Skocz do zawartości
Strife

Tales of Zestiria

Rekomendowane odpowiedzi

No to po sesyjce napisz jak wrażenia

 

post-21839-0-57403100-1445111602_thumb.j

 

Mi się udało złożyć figurki, bo dzieciaki wybyły z chaty  :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze godziny za mną i powiem Wam że jest moc. Fabularnie jest dziwnie...niby zło wypełzło z dziury ale coś mi tutaj nie pasuje. Jakby coś było przed nami ukrywane. Ta gra posiada tyle mechanik że ja pierdziu. Zaczynając od fuse'owania broni i przedmiotów, po ustawianie dodatkowych atrybutów, gotowanie, poziomy broni itp itd. Niestety zostaliśmy oszukani odnośnie otwartości świata i walki. Dalej jesteśmy przenoszeni na wydzielony kawałek pola walki jednak jest on dokładnie tam gdzie stoimy. Na plus mogę zaliczyć poziom techniczny...gra działa wspaniale. Przeskoki z "gejmpleju" na "przerywniki" jest dosłownie niewidoczne. Zero loadingów, zero czekania...dosłownie WoW. 

 

Większe wrażenia opiszę po ograniu kolejnych 6/7 godzin.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trace nie wiesz przypadkiem czy itemki w skrzyniach są jakieś losowe? Chodzi mi o to że, sejwnąłem sobie przed skrzynką wziąłem itemek, a dokładnie buty, obczaiłem parametry i umiejętności, strzeliłem load i powtórzyłem zabieg, itemek był "taki sam" tylko że miał inne umiejętności.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itemki są takie same ale parametry są losowe. Ta gra jest jak bordery...możesz mieć 30 sztuk broni o nazwie np: Patyk Banzai'a ale każda będzie miała inne statystyki. Dzięki czemu możesz znaleźć lepsze wersje tych broni oraz łączyć je z poprzednimi żeby otrzymać potężniejsze wersje...a tak...kolejnym plusem gry jest walka przeciwko nawet 10 gyouma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tej grze przepadam, tak dobrze mi się w to gra.

 

Czy jeśli doprowadzę broń na 5 gwiazdek i połączę ją z inną uzyskam inne parametry czy tylko więcej siły, jak na razie jestem za blisko żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest losowe. Zalezy od broni i tego jakie parametry juz posiada. Anywhoo polecam odblokowywac umiejetnosc do ponownego napelniania skrzyn ze skarbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nasza wersja intra tak samo jak w  Abbysie została pozbawiona wokalu, kicha ze strony bamco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mnie to zastanawiało...myślałem że gra będzie miała dwie wersje a tutaj psikus :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w Xilliach był japoński wokal, a tutaj został wycięty, no ale to mały mankament, chociaż intro jest jednym z gorszych w serii, dobrze że gra nadrabia gameplayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba fakt że nie ma loadingów miedzy cut scenkami...idziemy i bum przerywnik bez loadingów a po chwili znowu lecimy sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na początku to przeszkadzało, bo marginalna ilość tytułów coś takiego posiada, z jRPG'ów chyba tylko Rogue Galaxy miało podobnie.

 

Zdobycie niektórych umiejętności będzie większą masakrą niż w Xilli 2, jeszcze muszę o muzyce napisać, jedna z lepszych jakie spotkałem w Talesach.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu przeszkadzało ? Toż to płynne i takie dobre w swojej prostocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jestem przyzwyczajony do czegoś takiego  :P , świetnie się gra bez żadnych przestojów.

 

Edna zapowiada się na fajną wyszczekaną postać, jak na razie gra zaskakuje bardzo pozytywnie, niby Tales niby to samo, ale jest tak naładowany zawartością że to po prostu cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Trochę skrobne co mnie boli ,a co mi odpowiada w nowym Tales'ie mimo że daleko nie zabrnąłem.

 

 

 

 

Minusy:

 

 

 

 

 

- gra ewidentnie z poprzedniej generacji ( nie jest to minusem jeśli ktoś gra na ps3)

 

 

- kamera w dungeonach to pomyłka, blokuje się i utrudnia rozgrywkę

 

 

- brak wokalu w intrze, mała rzecz, a wkurza

 

 

- dungeony walą po oczach prostotą

 

 

- przekombinowane zdobywanie umiejętności 

 

 

- brak wizualizacji ekwipunku w menusach, w każdym Talesie były tu dali ciała

 

 

- nie funkcjonue przycisk share

 

 

- open world to zwykła ściema

 

 

 

 

 

Plusy:

 

 

 

 

 

- praktycznie zero loadingów

 

 

- poziom trudności, oczywiście nie normal

 

 

- muzyka, gra jak dla mnie ma świetną muze która idealnie się wpasowuję w klimat

 

 

- starcia, jak w większości Talesów dają masę frajdy(pięknie można wygrac pojedynek z Bossem unikając jego ataków i nie dostać ani razu, a przy tym czesać ładne combosy w plery)

 

 

- jak w każdym Talesie skitsy

 

 

- postacie trzymają poziom, Edna ma gadane jak Jade w Abbysie

 

 

- Japoński dubbing (mimo że Angielski nie jest taki zły)

 

 

- miejscówki są klimatyczne i mają sporo uroku( mimo że niekiedy wieje pustką), poza dunngeonami

 

 

- jak zwykle masa rzeczy do zrobienia, znalezienia i zdobywania

 

 

- ciekawy patent z Seraph'ami, plus sytuacje wynikające że ludzie ich nie widzą

 

 

- jak na razie fabuła na plus, mimo że aż tak daleko nie jestem dopiero 20h

 

 

- mystic artes cieszą oko (postacie kierowane przez AI same potrafią trzepnąć mystic'iem, co w poprzednich odsłonach było ciężkie do wyegzekwowania)

 

 

- do gry chce się wracać

 

 

 

 

 

 Jak na razie to tyle, obecnie oceniam grę na mocną 8( z tym że z każdą kolejną chwilą z nią spędzoną podoba mi się coraz bardziej), ale dla kogoś kto będzie miał pierwszy raz styczność z serią to raczej jedno oczko w dół.

 

 

 

 

 

Liczę na to że będzie większy wybór ciuchów w późniejszym etapie gry.

 

 

 

 

 

post-21839-0-69772600-1445525136_thumb.j  post-21839-0-67875100-1445525174_thumb.j  post-21839-0-76868700-1445525195_thumb.j

 

 

 

 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intro moim zdaniem pierwsza klasa. Nuta ma ,,powera"  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tej wersji. Rzeczywiście lepsza. Nie wiem po co wykastrowali wokal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zdobyć support talents dla Sorey'a i Rose? Zostało mi po ostatnim, bo dla wszystkich innych już mam na full'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci to nie pomoże, ale ja talenty odblokowuje w hotelach po jedzeniu i skitsach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się je odblokowuje, ale potrzeba mieć odpowiednio poustawiane talenty innych żeby pozostałe postacie się tego nauczyły, lub żeby się wypośrodkowało i dało nowy talent, a sporo kombinowałem, być może nie dolazłem jeszcze w odpowiednie miejsce że się to zdobywa, bo coraz pojawiają mi się nowe skitsy w inn'ach, a jestem po zdobyciu pierwszego Mystic Artes'a dla Soreya i Lail'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokal zapewne został wykastrowany pewnie z tego samego powodu przez który wiele gier w ogóle nie wychodzi z JP na nasze rynki. Przez twórców ścieżek dźwiękowych i innych artystów związanych z udźwiękowieniem gier. Nie zgadzają się oni na udostępnianie ich nagrań na zachodzie i wedle JP prawa mogą tak robić. Japonia kto tam ich zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie miałem bladego pojęcia.

 

Jeszcze jedno pytanko, może ktoś wie gdzie znaleźć discovery points nr: 28 i 36, jak na razie tych mi brakuje z 42 które znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×