Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynym tutaj wprowadzaniem w błąd jest to że można grać komfortowo na i3+750.

 

Mozna - wszystkie detale na medium, tekstury w zaleznosci od VRAM (High/V.High/Ultra) + jakies post processing AA + najwazniejsze czyli adaptacyjny V-sync (half frame rate) = tadam! Mamy zablokowane 30FPS, tyle ze bez spadkow jak na konsolach za to w natywnej rozdzialce, z ostrymi teksturami, AA i AF ktore po dzis dzien jest prawie obce konsolom ROTFL. Chociaz ostatnio prawie kazda gra na PC ma wbudowany ogranicznik FPS i mozna ustawic 30/60/120/144 w zaleznosci ile dana gra wyciaga, takze tym bardziej nie rozumiem skad problem skaczacego framerate'u? Wiele portali porownujac wersje konsolowe gier testuje je rowniez wlasnie z i3+750ti, nawet nasz rodzimy PCLab prowadzi artykul ktory na bierzaco aktualizuje i maja zamiar to robic to az do wyginiecia tej generacji, a na forach multiplatformowych masa, naprawde masa ludzi ktorzy nie spia na pieniadzach a chca grac w gry ostatecznie decyduje sie na taki wlasnie zestaw zamiast konsoli, bo tak jak mowie odchodza ogromne wydatki zwiazane ze zlodziejskimi cenami gier oraz corocznym oplacaniem miernej jakosci sieci, a to co otrzymuja na ekranie jest pod wieloma wzgledami nawet lepsze. Ale jak zawsze powtarzam - zyjemy w wolnym kaczogrodzie, niech kazdy robi to co jemu pasuje.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ps4 wyglada dla Ciebie blado przy ps3 bo kupiles ja daleko od schylku generacji. w przypadku ps3 spiles sobie cala smietanke, biblioteka gier byla juz tlusta i pekala w szwach. ja kazdemu kto chce przede wszystkim grac w gry zawsze polece konsole a nie pc.

Nie chodzi nawet o bibliotekę gier, chodzi o całe doświadczenie z produktem jak przy ps3 był mega pozytyw to przy ps4 jest przeciętnie.

Co to polecania masz pełne prawo polecać co tobie sie podoba, ja prywatnie zwyczajnie rozważyłbym powrót do blaszaka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 mega pozytyw hahahaha

Instalacje gier cyfrowych po 2 godziny, kasowanie gier po 3 minuty, ten niezwykle responsywny sklep, pad projektowany 20 lat temu, brak partychata, zaproszenia do gier w wiadomościach itd itp. Konkurencja się wtedy bardziej wykazała ;) Nie ma co się oszukiwać, PS3 uratowały gry i fanboje ps2, nawet liczba abonentów ps plus była śmiesznie mała.

Gdyby nie exy na które też się czekało to Sony poniosło by sromotną porażkę. Zrobili milowy krok do przodu w wielu sprawach z PS4. Mają szczęście że konkurencja stała w miejscu albo nawet się cofneła.

Nie wątpię że jak się kupiło ta konsole pod koniec z tymi wszystkimi exami i grami w psplus to był mega pozytyw. Ale jak sprawiedliwie ocenić ta konsole to wtedy Sony się nie popisalo. Ale co się dziwić po takim sukcesie PS2, że odplyneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja prywatnie zwyczajnie rozważyłbym powrót do blaszaka.

Tak też chyba uczynię. Kupująć PS4 musiałbym dokupić laptop bo stary blaszak to już ruina i nie mam w domu na czym przeglądać neta itp. Teraz biorąc pod uwagę to, że lubię powracać do gier po jakimś czasie, nie odsprzedawałbym ich, więc pewnie granie na PC może okazać się tańsze patrząc na ceny gier na konsole.. Do tego dochodzą FPSy które na konsoli mnie męczą ;P Nie ogarniam i wątpię abym kiedyś ogarnął pad do tego typu gier, więc i tu mały plus dla PC. Z exów na PS4 kusi mnie jedynie Bloodborne i pewnie będę żałował, że nie ogram tej gry, przynajmniej w najbliższym czasie. No ale w kwietniu wychodzi DS3 więc myślę, że wynagrodzi mi to brak tego Bloodborna. No ewentualnie jeszcze Driveclub.

Z PCetem martwi mnie tylko to jak szybko taka maszyna może się zestarzeć.. PC przestały mnie interesować od momentu gdy kupiłem PS2 w połowie jej generacji, więc bardzo dawno. Wiem, że nikt wróżką tu nie jest, ale może troszkę śledzi rynek komputerowy i jest w stanie w przybliżeniu chociaż przewidzieć żywotność składaka za ok 3tys? Np.:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit

Dodam, że nie zależy mi na jakość superultrahiperHD. Wystarczy mi ta konsolowa jakość grafiki :) Aby tylko nie wyglądało to gorzej ;P

Edytowane przez eMeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nikt wróżką tu nie jest, ale może troszkę śledzi rynek komputerowy i jest w stanie w przybliżeniu chociaż przewidzieć żywotność składaka za ok 3tys? Np.:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit

Dodam, że nie zależy mi na jakość superultrahiperHD. Wystarczy mi ta konsolowa jakość grafiki :) Aby tylko nie wyglądało to gorzej ;P

 

Zestaw choć w miarę wydajny to niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć jego żywotności, wszystko zależy od postępu technologicznego i optymalizacji nowych gier na PC-ta.

GTX970 to w miarę dobra karta, niemniej w nowym roku wychodzi Pascal który wejdzie w nową litografię, obsłuży pamięci HBM drugiej generacji a także technikę zunifikowanej pamięci, podobno ma być też bardziej dopracowany pod kątem gier komputerowych, tak więc zakup GPU na teraz mija się trochę z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Pascal bedzie pod 4K@60FPS i bedzie kosztowal 4-5k, czyli wiecej niz caly proponowany zestaw, do tego jeszcze monitor/tv 4K zeby nie byla to kasa wyrzucona w bloto, czyli kolejne pare tysi. Do FullHD 970 jak najbardziej styknie, i to na ladnych pare lat, juz teraz pozwala ona grac na V.High/Ultra w 60FPS, wiec jak $ony i MS dalej beda isc droga ktora obraly w tej generaci (low/mid-endowe APU) to 970 przezyje nawet i PS5/nastepnego Xa, ta karta to w zasadzie nastepca niegdys rewelacyjnej 8800GTS ktora w swoich czasach rowniez zapewniala diabelnie wysoki stosunek cena/wydajnosc, ludzie dopiero zaczeli ja wymieniac jak nadeszla ta generacja bo do FHD juz sie nie nadawala. I tak samo bedzie teraz - Pascal za lilka tysiecy jako karta z najwyzszej polki, a pozostale low/mid/high-endowe modele to beda te same Maxwelle tylko z inym numerkiem w nazwie, i oczysicie wyzsza cena bo podatek od "nowosci" musi byc ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też chyba uczynię. Kupująć PS4 musiałbym dokupić laptop bo stary blaszak to już ruina i nie mam w domu na czym przeglądać neta itp. Teraz biorąc pod uwagę to, że lubię powracać do gier po jakimś czasie, nie odsprzedawałbym ich, więc pewnie granie na PC może okazać się tańsze patrząc na ceny gier na konsole.. Do tego dochodzą FPSy które na konsoli mnie męczą ;P Nie ogarniam i wątpię abym kiedyś ogarnął pad do tego typu gier, więc i tu mały plus dla PC. Z exów na PS4 kusi mnie jedynie Bloodborne i pewnie będę żałował, że nie ogram tej gry, przynajmniej w najbliższym czasie. No ale w kwietniu wychodzi DS3 więc myślę, że wynagrodzi mi to brak tego Bloodborna. No ewentualnie jeszcze Driveclub.

Z PCetem martwi mnie tylko to jak szybko taka maszyna może się zestarzeć.. PC przestały mnie interesować od momentu gdy kupiłem PS2 w połowie jej generacji, więc bardzo dawno. Wiem, że nikt wróżką tu nie jest, ale może troszkę śledzi rynek komputerowy i jest w stanie w przybliżeniu chociaż przewidzieć żywotność składaka za ok 3tys? Np.:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit

Dodam, że nie zależy mi na jakość superultrahiperHD. Wystarczy mi ta konsolowa jakość grafiki :) Aby tylko nie wyglądało to gorzej ;P

 

 

Sprzęt, już tak szybko się nie starzeje, jak kiedyś, więc spokojnie Ci trochę posłuży. Sam mam podobny config: gtx970, i5-4570, 8gb ram i większość gier odpalam na najwyższych ustawieniach graficznych, czasami rezygnując z jakiejś wymagającej opcji, żeby te 60FPS było. Gorzej, niż na konsolach nie będziesz miał, niektóre opcje graficzne na konsolach są niżej, niż low na PC (np. draw distance). Jak pisał Bullet, niedługo nvidia wypuszcza Pascale, ale na początku ceny mogą być lekko wysokie (podatek od nowości). Najlepiej to polować na gpu, wtedy kiedy nvidia dodaje kody do gier, ja np. swoją 970 kupiłem z kodem na Batmana AK + Wiedźmin 3, sprzedałem i nówka wyszła mnie jakoś 1250zł. Teraz dają tylko jedną grę, Assasina lub Rainbow Six. 

 

 

PS3 mega pozytyw hahahaha

Instalacje gier cyfrowych po 2 godziny, kasowanie gier po 3 minuty, ten niezwykle responsywny sklep, pad projektowany 20 lat temu, brak partychata, zaproszenia do gier w wiadomościach itd itp. Konkurencja się wtedy bardziej wykazała ;) Nie ma co się oszukiwać, PS3 uratowały gry i fanboje ps2, nawet liczba abonentów ps plus była śmiesznie mała.

Gdyby nie exy na które też się czekało to Sony poniosło by sromotną porażkę. Zrobili milowy krok do przodu w wielu sprawach z PS4. Mają szczęście że konkurencja stała w miejscu albo nawet się cofneła.

Nie wątpię że jak się kupiło ta konsole pod koniec z tymi wszystkimi exami i grami w psplus to był mega pozytyw. Ale jak sprawiedliwie ocenić ta konsole to wtedy Sony się nie popisalo. Ale co się dziwić po takim sukcesie PS2, że odplyneli.

 

Ps3 miało kiepski start w porównaniu z x360, ale właśnie, Sony ogarnęło się i zaczęło wypuszczać exy warte uwagi. A teraz? Sytuacja odwrotna... Sony zaliczyło bardzo dobry start w tej generacji, obrosło w piórka i ma gdzieś graczy, którzy czekają na nowe IP/exy, karmiąc nas odgrzewanymi kotletami z poprzedniej generacji i grami z Ps2, bo wiedzą, że i tak się sprzeda, więc po co się wysilać. Teraz znów opóźnienie Uncharted 4... nie można było odpuścić kotleta TLoU oraz Uncharted i zająć się nową częścią? Kasę z plusa też ostrą trzepią, a usługi sieciowe chodzą, jak chodzą. Kibicuje MS, żeby xOne nadrobił, tak jak to zrobiło ps3 w poprzedniej generacji i utarło noska Sony.

Jednak na rynku przydałby się jeszcze jedna konsola, która konkurowałaby z Ps4 i xOne, wyszłoby to Nam graczom na dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego nie wklejać, ale widzę, że jednak trzeba:

 

0002Q27XG8SB8543-C411.jpg

 

Jak widzisz, że jest o PC, to nie czytaj dalej, po co się męczyć?

Ja podpinam czasami PC do TV, a konsolę mam podpiętą do monitora, więc oszukuje samego siebie? Heheszki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od samego czytania tych postow ociekajacych w nazwy komputerowych komponentow mnie mdli. gdybym jeszcze osobiscie mial sprawdzac ceny, wzajemna kompatybilnosc elementow i szacowac co kupic i na jak dlugo starczy to bym sie przekrecil. ja mam gotowa maszynke do ktorej nic nie musze doplacac i ktora starcza na wiele lat spokojnego grani.

Mdli przed wieczerza? To nie czytaj problem solved :P

Masz tutaj troche racji co do konsol to jeden z powodów dla których chwaliłem i dalej chwale PS3 mimo iż nie jest idealne. Dlatego tez nie montowałem mocarnego PC (bo nie lubię półśrodków) i wybrałem PS4. Zastrzeżenia mam z tym na lata, bo ktos może mieć szczęście i może tak byc a ktos może mieć pecha i może mu konsola juz po gwarancji paść. Ale to elektronika to samo tyczyć sie może komponentów do PC. Tak czy inaczej jesli sprzęt padnie nadszarpuje to zaufanie danego klienta do marki czy sprzętu.

mozna sobie podlaczyc pc pod tv ale jak ktos pisal wczesniej, to jest oszukiwanie sie i udawanie, ze gra sie na konsoli co w zasadzie jest tak samo smieszne jak i smutne.

Śmieszne smutne? Bo co? Dlaczego? Patrzysz na granie jakbyś miał klapki na oczach i jesli ktos gra i czerpie z tego radość w inny sposób nizli ty uważasz za słuszny to jest to piszesz oszukiwaniu siebie, śmieszności i smutku. A może lepiej zaakceptować ze każdy gra jak lubi i na czym lubi nawet jesli miałby grać na grzebieniu ;)

Może gardzisz grami point and click (dalej domena PC), może nie dostrzegasz ze ktos może woleć mieć kompa podpiętego pod TV żeby pograć sobie w wyścigi z podpięta kierownica, gdzie nie musi sie martwić o stabilność frame rate, a potem może ta sama kierownice podłączyć pod konsole żeby pograć w inna grę np. GT. To kwestia tego ze gracze maja wybór i z niego korzystają. Bo zwyczajnie nie istnieje cos takiego jak jeden jedyny słuszny sposób grania.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harran-smith:

Kiedys (czasy PS2 i wczesniej) moze i tak bylo, ale od kiedy konsole zostaly podpiete do internetu wszystko zwalilo sie na leb na szyje, w teorii wszystko ladnie pieknie a ja dalej czekam az ujrze day-one patcha ktory faktycznie bedzie dzialal. W ogole jesli chodzi o patche to tworcy wypuszczaja 2-3, gora 4 i zapominaja o grze, jak dziurawa by nie byla (bo przeciez po co doszlifowac gre PRZED premiera?), ewentualnie jeszcze przy DLC zeby je aktywowac i kosic hajs. Mowisz o optymalizacji, ale ja 900p@24fps optymalizacja nazwac niestety nie moge, ponownie - to nie czasy PS2 gdzie deweloperzy wyciskali coraz wiecej i wiecej a gry non stop trzymaly te 30FPS, a czasami nawet i 60, teraz to wyglada tak ze po 2-3 latach konsola jest juz wymaksowana a oni owszem, wyciskaja coraz to wiecej i wiecej tylko kosztem animacji, widac ladnie na przestrzeni lat jak framerate spada coraz nizej: 28>26>24 itd. pod koniec zywota danej generacji wiele gier ma problemy zeby utrzymac nawet 20...Dlatego nie dziwie sie ze obecnie wielu ludzi powraca do PC a obecne konsole kupi dopiero jak zacznie sie nastepna generacja zeby nadrobic exy, ktorych notabene nie ma za wiele... Niestety dla nas ale tak jak napisal Kisiel - brakuje "graczy" na rynku zeby wywrzec presje i poczucie konkurencji, jest tylko Sony, MS , i Nintendo ktore sie nie liczy.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nintendo.

 

Beka ze stulejarzy co mysla ze graja w powazne gierki a la battlefield czy destiny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nintendo.

Beka ze stulejarzy co mysla ze graja w powazne gierki a la battlefield czy destiny.

Pozdrawiam

Jesli MS i Sony to mainstream to N. jest undergroundowa alternatywa.

Ot taka moja metafora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy widocznie lubia grac na grzebieniu, ich decyzja. pc nie byl stworzony jako maszyna do grania, to byl sprzet do pracy. na tym sprzecie do pracy mozna jednak odpalac i gry. konsola zostala stworzona jako urzadzenie do zabawy i tym glownie rozni sie od pc.

 

Wiesz, mi w sumie wali kto na czym gra, ale tak się składa, że na PC gry powstawały już wtedy, kiedy o konsolach w ich obecnej formie jeszcze nikt nie myślał. A PC jako taki nigdy nie był sprzętem (tylko) do pracy - po prostu jest to sprzęt uniwersalny.

 

 

ta roznica przejawia w kazdym aspekcie uzytkowania, od palety gier, przez sposob sterowania, po pozycje gracza w trakcie gry czyli symboliczna wygodna kanape w opozycji do pc narzucajacego siedzenie przy biurku. mozna sobie podpiac pc do tv i uzywac go do gry siedzac na kanapie ale to jest nasladowanie innego modelu grania. i to jest smieszne i smutne, ze jakis blacharz sie szczerzy, ze jest taki cwany a w praktyce z pelna hipokryzja malpuje glowne aspekty tych przestarzalych w dniu premiery konsol.

 

Aha, czyli jak podłączałem konsolę do monitora i grałem przy biurku to z pełną hipokryzją małpowałem tych wstrętnych "blacharzy"? Bo ja w sumie myślałem, że robiłem tak, żeby po prostu fajnie mi się grało, no ale widać byłem w błędzie, kurczę, trochę mi wstyd..

 

Litości, każdy sprzęt, na którym można grać ma swoje wady i zalety i każdy musi sam zdecydować co mu bardziej pasuje, ale napadanie na kogoś, że korzysta z możliwości danej platformy jest nieco niezrozumiałe, choć może to ja błędnie uważam, że w sumie niech każdy robi co mu bardziej pasuje.

 

PS. Jest mimo wszystko parę argumentów przemawiających za tym, że PC ma przewagę. Wymienię trzy: Europa Universalis, Football Manager, seria Total War.

 

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy widocznie lubia grac na grzebieniu, ich decyzja. pc nie byl stworzony jako maszyna do grania, to byl sprzet do pracy. na tym sprzecie do pracy mozna jednak odpalac i gry. konsola zostala stworzona jako urzadzenie do zabawy i tym glownie rozni sie od pc. ta roznica przejawia w kazdym aspekcie uzytkowania, od palety gier, przez sposob sterowania, po pozycje gracza w trakcie gry czyli symboliczna wygodna kanape w opozycji do pc narzucajacego siedzenie przy biurku. mozna sobie podpiac pc do tv i uzywac go do gry siedzac na kanapie ale to jest nasladowanie innego modelu grania.

Masz prawo do swojej opinii, ale z tym naśladowaniem do przesadziłeś, i dalej brniesz w swoje, każdy może mieć taki setup jaki lubi czy to z TV na biurku czy projektorem a to czy ma do niego podpięty PC czy konsole to jego wybor dokładnie tak jak z rzeczonym grzebieniem. na PC grałem od 1993 roku i było w tym czasie wiele gier które nie wychodziły na konsole. Popraw mnie jesli sie mylę ale pierwszy Doom wyszedł na PC, o point and click juz pisałem, do tego jest jeszcze troche gier które najpierw ukazywały sie na PC. Co podważa nieco teorie która przedstawiłeś.

Ale po co ja to pisze.....

Dyskusja z tobą to jak rzucanie grochu o ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko OUYA i nie ma....

 

..to tamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko OUYA i nie ma....

...na to żadnych ciekawych gier ;)

;)

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy handheld:

 

540x405_przenosna-gra-na-baterie-1531633

 

Posiedzenia na kiblu nabrały nowego wymiaru. Siedziałem tak długo, aż mi nogi zaczęły cierpnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, bo wciąż nie mogę się zdecydować. Warto rezygnować z pc i kupić ps 4 dla bloodborn? Jeszcze może driveclub. Demons bardzo mi się podobało, Dark tak samo, ale dwójka była już średnia dla mnie. No i też from software szykuje oprócz ds3 kolejna gre, exa dla ps4. Namieszali ci z from ;p

Edytowane przez eMeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, bo wciąż nie mogę się zdecydować. Warto rezygnować z pc i kupić ps 4 dla bloodborn? Jeszcze może driveclub. Demons bardzo mi się podobało, Dark tak samo, ale dwójka była już średnia dla mnie. No i też from software szykuje oprócz ds3 kolejna gre, exa dla ps4. Namieszali ci z from ;p

Bloodborn i DC to porządne gry, ale czy dla 2-3 tytułów warto zmieniać platformę? Wszystko zależy od tego ile grasz i w co grasz. Zrób sobie listę tytułów (w które chcesz zagrać) dla jednej platformy (PC) i drugiej (PS4), i porównaj. Zawsze też możesz poczekać ze zmianą i brać konsolę w momencie jak wszystkie gry na które czekasz się pojawią - kupisz używaną konsolę, ograsz co masz ograć i wrócisz do PC...
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie zrozumiałem dlaczego jeszcze są kafejki komputerowe, ludzie sprzedają komputery żeby pograć na konsoli, ciekawi mnie czy trend ten utrzymuje się również na zachodzie Europy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie zrozumiałem dlaczego jeszcze są kafejki komputerowe, ludzie sprzedają komputery żeby pograć na konsoli, ciekawi mnie czy trend ten utrzymuje się również na zachodzie Europy.

 

Gdzie masz jeszcze w Polsce kafejkę internetową? Chyba gdzieś na wsi koło Sołtysa w remizie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz jeszcze w Polsce kafejkę internetową? Chyba gdzieś na wsi koło Sołtysa w remizie.

 

Nope. Też splajtowała. Teraz tam jest Żabka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google nie mało takich kawiarenek znajduje i to w większych miastach jak np. Poznań. Widać przetrwały zmiany systemowe i nawet profile pejsbookowe mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×