Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, tego jest instrukcja obsługi routera.

W skrócie musisz się zalogować przez przeglądarkę na router jako administrator.

A jak to już sobie doszukaj w instrukcji albo na Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jesli ps4 gubi co 15min internet? Co to moze byc? Połączenie testowane i wszystko pozytywne. Nat jest rowniez ok. Dlaczego gubi? Inne urządzenia podczepione działają normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak połączony? Kabel czy Wi-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam taki maly problem jak user wyzej. czasami przerywa

Edytowane przez Jacek ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jesli ps4 gubi co 15min internet? Co to moze byc? Połączenie testowane i wszystko pozytywne. Nat jest rowniez ok. Dlaczego gubi? Inne urządzenia podczepione działają normalnie :)

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, następnie "wpisz" wszystko od nowa.

Przynajmniej u mnie za działało.

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki internet?

I jak połączony? Kabel czy Wi-Fi?

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, następnie "wpisz" wszystko od nowa.

Przynajmniej u mnie za działało.

Jasne, olać pytania odnośnie usługodawcy i typu połączenia.

Reset ma pomóc na wszytko...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy resecie nie stracę danych łączących sieć z moim routerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracisz, ale o tym już kolega nie napisał.

Jeżeli PS4 gubi sieć to pierwsze sprawdź ustawienia routera, ewentualnie reset i konfiguracja od zera.

Sprawdź czy twój usługodawca nie robi ograniczenia podłączonych urządzeń.

Sprawdź czy jest różnica między Wi-Fi a kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ku mojemu zdziwieniu Sony ściągnęło mi z konta 59 zł. Nie mam pojęcia co to jest za kwota i z jakiego tytułu. Macie koledzy jakieś pomysły?

Poniżej screen z tej transakcji. Znajduje się ona w zakładce 'blokada na rachunku'

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/689864ea7b2e4785.html

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 zloty pasuje do 3 miesięcznej subskrypcji ps+

Jak nic nie zmieniales na koncie to jest ustawione automatyczne odnawianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz rację. Zapomniałem o drugim koncie na którym miałem wykupiony miesięczny PS Plus. Przed chwilą sprawdziłem pocztę i jest informacja z 28 marca o przedłużeniu subskrypcji o 3 miesiące.

Sorry za offtop,

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy resecie nie stracę danych łączących sieć z moim routerem?

Może router time-outuje wyciszone urządzenia co 15 min? Jak kolega pisał wcześniej pasuje sprawdzić jak to tam jest poustawiane. Jeżeli zmieniałeś lokalizację konsoli albo routera to proponuję sprawdzić sobie jak sprawuje się zasięg w Twoim mieszkaniu. Gro routerów z domyślnymi antenkami ma m.in problemy z rozsyłaniem sygnału pionowo i stąd u niektórych rozłączanie czy wręcz niemożność podłączenia jeżeli np konsola jest na pietrze a router na parterze.

 

Poza tym, sprawdź czy nie masz na auto ustawionego dobierania zasięgu do standardów urządzeń. PS4 może pracować w n, ale jeżeli masz starsze urządzenia to router skacze, przełącza w razie potrzeby i odcina te pracujące wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrdel, router dynamicznie zmieniając prędkość dla starszych urządzeń nie powinien odcinać PS4 tylko obniżać mu prędkość połączenia po wifi ;) ...chyba że jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z mojego doświadczenia. Miesiąc czasu się szarpałem z PS3 na nowym lokum po podpięciu jej do nowego routera. Miałem na auto zasięg, wszystkie urządzenia prócz peski na n i dopóki jej nie włączyłem wszystko było względnie dobrze. Wystarczyło odpalić peskę i pozostałe urządzenia traciły zasięg, wywalało je całkiem lub gubiły tony pakietów po drodze nie robiąc nic. Router tp-link serii wr, podwójna mocna antena, ogólnie zasięg nawet do 30m w poziomie. Wgrywałem fw w router, tysiąc razy ustawiałem konsolę - po lanie szło bez problemu. Dopiero w pewnym momencie dotarło do mnie, że to może szachowanie z zasięgiem coś robi. Ustawiłem na sztywno g i problem zniknął. Pisałem  tu pare razy mając problem z PS4 i gubieniem połączenia z netem. Też pomógł nowy fw w routerze i ustawienie sztywno n, a trójka leci teraz na rjtce. Ja zawsze zaczynam od najsłabszego ogniwa - czyli od routera. Ewentualną konfigurację podsprzętów zostawiam na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie kłócę się bo wiem jak potrafią być zwalone routery i ich konfiguracja ;). Tylko nadal uważam że gubienie zasięgu przy dynamicznym ustawieniu nie jest normalne. 

Sam zawsze wybieram kabel jak mam taka możliwość bo nie ufam Wi-Fi w PS3/PS4.

...a to że podpięcie, podpięcie konsoli czy zabawa z DMZ potrafi zawiesić router to fakt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem konsole po wifi. I tu mnie zaskoczylo bo net z upc mam 30mb a 2 gb aktualizacji w assasynie pokazuje ze bedzie sciagac 16 godzin? Wtf? Inne urzadzenia ww tym miejscu maja pelna predkosc internetu. Cos jest uszkodzone? Konsole mam od 2 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb czuwania, drastycznie przyspieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - dokładnie to samo polecił mi kolega na innym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Maja zmieniam mieszkanie i stoje przed wyborem DSL. Zalezalezy mi na bezproblemowym streamowaniu w HD z PS4. Mam do wyboru
Vodafone           50MBit/s down / 10Mbit/s up
inny dostawca  100MBit/s down /   5Mbit/s up (5€ tanszy)

sorki jesli troszke odbiegam od tematu...

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

100mb/s raczej nie wykorzystasz. 50mb/s realnie jesteś w stanie wykorzystać w pełni przy dobrej konfiguracji (dobrego) routera, nawet przez PS4.

Natomiast różnica między 5mb a 10mb uploadu to dużo. Pryz graniu Multi i streamowaniu na raz może mieć znaczenie. 

Osobiście bym brał ten 50/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki.
To moj wyslozony 5letni router. Myslicie ze w przypadku DSL 50/10 bedzie sie sprawdzal czy przydalaby sie wymiana? Jak wymiana to co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz narzekał to nie wymieniaj.

 

Po kablu nie odczujesz różnicy. Do Wi-Fi jednak pasowałoby coś nowszego przynajmniej ze standardem N a najlepiej z obsługa zakresu 5ghz. 

Na razie odpuść i sprawdź czy będziesz potrzebował zmieniać albo zacznie cię dziwić czemu na PC przy prędkości 50mb/s pobierasz z prędkością przykładowo max 12mb (po Wi-Fi) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×