Skocz do zawartości
Strife

Tales of Zestiria

Rekomendowane odpowiedzi

EXP razy 6 i szybko idzie, Dark podpakuj sobie lord landsów przed new game +, wystarczy chwilka z mimicami i ma się miliony kasy.

 

Dosard graj sobie  wedle uznania, jeśli chcesz to splatynowac to wachaj ściany, a jak nie to graj na luzaku i bezproblemowo przebrniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta właśnie to robię. Jeszcze 2 dobije na 18lvl i powinienem mieć ok 7000 GRADE więc starczy na wszystko z wyjątkiem tego 1 za 8000

Jedno pytanie - rozumiem że większość z tych dodatkowych rzeczy z GRADE shopu można włączać i wyłączać kiedy się chce w BA menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można włączać i wyłączać wedle uznania.

 

No i jeszcze bronie i ekwipunek unnamed zrób bo też przechodzi.

 

Dobra zacząłem czyścic co się da, Turtlez padł w minutę, tylko wała mam, bo zabrakło miejsca na ekwipunek trzeba będzie pofuse'ować trochę, przynajmniej z kasą nie ma problemu.

 

post-21839-0-73478800-1453039353_thumb.j

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem i nie przeniosłem żadnego unnamed bo to totalne crapy - jedynie Mikleo ma dobrego z 40% cast speed (który znika już przy 1 fusion więc...) ale to powininem odzyskać z "cienia" jak ich rozwalę później.

 

tozgrade_min.png mój rekord z GRADE lol

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staty się nie liczą tylko umiejętności jakie włożysz, ja jadę na swoich od początku i nawet taki Eizen padł po 2 minutach na hardzie, ale na szczęście na Hexen Island niezły sprzęt wypada z mobków i teraz dopiero podmieniłem.

 

Jeszcze pytanko, czy Hexen trzeba przejść na trofika tylko dungeony z bossami czy też na wyspie trzeba miec odpowiedni poziom trudności?

 

W pierwszym przejściu przelazłem wszystko, powpadały trofki za bossów, ale za całokształt nic nie wpadło.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się 100 godzin dropić i robić fusion żeby mieć jakieś sensowne bonusy nie związane ze statami - po ci mi % boost jak staty są z dupy i to samo osiągne lepszym itemem a i tak jak będę chciał to zrobię w nim te same skille.

Nie odpowiem Ci na to z trophy bo ja pierwsze przejście robiłem tylko po to żeby odpalić ng+ bo inaczej szkoda czasu bo wszystko będzie trzeba robić 2x (w każdym razie wg guide) więc Hexen nawet nie ruszyłem :)

 

edit: a tak przy okazji to jakie masz te itemy żebym wiedział jak podchodzić do Eizena na ng+ :>

 

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorey

 

Unnamed Sword

Tempescht x2-Bg increase when 10 hit landed +10%

Atakk-attack +4%

Atakk-attack +4%

Spirri-focus +4%

 

Unnamed earrings

Tempescht x2

Rangus-stun damage rate +20%

Farrest-BG increase while defending +25%

Gaizer- SC recovery when famge received +8

 

Unnamed Vestments

Spirri x2

Tenshun-BG increase upon succesful stun +8%

Tempescht

Chein-SC use reduction during combo +1%

 

Unnamed Ring

Chein x2

Voyd-non elemental attack power +10%

Spirri

Spirri

 

Unnamed Boots

Spirri x2

Mirag-SC recovery speed while defending +4%

Chein

Spirri

 

U Rose mam większość ataku fizycznego i focusa, a u serafinów plus 20 % do każdego żywiołu jakim dysponują plus focus mnóstwo focusa i arte attack.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle czyli większość w SC i BG ładowałeś - ja myślałem raczej nad czymś w stylu dla powiedzmy serafinów: 40% cast speed (podobno da się nawet 2x 40% zrobić) zrobione z +% Elemental Damage i np tego Mirag

Hehe przyznam się że myślałem że unnamed itemy to są tylko te "joke weapons" którym nie rosną staty podczas fusion :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co do cast speed to chciałem to zrobić, ale za cholerę nie wchodziło za słabe bronie miałem, ponoć na chaosie można x3 też robić bo wypada odpowiedni ekwipunek, na razie czyszcze hexen island i 4 bossów padło w ok 20 min więc idzie jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprawdzałem to i mimo iż było 2x to jako stack liczyło nadal tylko 1 więc to chyba nie działa tak że jak włożysz w 4 sloty 3x to będziesz mieć 12 stacków  w pojedynczym itemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI w tej grze nie istnieje, towarzysze to takie pachołki do bicia że aż strach, np: taki Toukiden wyprzedza tą grę o lata świetlne jeżeli chodzi o AI kompanów, tam robią dokładnie wszystko co im się każe.

 

Został mi ostani Boss w Hexen jestem ciekawy czy wpadnie trofik potem load i ostatni Boss  na chaosie co przy takich kompanach będzie orką na ugorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety większość ciężkich walk wyglądała tak ze wszyscy martwi a ja solo uczę się skilli bossa żeby je unikać odpowiednio - na ostatnim bossie zostały mi 2 life bottle z 15 tak padali. Ale to co najbardziej mnie irytuje (to ocenzurowana wersja tego co chciałem napisać) to to o czym pisałem wcześniej: przeciwnicy po naszych atakach maja czasową nieśmiertelność... czasami trwa ona nawet kilka sekund - co za DEBIL wymyślił coś takiego, rozumiem Iron Stance ale to już totalne przegięcie

 

Musisz jeszcze dla trophy pokonać wzmocnionego bossa na minimum hardzie i z tego co czytałem trophy za hexen jest za pokonanie tam last bossa na poziomie minimum Normal

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem trofka po Hexen, cholera wie czemu

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba trophy za hexen jest tylko za ostatnią walke w nim na minimum normal a to zrobiłeś pewnie w pierwszym przejściu gry. Musisz jeszcze pokonać wzmocnionego po hexen last bossa ze story na minimum hardzie bez retry

 

 

tu masz próbke gry z 40% cast speed :)

Edytowane przez darkman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już cast speed'a 40% , ale  na Hexen jest jescze Dragon Zombie ten szkielet z Discovery point, a o nim zapomniałem.

 

Nie miałem pojęcia że w tej grze jest bad ending z Dezelem.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta widziałem na YT filmik o nazwie Zestiria bad ending czy coś ale nie odpalałem więc nawet nie wiem jak to zrobić ani co tam jest :P

Mnie irytuje że wrzucanie skilli w itemy jest randomowe (musisz dropić dziesiątki itemów i modlić się żeby odpowiedni skill był w odpowiednim slocie) a nie sam ustalasz co chcesz i gdzie dlatego liczę że uda mi się zrobić platyne bez zabawy to. Jeżeli w jakimkolwiek innym Tales of będzie taki system skreślam ten tytuł z góry i co najwyżej przejdę go na YouTube :<

Edytowane przez darkman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem skilli masz rację, jest to jeden z najgorszych na potrzeby tej serii, z Berserią się wstrzymuję, bo to to samo tylko z innymi postaciami.

 

Cholernie się nakreciłem na FF XV po przejściu FF IV After Years, stara miłość wróciła  :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tyle że FFXV będzie bez tur i stania w kolejce :biggrin: ja się cieszę że wydali FFX na PS3 i sobie ograłem wtedy starego dobrego finala (no i moją nr1 FF7 na steamie - kupię też na PS4 ale 67zł to duża przesada za tak starą grę)

Osobiście najbardziej teraz czekam na nowego Star Ocean :)

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Star'a też czekam, bo to co do tej pory pokazali bardzo zachęca, swego czasu jedynka mną pozamiatała.

 

Co do nowego FF system walki mi nie przeszkadza, a po zobaczeniu ramucha jaja mi się zawinęły na plecy.

 

Zestiria to pierwszy Tales który mnie męczy, niestet Bamco stanęło z tą serią w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu czas zabrać się za.ten kupiony na premiere tytuł ale to właśnie ty strife mi go nawet o tym nie widząc pobrzydzasz ;) lvlowanie naprawdę nie podnosi statystyk ? To co robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lv podnosi statystyki jeśli wstawisz sobie odpowiednią umiejętność do broni, np str plus 1 lv up itp, a hp podnosi się poprzez pokonywanie bossów i dodatkowych bossów co zostawiają orby jest ich chyba 36 plus parę specjalnych, w sumie to dopiero mi Trace to naświetlił, bo podczas gry nie zwracałem na to uwagi i myślałem że hp rośnie z lv, ale tłukłem wszystko co spotkałem więc może temu. Najłatwiej staty podnies poprzez herby bo jest ich od cholery i odrastają.

 

Jestem ciekawy co powiesz po pierwszych godzinach gry, ja miałem wielkie nadzieje związane z tym tytułem, ale niestety Bamco się nie popisało, Xillia 2 to zjada bez popity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zna ktoś jakiś patent  na rozwalenie przeciwników poniżej 2 min w Malevolent Crucible: Naraka?  2m00s49setnych i człowiek sie wqria, bo nie mogę zejść poniżej 2min.

 

Dobra poszło wystarczyło norminy wywalić żeby obniżyć lv przeciwników, DLC Alishi na 100%, teraz ostatni boss na wyższych poziomach, co pewnie też będzie wqrwiające  :P

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talesy były ze mną od PSX więc z chęcią zabrałem się za Zestirie, mam teraz na liczniku 20h i niestety zaczynam się troszeczke nudzić, najgorsze dla mnie te są te wielkie puste lokacje. Dialogi rozciągnięte, ale kilka razu zagościł uśmiech na mojej twarzy. System walki ujdzie, ale jak tworzyć skile jeszcze nie rozgryzłem, używam taktyki "zakładać to co najlepsze", kilka razy nie wiedziałem gdzie iść więc troszke błądziłem, liczyłem na coś troszeczke innego, sam właściwie nie wiem czego oczekiwałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałeś starego Talesa jak my wszyscy, niestety ta część jest jedną ze słabszych, ja jestem po 2 przejściu i mam 120h i ze skillami jest wał bo jest to zajebiście głupio zrobione, prędzej fartem trafisz na to co chcesz niż sobie to zrobisz w 4 slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×