Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mikael666 napisał:

I takim krótkowzrocznym myśleniem w kraju mamy to co mamy @szparagu ;

 

Napęd UHD przyda mi się pewnie bardziej nawet gdybym nie zamierzał przenieść się na Scorpio - niżeli teraflopy w PS4 - zwłaszcza, że na DZIŚ DZIEŃ nie masz bladego pojęcia jak gry będą się różnić między jedną, a drugą konsolą-
Za kilka dodatkowych detali, i bez żadnych innowacji według mnie nie opyla się dopłacać 800-900 zł do protezy;

 

Za to opchnąć Vanilę XO na rzecz Slime'a? To zupełnie inna sprawa;

To tylko dywagacja bo i tak posiadam PS4 - którego nie zamienię na Protezę gdyż nie widzę plusów, które by były warte dopłacenia do modelu wyżej 800-900 zł - i dla samej zasady - będąc betatesterem konsoli Waniliowej od Sony - nie zamierzam im teraz za te beta testy płacić aby dostać produkt pełnoprawny;

Wybacz ale dla mnie sprzedaż grubej wersji konsoli żeby kupić za moment dosłownie to samo tylko odchudzone z możliwością oglądania filmów UHD jest bez sensu z punktu widzenia gracza - podkreślam gracza, bo ja na konsolach wyłącznie gram i rozrywki w postaci gier od nich wymagam. Ale oczywiście szanuję odmienne podejście do tematu ;)

Edytowane przez szparagu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikael666 Dla mnie naped UHD w konsoli to zbedny ficzer, Na PS4 od 3 lat ogladalem moze 2 lub 3 filmy na BD. Wydaje mi sie ze w dobie portali typu netflix takich uzytkownikow jest zdecydowana wiekszosc ale jesli uwazasz ze bedziesz przez nastepny rok\ lata ogladal filmy na BD UHD to xbox one slim jest sprzetem dla Ciebie. Jesli chodzi o gabaryty to jesli wytrzymujesz z xbone i dodatkowym zasilaczem to z pro tez nie powinno byc problemu ;)

Odnosnie mocy i grafy na PS4 PRO to sytuacja jest chyba dla wszystkich jasna i nie ma nawet co porownywac do xbone slim.

Edytowane przez bany1987
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mikael666 napisał:

@szparagu

ilu ludzi - tyle opinii;

nie musisz zgadzać się z moją - ja szanuję Twoją;

Ale bądźmy prawdomówni w swojej ocenie;
XO Slim różni się:

- mocą (troszkę więcej TF)

- wymiarami (mniejsza)

- hdr

- upscallingiem do 4k

- posiada napęd UHD

- jest tańsza niż planowana pro-teza

 

Pro-teza:

- mocą (2x więcej TF)

- wymiarami (jest większa)

- hdr

- upscallingiem do 4k

- jest droższa niż obecny X-One Slime;

 

dla mnie jako:

- posiadacza PS4 - nie ma sensu zmieniać na PS4 Pro - mogę poczekać na Scorpio lub pełnoprawnego następce PS4 od Sony

- nie-posiadacza żadnej z konsol, a posiadacza PC - Pro bym nie kupił - zakupiłbym Vanilkę, - a na pewno bym poczekał czy ma sens kupować PRO

- nie-posiadacza żadnej z konsol i nie posiadacza PC - kupiłbym X-One slim - a później poczekał na więcej exów od Sony i sprawdził gdzie lepiej działają (nie wyglądają ale działają);
 

 

 

Xbox One S jest tylko minimalnie mocniejszy or oryginalnego Xboxa One. Z tego co pamiętam to One S ma 1,4 tflopa, a zwykły One ma 1,31 tflopa. W dodatku, karta graficzna w ProStation jest w zasadzie 3x wydajniejsza niż w One S, a nie 2 jak pisałeś. Kolejna sprawa to upscaling. Przy obu konsolach napisałeś dokładnie to samo, tak, jakby gry były upscalowane w ten sam sposób, a nie są. One S będzie miał te gry zwyczajnie rozciągane pod 4K, natomiast PS4 Pro faktycznie będzie miało wyższą rozdzielczość niż 1080p (ale nie natywne 4K!), i będzie używać zupełnie innych metod upscalingu obrazu. Znacznie bardziej zaawansowanego niż to z czego korzysta odchudzony Xbox. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, czeskimaster napisał:

 

Chyba mnie poniosło jak pisałem o betonowych 60 k/s w BF1...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@MarcossikI fakt - rozdzielczość w PS4 pro będzie wyższa - dzięki temu uzyskamy cudowny efekt rozmazania wszystkiego na ekranie 4K - 

Dla waszej świadomości Xbox One też jest wstanie pociągnąć 4K - z tym, że na 30Hz - dopiero Slim ma 60Hz; - więc to całe 4K nie jest niczym rewolucyjnym

ae0f7efd196165cb1f95eda13069634a.jpg

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że CoD to kolejna gra po TR, która postawi nas przed wyborem. Albo lepsza grafika w 1080p, albo 4K z mniejszymi detalami. Przecież to jest bez sensu. To po to mam kupować nowy TV 4K, żeby mieć lepszą rozdzielczość, ale mniej szczegółów? To się kupy nie trzyma. W dodatku muszę dalej usiąść, bo inaczej widać artefakty i smugi.

Przynajmniej według tego artykułu...

Śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kill napisał:

Wychodzi na to, że CoD to kolejna gra po TR, która postawi nas przed wyborem. Albo lepsza grafika w 1080p, albo 4K z mniejszymi detalami. Przecież to jest bez sensu. To po to mam kupować nowy TV 4K, żeby mieć lepszą rozdzielczość, ale mniej szczegółów? To się kupy nie trzyma. W dodatku muszę dalej usiąść, bo inaczej widać artefakty i smugi.

Przynajmniej według tego artykułu...

Śmiech na sali.

 

Niektorzy to przewidywali od poczatku tej generacji i uPeCetowienia konsol. 

Sony narzuca pewne rzeczy i tego nie przeskoczysz - rownanie do PS4-Amator na ten przyklad. 

 

Mozliwosc wyboru jest zasadniczo dobra, ale tutaj niestety jest ograniczony i bezsensowny.

Znow odwolam sie do rynku PC - sa tacy co maja wyczesane karty monitory 1440p i wszystko u nich smiga. Ale patrzac na ankiety sprzetowe Steam to tych jest mniejszosc masz mase lapciakow, slabszych starszych konfiguracji. I tutaj (z tego co malo gram na PC oraz z tego co pamietam z przeszlosci) zawsze byl kompromis (wlacznie z Doom1 w ktorym mozna bylo zmiejszych okno w ktorym dzialala gra do wielkosci znaczka pocztowego zeby poprawic frame rate)

 

Nie da sie oszukac pewnych rzeczy parametry takie jak szczegolowosc detali, rozdzialka, plynnosc wzjamnie na siebie oddzialywuja i podbijajac jeden traci drugi... (no chyba ze ma sie ogromny zapas mocy)

Wielu graczy PC ktorzy nie maja topowych konfiguracji staje przed wyborem plynna gra w wiekszej rozdzialce i mniej detali czy moze przy zachowaniu tej samej plynnosci obnizyc rozdzialke zeby moc podbic jedno czy dwa ustawienia graficzne. A moze zalezy im na plynnosci i po prostu ustawiaja sobie medium(gdzie niegdzie low) detale zeby na ich konfigu dana gra wyciagala wiecej fps. 

 

Dlatego tez (z czym jak smiem domniemac sie zgadzasz) nazywam PRO - proteza. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill cod zawsze na pierwszym miejscu stawia 60fps i robi to kosztem grafiki i czego się tylko da. Dowód? Popatrz na ps3 jak tam wyglądały cody a wszystko zawsze w mocnych 60klatkach

Poniosło cie z tymi betonowym kratkami w multi napewno tak nie będzie, w singlu może będzie tak jak mówisz lecz tylko na pro edition, chociaż znając dice i EA to na max 6h gry mogą nas olać... (wrzucą upscaling do 4k i tyle)

Mówię jeszcze raz, jak ktoś gra tylko multi lub dużo tu nie ma co brać pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, cykor napisał:

@kill cod zawsze na pierwszym miejscu stawia 60fps i robi to kosztem grafiki i czego się tylko da. Dowód? Popatrz na ps3 jak tam wyglądały cody a wszystko zawsze w mocnych 60klatkach

Poniosło cie z tymi betonowym kratkami w multi napewno tak nie będzie, w singlu może będzie tak jak mówisz lecz tylko na pro edition, chociaż znając dice i EA to na max 6h gry mogą nas olać... (wrzucą upscaling do 4k i tyle)

Mówię jeszcze raz, jak ktoś gra tylko multi lub dużo tu nie ma co brać pro...

 

Betonowe moze nie bo bo jest zbyt chaotyczny, ale na pewno bedzie lepiej niz na normalnej wersji. Popatrz na xboxa gdzie gry robione z mysla o zwyklej wersji maja te 2-6 klatek wiecej. A roznica miedzy konsolami sony sa wieksze niz xboxami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze w multi bedzie blokada na 60fps na PRO i na zwyklej. Na zwyklej beda klatki skakac od 30 do 60 a na PRO bedzie stabilne 60fps. Liczby nie koniecznie musza byc takie jak napisalem ale mam nadzieje ze lapiecie sens wypowiedzi

Watpie tez ze gry beda optymalizowane pod zwykla ps4, nowsze gry beda raczej robione pod PRO a na PS4 beda ciac detale tak zeby mniej wiecej klatki sie zgadzaly. Od premiery PRO wszystkie trailery i gameplaye nowych gier beda pewnie pokazywane w wersji PRO co wydaje sie logiczne

Edytowane przez bany1987
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest teraz z grami? Sa optymalizowane pod konsole czy pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być na odwrót i na pro w gierkach będzie skakało fps, a to z uwagi na procesor. Jakaś jego część będzie odpowiedzialna za downscaling do 1080p bądź upscaling do 4k o hdr nie mówiąc. Procesor jest wąskim gardłem. Trzeba poczekać na pierwsze rzetelne testy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech I tak będzie, moc będzie szła w hdr i 4ku,a reszta nie będzie się liczyć. Niech społeczność zaora to całe Pro, niech w końcu ludzie otworzą klapki i zobaczy na czym Sony tak naprawdę zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kill napisał:

Wychodzi na to, że CoD to kolejna gra po TR, która postawi nas przed wyborem. Albo lepsza grafika w 1080p, albo 4K z mniejszymi detalami. Przecież to jest bez sensu. To po to mam kupować nowy TV 4K, żeby mieć lepszą rozdzielczość, ale mniej szczegółów? To się kupy nie trzyma. W dodatku muszę dalej usiąść, bo inaczej widać artefakty i smugi.

Przynajmniej według tego artykułu...

Śmiech na sali.

Mysle ze juz teraz bedziemy przy kazdej wiekszej grze stawiani przed takim wyborem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezylem sobie ogloszenie PS4 na ktorym nawet jej nie pokazali.

 

Pare cytatow:

 

Cerny
(15:40)
Graphics Processor highly enhanced PC GPU something to be easy to develop in an erley days of a platform lifecycle but at the same time a GPU with remarkable long term potencial.

Dave Perry (CEO Gaikai)
(30:30) PS4 integrated with GaiKai technology
(31:10) The fastest most powerful gaming network in the world
(31:40) ...our goal is to make free exploration possible for virualy any PS4 game in the PSS. Imagine you're in the store checking the titles and you see something that catches your eye - no problem you can simply press the X button to hop in and start playing the game...

I always like the concept of try for free share it if you like it and pay for the games you fall in love with

 

A jesli chodzi o gry:

Capcom - Deep Down - ponad 3 lata ni slychu ni widu

Media Molecule - powiedzieli ze chca ozenic sie z move bo jest tak swietny do ich gry dreams i pozwala doskonale kreowac i rzezbic to co chcemy stworzyc. - ponad 3 lata gry jeszcze nie ma - a i watpie zeby move to wspieralo.

 

Do czego zmierzam - jesli proces produkcyjny gier sie wydluza to wydawanie konsol zbyt czesto nie ma sensu, bo to zawsze dodatkowa praca dla devsow.

Zobaczymy jak to sie potoczy, niemniej obawiam sie ze mimo wszystko co 3 lata bedzie nowa iteracja.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam na PS5 - mam nadzieję że powstanie  a PRO kupię jak padnie mi premierowa sztuka (TV Panas 40 cali VA FHD-kalibrowany), ale tylko z dyskiem 2 TB.

4k 60 cali do salonu  by się przydał ale muszę czekać jak moja plazma Panasa padnie :)  która ma tylko 720p (PS3 daje radę :1_grinning: ).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze mozna liczyc na jakis ciekawy downsizing na PRO do tv/monitorow FHD czy producenci raczej pujda w filtry/efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikael666 napisał:

Albo będzie taka przykra sytuacja, że będzie się wypuszczało gry byle szybko byle jak aby tylko zdążyć na obecnej generacji ;)

 

pijesz to TLG :24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue:

46 minut temu, mikael666 napisał:

Teraz to się produkt robi 2-3 lata - a i tak jest byle jaki jeśli nie jest ze "znanego" studia;

 

Coz sa i produkty robione po 3 i wiecej lat - sa indykami i bywaja dobre - np. SOMA 

 

Zeby bylo jasne chcialem pokazac ze idea zbyt czestego odswiezania sprzetu moze byc klopotem dla devsow - The witness tez byl ogloszony na tej konfie, pCARS ile lat w produkcji? o Kazie ktory mowil na tej konfie jaka to wolnosc daje PS4 a tymczasem nawet prologu nowego GT nie zrobili przez 3 lata. 

 

Wiec moim zdaniem "mobilizacja" rynku nie nastapi - w sensie nowa konsola co rok, ale pewnie raz na 3 cos bedzie sie pojawiac jesli PRO-teza przetrze droge. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moze bardziej do Macieja wrozbity alenmoze ktos bardziej oczyta zna odpowiedz,kiedy mozna sie spodziewac jakis testow ps4pro,porownujacych jak gry dzialaja na tv fhd,czy jest jakas poprawa w grafice,plynnosci,cokolwiek? Na ile przed premiera zazwyczaj sa juz jakies testowe egzemplarze?

Ja pare miesiecy temu kupilem nowy dobry tv i ani mysle go zmieniac.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Davey napisał:

 

Pytanie moze bardziej do Macieja wrozbity alenmoze ktos bardziej oczyta zna odpowiedz,kiedy mozna sie spodziewac jakis testow ps4pro,porownujacych jak gry dzialaja na tv fhd,czy jest jakas poprawa w grafice,plynnosci,cokolwiek? Na ile przed premiera zazwyczaj sa juz jakies testowe egzemplarze?

 

Ja pare miesiecy temu kupilem nowy dobry tv i ani mysle go zmieniac.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

poczekaj spokojnie będzie premiera a zaraz potem internet zasypią testy porównania na różnych telewizorach, uważam że cierpliwość jest najlepszym rozwiązaniem.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie najtaniej obecnie P4P do kupienia ? Mysle kiedy bedzie najkorzystniej kupic. Mam zamiar tez przy okazji kupic TV i cos jeszcze ze sprzetu i tak mysle czy nie zaczekac do konca listopada na BLACK FRIDAY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamowilem w MM za 1769.

Ja też. Z odbiorem na miejscu 1769zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×