Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież koleś z filmiku z HDTV, pisał że lag jest taki sam z hdr i bez hdr. Więc, nie wiem o co ten ból dupska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam tylko przypomnieć (a propo wyboru TV), że PS4 Pro obsługuje TYLKO format HDR10.
Wejścia HDMI zaś muszą być w standardzie 2.0 zwanym PREMIUM - ważne ze względu na oznaczenie kabli. Kable HDMI 2.0 nazywają się właśnie PREMIUM i muszą posiadać certyfikat wyglądający tak:

 

Spoiler

hdmisample.jpg

 

 

Także nawet jeśli kupicie TV z HDR nie znaczy to, że PS4 Pro go obsłuży.

 

źródło, oficjalny FAQ Playstation Pro.

http://blog.us.playstation.com/2016/09/08/ps4-pro-the-ultimate-faq/

 

 

Także radzę bardzo solidnie się zastanowić jaki model kupić, bo w 90% przypadków umoczycie dupsko :)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jak podłącze PROstate przez amplituner, który oczywiście nie obsługuje hdmi 2.0, tak jak do tej pory to będzie kicha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, okoni napisał:

E tam, jaki mebel? Najważniejsze jest to czy browar jest odpowiednio schłodzony i czy partnerka ma pod spódnicą majtki, co by można między loadingami przeprowadzić dywanowy nalot.

Ogólnie to tak na tę waszą rozmowę to patrzę jak po blancie. Rzucacie jakimiś teraflopami i innymi hdrami,  a wiecie co ja bym wreszcie oczekiwał od nowego sprzętu?  Że będą na nim fajne gry, które mnie wciągną na dłużej niż weekend, że te gry będą dorobione i nie będzie trzeba ich paczować zaraz po premierze. Że nie będzie jaj z połączeniem online i lagami. I wystarczy mi nawet 1080/60, nie potrzebuję jakichś czarów w stylu 8K.

:)

 @okoni takie rzeczy to tylko w Erze ;) Tak jak telefony pare lat temu przestały służyć tylko  do dzwonienia tak teraz w wypadku konsol juz nie chodzi o fajne gry. Liczy sie ile masz teraflopow, czy twoje HDR nie jest przypadkiem programowe albo czy twoja infrastruktura sieciowa jest na tyle przepustowa by sciagnac sprawnie 10gb day one patcha ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kill napisał:

Chciałem wam tylko przypomnieć (a propo wyboru TV), że PS4 Pro obsługuje TYLKO format HDR10.
Wejścia HDMI zaś muszą być w standardzie 2.0 zwanym PREMIUM - ważne ze względu na oznaczenie kabli. Kable HDMI 2.0 nazywają się właśnie PREMIUM i muszą posiadać certyfikat wyglądający tak:

 

  Ukryj zawartość

hdmisample.jpg

 

 

Także nawet jeśli kupicie TV z HDR nie znaczy to, że PS4 Pro go obsłuży.

 

źródło, oficjalny FAQ Playstation Pro.

http://blog.us.playstation.com/2016/09/08/ps4-pro-the-ultimate-faq/

 

 

Także radzę bardzo solidnie się zastanowić jaki model kupić, bo w 90% przypadków umoczycie dupsko :)

 

 

Tu nie chodzi o złącze HDMI bo złącze ma być 2.0 Chodzi o kabel Nie może być zwykły tylko ma byś z serii premium ultra szybki np taki

 

 http://allegro.pl/scp-941-8-kabel-4k-hdmi-2-0-18gb-hdr-3d-slim-2-5m-i6446320485.html?snapshot=MjAxNi0wOS0xMFQyMTo0Mjo0OFo7YnV5ZXI7YTQxM2M2ZTU5NjM2ZTZjNmY5MjUzYjg0N2NmNGViMTRhMzE2MjE5NGZlZWE0ODE0ZWYxODQxZDhhMjc5MDQzNg== 

 

Chodzi o to by kabel szybko przesyłała dane Pozatym każdy tv z HDMI 2.0 i HDR 10 będzie działać pod warunkiem odpowiedniego kabla HDMI 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, princ18 napisał:

Ktos sie orientuje gdzie moge sprawdzic jaki input lag ma moj tv?

 

 

Tu masz opisany najprostszy sposób dzięki któremu sam sobie go sprawdzisz:

http://tft.vanity.dk/

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?id=1229335064&subaction=showfull

 

Edytowane przez HarDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii boskiego HDR. Trwa wojna między dwoma formatami. HDR10 i HDR Dolby Vision.

HDR10 wygrywa, bo stoją za nim Samsung i Sony, ale Dolby Vision ma lepsze osiągi, między innymi 12 bitową paletę kolorów (HDR10 tylko 10). Promuje ten format np LG. Ale do czego zmierzam. Otóż można łatwo wywnioskować, dlaczego pominięto napęd 4K w PS4 Pro. Otóż niektóre firmy (w opozycji do Paramounts Pictures Sony), jak MGM czy Universal wydają swoje filmy na BR 4K w formacie Dolby Vision. Aby konsola mogła odtwarzać ten format potrzebowałaby specjalnego chipa Dolby. Sony niczym pies ogrodnika, który sam nie zje ale cudzemu nie da, wyszło z założenia, że albo tylko nasze, albo w ogóle. No i wyszło, że lepiej wcale nie montować dodatkowych komponentów. Konsument raczej na tym nie zyskał... Ale kto by tam się przejmował. W końcu konsola, według nowego planu Sony, ma być 4theplayers, a nie tam bedo nam filmy oglądać ;)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kill napisał:

Jeszcze w kwestii boskiego HDR. Trwa wojna między dwoma formatami. HDR10 i HDR Dolby Vision.

HDR10 wygrywa, bo stoją za nim Samsung i Sony, ale Dolby Vision ma lepsze osiągi, między innymi 12 bitową paletę kolorów (HDR10 tylko 10). Promuje ten format np LG. Ale do czego zmierzam. Otóż można łatwo wywnioskować, dlaczego pominięto napęd 4K w PS4 Pro. Otóż niektóre firmy (w opozycji do Paramounts Pictures Sony), jak MGM czy Universal wydają swoje filmy na BR 4K w formacie Dolby Vision. Aby konsola mogła odtwarzać ten format potrzebowałaby specjalnego chipa Dolby. Sony niczym pies ogrodnika, który sam nie zje ale cudzemu nie da, wyszło z założenia, że albo tylko nasze, albo w ogóle. No i wyszło, że lepiej wcale nie montować dodatkowych komponentów. Konsument raczej na tym nie zyskał... Ale kto by tam się przejmował. W końcu konsola, według nowego planu Sony, ma być 4theplayers, a nie tam bedo nam filmy oglądać ;)

 

Mi sie wydaje ze sprawa jest prostsza. Sony chce miec w koncu jakis hajs ze sprzedazy odtwarzaczy BR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie ^^

 

Wprowadzają całą linię stacjonarnych odtwarzaczy i to po cenach => niż cena PS4PRO - strzał w stopę jak chooy

 

A tak btw zostało gdzieś potwierdzone, że to kwestia sprzętu, a nie blokady FW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, bany1987 napisał:

Mi sie wydaje ze sprawa jest prostsza. Sony chce miec w koncu jakis hajs ze sprzedazy odtwarzaczy BR 

 

Jedno nie wyklucza drugiego, a nawet się łączy :)

 

6 minut temu, m0rph napisał:

 

A tak btw zostało gdzieś potwierdzone, że to kwestia sprzętu, a nie blokady FW?

 

Ale co potwierdzone? Dolby Vision na 100% korzysta z akceleracji sprzętowej. Bez chipa na płycie nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle odtwarzanie UHD w jakimkolwiek formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najlepsza oferta na PS4 Pro to sklepy Mick&Friends, gdzie można dostać konsolę już za 1679 złotych plus darmowa wysyłka. Byłem sceptycznie nastawiony do zainwestowania w nowy sprzęt, ale teraz w czasie wolnej chwili w pracy przejrzałem ofertę telewizorów obsługujących 4K i HDR. Muszę zmienić ekran, bo obecny ma 42 cale i niestety wygląda śmiesznie na wielkiej ścianie, w dodatku siedzę oddalony od TV o 2 metry. Myślę, że zmieszczę się w kwocie 8 tysięcy złotych, a ponieważ biorę kredyt nisko oprocentowany w polskim Banku na kwotę 10 tysięcy, to zostaje mi jeszcze lekko dwa tysiące do wydania. Dzięki ofercie sieci sklepów Mick&Friends będzie mnie stać nie tylko na konsolę, ale również na jakąś grę wspierającą zastosowaną w wersji Pro technologię. Kusi bardzo ponowne zagrania w Uncharted 4 w 4K. Jeżeli nie, to chętnie przygarnę Final Fantasy, które w sieci sklepów Mick&Friends można dostać już od 219 złotych za edycję standardową ze specjalnym oznaczeniem na okładce. 

 

Powoli ulegam hajpowi na magiczne 4K w stabilnych klatkach. Powiem Wam tak. Masz pieniądze i pasję w życiu, kupuj Pro i się nie zastanawiaj 

Edytowane przez Grecky
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Grecky napisał:

Aktualnie najlepsza oferta na PS4 Pro to sklepy Mick&Friends, gdzie można dostać konsolę już za 1679 złotych plus darmowa wysyłka. Byłem sceptycznie nastawiony do zainwestowania w nowy sprzęt, ale teraz w czasie wolnej chwili w pracy przejrzałem ofertę telewizorów obsługujących 4K i HDR. Muszę zmienić ekran, bo obecny ma 42 cale i niestety wygląda śmiesznie na wielkiej ścianie, w dodatku siedzę oddalony od TV o 2 metry. Myślę, że zmieszczę się w kwocie 8 tysięcy złotych, a ponieważ biorę kredyt nisko oprocentowany w polskim Banku na kwotę 10 tysięcy, to zostaje mi jeszcze lekko dwa tysiące do wydania. Dzięki ofercie sieci sklepów Mick&Friends będzie mnie stać nie tylko na konsolę, ale również na jakąś grę wspierającą zastosowaną w wersji Pro technologię. Kusi bardzo ponowne zagrania w Uncharted 4 w 4K. Jeżeli nie, to chętnie przygarnę Final Fantasy, które w sieci sklepów Mick&Friends można dostać już od 219 złotych za edycję standardową ze specjalnym oznaczeniem na okładce. 

 

Powoli ulegam hajpowi na magiczne 4K w stabilnych klatkach. Powiem Wam tak. Masz pieniądze i pasję w życiu, kupuj Pro i się nie zastanawiaj 

Jak czytałem Twojego posta to jakbym mango słuchał.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę pisać postów sponsorowanych, by wiedzieć, że aktualnie najlepsza oferta na konsolę PlayStation 4 Pro to sieć sklepów Mick&Friends. Poza tym poczytałem i zagłębiłem się w temat teraflopów oraz HDR. Kiedyś owszem, chodziło by usiąść na kanapie z padem w ręku i się dobrze bawić, ale teraz? Jasne, dobra zabawa jest wskazana, ale wymagania rosną. Jak mogę się dobrze bawić ze świadomością bycia gorszym użytkownikiem? Posiadaczem przestarzałego sprzętu, kiedy na rynku jest konsola spełniająca moje wymagania? Nie zamierzam Was przekonywać, ale ja na pewno na premierę udam się do sieci sklepów Mick&Friends, by kupić nie tyle konsolę, co niezapomniane chwile w wirtualnej rzeczywistości :)

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom Twojej wypowiedzi i brak argumentów doskonale oddaje stan umysłu ludzi, którzy plują jadem na Pro, nie wiedząc nic o tym, co drzemie w tym małym potworku. A może to tylko brak gotówki i zasłanianie się niewiedzą? Boli, że będzie nas stać na nową konsolę za 1679 złotych z sieci sklepów Mick&Friends?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Grecky napisał:

Aktualnie najlepsza oferta na PS4 Pro to sklepy Mick&Friends, gdzie można dostać konsolę już za 1679 złotych plus darmowa wysyłka. Byłem sceptycznie nastawiony do zainwestowania w nowy sprzęt, ale teraz w czasie wolnej chwili w pracy przejrzałem ofertę telewizorów obsługujących 4K i HDR. Muszę zmienić ekran, bo obecny ma 42 cale i niestety wygląda śmiesznie na wielkiej ścianie, w dodatku siedzę oddalony od TV o 2 metry. Myślę, że zmieszczę się w kwocie 8 tysięcy złotych, a ponieważ biorę kredyt nisko oprocentowany w polskim Banku na kwotę 10 tysięcy, to zostaje mi jeszcze lekko dwa tysiące do wydania. Dzięki ofercie sieci sklepów Mick&Friends będzie mnie stać nie tylko na konsolę, ale również na jakąś grę wspierającą zastosowaną w wersji Pro technologię. Kusi bardzo ponowne zagrania w Uncharted 4 w 4K. Jeżeli nie, to chętnie przygarnę Final Fantasy, które w sieci sklepów Mick&Friends można dostać już od 219 złotych za edycję standardową ze specjalnym oznaczeniem na okładce. 

 

Powoli ulegam hajpowi na magiczne 4K w stabilnych klatkach. Powiem Wam tak. Masz pieniądze i pasję w życiu, kupuj Pro i się nie zastanawiaj 

Ja wlasnie chyba poczekam te 1,5 roku na Scorpio, 6 teraflopow to bedzie inna liga gejmingu a i telewizory 4K HDR potanieja do tego czasu i technologia bedzie lepiej wspierana, wtedy chetnie skorzystam z oferty Mick&Friends bo maja ceny bardzo atrakcyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przekonałem. Sieć sklepów Mick&Friends to renomowana firma. Do tego ten kredyt i to jeszcze niskooprocentowany. Już wyciągnąłem dowód na stół żeby zaciągnąć kredyt ale zauważyłem ze nie podałeś nazwy banku. Czy to przypadkiem nie Dogs&Cats?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tej sieci sklepów

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dragonosi napisał:

nie znam tej sieci sklepów

 

Znana amerykańska sieć sklepów, założona w 1968 roku przez Billa Blinchorna. W 2010 firma była największym na świecie sprzedawcą detalicznym (licząc dochody). Ma swoją siedzibę w Montgomery w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych.

 

Wchodzi właśnie do Polski, stąd tak atrakcyjne ceny

 

www.mickandfriends.usa.com

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj brzydkim lesbijkom, tym bardziej w tak ważnej kwestii jak wybór swojej konsoli, masz lekcje na resztę życia.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×