Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od paru dni problem z ps4. Nie moge wejsc na sklep (wyskakuje komunikat wystapil bład) ani grac online (w fifie wchodze na sezony i wyskakuje serwer eror)

Internet mam z NANO BRIDGE M5, ale wszystko działało normalnie dopiero teraz takie cos. Konsola podłanczana przez wifi oraz kabel a ciagle to samo. Aktualizacje normalnie sciaga, przegladarka dziala, NAT 2. Dodam ze na ps vicie wszystko działa. Macie jakies pomysły co z tym zrobic?

tylko problem w tym ze sie na tym nie znam.

Jak na razie wszystko wskazuje na problem po stronie konsoli.

-Wyeliminowane możliwe błędy sieci lokalnej - podwójny NAT.

- DHCP ustawione, UPnP na przemian z DMZ testowane.

-DNS google zmienione.

-Impreza działa.

-Błędy konta wyeliminowane - to samo na nowym koncie.

Nie działa sklep i granie po sieci.

Inicjalizacja konsoli podobno na chwilę pomagała. Jutro będzie ponowna.

Na PS Vita wszystko działa OK.

Jak na mój gust to jest coś nie tak z softem albo samą konsolą.

Ktoś ma pomysły? Bo mi się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobiera bardzo szybko na wlaczonej konsoli na kablu mam lacze 150mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

repelek ... a co ten post wnosi i do jakiej dyskusji?

To że pobiera ci szybko na włączonej konsoli to dobrze. ...jednak większości użytkowników lepiej idzie pobieranie w trybie czuwania nie zależnie od prędkości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od czego to zalezy ze niekturym idzie bardzo powoli? Poprostu chcialem napisac to jest forum wiec chyba wolno mi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale wypada pisać konkrety i na temat. Przeczytaj regulamin który zaakceptowałeś. 

Wracając do tematu:

Oficjalnego info nie mam, ale logicznie rzecz biorąc - całkiem możliwe że to zależy od priorytetów zadań w konsoli - wiadomo że działanie sieci i zapisywanie danych na dysk nie może powodować spadku FPS więc jest ograniczane.

W trybie czuwania zasoby są zupełnie inaczej rozkładane więc karta sieciowa ma większe pole od popisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko wskazuje na problem po stronie konsoli.

-Wyeliminowane możliwe błędy sieci lokalnej - podwójny NAT.

- DHCP ustawione, UPnP na przemian z DMZ testowane.

-DNS google zmienione.

-Impreza działa.

-Błędy konta wyeliminowane - to samo na nowym koncie.

Nie działa sklep i granie po sieci.

Inicjalizacja konsoli podobno na chwilę pomagała. Jutro będzie ponowna.

Na PS Vita wszystko działa OK.

Jak na mój gust to jest coś nie tak z softem albo samą konsolą.

Ktoś ma pomysły? Bo mi się kończą.

Witam

na necie z telefonu wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po przywróceniu ostawień fabrycznych anteny oraz ponownej konfiguracji netu + domowego routera (połączenie bezpośrednie oraz przez router), jest to samo.

Poddałem się a kolega kaskol984 ma do przeprowadzenia długą i szczerą rozmowę ze swoim ISP dla czego to mu nie działa PS Store oraz usługi sieciowe. ...żeby było śmiesznie to impreza oraz lista znajomych działała normalnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam maly problem z psstore, szukalem tutaj na forum tematow lecz nic nie znalazlem, konsola bardzo często nie chce zalogować się do psstore lub wyświetlić usłyg sieciowych pod ikonką z logo gry. Ładuję sie w nieskończoność i trzeba zrobić reset ( wylogować albo wyłączyć ) żeby się dostać. Co musze ustawic w konsoli /routerze? 

 

Prosze bardzo o pomoc, pozdrawiam. Sephirot cos opisywales na 1 stronie ale tam mojego problemu nie znalazlem.

Edytowane przez marcinos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znany "problem".

Albo grzecznie czekasz aż wejdzie do sklepu (w między czasie robisz kawę albo siku) albo robisz restart konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znany "problem".

Albo grzecznie czekasz aż wejdzie do sklepu (w między czasie robisz kawę albo siku) albo robisz restart konsoli.

rozumiem, do tej pory na ten problem z psn nie ma rozwiazania? Zadne ust routera itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest problem tylko ustawienia podtrzymywania połączenia z serwerem po stronie Sony.

Konsola czy router nic tu nie zmieni.

Tak czy siak czekasz albo restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uspokoiliście mnie że problemy z łączeniem się z internetem przez ps4 to problem globalny już a nie tylko mojej skrzynki! Ciekawe kiedy sony zapoda lekarstwo na tę chorobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z internetem? Jakie globalne?

Jaka choroba?

PS4 przy włączeniu łączy się ze sklepem. Sklep cały czas chodzi w tle. Jest taki sam efekt jak w PS3 przy długim nie używaniu sklepu.

Połączenie wygasa i tyle.

Albo trzeba dłużej czekać albo zrobić restart konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi jakiś sklep w tle czy po za nim! Problem globalny w przenośni czyli taki który dotyczy wszystkich użytkowników którzy mają problem grania w sieci po ostatniej aktualce. Osobiście restartowałem ps-a 5 razy by w końcu zagrac z łaski w Kilzona SF i Ty nazywasz to restartem? Nie po to kupiłem konsolę by teraz jedynym lekarstwem na to ma być przez Ciebie widzę ochoczo forsowana opinia restartu czyli wyjścia z problemu i już. Lekarstwo czyli stan taki ps-a 4 który pozwoli mi grac w sieci bez problemu.

Edytowane przez keny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keny, dyskusja była na temat sklepu - podpiąłeś sie pod nią to teraz nie narzekaj.

Zacznijmy od tego że internet jak i multi na PS4 działa bardzo dobrze.

To nie jak założyłeś twoja konsola ma problem ani PSNetwork. To KZ:SF ma zjebany multi. Czekaj grzecznie aż to poprawią i nie płacz jaka to konsola jest zwalona albo sprzedaj grę w piździec i święty spokój.

Po ostatnim patchu genialny team zajmujący się multi w KZ:SF wprowadził komunikację głosową ale spierdolił priorytetyzację zadań na połączeniu. Chat głosowy który działa jak VoIP dostaje wiyższy priorytet niż połączenie do grania. ...zwłaszcza jeżeli masz na routerze QoS - wtedy to wyłącz - może się poprawi.

...no ale grając w jedną grę ze zwalonym multi oczywiście cała konsola albo lepiej cały PSN jest zwalony. Sony nas oczywiście zowu wyruchało. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że ps jest zwalony i nie wciskaj mi słów których nie wypowiedziałem. Po drugie to od dziasiaj nawet restart nie pomaga. Wi-fi mi nie działa. Kupiłem kabel sieciowy i jest wszystko ok. Łącząc się za to przez wi-fi nie chodzi nic żaden sklep nic tylko przy każdej kafelce z grami kręci się kółko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uspokoiliście mnie że problemy z łączeniem się z internetem przez ps4 to problem globalny już a nie tylko mojej skrzynki! Ciekawe kiedy sony zapoda lekarstwo na tę chorobę?

- tutaj piszesz że może być to wina Twojej "skrzynki".

A co mnie obchodzi jakiś sklep w tle czy po za nim! Problem globalny w przenośni czyli taki który dotyczy wszystkich użytkowników którzy mają problem grania w sieci po ostatniej aktualce. Osobiście restartowałem ps-a 5 razy by w końcu zagrac z łaski w Kilzona SF i Ty nazywasz to restartem? Nie po to kupiłem konsolę by teraz jedynym lekarstwem na to ma być przez Ciebie widzę ochoczo forsowana opinia restartu czyli wyjścia z problemu i już. Lekarstwo czyli stan taki ps-a 4 który pozwoli mi grac w sieci bez problemu.

- tutaj piszesz że PSN po ostatniej aktualce jest zwalony globalnie

Nigdzie nie napisałem że ps jest zwalony i nie wciskaj mi słów których nie wypowiedziałem. Po drugie to od dziasiaj nawet restart nie pomaga. Wi-fi mi nie działa. Kupiłem kabel sieciowy i jest wszystko ok. Łącząc się za to przez wi-fi nie chodzi nic żaden sklep nic tylko przy każdej kafelce z grami kręci się kółko!

- teraz nagle na kablu wszstko jest OK

Pisz konkretnie i na temat co się dzieje albo nie pisz wcale.

Jak ci się nie podoba to co piszę to tego nie czytaj i tyle. Nie moja wina że w większości przypaków jak w aucie, restart jest lekarstwem na większośc problemów ...a w 80% innych przypadków jest źle skonfigurwany router. Piszesz pobierznie - dostajesz pobierzną odpowiedź. Proste.

Podsumowując:

- sklep działa jak działa ale to już wiesz. W tle jest odpalony cały czas.

- KZ SF ma problemy z multi i jest to wszem i wobec wiadome - można to nazwać po Twojemu "globalnym" problemem z KZ SF ale to jest wina gry.

- jeżeli Wi-Fi ci szwankuje a na kablu wszystko jest OK, to sprawdź ustawienia routera.

Może masz przekierowania portów zrobione? Może masz już jakiś sprzęt jako DMZ ustawiony?

UPnP masz włączone?

Wi-Fi z siecią domową się łączy i na przykłąd działa ci przeglądarka w PS4?

Coś ci najprawdopodobniej blokuje połączenie z usługami PSN na Wi-Fi. Sprawdź router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę kopał sie z koniem i tyle! Teraz na temat  a mianowicie sprawdziłem ps na innym ruterze u kumpla i o dziwo działa. Teraz wyłączyłem ruter z prądu i odczekam. Dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiiiiiiiiiihhhhaaaaaa

Nie chcę cię martwić ale wyłączenie routera z prądu nic nei pomoże. Zaglądnij do pierwszego posta. Tam masz wypisane rzeczy na które zwrócić uwagę przy konfiguracji routera.

Teraz na spokojnie:

- Na kablu u ciebie działa OK, tylko Wi-Fi szwankuje?

- Kolega ma internet od tego samego usługodawcy?

- Jaki masz internet?

- Wcześniej na Wi-Fi działało OK?

- zmieniałeś coś na routerze ostatnio?

- sprawdź ustawienia DHCP, UPnP, DMZ, przkierowania portów, ISP firewall, blokowanie anonimowych ping requestów itp. Więcej masz opisane na początku tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......a więc tak po upływie 30 minut podłączyłem ruter, skonfigurowałem na nowo wi-fi ps-a i o dziwo na razie wszystko działa. Włączanie i wyłączanie i za każdym razem jest OK. Wychodzi na to że to jednak wina rutera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś coś przestawić i PS4 na Wi-Fi miało NAT3/zablokowane porty.

Połączenie LAN a Wi-Fi to 2 różne karty sieciowe czyli jakby 2 różne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutera nie ruszałem po za odłączeniem go z prądu. Dziwne bo mam go w Netii 5 lat i nigdy nie musiałem go resetować ani fizycznie odłączać go z prądu jak dzisiaj. Inne urządzenia typu laptop, smarty czy tablet miały cały czas łączność nawet konsola łączyła się z psn w diagnostyce ale na komunikacie się kończyło bo fizycznie konsola przez wi-fi była nie żywa. Kuźwa dziwy jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem nie zwiazany z ps4 ale z siecia, doatego pisze tutaj. Niedawno dostalem nowy router fibrain fsr rg1 i mniej wiecej od tego czasu co chwike trace internet w laptopie. Pochodzi kilka minut i stan zmienia sie na ograniczony, pomaga tylko restart routera. Na ps4, kilku telefonach i tablecie nie ma zadnego problemu. Za to na 2 laptopach jest tragedia. Mozliwe ze to wina laptopow? Jest jakis sposob zeby to sprawdzic? Przy ps4 przy sciaganiu czy graniu online nawet kilka godzin nie ma zadnego problemu wiec sam juz nie wiem o co chodzi. Wszystko jest podlaczone przez wifi tylko telewizja po kablu do dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem adresy IP się gryzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, nie wiem nawet jak to sprawdzic

Edit

probuje sie zalogowac przez przegladarke ale po wpisaniu loginu i hasla nic sie nie dzieje

Edytowane przez MatSzo92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×