Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie schodząc z tematu myślicie, że na porażkę xboxa w stosunku do ps4 wpłynęła moc? Wydaje mi się, że bardziej zaważył początek tej generacji i błędy jakie popełnił MS niż sama moc ps4. Jeżeli neo wyjdzie wcześniej niż skorpio to sony nie jest wcale skazane na porażkę szczególnie jeżeli na jesien 2017 zaczną trąbić o god of war czy spidermanie to te gry mogą przyciągnąć ludzi, no i cena też zrobi swoje na pewno.

Edytowane przez SajmonLDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SajmonLDZ

Nie to nie byla moc. To byl fakt ze MS na prezentacji sprzetu z Mitnickem chcial robic przedwczesna rewolucje. I to juz zrazilo ludzi, a w mysl zasady ciezko odzyskac raz utracone zaufanie odnotowali slabszy start. Do tego opoznienie premiery w EU tez powodowalo ze ludzie nie czekali. 


Oczywiscie MS zrobil 180 stopni i podjal walke mimo iz sprzedazowo zostal w tyle, stad wlasnie takie cuda jak wsteczna kompatybilnosci w formie emulacji, czy niektore pozycje lepsze w GWG nizli plus. Do tego (ale tutaj to jesli wierzyc EA) samo Sony sie podlozylo dochodzi EA Access. 

Tak wiec przecietny gracz z punktu widzenia biznesu nie jest najlepszy dla MS, ale moze zaplacic Abo + EA Access i cieszyc sie grami nie wydajac rocznie nic ponad sume 2 abonamentow. 

 

Ale to tylko moja opinia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażkę Xboxa widzą tylko posiadacze PS4 :) A prawda jest taka, że Xbox One sprzedaje się lepiej niż XBOX360 w tym samym czasookresie (o 2 miliony ale zawsze), więc jest to dla firmy sukces.

Druga rzecz. W Ameryce idą łeb w łeb z PS4, to samo w Wielkiej Brytanii. A to są dwa największe rynki zbytu dla gier. Do tego mają ponad dwa razy więcej subskrybentów LIVE. Także wcale się nie dziwie, jak w wywiadach mówią, że mają wywalone na słupki sprzedażowe. Robią swoje i tyle. Poprawiają wyniki, udziałowcy są szczęśliwi. Kasa się zgadza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kill napisał:

 

Druga rzecz. W Ameryce idą łeb w łeb z PS4, to samo w Wielkiej Brytanii. A to są dwa największe rynki zbytu dla gier.

 

 

Jakieś źródło? Czy tak jest bo tak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SajmonLDZ napisał:

Jakieś źródło? Czy tak jest bo tak piszesz?

 

Poszukaj wywiadow ostanich ze Spencerem. Mowil dokladnie to co napisal @kill ze odchodza od liczenia na sztuke. 

 

@kill

Majac na uwadze to co mowil Spencer wszystko zalezy od punktu widzenia - startu nie mieli za dobrego i z tym chyba sie zgodzisz. Teraz mozna albo bawic sie w slupki sprzedanych sztuk, albo w slupki mowiace o ilosci aktywnych graczy jak to robi MS - jesli tylko liczba subskrybcji w polaczeniu ze sprzedanymi grami daje przychod no to swietnie dla MS - a za razem dla graczy bo jak pisalem sa rzeczy ktore uwaga nawet posiadacza PS3 i PS4 pozytywnie nastawiaja do XO o ktorych pisalem wyzej. 

 

pozdrowienia

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SajmonLDZ Wystarczy pogrzebać w statystykach na vgchartz.com.

 

I tak. Jest tak, bo tak piszę. Administruje tym forum od 8 lat, i nigdy nikt mi nie zarzucił pisania wymyślonych rzeczy. Natomiast twoje fanbojstwo widać i czuć z daleka. W dodatku mentalność Kalego z poprzedniej strony... Jak Sony zagrało super brudną konferencje E3, albo wystawiało filmiki pokroju:

 

 

 

to było fajne i śmieszne. W dodatku robili to globalnie. Ale jak lokalny (polski) fanpejdź robi sobie podśmiechujki to już be. Kali może wyśmiewać, ale z Kalego śmiać się już nie można.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje fanbojstwo? Wybacz ale nie mam w w opisie, że jestem obrońcą xboxa nastomiast Ty już raz mnie zablokowałeś i skasowałeś post bo napisałem w dziale xbox, że psn w ostatnich miesiącach działa równie sprawnie co xlive. Miałem przez parę lat xboxa 360 i wiem czym to się je i mogę tutaj bez żadnych problemów napisać, że zazdroszczę X wstecznej kompatybilności bo mam jeszce starych gier do których bym wrócił a X siedzi w szafie. Zresztą po co wyjeżdzasz tu z xboxem skoro to nie jest temat o nim? A ten link który wkleiłem nawiązywał to gdybań odnośnie rozmowy o możliwej ostrego marketingu i napisałem, że jedynie Polski odział(nie wiem kto tam pracuje) może strzelić taki faux pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś offtop o akcji na fejsie, i jeszcze śmiesz mnie pouczać?

Widzę, że pierwszy warn nie zrobił z ciebie wartościowego usera. Może drugi, tym razem za offtop coś zdziała.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze temat ps neo laczy sie w duzym stopniu z nowa konsola konkurencji i to nie jest offtop i ciezko bedzie uniknac porownan ale akcja na fejsie to juz spory offtop.

 

No nic pozostaje nam czekac na premiere scorpio...

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to będą już podwójne wydatki konsola plus TV 4k super hdr, bo zapewne aby doświadczyć tego czegoś, trzeba będzie zmienić odbiornik :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, czeskimaster napisał:

Teraz to będą już podwójne wydatki konsola plus TV 4k super hdr, bo zapewne aby doświadczyć tego czegoś, trzeba będzie zmienić odbiornik :-)

 

nie koniecznie, jesli gry w pospolitym full hd zalicza skok chocby w ilosci klatek na sekunde to dla niektorych moze byc to powod do wymiany samej konsoli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za free, dla PS3/X360 tez trzeba bylo sie w koncu przesiasc z CRTków ;) Z 4K/HDR jest chociaz o tyle dobrze ze jest to dopracowane juz na starcie, wiec jesli ktos juz dzisiaj kupi taki TV to jest ustawiony na kolejne 10-15 lat, gdzie jak sobie przypomnie pierwsze telewizory HD za 20-30k marek niemieckich ktore nie mialy nawet 1/100 jakosci obrazu ktore oferuja dzisiejsze no-name'y za 800zl, i przez ile modeli HDTV trzeba bylo przejsc zeby to w koncu jakos wygladalo... Ja sam siedze obecnie na trzecim juz HDTV, ale na szczescie technologia LCD TV stoi od ladnych paru lat w miejscu i poza 4K nie widze potrzeby czy nawet sensu wymiany TV, a ze do 4K jeszcze nie ma za bardzo sprzetu to jeszcze na nim posiedze ze 2-3 latka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Żywy napisał:

Nie ma nic za free, dla PS3/X360 tez trzeba bylo sie w koncu przesiasc z CRTków ;) Z 4K/HDR jest chociaz o tyle dobrze ze jest to dopracowane juz na starcie, wiec jesli ktos juz dzisiaj kupi taki TV to jest ustawiony na kolejne 10-15 lat, gdzie jak sobie przypomnie pierwsze telewizory HD za 20-30k marek niemieckich ktore nie mialy nawet 1/100 jakosci obrazu ktore oferuja dzisiejsze no-name'y za 800zl, i przez ile modeli HDTV trzeba bylo przejsc zeby to w koncu jakos wygladalo... Ja sam siedze obecnie na trzecim juz HDTV, ale na szczescie technologia LCD TV stoi od ladnych paru lat w miejscu i poza 4K nie widze potrzeby czy nawet sensu wymiany TV, a ze do 4K jeszcze nie ma za bardzo sprzetu to jeszcze na nim posiedze ze 2-3 latka.

 

To jak kto zmienia sprzet to rzecz indywidualna, ale serio pytam poza 4K gaming, ew netflixem gdzie jeszcze owo 4K moze byc wykorzystane? skalowanie obrazu zawsze odbija sie na jakosci (szczegolnie jesli zrodlo ma 4x punktow mniej nizli wyswietlacz). 

Ja siedze na full hd i poki nie padnie nie zamierzam zmieniac. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy, myślisz że teraz telewizor wytrzyma 15 lat? :)

Mój sąsiad właśnie wymienił Samsunga w którym padła matryca po dwóch latach, drugiemu ziomkowi telewizor philipsa padł po czterech, co prawda i tak jest to mały procent jak na ogół odbiorników które pracują wokół mnie, ale nie wierzę że przy obecnej modzie wymiany wszystkiego co dwa lata, będą konstruować telewizory z żywotnością 10-15 letnią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@okoni

Zalezy jak intensywnie ktos uzywa telewizora, jedni odpala na 2-3h dziennie, a sa i tacy co beda katowac po 10-12h, a wtedy wiadomo ze TV duzo szybciej padnie. Inna kwestia to tez sama jakosc TV - jedni kupuja TV za 1500-2000zl a inni za kilka-kilkanascie tysiecy, i to tez przeklada sie na zywotnosc. Ja akurat nigdy nie oszczedzam na elektronice i te wszystkie 3 telewizory o ktorych wspomnialem do dzisiaj chodza bez najmniejszych zarzutow, gdzie najstarszy w przyszym roku skonczy rowno 10 lat a chodzi od dnia zakupu po 6-8h kazdego dnia. Wiec jak za te 2-3 latka bede szukal TV pod 4K HDR to kupie juz cos z ta mysla ze bede na nim siedzial az do wyjscia i upowszechnienia sie 8K, a to jest juz baaardzo odlegla przyszlosc.

 

Ale mowie, najpier musi wyjsc sprzet dla ktorego w ogole warto bedzie przejsc na 4K, czy Neo podola? Przekonamy sie za miesiac, jesli nie to dopiero za poltora roku wyjdzie Scorpio. Na PC co prawda juz od jakiegos czasu mozna grac w 4K@60FPS na konsolowych ustawieniach, ale PC to troche inny swiat i tam sie nikt nie chce bawic w ustawienia Medium, a GTX 1080 czy nowy Titan X "troche" kosztuja a starcza przy tym "na styk", a kolejna generacja kart wyjdzie dopiero w 2018. Takze na upowszechnienie sie 4K trzeba poczekac jeszcze pare lat (no chyba ze Sony zaskoczy we Wrzesniu), chociaz i tak idzie to o wiele wiele szybciej niz w przypadku upowszechnienia sie Full HD (z ktorym konsole wciaz maja problem ;)),

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj to już nie te czasy, kiedy cena = jakości. Teraz wszyscy od producentów elektroniki po koncerny samochodowe próbują zrobić Cię w bambuko windując ceny, przy czym jakość pozostawiając co najwyżej na poziomie akceptowalnym. Najważniejsze żeby hajs się zgadzał. Jak nawet coś im wyjdzie (ostatnia generacja plazm), to na dłuższą metę okazuje się "nieopłacalne" :) Lepiej wcisnąć klientowi krawędziowego LEDa 3D za 12k, który popsuje się miesiąc po gwarancji (przypadek z życia wzięty). Co do 4k, to nie dość, że materiałów jak na lekarstwo, to jeszcze, żeby miało to ręce i nogi, wypadałoby zainwestować w coś >60 cali. Jak kogoś nie ciśnie, to w takim przypadku najlepiej będzie poczekać i zainwestować w projektor 4k. Ok, teraz to wydatek >30k ale wiadomo jak to jest z cenami. Poczekamy 2-3 lata, ceny spadną, materiałów przybędzie, PS5 (z real 4k, a nie jakimś Matrixie :P) zawita pod strzechy... a i tak, tacy PCtowcy, będą już pewnie za pan brat z 8k ;)

 

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 plazmy Panasonica w domu, tzn. jedna już u sąsiadów, ale nadal śmiga. Właśnie ta ma koło 10 lat, a druga koło 8. Działają bez zarzutu. No i były to modele z najwyższej półki.

Teraz mam Samsunga 4k, kiedy był kupowany również najwyższy model i oby pociągnął tak jak te plazmy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, oby, chociaż takiego mojego Sharpa (14') z dupą na chodzie, teraz urzedujacego w piwnicy, pewnie nie przebiją :24_stuck_out_tongue: To se ne vrati

Ahh, plazmy panasa, to było to, chociaż marzeniem był KUROń :)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zawitałem na forum poświęcone telewizorom czy konsoli PlayStation? Rozumiem, że nowa konsola może nieść za sobą konieczność/chęć zmiany odbiornika, ale nie róbcie z tego wątku stricte TV.  Co do samej konsoli - nie spodziewałem się, że Sony zorganizuje specjalną konferencję poświęconą ulepszonej wersji sprzętu. Bardzo mnie to cieszy, bo na pewno dowiemy się pełnej specyfikacji, wyglądu, daty premiery itp. Zapewne będą nas czarować demami technologicznymi co to ich nowa Neo nie potrafi, ale pamiętam pierwszy pokaz Killzone: Shadow Fall, po którym szukałem szczęki na podłodze, a gra w rzeczywistości tak wyglądała. Miejscami może nawet i lepiej. Ja liczę na to, że zapowiedzą aktualizacje co tych ważniejszych gier, które są lub wkrótce pojawią się na rynku, aby te wykorzystywały potencjał nowego hardware'u. 60fps w Uncharted 4? Lepsza grafika w FF XV czy Horizon? A może DRIVECLUB VR z poziomem wizualnym jak w oryginalnym wydaniu? Nowy sprzęt niesie za sobą wiele możliwości, choć z drugiej strony musi być trochę zależny od swojej starszej siostry. I wiem, że trochę mnie ponosi, ale dosyć optymistycznie patrzę na to, co nowa konsola może nam zaoferować. Już nawet na bok odkładam kwestię tego, że generacja jest rozmieniana na drobne, bo już o tym się wypowiadałem i średnio mi się ten pomysł podoba, bo konsole przestają powoli być tym, czym miały być w zamyśle, ale z finalnymi przemyśleniami wstrzymam się do czasu premiery systemu.  Nie ukrywam, że trochę się jaram, choć portfel nie ma w środku nic łatwopalnego ;)

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcossik napisał:

[...] bo na pewno dowiemy się pełnej specyfikacji, [...]

 

Ja nie byl bym tego taki pewny, Sony zdradzi tylko te dane ktore sa dla nich wygodne i dzialajaa na wyobraznie konsumenta, czyli jakies proste ale nic nie mowiace liczby, a na pelny obraz przyjdzie nam poczekac pare tygodni po zapowiedzi, tak samo jak przy premierze PS4 gdzie na konferencji niby bylo wszystko ladnie pieknie, a dopiero pozniej wyszlo na jaw ze te 8 rdzeni wcale takich fajnych nie jest, ze z tych 8GB RAM raptem polowa jest dostepna dla gier, ze ten "enchanced PC GPU" to przestarzaly mid-end... Chociaz z drugiej strony, AMD od lat klepie caly czas to samo, wiec dopoki nie odbija sie od dna to beda montowac w Neo, Scorpio, i kazdej przyszlej konsoli slaby procek + grafike GCN, wiec szalu nie ma i nie bedzie, i wszystko bedzie sie rozbijac o to ile z tego sprzetu beda w stanie wycisnac deweloperzy, a tu z kolei wszystko zalezy od wydawcy i deadline'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 8/10/2016 o 17:28, Żywy napisał:

[...]a tu z kolei wszystko zalezy od wydawcy i deadline'ow.

 

^Ten fragment sprawił, że wstałem z krzesła i zacząłem klaskać. Autentyk. Nie zrozumcie mnie źle - jest to oczywiste co Żywy przedstawił i każdy o tym doskonale wie, ale standard jest wyznaczany przez wydawców w dzisiejszych czasach i korporacje, które mają graczy za łatwy cash grab, a powinno to troszeczkę wyglądać inaczej (stąd duże zainteresowanie indykami/kickstarterami). Ja jako gracz w przekładający PS1 do góry nogami i docenianie każdej sekundy spędzonej z tą konsolą stwierdzam, że czasy zdecydowanie się zmieniły - lepsze/gorsze, jak kto uważa - ja uważam osobiście, że gorsze. Słysząc i czytając bardzo dużo artykułów dotyczących PS4 Neo nie wiedziałem początkowo co sądzić na temat samego pomysłu. Nie jest dla mnie istotne czy moja gra będzie się ładowała o 3 sekundy dłużej czy krócej, ale doceniam, że Sony się stara. Wygląd podejrzewam, że zmieni się - coś na wzór XOS, chociaż nie wykluczone, że może ten wygląd konsoli pozostać. Ostatecznie ważne jest to, aby konsument był zadowolony i nie poczuł się oszukany w żaden sposób (tak jak w przypadku Nintendo -> Wii U). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może się zmienić? Może gry będą się szybciej ładować, będą miały trochę ładniejsze tekstury czy pare frameów więcej, ale czy to jest warte wydawania 2k co dwa lata? Dla niektórych pewnie tak, dla mnie nie. Już bardziej rozsądnym ruchem wydaje się wypuszczenie mocarnej konsoli jak scorpio, tylko co z tego skoro zanim zaczną powstawać gry wykorzystujące jej potencjał minie pare lat. Zwłaszcza, że początkowo wszystko musi być politycznie poprawne i chodzić zarówno na scorpio jak i na xone, który będzie miał już wtedy 5 lat co w świecie elektroniki jest prawie wiecznością. Kupując nową konsolę chciałbym widzieć znaczącą różnicę zamiast doszukiwać się czy faktycznie chodzi trochę płynniej czy to tylko złudzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zostane przy PS4, bo technologia 4K jest tak samo wspierana obecnie jak 3D w telewizorach. Będzie oczywiście wspierana w niedalekiej przyszłości, ale nie teraz, natychmiast czy w tej chwili. Co do tej różnicy o której wspomniałeś - konsola jest konsolą, nie PC'tem i oby Sony/M$ nie zapominały o tym. Póki co, jeszcze czeka nas konsola slim PS4 (tak jak co generacje od początku PS1). :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×