Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie trochę dziwne zdanie co do grania na PC. Otóż na komputerze gra się tylko i wyłącznie w gry Blizzarda. I jak ktoś lubi to w MOBA i MMO. Cała reszta gier powinna być grana na konsolach.

The End.

Zapomniałeś o CS:GO :)
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie osobiście nie przemawia gadka typu PC+TV+PAD, bo to takie oszukiwanie samego siebie, gdybym miał grać na PC, to bym to robił (i nie na TV i nie padem) a mam naprawdę dobry sprzęt, mimo wszystko i tak gram na konsoli.

Większość kart graficznych ma kilka wyjść, także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć monitor i TV, tym bardziej, że gry bez problemu obsługują pady od xboxa, a nawet od Ps4.

 

Co do bundlii, owszem tutaj jest pole do popisu, wiele gier jest przecenianych, a inne są zaś w śmiesznych cenach, niestety większość z tych gier to tanie badziewia, które każdy PCtowiec łyka, ale tylko po to, by naskrobać sobie karty steam.

To samo można powiedzieć o osobach, które kupują gry tylko żeby wbijać trofiki/achivmenty.

 

Taki Hardy piszę o PC a ma przegranych 20h w ostatnich 2 tygodniach, nie wspomnę już o tym, że większość z tych jego 122 gier uruchomiona jest na max 1.5 godziny, pewnie tylko po to, aby wpadły karty steam,

Na PC Steam to nie jedyna platforma. 

 

Inna sprawa, takich gier ze steam, przypisanych do konta już nie odsprzedaż, no, chyba że całe konto.

W tym aspekcie akurat lipa. Mimo, że na steam jest możliwość udostępniania gier "rodzinie", to jednak nie to samo co pożyczenie pudełka jak na konsolach. Tutaj największy minus według mnie dla PC. 

 

Oczywiście PC może być podstawową platformą do gier, ale żeby grać w miarę komfortowo, to trzeba złożyć coś mocniejszego i droższego.

Zależy co masz na myśli poprzez "komfortowe granie ", bo żeby pograć w jakości konsolowej(a nawet lepszej), wcale nie trzeba wydawać grubych pieniędzy. 

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o CS:GO :)

I całaj masie jakiegoś szajskiego indie. Chociaż i to już (niestety) przywędrowało na konsole...

No i jednak PC to maszynka bez dna - wiem, że można złożyć blaszaka za 2-3k który pociągnie większość gier w jakiejś przyzwoitej jakości, ale chyba nie po to ktoś kupuje komputer, żeby gierki JAKOŚ chodziły. Tu nowa grafa, tam procek, więcej ramu, nowy monitor, itp... Ja się cholernie cieszę, że przesiadłem się na konsole (a pc master race byłem bardzo długo) - może i nie wszystko działa tak jak powinno, może i gry nie zawsze są dopracowane, ale jednak wygoda i oszczędność $ przeważyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie podłączyć kompa do tv robiłem tak już w 2007 jak crysis wyszedł i drzewka rozwalałem :) A karta 8800 gts wtedy o matko jakie to robiło wrażenie :) Póżniej miałem gtx260 zdaje się i spaliła mi się bo zly zasilacz wsadziłem :) No i po formacie musiałem steamowi zdjęcia wysyłać jak pudełka i seriale trzymam bo nie chcieli mi konta oddać a czegoś tam zapomniałem wtedy :) Generalnie cały czas coś tam musiałem dorzucać a to ram nowy a to nprocka tego 2500k bo chaiłem się pobawić w oc ,a to faza się zrobiła na ssd i musiałem dokupić na system . Do dzisiaj mam ze 30 gier gdzieś na chacie same oryginały ..... i nic nie mogę z nimi zrobić bo wszystkie są przypisane do kont stema czy ea , c.. po co to trzymam naaet kuzynowi nie mogłem pożyczyć no bezwartościowe pudełka :) W końcu oddałem kompa i kupiłem sobie ipada , to było jakoeś 3 lata temu :)

Ale jak ktoś ma zajawkę na smoki to spoko , sam mam czasami ochotę się szarpnąć znowu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście PC może być podstawową platformą do gier, ale żeby grać w miarę komfortowo, to trzeba złożyć coś mocniejszego i droższego.

Jejka, skąd niektórzy biorą te mądrości. Wcześniej Żywy napisał, że do jakości konsolowej wystarczy GF950. Ja się z nim do końca nie zgadzam, bo był zbyt pobłażliwy dla mocy hardware z konsol (starczy później wspomniana 750). DigitalFoundry na youtube przy wielu grach robi standardowo filmiki na zasadzie "budget PC vs console". W takim zestawie znajduje się jakiś średni i3 i Geforce 750 (słaba i tania karta). Ostatnia gra jaką widziałem u nich na kanale z takimi porównaniami to chyba nowy Assassyn. Standardowo budget PC zapewni lepszą jakość. Brakuje argumentu, że trzeba wydać 5k, po roku kupić nowe itd... bo co? bo na ultra nie pójdzie? Pójdzie wtedy na high i dalej będzie to sporo lepiej. :)

Co do preferencji kto na czym woli grać się nie wypowiadam, bo to jest właśnie sprawa indywidualna. :) Ważne żeby mieć porównanie i mieć poparte tym porównaniem swoje zdanie. :)

Wesołych Świąt. :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowiac powaznie, pcta do gier poleci tylko blacharz, ktorego nigdy nie porwaly magia i komfort konsol. ewentualnie jesli jest sie niedzielnym casualem to mozna zostac przy pc.

 

 

 

Magia i konfort konsol to były przy poprzedniej generacji.  PS4 nie uraczyło Cie nigdy komunikatem błędu i wyrzuciło z gry? No to jesteś farciarzem bo mi zdarzyło się to niejednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kart graficznych ma kilka wyjść, także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć monitor i TV, tym bardziej, że gry bez problemu obsługują pady od xboxa, a nawet od Ps4.

 

Ale to nie jest to samo, ja sobie nie wyobrażam targać mojego gada do dużego pokoju i go podłączać do TV, po jaką cholerę? Kupiłem PC to gram na monitorze i myszce,

Każdy normalny PCtowiec tak właśnie gra, pisanie o tym że można tak zrobić jest tylko w kwestiach właśnie takich bezsensownych wojenek a prawda jest taka że żaden PCtowiec tak nie robi.

 

To samo można powiedzieć o osobach, które kupują gry tylko żeby wbijać trofiki/achivmenty.

 

Różnica jest zasadnicza między tym kto kupi grę i ją przejdzie zdobywając po drodze achivmenty a tym który kupi i tylko czeka aż karty wpadną.

Dużo jest również graczy którzy odblokowują sobie achivementy unlockerem aby mieć ładnie w profilu steam :laugh:

 

Na PC Steam to nie jedyna platforma.

 

Ale jedna z największych.

 

Zależy co masz na myśli poprzez "komfortowe granie ", bo żeby pograć w jakości konsolowej(a nawet lepszej), wcale nie trzeba wydawać grubych pieniędzy.

 

To zależy co nazywamy "komfortowym graniem". Dla jednego będzie to stałe 60FPS a dla innego 20FPS i on też powie że u niego jest płynnie. Ja mam i5+8GB+280X i uważam że nie da się na tym komfortowo grać we wszystkie gry. To jest moja ocena i tyle a kupno GTX980 czy Titan jest dla mnie wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę, że niektóre gry specjalnie zawyżają minimalne wymagania. Królem jest tutaj CoD, który co roku podnosi poprzeczkę mimo, że pewnie śmignąłby na karcie sprzed 5 lat. I cała teoria o złożeniu budżetowego kompa do grania zamiast konsoli bierze w łeb, bo żeby pograć w nowego Blopsa potrzebuje rekomendowane I5 i GTX 760, a to wcale już nie takie budżetówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale przypomnialem sobie ze wyje to jak odrzutowiec a wszelkie gry/dema/patche ida po PSN jak krew z nosa...

Już tak nie jest. Tak jak fryz napisał- to co przeczytasz o ps4 na tym forum dziel na cztery.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę, że niektóre gry specjalnie zawyżają minimalne wymagania. Królem jest tutaj CoD, który co roku podnosi poprzeczkę mimo, że pewnie śmignąłby na karcie sprzed 5 lat. I cała teoria o złożeniu budżetowego kompa do grania zamiast konsoli bierze w łeb, bo żeby pograć w nowego Blopsa potrzebuje rekomendowane I5 i GTX 760, a to wcale już nie takie budżetówki.

Bo nowe modele kart graficznych i procków się same nie sprzedadzą ;)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie jest. Tak jak fryz napisał- to co przeczytasz o ps4 na tym forum dziel na cztery.

 

To, że ty tak nie masz, nie znaczy, że problem nie istnieje. Jedni mają lepiej inni gorzej. Zależy do jakiego akurat podczepiło cię serwera. Poza tym jak sam wspominałeś masz PS4 od miesiąca. Nie mierz wszystkiego swoją miarą, bo jest jeszcze za krótka :)

Bo nowe modele kart graficznych i procków się same nie sprzedadzą ;)

 

Otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę, że niektóre gry specjalnie zawyżają minimalne wymagania. Królem jest tutaj CoD, który co roku podnosi poprzeczkę mimo, że pewnie śmignąłby na karcie sprzed 5 lat. I cała teoria o złożeniu budżetowego kompa do grania zamiast konsoli bierze w łeb, bo żeby pograć w nowego Blopsa potrzebuje rekomendowane I5 i GTX 760, a to wcale już nie takie budżetówki.

Czasem zdarza się, że wymagania są specjalnie zawyżane. Akurat Black Ops 3 jest jedną z kilku gier, których optymalizacja jest po prostu średnia. Drugim takim tytułem jest np. słynny Arkham Knight. Tylko, że nie było z nim tak strasznie jak portale konsolowe starały się przytaczać, a chodziło głównie o brak tej "masterrejsowatości" - czyli dla mega pcowców - błędy optymalizacyjne związane z bajerami graficznymi. Żeby osiągnąć jakość konsolową, wystarczyło te bajery wyłączyć, mieć tego i3 i GF 750 i cieszyć się tym samym. :) Pewnie dlatego DigitalFoundry stara się robić te filmiki na przykładzie dwurdzeniówki i średniej karty, żeby właśnie pokazać, że na starszych podzespołach, efekty są identyczne.

Wiedźmin 3 dla przykładu na takim budget PC zapewnia znacznie wyższą jakość. O niektórych efektach, które nawet są poniżej pc'owego LOW to nie wspominam.

Jest znacznie więcej tych gier co pójdzie na budget PC, niż te kilka wyjątków, które są nieliczne.

Co do zachęcania użytkowników do kupowania nowych podzespołów. Przecież słynny procesor i5 2500k ma już sporo lat, a w zasadzie jego nowsze wersje to są malutkie poprawki, a czasem większe. Weźmy też dla przykładu Radeony. Seria z tego roku 3xx, to jest delikatna poprawka 2xx, a 2xx to delikatna poprawka serii 7xxx (czyli patrząc trzy lata wstecz). Zmiany są, ale czy wielkie? Zależy od wymagań.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejka, skąd niektórzy biorą te mądrości. Wcześniej Żywy napisał, że do jakości konsolowej wystarczy GF950. Ja się z nim do końca nie zgadzam, bo był zbyt pobłażliwy dla mocy hardware z konsol (starczy później wspomniana 750). DigitalFoundry na youtube przy wielu grach robi standardowo filmiki na zasadzie "budget PC vs console". W takim zestawie znajduje się jakiś średni i3 i Geforce 750 (słaba i tania karta). Ostatnia gra jaką widziałem u nich na kanale z takimi porównaniami to chyba nowy Assassyn. Standardowo budget PC zapewni lepszą jakość. Brakuje argumentu, że trzeba wydać 5k, po roku kupić nowe itd... bo co? bo na ultra nie pójdzie? Pójdzie wtedy na high i dalej będzie to sporo lepiej. :)

Co do preferencji kto na czym woli grać się nie wypowiadam, bo to jest właśnie sprawa indywidualna. :) Ważne żeby mieć porównanie i mieć poparte tym porównaniem swoje zdanie. :)

Wesołych Świąt. :)

 

 

 i3 i 750? :laugh: Na czymś takim jedyne co zobaczysz to pokaz slajdów. No proszę Ciebie, nie bądź śmieszny.

 

To że są karty graficzne lepsze od GPU w PS4 nie ulega żadnej wątpliwości, pod względem technicznym równym wydajnościowo z tym od PS4 będzie chyba 7850 ale nie to jest najważniejsze, zapominasz o jednej bardzo ważnej kwestii, ta karta dziś na komputerze będzie działać w grach gorzej o tego układu w PS4, dlaczego? Bo gry na konsole są pod ten układ optymalizowane w miarę możliwości, na PC niestety nie, ten układ umrze bardzo szybko, w sumie już umarł. I to samo będzie dotyczyć inne lepszych dzisiaj kart, teraz są dobre i wydajne ale za rok, może dwa, na tej karcie w PC będzie ciężko komfortowo pograć, sterowniki tutaj wiele nie pomogą. Na konsoli owszem będzie niższy detal ale zoptymalizują dany tytuł do tego stopnia że spokojnie da się jeszcze zagrać.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i3 i 750? :laugh: Na czymś takim jedyne co zobaczysz to pokaz slajdów. No proszę Ciebie, nie bądź śmieszny.

Jejka wysil się i zapraszam na kanał DigitalFoundry na youtube. Napisałem co, gdzie. Jest masa filmików to ukazujących.

Ktoś inny jest tu śmieszny. :) Wystarczy kliknąć, nie chce mi się tego za kogoś robić. :)

Te argumenty o optymalizacji pod konsole też są zabawne. Kiedyś bym przyznał rację... ale jeśli dziś konsole to w sumie pcy? Jeśli coś pójdzie na karcie konsoli, która jest zbliżona do około Radeona 265... to jak narazie te Radeony 270 zapewniały podobną albo i lepszą jakość.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co nazywamy "komfortowym graniem". Dla jednego będzie to stałe 60FPS a dla innego 20FPS i on też powie że u niego jest płynnie. Ja mam i5+8GB+280X i uważam że nie da się na tym komfortowo grać we wszystkie gry. To jest moja ocena i tyle a kupno GTX980 czy Titan jest dla mnie wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

 

Jeżeli dla kogoś 20FPS w grach jest płynne, to radzę wybrać się do okulisty...  W taki razie powiedz mi czym dla Ciebie jest komfortowe granie, bo jestem ciekaw. Jeżeli 280x nie pozwala Ci komfortowo grać we wszystkie gry, natomiast konsole już tak... Sprawdziłem na szybko testy ostatnich gier tej 280ki i spokojnie ona daje radę. 

 

 

Black Ops 3 akurat to nie jest dobry przykład, optymalizacja została skopana, chociaż nie tak jak w Batmanie. Nie wiem jak sytuacja obecnie wygląda. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejka wysil się i zapraszam na kanał DigitalFoundry na youtube. Napisałem co, gdzie. Jest masa filmików to ukazujących.

Ktoś inny jest tu śmieszny. :) Wystarczy kliknąć, nie chce mi się tego za kogoś robić. :)

 

Ale ja to oglądałem wiele razy i to wcale nie wygląda tak różowo jak tam prezentują. Prawda jest taka że na tym ich budżetowcu nie da się komfortowa grać. Mogą sobie oni porównywać to i owo, gówno mnie to obchodzi. To co widać w ich testach nie oddaje w pełni tego jak to faktycznie działa, aby Tobie to w pełni zobrazować to ja zapraszam Ciebie do mnie do domu, chętnie zrobię dla Ciebie testy. Usiądziemy i zobaczymy jak to działa. Mam dostęp do części to może i 750 się znajdzie jakaś. Po więcej info zapraszam na PW, podam Tobie dokładny adres.

 

Jeżeli dla kogoś 20FPS w grach jest płynne, to radzę wybrać się do okulisty...  W taki razie powiedz mi czym dla Ciebie jest komfortowe granie, bo jestem ciekaw. Jeżeli 280x nie pozwala Ci komfortowo grać we wszystkie gry, natomiast konsole już tak... Sprawdziłem na szybko testy ostatnich gier tej 280ki i spokojnie ona daje radę. Black Ops 3 akurat to nie jest dobry przykład, optymalizacja została skopana, chociaż nie tak jak w Batmanie. Nie wiem jak sytuacja obecnie wygląda. 

 

Oczywiście że we wszystkie gry nie da się komfortowo grać na 280X ale tak jak napisałem jest to moja subiektywna opinia, grając na PC, blisko monitora, ja zauważę każdy spadek FPS, a wkurwia mnie niesamowicie kiedy muszę zejść z detalami albo obniżyć jakość tekstur. Grając na myszce i klawiaturze dużo bardziej odczuwa się dropy niż grając na TV z padem w ręku. To zupełnie coś innego.  Podsumowując, tak, wolę grać na konsoli, padem i mieć nawet te 30 ale stałych FPS niż grać na PC (280x) i oglądać dropy z 60 do 40. Ale tak jak pisałem, każdy widzi to inaczej, ja aby grać na PC musiałbym mieć stałe 60FPS w każdej grze, niestety na 280X tego nie osiągnę a na GTX980 czy Titana nie wydam pieniędzy.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i3 i 750? :laugh: Na czymś takim jedyne co zobaczysz to pokaz slajdów. No proszę Ciebie, nie bądź śmieszny.

 

 

Zacytuje samego siebie sprzed paru miesięcy:

 

 

Tutaj jeszcze parę filmików porównujących, które pokazują że można pograć (nawet w lepszej jakości niż na konsolach) na budżetowym PC w nowsze tytuły:

 

 

 

Jak na razie chcesz pokazać, że Twoja racja jest Twojsza, niż mojsza. Uargumentuj to jakoś testami, jeżeli masz dostęp do części to zrób testy i pokaż nam, że się mylimy, tak samo jak serwisy, które się tym zajmują. 

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BulletPol, spokojnie. ;)

Chyba nie posądzasz ich, że kłamią i w rzeczywistości testują to i porównują na innych podzespołach? :) Ja też mam PC, znajomi też i mam dobre porównanie. Wiem jak działa gra na podobnej karcie i wiem jak na kilku dużo lepszych. Nie muszę jechać do Twojego domu żeby przekonywać się do Twoich racji. :) Mamy tu kilka prawd, ok. ;) Konsole to dziś architekturowo PC'y i ciężko o przypadek żeby gra w detalach konsolowych chodziła gorzej na tym 270x (a uwaga, znajomy ma akurat kartę). Chodziło identycznie jak na konsolach, a częściej jak na DigitalFoundry - lepiej. :) Peace.

Wesołych Świąt i z mojej strony koniec tematu.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie chcesz pokazać, że Twoja racja jest Twojsza, niż mojsza. Uargumentuj to jakoś testami, jeżeli masz dostęp do części to zrób testy i pokaż nam, że się mylimy, tak samo jak serwisy, które się tym zajmują. 

 

Ale ja już napisałem Tobie że mnie nie interesują te filmiki, co innego gdy masz faktyczne porównanie, gdy sam zagrasz i porównasz. Jeżeli masz możliwości to sam się przekonaj, odpal sobie tego Wiedźmina na 750 a potem wróć i napisz czy było to komfortowa gra :laugh: Wkurwia mnie takie pisanie bo sam wiele razy modernizowałem komputer, byłem (jestem) pctowcem również, na pclabie worklogi i gonitwa za wydajnością ale przyszedł czas że człowiek przejrzał na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie gram glownie na PC i robie to w dwojaki sposob - konwencjonalnie przy pomocy K+M i monitora na biurku, ale to tylko w strategie, starsze RPG z izometrycznym widokiem, MOBA, plus oczywiscie internet, praca biurowa etc., natomiast do sciganek, gier akcji, FPS itd. mam go dodatkowo podpietego dluuugim kablem do TV i bezprzewodowy adapter do pada od XB1 i gram na kanapie jak na zwyklej konsoli, przy czym komfort uzytkowania jest duzo lepszy IMO bo raz ze internet duzo sprawniej smiga, a co za tym idzie gry i patche zasysaja sie w mgnieniu oka, a dwa duuuzo szybciej sie instaluja i uruchamiaja/wczytuja niz na laptopowym dysku i tabletowym procku ktore siedza w konsolach, no i co najwazniejsze dla mnie - gry nie szarpia - w 30FPS tez da sie grac, nie mam z tym zadnego problemu, ale nie w 24-26, a po testach widze ze coraz czesciej takie wlasnie wartosci wystepuja na PS4/XB1, na dobra sprawe chyba w kazdej multiplatformowce (i nawet FullHD czesto przy tym nie ma), bo o deweloperach 1st party z zadnego obozu nie mozna nic zlego powiedziec, problem tylko taki ze w roku wychodza raptem 2-3 exy na kazda platforme warte uwagi. Co do kosztow PC to trzeby by usiasc z kartka, dlugopisem i kalkulatorem zeby mniej-wiecej wyliczyc koszty kazdej platformy, mozna np. zlozyc sprzet za 2-3k ktory spokojnie zdeklasuje konsole i starczy na cala generacje (5-6 lat) plus pierwszy rok-dwa nowej, a zaoszczedzi sie duzo kasy przez ten czas na cenach gier bo obecnie ~300zl na konsole to standard, takze ten poczatkowo zaoszczedzony tysiac za PS4/XB1 baaardzo szybko sie wyrowna, zreszta na samo PS+/XBL przez cala generacje wyda sie te 1000-1400zl. Z drugiej strony dostajemy za to gry za free ale teraz pytanie kto w nie faktycznie gra? Bo sa tez i ludzie ktorzy kupuja tylko konsole i PS+/XLB co roku i ogrywaja tylko te comiesieczne darmowe gry, takze koniec koncow - kazdy musi dokonac indywidualnego wyboru i sam wybrac to co najlepiej spelnia jego wymagania, aczkolwiek jak ktos pisze ze exy z PS4/XB1 w ogole go nie to tutaj wybor jest oczywisty ;)

 

 

Już tak nie jest. Tak jak fryz napisał- to co przeczytasz o ps4 na tym forum dziel na cztery.

 

 

Wiem, ale ogladam duzo YT + czytam inne fora poswiecone grom, i generalnie sprawa wyglada tak ze jest to totalna loteria - sa starsze, nawet premierowe modele ktore chodza cichutko jak mysz, a sa i najnowsze CUH-1200 ktore dalej wyja niemilosiernie. Fajnie ze PS4 jest takie male i zgrabne, ale jednak jakis komfort uzytkowania musi byc, dlatego ja sie bede wstrzymywal z kupnem PS4 tak dlugo jak nie wyjdzie model ktory bedzie pod tym wzgledem 100% pewny. Natomiast co do predkosci PSN to od jakis 5-6 lat srednio raz na 2 tyg. na ktoryms forum pojawia sie nowy temat odnosni zalosnej predkosci, takze tu juz dawno stracilem wszelka nadzieje ze $ony kiedykolwiek cos z tym zrobi.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko trafiłeś koleżko, bo akurat przez dłuższy okres czasu miałem gtx660, która jest wydajnościowo leciutko słabsza, niż 750ti i grałem komfortowo w Wiesia w 30FPS, tak samo nie miałem problemu z żadnymi innymi nowymi tytułami. 

 

 

 

 

Jakbyś chciał więcej:

https://www.youtube.com/results?q=witcher+3+gtx+750+ti

 

Dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu, najpierw nie przeszkadza Ci granie na konsoli, gdzie FPS też lubią chrupnąć, a potem nagle bolą Ci spadki z 60FPS...

Inna sprawa:

 

a wkurwia mnie niesamowicie kiedy muszę zejść z detalami albo obniżyć jakość tekstur

Z jednej strony zachowujesz się, jak przesadny konsolowiec, a z drugiej jak przesadny PCtowiec, który nie akceptuje innego grania niż na "ultra". 

 

Żeby nie było, nie jestem żadnym fanboyem PC, posiadam/posiadałem wszystkie konsole Sony (ostatnio nawet ponownie zakupiłem Ps4). Po prostu prostuje bzdury, które niektórzy tu wypisują i powielają stereotypy oraz wprowadzają w błąd innych użytkowników.

 

Także, żegnam.

Miłego wieczoru :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ty tak nie masz, nie znaczy, że problem nie istnieje. Jedni mają lepiej inni gorzej. Zależy do jakiego akurat podczepiło cię serwera. Poza tym jak sam wspominałeś masz PS4 od miesiąca. Nie mierz wszystkiego swoją miarą, bo jest jeszcze za krótka :)

 

Nie tylko ja tak mam, nowa rewizja konsoli i firmware 3.0 chyba tutaj dużo zmieniło. Jak ktoś się zastanawia nad kupnem to warto żeby wiedział, że sprawy już inaczej się mają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty akurat jak czytalem na forum podchodziles do zakupu konsoli obecnej generacji z zenujaca zwloka i niepewnoscia. moze zostan przy pc.

Czy ty czytałeś moj post? A ze zrozumieniem tez?

Od jakiegoś czasu miałem niechęć do blaszaka, lapciak to jak wiadomo ma spore ograniczenia, ja akurat lubię przygodowki a te nie dość ze wygodniej to jeszcze bez potrzeby o martwienie sie o wsteczna kompatybilność odgrywam na PC (jak i mniej sprzętowa wymagajace gry które mimo iż indyk mogą byc bardzo dobre przykład amnezja)

Ps3 kupiłem pod koniec życia generacji i jestem zadowolony, ba gram więcej niż na ps4. Jak pisałem i pewnie o tym wiesz po prostu jestem roczarowany tym co wydał zarówno Sony jak i MS co jest obecna generacja. Zwyczajnie nie spełnia moich oczekiwań.

A teraz jako posiadacz i użytkownik ps4 widzę to jeszcze dobitniej. I tak ociagalem sie z zakupem i uważam ze ten i tak był przedwczesny.

Czy granie na ps4 daje mi frajdę tak daje, wolf czy until dawn naprawdę bardzo mi weszły... Ale porównujac to jakim mega na plus zaskoczeniem była dla mnie ps3 to ps4 jest jak pisałem kolejna skrzynka do odpalania gier niczym więcej...

A nawet w grach takich jak wolf czy inny infamous które mi sie podobały mogę pastwić sie nad technikalami które niedomagają na ps3 sprzęcie starej daty można to tłumaczyć tym kiedy ten sprzęt był projektowany, skomplikowana i trudna do ogarnięcia architekturą ale na ps4?

Chyba tylko tym ze albo stary silnik w grze albo tak skupili sie na jednych efektach ze zostawili ewidentne babole gdzie indziej, lub ze wydawca poganiał.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja tak mam, nowa rewizja konsoli i firmware 3.0 chyba tutaj dużo zmieniło. Jak ktoś się zastanawia nad kupnem to warto żeby wiedział, że sprawy już inaczej się mają.

 

 

Nie ma dnia, żeby ktoś się nie skarżył na forum, czy to na SB, czy w statusach czy w tematach. Akurat wiem, bo spędzam tu cały dzień. Po prostu nic się nie zmienia, a rewizja konsoli mogła ją tylko wyciszyć. Ja mówię o usłudze PSN, która jednego dnia działa dobrze, innego fatalnie. Raz pobierzesz patch w godzinkę/5 minut, a drugiego dnia posiedzisz 12 godzin zanim coś zagrasz. Takie są fakty. 

 

Zresztą nie chce się powtarzać, ale najlepiej widać to po stronach, które śledzą aktualny stan usługi PSN. Do wyszukania w google. Jak się przyjrzysz to zobaczysz, że odłączają albo przekierowują ruch sieciowy w PSN zależnie od potrzeb. Oznacza to, że cały czas serwerów jest zbyt mało by obsłużyć wszystkich użytkowników PS3/PS4 i handheldów, które też z tego korzystają. Zresztą nic dziwnego, że ciągle są przytkani. To są już setki milionów użytkowników, ale jednak... biorą za to kasę. I gdybym płacił taki abonament za komórkę, i w pewnej chwili nie mógł się połączyć, bo np była akurat konserwacja usługi to... zmieniłbym operatora komórkowego ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko trafiłeś koleżko, bo akurat przez dłuższy okres czasu miałem gtx660, która jest wydajnościowo leciutko słabsza, niż 750ti i grałem komfortowo w Wiesia w 30FPS, tak samo nie miałem problemu z żadnymi innymi nowymi tytułami. 

Dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu, najpierw nie przeszkadza Ci granie na konsoli, gdzie FPS też lubią chrupnąć, a potem nagle bolą Ci spadki z 60FPS...

Inna sprawa: Z jednej strony zachowujesz się, jak przesadny konsolowiec, a z drugiej jak przesadny PCtowiec, który nie akceptuje innego grania niż na "ultra". 

Żeby nie było, nie jestem żadnym fanboyem PC, posiadam/posiadałem wszystkie konsole Sony (ostatnio nawet ponownie zakupiłem Ps4). Po prostu prostuje bzdury, które niektórzy tu wypisują i powielają stereotypy oraz wprowadzają w błąd innych użytkowników.

 

Nie pisz do mnie koleżko bo razem w piaskownicy się nie bawiliśmy. GTX660 miałem jakieś 3 lata temu, od Gigabyte, nie sprawdziła się w grach i sprzedałem ja bardzo szybko, poza tym układ chłodzenia był felerny i karta hałasowała. Napisałem wyraźnie że granie na konsoli jest dla mnie czymś innym niż granie na PC. Nie przeszkadza mi granie na konsoli, nawet w stałych 30FPS, ale jeżeli nawet w jakiś grach ten framerate na konsoli spadnie to nie odczuwam tego tak dosadnie jak na PC gdzie framerate skacze jak oszalały, gram na konsoli bo wiem na co mogę liczyć, bez denerwowania się o to czy gra będzie działać czy też nie, czy będę musiał obniżać detale czy też nie, po prostu wkładam płytkę i gram, oglądam grę taką jakąś stworzyli ją developerzy, taką samą widzą wszyscy inni posiadacze konsol. W przypadku PCta jest nieco inaczej, kupuję grę i muszę teraz obniżyć detale żeby uzyskać 60FPS, okej ale to nie wszystko bo i tak framerate skaczę, wkurwiony dalej obniżam jakość tekstur i tak można w nieskończoność, nagle zastanawiam się i myślę, no tak gdybym miał GTX980 to pewnie bym pograł na tym ULTRA, inni pewnie maja i widzą tą grę inaczej. Rozumiesz teraz zależność? Na PC każdy widzi grę inaczej, wszystko zależy od konfiguracji. Do tego dochodzi to właśnie subiektywne odczucie FPS podczas grania. Na konsoli nie mam takiego problemu, na PC owszem. Jeżeli nie możesz tego zrozumieć to Twój problem, nie mój. Jedynym tutaj wprowadzaniem w błąd jest to że można grać komfortowo na i3+750.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×