Skocz do zawartości
dreamtox

Pro Evolution Soccer 2017

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Wypizdzisko napisał:

No nie wiem PES6 nie był tak zaskryptowany jak obecne gry, dawało to więcej możliwości w rozgrywce. Właśnie dobrze mieć punkt odniesienia ponieważ tamta gra była wybitna jak na swoje czasy, online był świetny. Każda następna odsłona wprowadzała coś nowego. Jakby porównać na chwilę obecną to większość rzeczy KONAMI partaczyło, a ewolucja idzie w żółwim tempie.

Tak masz rację. Ale bys teraz chciał grać bez animacji, kolizji itp co daje nam nowy gamepan pes2017. Patrząc na poprzednie wersje to 17 jest o niebo lepsza.

Zresztą co tu gdybać lepszej piłki i tak pewnie nie będzie przez najbliższy czas jeżeli chodzi o rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, januszp85 napisał:

Tak masz rację. Ale bys teraz chciał grać bez animacji, kolizji itp co daje nam nowy gamepan pes2017. Patrząc na poprzednie wersje to 17 jest o niebo lepsza.

Zresztą co tu gdybać lepszej piłki i tak pewnie nie będzie przez najbliższy czas jeżeli chodzi o rozgrywkę.

Wiadomo, że technika poszła na przód animacje i inne pierdoły dodają smaczków, ale jak niektórzy nie mogą grać online to zgodzę się z nimi, że to półprodukt. Bo od 2008 ten online można nazwać jedną wielką kpiną tak naprawdę. Dopiero teraz zobaczyłem dużą poprawę, ale to chyba za sprawą serverów, ale przy lagu kod sieciowy wariuje, jak ktoś napisał wcześniej AI zawodników. Czyli wynika, że to dalej ten sam kod tylko usprawniony. Nie mówiąc już co się działo grająć 2 na 2 jeśli to można było nazwać w ogóle graniem :)

Edytowane przez Wypizdzisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, januszp85 napisał:

Zresztą co tu gdybać lepszej piłki i tak pewnie nie będzie przez najbliższy czas jeżeli chodzi o rozgrywkę.

Amen. 

Wystarczy spojrzeć na fifę - gówno niesamowite, a typy tasiają się przy niej aż miło :Gmoch:

Dlatego nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś kupuje taki gejmplejowy gniot tylko dla licencji i jakiegoś fucika... :trap:

Na szczęście każdy ma wybór ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wypizdzisko napisał:

Wiadomo, że technika poszła na przód animacje i inne pierdoły dodają smaczków, ale jak niektórzy nie mogą grać online to zgodzę się z nimi, że to półprodukt. Bo od 2008 ten online można nazwać jedną wielką kpiną tak naprawdę. Dopiero teraz zobaczyłem dużą poprawę, ale to chyba za sprawą serverów, ale przy lagu kod sieciowy wariuje, jak ktoś napisał wcześniej AI zawodników. Czyli wynika, że to dalej ten sam kod tylko usprawniony. Nie mówiąc już co się działo grająć 2 na 2 jeśli to można było nazwać w ogóle graniem :)

Tak racja. Ja pisałem, w poprzednich postach, że mi działa odpukać, idealnie wręcz. (Miałem jeden dzień gdzie był problem)  ale z tego powodu nie rozpływam się aż tak bardzo bo zaliczam się do grupy tak naprawdę nie wielu osób a to powinno śmigać każdemu. I tak cały czas nie kumam tego, że ludzie co mają naprawdę wypasiony net mają problemy.

4 minuty temu, haobao_PL napisał:

Amen. 

Wystarczy spojrzeć na fifę - gówno niesamowite, a typy tasiają się przy niej aż miło :Gmoch:

Dlatego nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś kupuje taki gejmplejowy gniot tylko dla licencji i jakiegoś fucika... :trap:

Na szczęście każdy ma wybór ;) 

Każdy lubi co innego. Ja znam sporo ludzi co nawet nie wiedzą, że pes jeszcze istnieje  :1_grinning: i się dziwią, że nie gram w fife. Fajnie by było mieć smaczki w postaci oprawy, licencji, grywalnych trybów itp. no ale jak mam wybierać to wole dobry gameplan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fife gra dużo niedzielnych graczy i gimbusów taka jest prawda, widać to nawet po turniejach jak jeździłem, większość to same gówniarze, zdarzają się wyjątki oczywiście. W PES gra dużo starych graczy od początku serii z szaraka, PS2 i PC, średnia graczy jest dużo większa. Pewnie dlatego, że EA pompuje tylko kasy w reklamy, licencje, ligi. Fifa jest bardzo ładnie zapakowana po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wypizdzisko napisał:

Masz rację ale skoro oceniamy gameplay to Fifa wygląda dużo gorzej, to jest podstawowa każdej noty. Nie da się z konsolą nawet meczu zagrać bo wszystko jest oskryptowane. Jedynie co mają lepsze to online i licencje, chociaż gdyby był Bayern to i tak można sobie olać bo ja zawsze sobie OF wgrywam. Bo jak pamiętam gdy grałem w Fifie 9 lub 10 mecze polskiej ligi to był jakiś dramat, prawie jak w realu :1_grinning: PES 2017 to niezła produkcja jest duży progres patrząc co się działo od roku 2008. Oceny Fify i PESA są zawyżone, noty typu 9,5/10 są niedorzeczne, jak połowy gier obecnie na rynku.

Te recenzje piłek to można o kant dupy obić. Gdyby taka recenzja była wydana po ok 3 miesiącach, gdzie recenzent zagrałby powiedzmy 200-300 meczy online to może byłaby wiarygodna. A oni oceniają na podstawie offline. Zresztą tyczy się to wszystkich sportówek. Inną ważna kwestią jest to czy umieją grać? wierzę, że byle komu nie dają recenzji gry sportowej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wypizdzisko napisał:

W Fife gra dużo niedzielnych graczy i gimbusów taka jest prawda, widać to nawet po turniejach jak jeździłem, większość to same gówniarze, zdarzają się wyjątki oczywiście. W PES gra dużo starych graczy od początku serii z szaraka, PS2 i PC, średnia graczy jest dużo większa. Pewnie dlatego, że EA pompuje tylko kasy w reklamy, licencje, ligi. Fifa jest bardzo ładnie zapakowana po prostu.

No Fifa jest wszędzie... reklamy w tv co chwile w necie, sklepach itp. Jak pojechałem do Euro po PES to nawet na półkach go nie było :1_grinning: tylko w magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adasiulko napisał:

Te recenzje piłek to można o kant dupy obić. Gdyby taka recenzja była wydana po ok 3 miesiącach, gdzie recenzent zagrałby powiedzmy 200-300 meczy online to może byłaby wiarygodna. A oni oceniają na podstawie offline. Zresztą tyczy się to wszystkich sportówek. Inną ważna kwestią jest to czy umieją grać? wierzę, że byle komu nie dają recenzji gry sportowej.

Ja nie do końca wierzę  niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ? Sa jeszcze tacy naiwni co kupują pesa po przeczytaniu recenzji ? Nie rozsmieszajcie mnie. Po pierwsze od lat wiadomo jakie konami ma problemy z serwerami, wiedzą to wszyscy którzy grali w poprzednie wersje a mimo tego nadal biorą na premierę a potem jest płacz i lament bo nie działa jak powinno. Laguje Ci nie działa to nie kupuj a jak już kupiłeś to sprzedaj i kup za 2/3 miesiące jak się ustabilizuje. No litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ustabilizuje xD Z doświadczenia wiem, że PES najlepiej działa w ciągu pierwszych miesięcy. A potem jest tylko gorzej. PES 14,15,16 działał mi dobrze to myślałem że 17 będzie ok. 

 

I ktoś tu pisał jak 16 było zachwalane na forum. Przecież ta gra tu była mieszana z błotem za rózne kwiatki w gameplayu. :1_grinning: Ale nikt mi nie powie, że ta seria stoi w miejscu. W 17 poprawili masę błedów poprzedniczki, w 15 i 16 także. Dalej jest tego sporo np główki, faule, bramkarze zbijajacy strzały pod nogi przeciwnika. Ale gameplay już jest na takim poziomie, że ogarneliby online i PES znów stanie się moją ulubioną serią. 

Edytowane przez chrono87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chrono87 napisał:

Jak się ustabilizuje xD Z doświadczenia wiem, że PES najlepiej działa w ciągu pierwszych miesięcy. A potem jest tylko gorzej. PES 14,15,16 działał mi dobrze to myślałem że 17 będzie ok. Teraz to na pewno poczekam na opinie. 

 

I ktoś tu pisał jak 16 było zachwalane na forum. Przecież ta gra tu była mieszana z błotem za rózne kwiatki w gameplayu. :1_grinning: Ale nikt mi nie powie, że ta seria stoi w miejscu. W 17 poprawili masę błedów poprzedniczki, w 15 i 16 także. Dalej jest tego sporo np główki, faule, bramkarze zbijajacy strzały pod nogi przeciwnika. Ale gameplay już jest na takim poziomie, że ogarneliby online i PES znów stanie się moją ulubioną serią. 

Co rozumiesz przez słowo gameplay. Bo ja między innymi to co wymieniłeś. Bramkarze , faule , główki do tego pośrednio online czy licencje. Jeśli to jest zjebane to świadczy to właśnie  o słabym gamplayu. 

Uwierzcie chciałbym się przekonać do piłki Konami, ale nie wmawiajcie sobie i innym że mimo tylu wad jest świetny gameplay.

Ok poprawili coś tam od 16 ale to nadal pół produkt z przeciętną grafiką i gameplayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa gniecie PESa z jednego powodu.

Gdy tam jest LAG co jest zresztą o wiele wiele rzadsze to niz w PES to AI gra, działa . Są spowolnienia jak w każdej innej grze czy to w starcraft czy w LOL ! Ale gra dziala.

Natomiast w PES AI przestaje grać i nic nie można zrobić.

Napastnicy nie wychodzą a manualne polecenie wyjścia kończy się tym, że piłkarz biegnie jak by w slow motion.

W PES 2015 który mi działał Polską biłem Bayerny i byłem w 3 lidze .

Od któregoś pacza w PES 2015 zbieram baty nawet po 12-0 a piłkarze mają w tyłku bieganie .

Fifa jaka by nie była jest gra zrobioną rzetelnie . Wiem co kupuję ...

Konami pracowało kilka lat aby mnie zmusić do switcha na FIFE. Muszę im na twitterze pogratulować sukcesu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w 17 np bramkarze tylko inaczej powinni zbijać strzały, w 16 niczego nie potrafili robić dobrze. Faule czy główki są do lekkiej modyfikacji.

Może Ty grasz na lagach, że nie widzisz różnicy ? Ja mam 9/10 meczy z opóźnieniem i ci powiem, że ta gra na lagach to dno. Gameplay to wtedy jakieś 2/10, jak działa porządnie to daje 9/10. Z jakiegoś powodu AI przestaje działać i gra jest do niczego.

Możesz spokojnie mieszać grę z błotem, mi to nie robi. Ja czekam jeszcze chwilę na jakiś patch, a jak nic się nie poprawi to nie chce mieć z tym crapem nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że wolałbym grać w PES-a tak jak kiedyś na PSX (ISS PRO) czy na PS2.

Niestety po dwóch dniach od zakupu poszła na OLX.

Za rok wyjdzie PES 2018 i wtedy chyba zacznę cytować tych którzy aktualnie wmawiają sobie że to świetna gra z extra gameplayem ,a po wyjściu 18 stki będą pisać coś w stylu "nareszcie poprawili to ,poprawili tamto" .Ale teraz jest cacy.

Ktoś tu wcześniej napisał że offline w Fifę nie idzie grać, ja twierdzę wręcz przeciwnie.Offline w PES jest typowo arcadow-bilardową kopaniną co stwierdziłem na swoim przykładzie.

Ostatni raz na poważnie grałem w PES 2006 ,teraz włączam PES 2017 na najwyższym stopniu trudności i spokojne 2-0,drugi mecz 3-1.Ogólnie szybko,bilardowo i L1 trójkąt.Po dwóch meczach ogarnia mnie monotonia i nuda.

A online tylko gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy Ci Lewy69 przytaknąć, przyznać rację czy czego oczekujesz?

Mnie i wielu innym się podoba i tyle. Rozegrałem około 100 meczów w MLO i może w 5 miałem lekkiego laga.

To, że w 2018 coś poprawią to chwała im za to. Gdyby w Fifie i Pesie nic nie poprawiali i nie zmieniali, to mogliby wydawać tylko patche z transferami i statystykami zawodników.

Odnośnie fify, grałem w nią kilkanaście lat (nie grałem w peesa do 2011) i tak mi zbrzydła,że nie dam rady rozegrać jednego całego meczu w demie. Ale nie wchodzę do tematu o fifie i nie marudzę jak małe dziecko.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jeśli ty nie krytykujesz Fify w jej temacie, to już nikt nie może krytykować tutaj PESa?

Jesteś wyznacznikiem jakichś trendów internetowych ?

Ta gra od lat wyzwala u graczy emocje. Przed wami jeszcze pacze, mieszanie suwaczkami między innymi od handicapów, ktore aktywują się do absurdalnych rozmiarów w okolicach grudnia/stycznia .

W lutym już temat umrze a w PESa będzie grać betonowa garstka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, po to jest ten temat, żeby również krytykować. Ale jeżeli ktoś napisze:

1 godzinę temu, Lewy69 napisał:

Uwierzcie chciałbym się przekonać do piłki Konami, ale nie wmawiajcie sobie i innym że mimo tylu wad jest świetny gameplay.

Czy to znaczy, że wmawiam sobie na siłę, że gameplay jest świetny? Mnie się bardzo podoba gameplay, ale nie podoba mi się, że komuś, komu się nie podoba, próbuje mnie przekonać, żeby mnie też się nie podobał.

Jako wady wymienia:

1 godzinę temu, Lewy69 napisał:

Bramkarze , faule , główki do tego pośrednio online czy licencje. Jeśli to jest zjebane to świadczy to właśnie  o słabym gamplayu.

Akurat te rzeczy działają bardzo dobrze. Online u mnie działa i na tej podstawie oceniam grę w sieci. Licencje zaliczać do gameplayu?

Na tej bazie wypowiedzi napisałem swojego posta.

Czy będą pacze, które zepsują grę? Możliwe, ale na ten moment gra mi się świetnie.

A Wy płaczcie i krytykujcie dalej.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas ,ja wymieniając bramkarze , faule , główki itp cytowałem kogoś kto napisał post wcześniej któremu podoba sie gamplay ale te rzeczy mogli by jeszcze poprawić.A przecież to ma największy właśnie wpływ na miodność w grze piłkarskiej.

Co do tego czy licencje mają czy nie mają wpływu na gameplay?

Moim zdaniem mają ogromny.Ja np. jestem fanem F1 ,a więc i gier w tym temacie.Nie wyobrażam sobie grania w F1  bez licencji na tory,zawodników,teamy i bolidy choćby nie wiem jak fajny byłby model jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o Gamaplay w trybie online .

Aby to zrozumieć musiałbyś pograć u mnie jeden wieczór.

Uwierz mi, że po takiej sesji kupiłbyś nerwosol ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, dlatego napisałem, że u mnie śmiga Online elegancko i na tej podstawie oceniam.

Lewy, OptionFile rozwiązuje sprawę, wiadomo nie będzie jak w Fifie, ale jest wystarczająco. Teraz gram cały czas W MLO i w tym trybie nawet OptionFile nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra jest rewelacyjna jak nie ma lagow . True grand moze sprobuj zmienic router jak masz lagi ? Ja na routerze za 750zl (netgear d700)mam lagi a na routerze oryginalnym od dostawcy chodzi super .Dziwne troche ,ale tak to wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand ,nagraj ,wrzuć na YT i daj link.Bo chyba grasz w inną grę niż ja sprzedałem :2_grimacing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Lewy69 

Jak uważasz, że rozgrywka, bramkarze, animacje, główki są słabe w pesie to z czym to porównujesz??? Z fifą??

Ja nic nie mam do konkurencji bo każdy gra w to co lubi ale bądź obiektywny.

W takim razie w fifie by musieli wszystko poprawić jeżeli chodzi o rozgrywkę. Fizyka piłki słaba,animacje/kolizje nie dorastają peesowi do pięt, tak samo strzały i cała rozgrywka. Idealnej piłki nie będzie nigdy. Czy na żywo wszystkie mecze są idealne? Czy bramkarze zawsze idealnie parują książkowo piłkę na chorągiewkę?? Czy każdy strzał z dystansu wchodzi?? Grałeś w piłkę kiedyś??

Ja uważam jakby w PES-ie nie było przypadku i kiksów to po prostu to by nie był PES.

Pozdro

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy ocenia grę na podstawie grania z kompem. Śmiech na sali.

Dziękuje Dobranoc. 

Naucz się grać Fifowcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz ja to tylko cytowałem po kimś kto napisał że to jest do poprawki ,a uważał że mimo to grywalność jest wspaniała.

Ja tam wspaniałości nie widzę żadnej.

Co do fizyki piłki,kolizji i strzałów bym się nie zgodził.W PES strzały są wyraźnie przesadzone,gdzie ty u konkurencji widziałeś że każdy strzał z dystansu wchodzi?

PS.

W piłkę na prawdziwym boisku grałem ok, 35 lat.Rok temu dałem sobie spokój ze względu na coraz częstsze kontuzje.Oprócz tego chodzę na mecze,oglądam La ligę,Premiere League ,Bundesligę i sporadycznie ekstaklasę.

Jeśli chodzi o piłki wirtualne do od ISS PRO 97 do PES 2006 ,Fify nie ruszałem,potem zaczęły się zmiany ,u Konami na gorsze , a w EA na lepsze.Szczerze,to chcę aby obie piłki były fajne,ale na razie w PES klimatu nie czuję wcale.Dla mnie to arcade.Jestem niedzielnym graczem w PES ,a pierwsze dwa mecze na najwyższym stopniu trudności wygrałem bez problemu,bez jakiś super ustawień taktyki,po prostu włączyłem,jechałem schematami obczajonymi w demie no i normalnie zawiało mi nudą.

W pes nie podoba mi się też każdy zawodnik ma te same ruchy i każdym mogę zrobić jakieś tam tricki,w Fifie grając nawet na bardzo oddalonej kamerze z łatwością rozpoznam czy przy piłce jest Messi ,Ronaldo ,Lewy czy Bale.

Jeśli jakiś fajny zwód zrobię np. Messim ,Pique już nie ma szans tego zrobić.

No ale jeden lubi Drivclub ,kto inny Dirt Rally.

Pozdro

25 minut temu, arboos napisał:

Lewy ocenia grę na podstawie grania z kompem. Śmiech na sali.

Dziękuje Dobranoc. 

Naucz się grać Fifowcu

Arboos dokładnie tak mi odpisywali tacy fanboje jak ty gdy pisałem odnośnie PES 2016 o słabych bramkarzach,obronie,hokejowych wynikach.Teraz ci sami ludzie piszą KUPUJCIE BO WARTO.POPRAWILI WSZYSTKO.NIE MA HOKEJOWYCH WYNIKÓW,BRAMKARZE ŚWIETNIE BRONIĄ ITD.

To jak to było w końcu w tej szesnastce.Nie umiałem grać ,czy jednak tak było?

 

Edytowane przez Lewy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×