Skocz do zawartości
Strife

Tales of Zestiria

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest tak źle, mi się udało takiego Dark Turtleza rozwalić też moderate, a różnica to ok 30lv, ale fakt bossowie zawsze atakują postać leczącą i walka nie jest tak dobrze skoordynowana jak w Graces czy Xilliach.

 

Grade za walkę to kpina, bo i tak Lord'ów podnosimy za pomocą itemów, jak dla mnie to drugi najgorszy Tales zaraz po Symphoni 2 tak bezpłciowych postaci dawno nie było w tej serii, ale grało mi się w niego dosyć dobrze, pierwsze przejście 96h, tylko że odpoczynek przed drugim jest konieczny  :P  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nieźle :) Ale taka Cheria, Estelle, Tear czy nawet Elize potrafiły rzucać heale w takim syfie że nawet nie widziałem co się na ekranie dzieje (zwłaszcza Cheria w EX dungeonie) a tutaj dostać heala w połowie walki to prawie jak odpalić Mystic Arte :/

W Graces ognistego smoka który ma chyba 120 lvl pokonałem na 70-80 na najwyższym poziomie trudności ale tutaj 70lvl = 1 lvl więc.. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zestiri pokonałem wszystko co było możliwe do pokonania i ta gra cierpi na brak charyzmatycznych przeciwników nie licząc dwójki występującej gościnnie.

 

Oby Berseria wróciła do korzeni, bo cienko wróże tej serii, po za tym niech wreszcie Rebirth'a wydadzą w zrozumiałym języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1) co robić ze sprzętem którego mam dziesiątki a już nie używam i raczej nie będę? (1 wiem że trzeba chyba do 99 wbic do trophy?) - wyminieć go na grade?

2) czy złoty klucz można przegapić? czy podobnie jak srebrny będzie w skrzyni na środku korytarza (nie zdziwiłbym się jakby leciał z ostatniego bossa nawet)

3) czy bonusy z wcinana zioła przechodzą do ng+?

 

A tak ode mnie to twórca świątyni wody czy jak to się tam nazywało powinien, za przeproszeniem, zapierdalać na galerze po wsze czasy i za każdym razem jak będzie się zbliżał do celu to wielkie oko będzie go cofało o 1000 mil morskich...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty klucz jest w jakichś ruinach pisałem wczesniej o tym wiec musisz  się cofnąć, a znajdziesz, bo już nie pamiętam nazwy tych ruin, bonusy za zielsko przechodza jak sobie  wykupisz w sklepie.

 

Sprzęt zostawiaj, nie opłaca się grade'ować sprzetem, potem się przydaję, bo ostateczne bronie można łączyć ze wszystkim( czyli jak masz np; miecz  to połączysz go z każdym innym mieczem)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie...czy wyczyszczenie Hexen Isles wzmacnia ostatniego bossa na danym save'ie czy już na wszystkich save'ach jakie będą grane na danym profilu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnia Bossa na danym savie, jeśli by wzmacniało na wszystkich to bym sobie strzelił w stopę za pierwszym podejściem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze jedno pytanie. Ostatni boss wzmacnia się po wyczyszczeniu całego Hexen czy po samym wejściu do tego miejsca ? Pytam ponieważ jeżeli po wyczyszczeniu to zostawię ostatniego bossa w hexen, wbije trofiki za poziom trudności i wrócę na wykończenie Hexen.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim bossie w Hexen czyli po dynamicznym duo heh.

 

Wiesz może jak dobrym sposobem wpakowac umiejętności do broni i zbroi bez ciągłego walenia praktycznie na "chybił trafił"? Na razie mam wszytkie unnamed tylko  X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam że od ponad 2 tygodni nie grałem i niespecjalnie mam ochotę wracać do tej gry - pierwszy raz mam coś takiego z grą z serii :<

Odnośnie czego piszecie? Bo jak coś przez co można sobie coś zepsuć to napiszcie o co chodzi ale bez spoilów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Hexen Isles czyli dodatkowego/opcjonalnego dungeonu w grze. Każda część Tales'ów posiada takie miejsce i często po wyczyszczeniu go, ostatni boss staje się jeszcze silniejszy niż normalnie. Nie ma tutaj spoilerów ponieważ jest to opcja dodatkowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie olewajcie mnie  :shok:  Jakas pomoc w wykoksowaniu umiejętności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam caly poradnik do tego. Apropo koksowania...gdzie najlepiej expic ?

 

Plus czy w ogóle działa Wam ten dodatek z God Eater ? Ponieważ u mnei pomimo zainstalowania nie mam nic :(

 

Poradnik: http://www.playstationtrophies.org/forum/tales-of-zestiria/267026-tales-zestiria-trophy-guide-road-map.html

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hexen najlepiej, najszybciej tam exp wpada.

 

Dodatek  też mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, został mi ostatni Calix do wyczyszczenia. Zostaje tam aż nie wbiję 200LVL i biorę się za ostatniego bossa na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie są za dobre ale bronie mam takie:

 

Sorey: Disintegrator ATK: +189 A.ATK: +81 + Invoyd ( non elemental dmg +1 ) + Skie ( Slow Cap +10% )

Lailah: Direct Appeal Paperwork +2 A.ATK +201 + Litsch ( cap vs undead +10% ) + Blokk ( Def Cap +5% ) + Sloe ( Slow Cap +10% )

Rose: Autumn Blade +1 ATK: +150 A.ATKE +150 + Spirricus ( Focus +1 when Level up ) + Gaizer ( SC Recovery when hit +8 ) Farrest ( BG Incrase while defendin + 25% ) / Adamantine Dagger ATK +156 Def +84 + Farrest ( BG +25% while defending) + Litsch ( cap vs undead +10% )

Mikleo: Adamantine Staff ATK +171 A.ATK + 75 + Acqua ( water power +10% ) + Wundor ( BG increas upon defeting enemy ) + Rezzis ( Arte Defens +4% )

Edna: Scathach Greifon ATK + 225 Focus +75 + Aster ( 2x dmg on 10,20,30 hit ) + Gillium ( stun time - 20% )

Zaveid: Brilliant Star ATK +195 A.ATK +105 + Aster ( 2x dmg on 10,20,30 hit ) + Chein ( SC reuction +1% ) + Reziss ( Arte Defense + 4% )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRaCe wiem co to są EX dungeony w Tales of - chodziło mi o to jaki ma wpływ na ten konkretny tytuł :P

Czy przejście w ng+ resetuje to wzmocnienie (to logiczne w sumie ale wolę mieć pewność) i czy maxowanie wszystkiego lepiej zostawić na ng+ czy robić to za pierwszym przejściem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio to lepiej zostawić na drugie podejście. Wtedy będziesz miał na spokojnie mnożnik expa itp itd. No i podczas drugiego podejścia wystarczy zabić wszystkich bossów do przed ostatniego bez używania itemków żeby dostać trofiki za nich. Na pierwszym przejściu musiałbyś to zrobić na wyższym poziomie trudności.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bo niespecjalnie podoba mi się expienie tutaj - wczoraj farmiłem na 66 lvlu moby na ok 80 (+19 lvl od normin) + dark bottle i max expa jaki dostałem za walkę to ok 480 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hexenie z pierwszym dopalaczem do expa z grade shopu + poziom trudności normal bez jedzenia dostajesz od 600 do 1400 pkt expa za walkę. Oczywiście w 6 lochu. Niestety podobno najlepszy motyw do expienia nie działa czyli God Eater DLC który daja walki z Aragami. Dają one podobno tony expa o na lvl'ach 100+ dają one non stop poziom co walke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy Tales jaki kiedykolwiek powstał. Walka z bossami to jakaś tragedia - przez 70% czasu są całkowicie niewrażliwi na obrażenia: spamuje Maelstrom z 40% speed cast a dark turtlez z ok 20 hitów dostaje 2-4 bo przez reszte sobie biega w tym ataku jak chce i robi co chce - i nie nie chodzi mi o perma iron stance a o to że ataki przenikają przez niego (i niestety tak się dzieje z większością silniejszych przeciwników) nie zadając nawet 1 dmg.

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zakupiłem jakieś porady? , ewentualnie na jakim poziomie trudności zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra drugie przejście, zero walk z mobkami  tylko bossowie i dodatkowi przeciwnicy 14h ze skipowaniem scenek( w żadnym innym Talesie nie skipowałem scenek przy drugim przejściu, tutaj jednak coś nie zagrało) teraz tylko podpakowanie postaci, broni i ostatni boss na najwyższym poziomie powinien paść.

 

post-21839-0-01943700-1452968256_thumb.j

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie szykuje GRADE pod ng+ a w tym pierwszym całkowicie olewam EX dungeona bo i tak będę musiał to zrobić ponownie do kilku trophy a po tragedii jaką jest ostatnia walka (może raczej AI naszego teamu) chce być jak najbardziej wylevelowany na to

 

Nieźle jak sami bossowie dali Ci aż 90 lvl - mam nadzieję że tego bossa na chaosie/ ulepszeniu można pokonać na standardowych itemach bo nie mam zamiaru tego gówna zwanego RNG drop/fusion ruszać

 

Chyba po tym wszystkim ogram jeszcze raz Graces F żeby zapomnieć o tej części

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×