Skocz do zawartości
Emir

White Knight Chronicles

Rekomendowane odpowiedzi

White Knight Chronicles review:

www.psxextreme.com/ps3-reviews/342.html

Autor dotyka chyba sedna sprawy i jednego z powodów niskich ocen WKC w ostatnim zdaniu recenzji... Z resztą wystarczy spojrzeć na oceny gracz które są najczęściej wyższe niż 8/10. Ocena społeczności jest dla mnie istotniejsza niż opinia recenzenta renomowanego serwisu. Czekam na europejską wersję i zacieram ręce.

@Kill

I jak z poziomem trudności w dalszej części gry? Można przeprowadzać walki z zamkniętymi oczami czy jednak gra wymaga od czasu do czasu taktycznego podejścia do starcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc troszkę przeraziła mnie recenzja na IGN 5.1 wtedy się zawahałem. Recka na gametailersach już bardziej mnie uspokoiła, opinie użytkowników skłoniły mnie do zakupu, ja na taką grę na ps3 długo czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z poziomem trudności w dalszej części gry? Można przeprowadzać walki z zamkniętymi oczami czy jednak gra wymaga od czasu do czasu taktycznego podejścia do starcia?

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od wielu czynników i rozłożenia skilli. Przyznam szczerze, że jak do tej pory padłem 2 razy. Gra jest łatwa, umówmy się. Nie jest to stresująca walka z każdym napotkanym kiślem jak w FF XII. Trzeba tylko taktycznie rozkładać siły. W tej grze jest taki schemat, że wychodzimy na większą przestrzeń i w oddali widać jakieś bydle wielkości kontenerowca o napędzie atomowym to wiadomo już, że musimy na niego oszczędzać AC by zmienić się w White Knighta, bo bez tego to będziemy walić go z 15 minut i może nas usiepać. Dungeony później są naprawdę bardzo długie i zakręcone. Powiem tak, jak ktoś chce opcje hard, niech gra bez magiczki healującej. Ja tam się męczyć nie lubię. Kobitka z tyłu z łukiem i priorytetem w opcjach Heal First zapewnia komfortową rozwałkę. Jeden tank i jeden finisher i do przodu. :)

Odpowiadając na pytanie z innej strony. Nie da się zamknąć oczu ale walka ze zwykłym mobem też do taktycznych raczej nie należy. Bossowie, którzy są co chwila są bardzo łatwi do pokonania, gorzej jest się przedrzeć przez prerie z mini bossem i obstawą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm naprawdę dziwne kill u mnie pracują w polu, może masz za ciasno rozłożone miejsca dodatkowo to nie jest tak, że oni pracują non stop u mnie jeden drwal trochę się namyśli zanim zobaczyłem go przy robocie, zobacz jak to u mnie wygląda, a najlepiej skasuj wszystko rozplanuj na nowo, metodą małych kroczków zasiedlaj i zobacz co się będzie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach bo źle to robiłem. Mój błąd. Nie wiedziałem, że trzeba stworzyć pokój.

Singiel skończony. Bez wykonywania żadnej misji pobocznej skończyłem w 30 godzin. Fabuła na końcu przybiera nieoczekiwany obrót i wynagradza nas zaskakującym finishem. Teraz czas na questy online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach bo źle to robiłem. Mój błąd. Nie wiedziałem, że trzeba stworzyć pokój.

Singiel skończony. Bez wykonywania żadnej misji pobocznej skończyłem w 30 godzin. Fabuła na końcu przybiera nieoczekiwany obrót i wynagradza nas zaskakującym finishem. Teraz czas na questy online.

Po przejściu fabuły ma się dostęp do wszystkich miejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu fabuły ma się dostęp do wszystkich miejsc?

Jest w ogóle coś takiego po przejściu jak New Game +. Czyli zaczynamy wszystko od nowa ale zachowujemy staty i equip. Ale mapa jest zasłonięta.

Natomiast zrobiłem rozeznanie w temacie i nie opłaca się przechodzić na NG+ dopóki nie zrobimy sobie Guild Ranka 7. Tylko wtedy opłaca się przejść na NG+ ponieważ w skrzyniach zmieniają się przedmioty na sety dostępne dopiero od GR 7. Tylko tym różni się NG+ od zwykłej gry. Nawet wrogowie są na tym samym levelu co przy pierwszym przejściu. Czyli przechodzimy na NG+ po zrobieniu 50 lvl (patrz niżej) i GR 7.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Kiedy osiągniemy naszym bohaterem level 50, po zabiciu ostatniego bossa możemy dokonać reinkarnacji. Polega to na tym, że level cofa nam się do 35, wszystkie skille się zerują i trzeba je rozdać na nowo (nie giną, tylko się kasują z przydziału). Jeśli się na to zdecydujemy dostaniemy jako bonus 40 punktów skilla gratis. Jest to o tyle ważne, że tylko nasz bohater może rozwinąć wszystkie dostępne skille w grze, ale tylko pod warunkiem, że będzie się reinkarnował. Bodajże 4 razy trzeba zrobić taki myk. I za to jest pucharek (fail).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jutro jade po swoja kopie WKC z samiuskiego rana do sklepu w Katowicach bo juz maja i przy okazji mam pytanie

Podczas co-opa jest voice-chat ?

I z tego co czytam juz ograliscie troche gre i kumacie system wiec w kwestii online sadze ze to nie bedzie moje ostatnie pytanie :) - no i oczywiscie, licze ze razem pogramy :), jest juz ktos chetny na wspolne przetrzepywanie lochow :D ?

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest voice-chat i jest free talk. To drugie powoduje, że wszyscy w pokoju cię słyszą.

Btw. Tak dla wyjaśnienia, to co-op dotyczy tylko misji pobocznych i nie gra się drużyną, tylko naszym statystą z singla :) To tak jakby ktoś nie wiedział. Ogólnie te wypady co-op przypominają trochę raidy w WoW, choć są i takie gdzie trzeba kogoś znaleźć, uratować, dostarczyć przesyłkę itd.

Np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli tak jak sobie to wyobrazalem, to nasza 4 tworzy druzyne, i o to chodzi :D

Dzisiaj dodaje posiadaczy WKC do friends i za kilka dni po przejsciu singla zaczne ostra zabawe z multi :)

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie pełny ekscytacji słucham piosenki końcowej singla, normalnie wow a oto wrażenia:

1. Nie daruje twórcom za zabicie mojej ulubionej postaci grrrrrrrrrr (kill pewnie się domyśli nic więcej nie zdradzę)

2. Wspaniałe mapy, FFXIII powinien się uczyć

3. Ostatnie 30 % historii tak mnie wessało, że jak no-life z wowa nic od rana nie zjadłem, bo chciałem skończyć

4. Zdycham o jak najszybsze wypuszczenie sequela

5. OMG jak pokochałem tą grę

Verto madafaka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak to jest z tymi "pokojami" ktos sie moze chce pokusic o glebsze wyjasnienie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W geonet masz zakładkę my home a tam 20 wolnych miejsc na stworzenie 20 osobnych pokoi z tym, że każdy gracz może stworzyć tylko 1 bo system automatycznie cię do niego loguje i wtedy przenosi cię, do miasta gracza, u którego akurat jesteś na stronie

Sytuacja hipotetyczna jesteś na swojej stronie geonet stworzyłeś pokój o nazwie "moje śmieci" ja korzystając z listy friendlist wchodzę na twoją stronę, widzę stworzony przez ciebie pokój, loguje się i w tym momencie obaj biegamy po twoim mieście wtedy możemy razem zacząć questować lub popatrzeć chociażby na siebie i pogadać przez hs

Sytuacja podobna loguje się na twoją stronę i to ja tworze nowy pokój i samowolnie biegam po twoich włościach, po czym dołączasz i wychodzi na to samo każdy pokój mieści 12 osób, po czym automatycznie znika, jeśli ostatnia osoba się z niego wylogowała

Edytowane przez Natsu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi sie Monster Hunter, z tym ze mozemy sobie zrobic wlasna wioske, nic tylko targac, od jutra ostro zabieram sie za granie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie pełny ekscytacji słucham piosenki końcowej singla, normalnie wow a oto wrażenia:

1. Nie daruje twórcom za zabicie mojej ulubionej postaci grrrrrrrrrr (kill pewnie się domyśli nic więcej nie zdradzę)

Ta, najfajniejsza dupa poszła spać...

2. Wspaniałe mapy, FFXIII powinien się uczyć

No raczej. Tak zakręconych terenów to już dawno nie widziałem.

3. Ostatnie 30 % historii tak mnie wessało, że jak no-life z wowa nic od rana nie zjadłem, bo chciałem skończyć

A już myślałem, że jestem dziwny... Jak wcześniej pisałem, ani siusiu, ani papu, nic. Tylko WKC!

4. Zdycham o jak najszybsze wypuszczenie sequela

Oj taaaak!

5. OMG jak pokochałem tą grę

Czekaj, czekaj, pochodzimy razem na questy to zobaczysz :P

Verto madafaka

Verto!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj, pochodzimy razem na questy to zobaczysz :P

Prosze o mnie nie zapominac :D ja sie na 3-ego chce wkrecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o mnie nie zapominac :D ja sie na 3-ego chce wkrecic ;)

Ja to widzę tak, gejboj z Chin wysłał mi tą grę tydzień temu, więc dzisiaj powinna dojść - zacznę grać i liczę, że weekend możemy hasać po questach, przynajmniej tych najtańszych levelowo. Ekipa już założona to: Kill, Natsu, Alu, Ja. Headshoty na uszy i będzie ubaw po kłykcie. Jeśli jednak gra mnie nie spotka dzisiaj to łzami rzewnymi się zaleję :confused:

Z tego miejsca pragnę podziękować Killensowi i Natsowi za merytoryczne wsparcie, jeśli chodzi o niuanse z gry właściwej. Czuję się bogatszy o tą wiedzę, a co najlepsze/najgorsze nie potrafię się doczekać kiedy sam zagłębie kły w tym soczystym kąsku. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co zaczynają to może zaważyć na tym jak rozwiniecie postać

Szybkość ładowania się koła akcji zależy tylko i wyłącznie od broni i pancerza, jaki nosimy

Wolno: 2 ręczne bronie < 1 ręczne bronie, łuk < różczki (ale jako bonus do magi a nie do walenia pałką po łbie) < gołe pięści Szybko

Wolno: ciężkie pancerze < lekkie tekstylia < na golasa (+ tarcza która też spowalnia) Szybko

Gra nam to wszystko później sumuje i nadaje tempo akcji np., jeśli biegniemy z 2h toporem na golasa będziemy znacznie szybciej atakować niż w pancerzu, żadne statystyki tego nie podwyższają

Czyli jeśli chcecie atakować jak z karabinu maszynowego zapomnijcie o 2h sword / axe tutaj ciosy są bardziej jak z armaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co mnie najbardziej boli w tej grze to chyba to ze wszyscy biegaja z 2h swordami...... rzadko kiedy spotkasz jakiegos gostka z lukiem albo spear'em no ale coz przynajmniej sie wyrozniam smile.gif

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj kupiłbym wersję NTSC, ale obawiam się, że będzie kłopot z DLC. Co prawda mam konto na US PS Store, ale nie dysponuję kartą, która pozwalałaby mi skutecznie dokonywać płatności za rzeczy tam zakupione. Prawdopodobnie dodatki z sklepu UE nie będą kompatybilne z wersją amerykańską. Jeśli się mylę do wyprowadźcie mnie z błędu, bo nie chce mi się czekać do końca lutego (albo i dłużej) na europejską premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej boli w tej grze to chyba to ze wszyscy biegaja z 2h swordami...... rzadko kiedy spotkasz jakiegos gostka z lukiem albo spear'em no ale coz przynajmniej sie wyrozniam smile.gif

Nie jest wcale tak źle, ja wczoraj nabijając g-rank na 5 razy miałem tylko 1 przypadek, że przeważały 2h a nigdy nie miałem sytuacji same 2h a 1h spear podczas odpowiedniego comba atakuje dosłownie jak uzi, dlatego ja pakuje teraz w magie leczącą, co by się ewentualnie przestawić na lekarza kosztem mniejszej siły, ale jeszcze zobacze :)

Grabeq a co sądzisz o kupowaniu ewentualnych dodatków np. na współke ze mną chyba, że wolisz jednak wsio mieć za swoje, co do kompatybilności nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hehehe panowie zapomnieli chyba o mnie ja tez sie piszę na Geoneta tylko zemusze czekać do 26.02. A tak z zapytaniem są może kastety do walik na ręce no iskliie to walki na rece. Bo ja bardziej preferuje walkę na gołe łapy niżmiecze 

.P.S.

Ja też mogę się dorzucić do DLC jak wiadomo można użyć na 5 PS3 za jedną cenę.A co do zgodności ja mam Killzona 2 ze USA i pobieram mapki z UE. Wiec myślę żenie będzie problemu

 

Edytowane przez TerrorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak tylko będę miał grę to chętnie się zrzucę na DLC. Chyba zaryzykuję i zamówię wersję US. Później coś się wykombinuje.

Edit: Zamówione. Najpóźniej w środę gra będzie u mnie. Do zobaczenia online.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wrocil podroznik Alucard z krainy mu zupelnie nieznanej, Katowic, ulicy Klonowej 32 ...

Zmeczony, glodny, mokry, z bolem brzucha (przynajmniej w WC instrukcje poczytam XD) ...

Nie byla to latwa podroz, w tereny dzikie, ale za pomoca uzytkownika Azz jakos mu sie udalo dotrzec do celu ...

Nie obeszlo sie bez pytania przypadkowych NPC o droge, ale mimo to, trafilem do smoczej jamy ...

W ktorej to 2 panie, wreczyly mi do rak wlasnych, wyczekiwana przezen produkcje ...

White Knight Chronicles ...

Tak oto rozpoczyna sie legenda [a raczej no-life przy ps3]

:P ...

Zabieram sie ostro za singla, na pewno pozniej opisze wrazenia, no i Natsu, szykuj sie do wspolnej gry, oraz kupna DLC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ze dotarles.:)

Ile tam kosztowala plyta z WKC?

Niebawemzakupie swoj egzemplarzyk, ale zagram niepredko, bo musze konsole serwisowac.:)

Piszcie o swych odczuciach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×