Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko leci przez generator, nawet w dowolnej jeździe ustawiasz suwak długości + skomplikowania i Ci generuje trasę.

 

Rally:

Hiszpania: 16,4km

Walia: 15,2km

Australia: 13,3km

USA: 13,3km

Szwecja: 13,5km

 

Rallycross:

Lydden Hill, Anglia: 3 warianty

Loheac Bretagne, Francja: 4 warianty

Hell, Norwegia: 2 warianty

Montalegre, Portugalia: 2 warianty

Holjes, Szewcja: 3 warianty

 

Landrush:

Baja, Meksyk: 4 warianty

California, USA: 4 warianty

Nevada, USA: 4 warianty

 

Do tego dochodzi jeszcze dirt academy, joyride oraz freeroam na tej arenie, coś ala Dirt 3.

Jak dla mnie Landrush ma za mało różniące się trasy. Przydałaby się jakaś podobna do tych z Dirta 3 -las, błoto itp. 

Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoilerze wszystkie możliwości ustawień samochodu.

 



KlIdSX5.jpg

 

aZmzIvd.jpg

 

IZmirkq.jpg

 

MLMBSJu.jpg

 

hpmfxAd.jpg

 

HSx5YPn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada polski pilot bo podobno jest taki 😊

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem, ja zawsze gram we wszystko po angielsku. :24_stuck_out_tongue: Później może sprawdzę i dam znać. Natomiast angielski pilot daje radę, bardzo dobrze się jeździ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do piątku można spać spokojnie, bo po recenzjach widzę, że gra jeśli o rajdy spełniła oczekiwania. Minus to oczywiście mało państw ( może będą jakieś dlc, oby były ) i najwidoczniej reszta trybów, ale w sumie mało mnie reszta interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne są rajdy we mgle w Michigan. Bez uważnego słuchania pilota daleko się nie zajedzie. :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście pre-order złożyłem ale mam pytanie odnośnie rallycross.

 

Jak wiadomo gra posiada licencje mistrzostw świata rallycross ale chciałbym wiedzieć jak wygląda zawartość jeśli chodzi o te wyścigi?

Ile jest dostępnych torów i samochodów w rallycross? Tegoroczny sezon zawiera 10 wyścigów na całym świecie ale chyba ciężko żeby

wszystko to było dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra faktycznie posiada tak mało zawartości? Oczywiście pomijając generator tras. Chciałem brać, ale chyba jednak pozostanę przy Dirt Rally, póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rajdy w karierze, to można je ukończyć przez dwa długie wieczory. Buggy i RallyC mają nudną i małą zawartość. No niestety tu mamy jedną lokacją mniej w porównaniu do DR i mimo generatora tras, to i tak jest trochę słabo. Można w sumie tworzyć własne mistrzostwa z generatorem, ale jak dla mnie wolałbym więcej lokacji, kosztem generatora, RC i Buggy. Kompletnie niepotrzebne tryby  z bardzo mała zawartością i po prostu nudne. Mimo to jeśli chodzi o same rajdy to gra się świetnie. Przeniosłem wszystkie ustawienia z DR jeśli chodzi o kierownicę i mimo, że gra się łatwiej to i tak jest świetnie. Szkoda tylko, że tak mało lokacji i to jest w sumie największy minus. Oby dostarczyli je w jakiś DLC. Kariera ogólnie fajna, ale jednak ta na wzór DR bardziej mi pasowała. Oczywiście jeśli chodzi o szczeble kariery. Mogli taką zostawić i dać otoczkę z D4. Tak to jeździsz raz tym autem, raz tamtym, a wolałbym śmigać jednym przez cała karierę. Dobra odskocznia od DR. Taka przystępniejsza. Bo jednak takiego wyzwania, emocji na trasie jak w DR to w D4 nie znalazłem.

Edytowane przez mikelsgrom1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dodawanej zawartości w przyszłości to może być z tym słabo bo producent nawet ma opory by aktualizować swoje gry. DR miało od premiery chyba tylko dwie latki i zero nowej zawartości!

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Dirt'em Rally to była trochę inna sytuacja. Na konsole wyszła już gra z całą zawartością. Na PC na początku była tylko Walia, Grecja, Monte Carlo a potem wraz z rozwojem gry zostały dodane Niemcy, Finlandia, Szwecja + Pikes Peak. 

 

Co do Dirta 4, to zdecydowanie brakuje kilku dodatkowych lokacji w Rally. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 17.06.2017 o 13:12, mikelsgrom1 napisał:

 Przeniosłem wszystkie ustawienia z DR jeśli chodzi o kierownicę i mimo, że gra się łatwiej to i tak jest świetnie.

 

No wlasnie co do tego lawtwiej. Spotkalem sie w jednej z recenzji z opinia ze Dirt Rally w porownaniu do Dirt 4 to troche jak Forza Motorsport (bardziej sim) do Forza Horizon (arcade ale dzieli ustawienia z simowym bratem).

 

Przyznam ze w jakiekolwiek Rally to gralem ostanio w 2002r i to na klawiaturze, pozniej probowalem i probowalem ale jakos mi to nie do konca lezy.... wole chyba jednak albo radosne arcade albo cos gdzie mamy tory :)

 

Sony losowo chyba wysyla 20% kod znizkowy na cyfraka w PSS. Jesli ktos chcialby przygarnac taki kod (co prawda moje glowne konto jest Szwedzkie ale zakladam ze nie zrobili blokady na kraj) to PW (kod wazny do 3 lipca).

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudło też już tanio lata, ciekawe co tak szybko ta gra zeszła z ceny. Ledwo się pokazało, a już pudło widziałem za 150 zł ostatnio u mnie w sklepiku z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minut temu, Patricko napisał:

Pudło też już tanio lata, ciekawe co tak szybko ta gra zeszła z ceny. Ledwo się pokazało, a już pudło widziałem za 150 zł ostatnio u mnie w sklepiku z grami.

 

Nie jest to wyrocznia a jedynie jakis tam wyznacznik ale meta ma 84 critic i 77 gamers wiec raczej jest to gra conajmniej dobra.

Coz ostry spadek z ceny zawsze dobry dla graczy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza taka jakby tarcza przy nicku, jak się wejdzie w ranking po wyścigu?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego samouczka, jaki jest w najnowszym Dircie, brakowało od zawsze. Teoria, pokaz, własna próba wykonania manewru, poezja. Można się poczuć jak na placu manewrowym, tylko że w rajdówce. I nie trzeba być specem, gra elegancko objaśnia nawet skandynawskie szarpnięcie, co jak dla mnie, laika rajdowego, okazało się bardzo pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sobie zagrać w RBR, tam już to wszystko było, a nawet więcej.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle że tam po tutorialu 99% graczy nie była w stanie ukończyć pierwszego stage'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 99% nie ukończyło szkółki. Bo jeśli już ktoś to zrobił, to raczej nie było dalej problemu.

Ale fakt, gra prosta nie jest.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka na prawdę super.

Może i model jazdy inny niż w Rally ale jest duża różnica między trybem gracza a symulacyjnym.

Trasy na plus, zróżnicowanie pogodowe na duży plus.

Ogólnie brakuje mi Finlandii i Monte Carlo z Dirt Rally ale za to mamy świetną Australię, Hiszpanie i Michigan! Trasy w Wali i Szwecji wydają się ładniejsze niż w poprzedniku.

Z racji, że kierownice mam spakowaną w karton to Dirt 4 ma tą przewagę, że świetnie gra się na padzie!

Warto dodać, że ścieżka dźwiękowa w menu jest świetna!

Wątpię, żeby producent wspierał tą grę dodając nowe lokalizację i trasy ale gdyby tak było to było by wyśmienicie a po cichu na to liczę

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem nowego Dirta wzdłuż i wszerz, łącznie z platyną, pora więc na przemyślenia. Ciężko jednoznacznie określić grę, gdyż zawiera sporo kontrastów. Z jednej strony byłem zachwycony modelem jazdy oraz soundtrackiem, z drugiej raziła mnie mała zawartość oraz wykonanie pewnych elementów, gdzie gołym okiem widać, iż Codemasters poszło na skróty.

 

Tak jak wspomniałem, model jazdy jest niezwykle miodny. Pograłem zarówno na kierownicy, jak i na padzie, używając odpowiednio ustawień symulacja/arcade. W trybie symulacji nie ma oczywiście mowy o poziomie Dirt Rally, ale i tak jest to wyzwanie, aby opanować auta z napędem 4x4, czy na tył. Bawiłem się nieźle, ograłem w ten sposób jakieś 20h, następnie wypróbowałem arcade. Tutaj jest już przepaść, a arcade oznacza prawdziwe arcade. Samochody są przyklejone do podłoża, zakręty pokonuje się z zamkniętymi oczami, jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to umiejętne dostosowanie prędkości. Nie oznacza to jednak, że jest super łatwo, wystarczy ustawić odpowiednio wysoki poziom trudności oponentów. Jeśli ktoś nie posiada kierownicy i zastanawia się nad Dirt 4, to można brać śmiało.

 

Sama kariera, to pierwszy element, który oceniam negatywnie. O ile rally/historic rally jeszcze się bronią, o tyle landrush oraz rallycross, to nieporozumienie. 4/5 torów na krzyż i to wszystko. Pomijam już fakt, że gra nie działa już tak płynnie podczas wyścigów landrush. Sam rallycross jest spoko, ale niestety przeniesienie prawdziwych zawodów w skali 1:1 do gry wypada dość średnio. Przykładowo, aby ukończyć wyścig, należy przejechać poczwórne (tak, 4 razy) eliminacje, następnie półfinał i finał. Wiem, że tak wygląda prawdziwy rallycross, ale w grze nie do końca się to sprawdza, jeśli gracz ma 6 razy pod rząd pokonywać okrążenia na tym samym torze.

 

Content to niestety bieda. Zaledwie 5 lokacji, jeśli chodzi o rajdy oraz +/- tyle samo torów w pozostałych trybach. Istnieje coś takiego jak generator tras, ale powiem szczerze, że po ograniu całej rajdowej kariery (rally + historic rally), co zajmuje dość sporo czasu, miałem już serdecznie dość tych samych lokacji. Generator za wiele tutaj nie zmienia, gdyż wciąż mamy do czynienia z tym samym, nowe trasy składają się z gotowych segmentów, które rozpoznamy w mgnieniu oka. Nie jest to więc jakiś mega rozbudowany generator, myślę, że trafi jedynie do oddanych pasjonatów rajdów. Liczba samochodów jest ok, choć w takim landrush to są 2-3 pojazdy na krzyż. W grze zaimplementowano również tryb wyzwań, w którym pokonujemy dane trasy na czas, zbierając po drodze bonusy dające premie do uzyskanego czasu, lub rozbijamy bloczki, również na czas. Jest to miłe i ciekawe urozmaicenie gry, jednak i tutaj Codemasters poszło po najmniejszej linii oporu. Jest niby 9 kategorii, każda po 6 wyzwań, ale co z tego, skoro w większości przypadków zmienia się jedynie pojazd, a trasa, bądź układ bloczków pozostaje całkowicie bez zmian. Serio? Są również rozmaite wyzwania społecznościowe oraz multi, które już teraz, 2 miesiące po premierze gry, przymiera.

 

Na wyróżnienie zasługuje oprawa dźwiękowa, zarówno w menu, jak i podczas samej rozgrywki. Odgłosy towarzyszące jeździe są z najwyższej półki, a i sam soundtrack dobrany perfekcyjnie. Wiele razy złapałem się na tym, iż nie uruchamiałem wyścigu, tylko słuchałem kawałka w tle.

 

I tak wygląda w skrócie ten Dirt 4. Fenomenalna rozgrywka podana w okrojonej formie. Można to porównać do wypasionego obiadu z drogiej restauracji, podanego na plastikowym talerzu jednorazowym. Niby wyśmienite, ale niesmak jest. Ta odsłona to krok wstecz dla Codemasters, po fenomenalnym Dirt Rally. Można odnieść wrażenie, że gra została skrojona na szybko, aby odcinać kupony od tej zasłużonej serii.

 

6,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego okrojona zawartość?
W DR mamy 6 lokacji a tutaj 5.
Jedynie mogli by dorzucić Monte Carlo i było by git
Dużo zostało poprawione, warunki pogodowe, pory dnia. Czuć, że rajdy żyją a to kraksa na drodze, a to trzeba stanąć by wymienić lampy czy koło. Do tego coś przebiegnie przez drogę.
To, że DR było bardziej wymagające nie znaczy, że było lepsze i bardziej zbliżone do symulacji, no chyba, że profesjonalni rajdowcy się w tej kwestii to okey.
Dla mnie obie gry są super ale widzę więcej na tak w nowym Dirt

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzymy na Dirt Rally, gdzie już było mało lokacji, a następnie postawimy obok Dirt 4, gdzie jest jeszcze mniej, to aż boję się pomyśleć, na jaki pomysł wpadną przy kolejnej odsłonie.

 

Dirt Rally wzniósł się na wyżyny, jeśli chodzi o symulację, to jest prawdziwa gra rajdowa ze wszystkimi tego konsekwencjami i jako taki projekt, broni się w mojej opinii doskonale. Gra trafiła w gusta zatwardziałych fanów i było widać, że Codemasters włożyło w tą produkcję mnóstwo serca. Nie mieli zresztą wyjścia, po wcześniejszych porażkach związanych ze słabymi odsłonami Dirta, musieli zrobić zbiórkę pieniędzy i odbudować zaufanie fanów.

 

Przy Dircie 4 po prostu czuć, że nie do końca chciało im się wszystko dopracować, o czym świadczą niedociągnięcia i 'kopiuj-wklej', opisane przeze mnie w poprzednim poście.

 

Elementy o jakich piszesz, oczywiście na plus, zapomniałem o tym wspomnieć, warunki pogodowe odzwierciedlone są w bardzo dobry sposób. Tylko jak Dirt wygląda na tle konkurencji w segmencie ścigałek/rajdów? Nie wiem jak tam content w WRC czy Sebastien Loeb Rally Evo, ponieważ w obie gry nie grałem, ale jak postawimy obok Project Cars, Forzę, to okazuje się, że konkurencja potrafi dostarczyć dużo więcej zawartości. Wiem, że rajdy to nie wyścigi na torze a'la Project Cars, ale mimo wszystko Codemasters nie słynie z dostarczania bogatego contentu, że o zapewnieniu popremierowego wsparcia nie wspomnę ;)

 

Prawda jest taka, że zamiast marnować kasę na licencję Rallycross, czy dodawanie landrush, który jest całkowicie słaby i nudny, mogli skupić się na dopieszczeniu zawartości rally. Gra wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby skupiono się głównie na rajdach, zapewniając przykładowo 10 lokacji. A tak tryb rally jest znakomity, ale po kilkunastu godzinach nudny, do tego dochodzi cała reszta zawartości na poziomie opisanego wcześniej 'kopiuj wklej' i stąd moja ocena.

 

Daj znać jak przebrniesz przez wszystkie szczeble kariery :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×