Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wnt napisał:

Walic te 4k. Wazne, zeby 1080p trzymalo 30 fps lub nawet pojawily sie gry w 60 fps.

 

Nazwa NEO bardziej mi pasuje niz Pro. Pro mi sie kojarzy z konsola dla zawodowcow, a turniejow i tak jest malo.

 

Takie teksty pokazują jak wam $ony wyprało głowy. 

 

1080p 30 fps. Miało być standardem na normalnej PS4. $ony napompowało hajp naobiecywało jaka ta konsola nie będzie zaje...

 

A teraz macie nadzieje, że na nowej konsoli może w końcu uda się ten standard utrzymać. 

 

:30vm3cw:

 

Fora kiedyś służyły do otrzymywania info nieosiągalnego nigdzie indziej. 

 

A obecnie bronicie korporacji która chce z was wycisnąć ostatnie grosze nie oferując nic w zamian byle słupki na posiedzeniach zarządu się zgadzały.

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Natsu napisał:

 

Takie teksty pokazują jak wam $ony wyprało głowy. 

 

1080p 30 fps. Miało być standardem na normalnej PS4. $ony napompowało hajp naobiecywało jaka ta konsola nie będzie zaje...

 

A teraz macie nadzieje, że na nowej konsoli może w końcu uda się ten standard utrzymać. 

 

:30vm3cw:

 

Fora kiedyś służyły do otrzymywania info nieosiągalnego nigdzie indziej. 

 

A obecnie bronicie korporacji która chce z was wycisnąć ostatnie grosze nie oferując nic w zamian byle słupki na posiedzeniach zarządu się zgadzały.

 

1b7ad7f7246f.jpg

 

Z Fanboyami nie podyskutujesz ... WegjI8a.jpg

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minut temu, Natsu napisał:
 

Takie teksty pokazują jak wam $ony wyprało głowy. 

 

1080p 30 fps. Miało być standardem na normalnej PS4. $ony napompowało hajp naobiecywało jaka ta konsola nie będzie zaje...

 

A teraz macie nadzieje, że na nowej konsoli może w końcu uda się ten standard utrzymać. 

 

:30vm3cw:

 

Fora kiedyś służyły do otrzymywania info nieosiągalnego nigdzie indziej. 

 

A obecnie bronicie korporacji która chce z was wycisnąć ostatnie grosze nie oferując nic w zamian byle słupki na posiedzeniach zarządu się zgadzały.

 

ZAORANE. :Gmoch:

Dziękuję, dobranoc, można się rozejsc.

 

A najlepiej kupić 

:xbox:

 

 

 

 

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Natsu napisał:

 

Takie teksty pokazują jak wam $ony wyprało głowy. 

 

1080p 30 fps. Miało być standardem na normalnej PS4. $ony napompowało hajp naobiecywało jaka ta konsola nie będzie zaje...

 

A teraz macie nadzieje, że na nowej konsoli może w końcu uda się ten standard utrzymać. 

 

:30vm3cw:

 

Fora kiedyś służyły do otrzymywania info nieosiągalnego nigdzie indziej. 

 

A obecnie bronicie korporacji która chce z was wycisnąć ostatnie grosze nie oferując nic w zamian byle słupki na posiedzeniach zarządu się zgadzały.

 

A najbardziej temu postowi teraz beda przyklaskiwac obroncy przeciwnego obozu. Ktorzy go wykorzystaj zeby zasmiecac ten temat swoim hejtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to był temat o XO, to pewien admin by dawno już tu posprzątał

Ja swoją PS4P zapreorderowałem w MM i jadę po nią w dniu premiery. Koło nosa mi latają opinie "znafców" tego forum.

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni prawdę piszą, 1080p i 30fps miało być standardem, Sony dało dupy i chłopaki zmienili obóz, na obóz w którym gry chodzą w 720p bo mityczna moc chmury jeszcze nie działa. Mnie osobiście wali kto na czym gra, ale nie rozumiem ludzi którzy hejtują innych ponieważ chcą kupic/mają inne zdanie na temat sprzętu. Nie interesuje kogoś PS4P / nie stać go na zakup (w tym przypadku proponuję odrobić lekcje, skończyć studia iść do pracy a gwarantuje że wymiana konsoli raz na 3lata to będzie mały pierd, którego nie zauważa przy opłatach takich jak kredyt mieszkaniowy itp), to po co zaglądają do tego tematu. Mnie wymiana konsoli kosztuje 800zl, czyli mniej niż wydaje miesięcznie na paliwo (ale mi stacje benzynowe wyprały mózg, że za tyle tankuje

).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kasę bo jak ktoś kupił ps4 na premierę to stać go i na Pro,tu bardziej chodzi o to co ta konsola ma do zaoferowania tym którzy nie mają i nie zamierzają na razie inwestować w dobry tv 4h HDR?Sony skupiło się na tym 4K HDR a wystarczyła by jedna konkretna informacja co mi da przesiadka przy FullHD i po sprawie.Online ma być bez faworyzowania,to jak nie poprawi się stabilność rozgrywki w singlu to po co mi zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony daje sprzęt, a zewnętrzne studia robią gry i to one zadecydują czy dadzą np. Lepsze detale/60fps w fhd czy nie (tak wiem single Cię nie interesuje). Niektóre gry będą wyglądać lepiej na fhd a inne tak samo jak na Ps4.

Konkretną informację, co da ci przesiadka przy telewizorze Fhd, zapytaj developerów tworzących gry, bo tylko oni znają na to pytanie odpowiedź. To tak jakbyś chciał potwierdzenia od producenta kart graficznych nVidia, aby zapewnił cię, że na ich karcie graficznej wszystkie gry będą działały w 4k i 60fps.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeżeli ktoś chce kupić PRO to nie znaczy że jest fanbojem. Ja od premiery PS4 prawie zawsze narzekałem na SONY, a przecież nosze się z zamiarem kupna PRO.

Po prostu mam kasę i kupuję. PS4 sprzedałem, dołożę 1000 i biorę PRO. Nie spodziewam się cudu i liczę się z tym że będę narzekał, ale to dopiero przyszłość.

Jak będzie dobrze pomyślimy o TV 4K i HDR, ale narazie zostaję przy FHD. Kupno TV UHD z HDR to już dużo większy wydatek bo patrząc po LG lub Samsungu to ok. 5000 za 55''. Do tego trzeba poczytać, bo HDR HDR-owi nie równy.

Edytowane przez Artik-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Sony powinno zależeć na sprzedaży swojego sprzętu i poinformowanie o wszystkich ewentualnych korzyściach związanych z przesiadką...

 

 

Upośledzonych jeleni, którzy łykną nawet kutasa z napisem Sony aż tak wielu nie ma (wbrew pozorom, co sugerują niektóre wpisy na tym forum)

 

edit.

 

 

4 minuty temu, Artik-PL napisał:

Uważam że jeżeli ktoś chce kupić PRO to nie znaczy że jest fanbojem. Ja od premiery PS4 prawie zawsze narzekałem na SONY, a przecież nosze się z zamiarem kupna PRO.

Po prostu mam kasę i kupuję. PS4 sprzedałem, dołożę 1000 i biorę PRO. Nie spodziewam się cudu i liczę się z tym że będę narzekał, ale to dopiero przyszłość.

Jak będzie dobrze pomyślimy o TV 4K i HDR, ale narazie zostaję przy FHD. Kupno TV UHD z HDR to już dużo większy wydatek bo patrząc po LG lub Samsungu to ok. 5000 za 55''. Do tego trzeba poczytać, bo HDR HDR-owi nie równy.

 

Nie ma to jak karmić raka i narzekać, że jest się chorym :30vm3cw:

 

 

 

:donald:

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba Sony powinno zależeć na sprzedaży swojego sprzętu i poinformowanie o wszystkich ewentualnych korzyściach związanych z przesiadką...

 

 

Upośledzonych jeleni, którzy łykną nawet kutasa z napisem Sony aż tak wielu nie ma (wbrew pozorom, co sugerują niektóre wpisy na tym forum)

 

edit.

 

 

 

Nie ma to jak karmić raka i narzekać, że jest się chorym :30vm3cw:

 

 

 

:donald:

Widzisz, Sony ma już ponad 40mln jeleni w porównaniu do Microsoftu.

Ja bym to ujął inaczej, są jelenie którzy pracują i stać ich na kutasa od Sony, stać ich też na fajne mieszkanie samochód itp, a są też mądrzy ludzie którzy wylewają żal na forum, że te głupie jelenie kupują kutasy od Sony.

To takie Polskie :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Natsu napisał:

 

Takie teksty pokazują jak wam $ony wyprało głowy. 

 

1080p 30 fps. Miało być standardem na normalnej PS4. $ony napompowało hajp naobiecywało jaka ta konsola nie będzie zaje...

 

A teraz macie nadzieje, że na nowej konsoli może w końcu uda się ten standard utrzymać. 

 

:30vm3cw:

 

Fora kiedyś służyły do otrzymywania info nieosiągalnego nigdzie indziej. 

 

A obecnie bronicie korporacji która chce z was wycisnąć ostatnie grosze nie oferując nic w zamian byle słupki na posiedzeniach zarządu się zgadzały.

Czlowieku, opanuj sie. Juz mozgi wyprali? Juz nas do matrixa wlozyli?

 

Marketing czlowieku. Wszyscy obiecuja, a wychodzi, jak wychodzi. Zrozum do ciezkiej cholery, ze co roku wychodzi srednio nowa generacja kart graficznych, ktora jest szybsza od poprzedniej, teraz popatrz na konsole, ktore maja te same komponenty przez 3-4 lata (liczac od 2013 roku od premiery PS4) i trzymaja jako tako poziom.

 

Lby wyprane to maja te capy, co kupuja nowego ajfona na premiere co roku. W ogole nie masz pojecia co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gregor_TSK napisał:

 

Sony daje sprzęt, a zewnętrzne studia robią gry i to one zadecydują czy dadzą np. Lepsze detale/60fps w fhd czy nie (tak wiem single Cię nie interesuje). Niektóre gry będą wyglądać lepiej na fhd a inne tak samo jak na Ps4.

 

Konkretną informację, co da ci przesiadka przy telewizorze Fhd, zapytaj developerów tworzących gry, bo tylko oni znają na to pytanie odpowiedź. To tak jakbyś chciał potwierdzenia od producenta kart graficznych nVidia, aby zapewnił cię, że na ich karcie graficznej wszystkie gry będą działały w 4k i 60fps.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

No tak a jak zapowiedzą ps5 to niech pokażą konsole a nie pokazują jakie gry na nią wyjdą bo w sumie Sony zapewnia mi sprzęt to co mnie gry obchodzą.Dziwne rozumowanie.Sony jest producentem sprzętu ale ma też swoje studia tak,że nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie rozumowanie, ty masz inne. Ja w pokazy gier przed premierą nie wierzę, już pokazywali watchdogs, pokazywali Division a jak to wyglądało później każdy wie. Zresztą, co tu dużo pisać, już Microsoft raz pokazywał grywalne gry z xone, dopóki nie wysrał się Windows.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczucia są podobne. Planuję kupić konsolę tylko dlatego, że chciałbym móc pograć w gry na lepszym sprzęcie. Też zdaje sobie sprawę z tego co robią giganci aby trzepać kasę na zwykłych użytkownikach i blefować marketingową papką. Wydaje mi się, że najbardziej rozsądną konsolą obecnie są te ze stajni Playstation. Mam PC, mam PS4, mam XBOX One S, ale stwierdzam, że zakup obecnej generacji z konsoli XBOX One S może mijać się z celem. To konsola naprawdę dobra, ale... po co :) Skoro MS chce iść ścieżką ujednolicenia gier na platformach, to jaki sens jest ją kupować? Dla Pada? Podłączę sobie pod PCta pada z XBOXa i mam to samo, Gears of Wars, Forze zakupię ze sklepu na PCta i mam to samo. Wsteczna kompatybilność? Część tytułów jest na PC. Myślę, że kwestia exów to strzał w stopę dla MS. Playstation nie jest idealne, ale przynajmniej większość exow jest ciekawa: Horizon, Gods of War, Spider Man etc.

To czy kupi się XBOXa czy PS4 Pro/Slim leży w gestii kupującego. Ja mając PCta, Xa S i PS4, stwierdzam, że Playstation jest obecnie konsolą lepszą. 
Entuzjastycznie podchodziłem do premiery NEO i Scorpio, ale... mam wrażenie, że Sony chciało z Pro zrobić NEO ale chyba MS zaskoczył ich premierą Scorpio, znów ... zakup scorpio co da? Skoro znów będzie problem taki jak wyżej. Lepiej już dorzucić te dwa tysie(spodziewam się, że gdzieś tyle będzie kosztować Scorpio) do modernizacji PCta. 
Natomiast osoby rozsądne siedzące w tym temacie muszą się wyczulić na plebs, który hejci w większości dlatego, że starzy nie chcą wyłożyć kasy na nowy sprzęt. Dupy się nie chce ruszyć do roboty i tyle. To na co wykłada się kasę jest w gestii kupującego i ch... co niektórym do tego. Skoro męczy kogoś fakt, że ludzie rozwazają zakup czegoś potężniejszego, to niech palą wroty skoro to nie ich kasa. 

Powyższa opinia jest tylko moim odczuciem. Nie hejce stajni MS, bo uważam, że teraz bardzo starają się o dobro swojej społeczności. Nie bawie się w wojny forumowe PS vs XBOX, ale po prostu na trzeźwo myśląc ta generacja jest wygrana niestety przez PS, bo co zmieni kwestia premiery Scorpio skoro dalej będzie można grać w te gry na PC. A 4k? Mało kto dziś ma odbiorniki obsługujące pełny HDR, zwłaszcza w lepszej cenie. Lepiej utrzymać się na 1080p z 60 klatkami. Niestety, to wina konsumentów, którzy wytyczają tory producentom.

 

A mam pytanie poza konkursowe. Wie ktoś może czy na WGW zamknięty pokaz Watch Dogs 2 był na konsoli PS4 Pro czy PS4?

Edytowane przez paweltpb
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweltpb

 

Nie masz żadnej platyny i grasz w Asasyny. Nie możemy traktować Twojej opinii poważnie, przykro mi. 

 

36 minut temu, paweltpb napisał:

Planuję kupić konsolę tylko dlatego, że chciałbym móc pograć w gry na lepszym sprzęcie.

 

Tacy jak Ty i reszta z tego tematu sprawia, że ta branża to rak i w sumie nie dziwię się twórcom sprzętu i gier, że to wszystko wygląda jak gówno obsrane. Po co się starać jak i tak kupią w myśl zasady "mam kasę i uj wam do tego" :frog:

 

W najgorszym razie później będzie narzekanie, ale tylko dla zasady, bo przy najbliższej okazji będą pierwsi w kolejce :jaro: Przecież ten post powinien znajdować się w wikipedii pod hasłem rak 

 

Cytuj

Uważam że jeżeli ktoś chce kupić PRO to nie znaczy że jest fanbojem. Ja od premiery PS4 prawie zawsze narzekałem na SONY, a przecież nosze się z zamiarem kupna PRO. Po prostu mam kasę i kupuję. Nie spodziewam się cudu i liczę się z tym że będę narzekał

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grecky napisał:

Uważam że jeżeli ktoś chce kupić PRO to nie znaczy że jest fanbojem. Ja od premiery PS4 prawie zawsze narzekałem na SONY, a przecież nosze się z zamiarem kupna PRO. Po prostu mam kasę i kupuję. Nie spodziewam się cudu i liczę się z tym że będę narzekał - DEFINICJA RAKA

 

 

 

Powtarzasz się.

Może, ale to mój rak, karmię go za własną kasę, a dla złagodzenia objawów mam mocnego PC i plany na Scorpio.

Ciekawe czy wszyscy posiadacze jakiejkolwiek konsoli zawsze w niej widzieli same plusy i są zadowoleni. Ja nie boje się wytykać minusów, bo plusów w PS4 jak na lekarstwo. Rozmiar, waga, pobór prądu. To są plusy tak ważne przy konsoli stacjonarnej która stoi koło TV, ze cały czas się o tym pisze i je zmniejsza. Dla mnie i wielu są bez znaczenia.

Jakim samochodem jeździsz? Widzisz w nim same plusy? Nie kupisz już tej marki? Nigdy nie narzekałeś na niego? Ale wciąż naprawiasz? Karmisz raka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweltpb nie daj sie sprowokować xbotom, masz prawo grać na jakim sprzecie chcesz i innym hooja do tego, oni juz tak mają że plują tu jadem bo im żyłki pękają że M$ im odtwarzacz 4K do konsoli pakuje przy grach 720-900p

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Artik-PL napisał:

Powtarzasz się.

Może, ale to mój rak, karmię go za własną kasę, a dla złagodzenia objawów mam mocnego PC i plany na Scorpio.

Ciekawe czy wszyscy posiadacze jakiejkolwiek konsoli zawsze w niej widzieli same plusy i są zadowoleni. Ja nie boje się wytykać minusów, bo plusów w PS4 jak na lekarstwo. Rozmiar, waga, pobór prądu. To są plusy tak ważne przy konsoli stacjonarnej która stoi koło TV, ze cały czas się o tym pisze i je zmniejsza. Dla mnie i wielu są bez znaczenia.

Jakim samochodem jeździsz? Widzisz w nim same plusy? Nie kupisz już tej marki? Nigdy nie narzekałeś na niego? Ale wciąż naprawiasz? Karmisz raka.

 

:Gmoch: :Gmoch: :Gmoch: 

 

Dobrze, że jest emotka Gmocha, bo słowami bym tego nie wyraził 

 

:Gmoch: :Gmoch: :Gmoch: 

 

 

Cytuj

Jakim samochodem jeździsz? Widzisz w nim same plusy? Nie kupisz już tej marki? Nigdy nie narzekałeś na niego? Ale wciąż naprawiasz? Karmisz raka.

 

Mistrz :jaro: Nie, jak mi hamulce piszczą to wywalam auto do śmietnika i idę do salonu po nowe. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz o co mi chodzi, chwytasz mnie za słowo. Niech ci będzie. Masz zapewne PS4 i PS3. Są to dla ciebie idealne konsole, bez wad. Ja to szanuje i rozumiem.

POKÓJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Artik-PL napisał:

Dobrze wiesz o co mi chodzi, chwytasz mnie za słowo. Niech ci będzie. Masz zapewne PS4 i PS3. Są to dla ciebie idealne konsole, bez wad. Ja to szanuje i rozumiem.

POKÓJ.

Gosc powyzej sprzedal PS4 i kupil XONE S.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, bany4KHDR napisał:

@paweltpb nie daj sie sprowokować xbotom, masz prawo grać na jakim sprzecie chcesz i innym hooja do tego, oni juz tak mają że plują tu jadem bo im żyłki pękają że M$ im odtwarzacz 4K do konsoli pakuje przy grach 720-900p

Dzięki za post.

Ja z zasady staram się nie obrażać ludzi. Jak są tacy co lubią kogoś pohejcić z błahych powodów jak zmiana konsoli na innego producenta, to pokazuje to tylko jak życie takich ludzi jest biedne i w sumie smutne. Nie wchodzę nigdy w dyskusję z takimi ludźmi, bo zazwyczaj życie im nie pykło i muszą się w czymś spełnić, brak dojrzałości lub rurki upinają zbyt mocno poślady, może też niektórym potrzeba służby wojskowej aby okiełznać życiowe problemy jakim jest hejcenie o zakup konsol czy w ogóle czegokolwiek. Ale zamknę tutaj ten temat, bo nie kieruje tej treści do nikogo stąd. To wyłącznie moja obserwacja, a ja z zasady moralnej staram się nie zachowywać jak gimbus w sieci. Szacunek należy się każdemu, nawet bananowym chłopcom.
Szanuje obie firmy, bo każda ma swoje plusy i minusy, jednak zostaje przy swoim, że XBOX jest ok, ale brak exow, ujednolicenie platform to ruch w złym kierunku i się to z czasem odbije. A szkoda.

Jeżeli ktoś myśli, że MS nie popełni w przyszłości tych samych błędów co Sony to się grubo myli. Po sukcesie X360 Microsoft zignorował swoich użytkowników patrząc na swoje potrzeby i wypuścił konsolę słabszą z niezbyt przemyślanym systemem. Teraz stara się odbudować markę.

Sony jest w miejscu gdzie był Microsoft i zaczyna ignorować użytkowników stąd dziwne decyzje, nieprzemyślane zawsze akcje reklamowe. I to zaczyna się też trochę odbijać na lepszej sprzedaży XBOXów. Jednak oby MS nie poszedł takim trybem: zdobędziemy społeczność, będziemy się angazowac a potem odpuścimy. Sony straci, a potem role się odwrócą i oni będą walczyć o ludzi. I tak koło się zamyka.
Obecnie dominuje jednak PS, ale to moje zdanie i szanuje zdanie innych.

Jak ktoś ogarnia środowiska IT to wie, że nie małym wyzwaniem jest przedwsięzięcie logistyczne w przypadku 40 mln użytkowników jak ma teraz Sony: serwery, helpdesk etc. Zdaje sobie sprawę jak ciężko jest czasem ogarnąć wiele tematów i sprostać potrzebom ludzi.

Dla obu stron to tylko dobrze, bo konkurencyjność sprawi, że zyskają gracze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gurwa, bronicie tych korpo i gównianych pudełek za tysiącpińcet jak własnych matek, do tego pisząc przy tym niestworzone, poważne historie. :Gmoch:

A to tylko zwykła forumkowa beka.

 

Gówno kogo obchodzi co kupicie.

 

 

:donald: On też miał ściśnięte poślady i patrzcie jak wygląda.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×