplatformy trzymają wysoki poziom, a exy killery to będzie wisienka na torcie. W końcu najlepsze studia Sony nigdzie nie uciekły, a nawet się mocno rozrosly. Nawet jeśli gry Naughty Dog czy Guerilla nie będą znowu wyglądać jakby były generację do przodu względem innych produkcji to jednak nie zmienia to faktu, że PS4 zapewni większy komfort. Ale w sumie Driveclub robi na mnie większe wrażenie niż swego czasu Motorstorm, a Horizon czy Uncharted 4 powinno dostarczyć nie mniejszych wrażeń niż U1 i KZ2 więc i tu PS4 może zaskoczyć w perspektywie lat.

Może trzymajcie się tematu jak to One ma lepszy plastik na obudowie, bo ewidentnie niektórzy mają problem ze zrozumieniem dlaczego PS4 odnosi zasłużenie sukces, a PS3 to rozdział w dziejach PlayStation o którym Sony chce szybko zapomnieć.

Ale napisze jeszcze coś optymistycznego na koniec. Teraz chwalimy PS3 ze względu na exy, mimo że konsola zwiedziła przez pierwsze lata, a miliony ludzi wybrało nawet X360. Tak samo po premierze PS5 będą gorzkie żale i wspominane jak to PS4 było dobre, mocne i jakie miało exy. Co generację to samo. Ja naprawdę jestem w szoku że ps3 jest teraz uważane za potwora, jak wiele lat temu pisano, że to ps2,5. Dopiero kilka killerow zamknęło marudom jape. A to całe stękanie jakie PS4 słabe jest nakręcone przez korporacje sprzedające pctowy sprzęt. A lemmingi powtarzają i koło się toczy. Kupiliscie sprzęt za 1700 zł, a nie 2500. Wielki ból dupy jak wyjdzie gra w 900p, ale nikt nie widzi problemu jak wychodzą gry na PC z kiepską optymalizacją i ledwo to chodzi na Tytanie.

Dlatego jestem zwolennikiem dominacji jednej konsoli jak za czasów PSX i PS2 i zalania jej exami pokazującymi prawdziwy potencjał.

Tam jakaś różnica czy jeden będzie dominował czy kilka gigantów się zgada aby na dymać jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×