Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gregor_TSK napisał:

U mnie na szajsungu mu7000 w serialu Punisher też mam ziarno,  a na starszym LG FHD nie :) W innych serialach nie mam ziarna.

Wszystkie seriale marvela chyba maja. Wlasnie ogladm Godless i obraz jest piekny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wszebor napisał:

Co do MU7000 to pamiętaj matryca 120Hz jest w rozmiarze 55 cali i wzwyż.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, tak.

Oba modele, Samsung i SONY nad którymi się zastanawiam, to tylko 55 cali wchodzi w grę (chyba że więcej, ale hajs :24_stuck_out_tongue: ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bykovsky To bierz tego Samsunga MU7000, jak Sony to tylko model XE90 lub XE93, ewentualnie poczekaj na nowe modele w 2018r. i dozbieraj kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie dzisiaj przynajmniej w Warszawie w blue city 55xe9005 za 5499 i do tego dają soundbara za 1000 zł. Wydaje się ze oferta najlepsza obecnie na rynku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamillo napisał:

@Bykovsky To bierz tego Samsunga MU7000, jak Sony to tylko model XE90 lub XE93, ewentualnie poczekaj na nowe modele w 2018r. i dozbieraj kasy.

Wezmę Samsunga, bo nie mam na czym grać :24_stuck_out_tongue: tzn. mam, ale nie da się komfortowo grać, bo w niektórych grach obraz "rozjeżdża" się poza ekran... Miesiąc bez grania wytrzymałem, a chcę na urlop w święta porządnie pograć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kiedyś do czynienia z podświetleniem LED z tyłu telewizora? 

 

http://allegro.pl/2-x-tasma-led-rgb-usb-5v-podswietlenie-tv-pilot-i6912493202.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=N2YwMjFkMDYtM2NkNS00YTc5LTliMDUtMGRhN2Y3MjdmZDgxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=445a8f98-b5ad-43ec-930c-dfbc194aba16#thumb/1

 

Wygląda na ciekawy pomysł dla osób, które głównie grają wieczorami.

Edytowane przez KwieciuJr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, KwieciuJr napisał:

Szwagier ma coś takiego, nawet pilota identycznego. Całkiem spoko się to w sumie sprawdza do np. wieczoru z filmami. Czy konkretnie do grania by mi to było potrzebne, ciężko powiedzieć. Raczej nie, ale w sumie stosunkowo niedroga sprawa i można zaryzykować.

Podświetlenie samo w sobie generalnie całkiem nieźle, ale też pewnie bardzo zależy od ustawienia telewizora, mebli i może nawet od koloru ścian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szwagier ma coś takiego, nawet pilota identycznego. Całkiem spoko się to w sumie sprawdza do np. wieczoru z filmami. Czy konkretnie do grania by mi to było potrzebne, ciężko powiedzieć. Raczej nie, ale w sumie stosunkowo niedroga sprawa i można zaryzykować.
Podświetlenie samo w sobie generalnie całkiem nieźle, ale też pewnie bardzo zależy od ustawienia telewizora, mebli i może nawet od koloru ścian.
Taki Amibilight dla ubogich polaczkow ;)

O tyle dobrze ze kolor można dopasować.. Moja MMA taka lampkę z dosłownie takim samym pilotem i sprawuje się świetnie, ale jako dodatek dla gracza średnio, będziecie co chwile zmieniać barwę i natężenie? Nie sądzę ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KwieciuJr napisał:

 

poszukalbym innych moze DIY zestawow z dynamicznym podswietleniem bo tu widze tylko statyczne.

 

 

Mam doczynienia z Ambilight w moim philipsie dlugo uwazalm ze to ot taki bajer. Od jakiegos czasu uzywam, i przy prawie braku oswietlenia w pokoju sprawdza sie znakomicie, biala sciana i swiatlo rzucane przez diody zmiejsza kontrast miedzy TV a tlem, przez co nie masz wrazenie ze TV swieci tobie w oczy jak lampka na stalinowskim przesluchaniu.

Dynamiczny dodaje tez do odbioru bo zmienia sie wraz ze scena.

 

projektow w necie jest masa, wiec i zakladam ze ktos to robi i sprzedaje. Jesli mialbym kupowac takigo gotowca to tylko z dynamicznym podswietleniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MagEllan napisał:

 

poszukalbym innych moze DIY zestawow z dynamicznym podswietleniem bo tu widze tylko statyczne.

 

 

Mam doczynienia z Ambilight w moim philipsie dlugo uwazalm ze to ot taki bajer. Od jakiegos czasu uzywam, i przy prawie braku oswietlenia w pokoju sprawdza sie znakomicie, biala sciana i swiatlo rzucane przez diody zmiejsza kontrast miedzy TV a tlem, przez co nie masz wrazenie ze TV swieci tobie w oczy jak lampka na stalinowskim przesluchaniu.

Dynamiczny dodaje tez do odbioru bo zmienia sie wraz ze scena.

 

projektow w necie jest masa, wiec i zakladam ze ktos to robi i sprzedaje. Jesli mialbym kupowac takigo gotowca to tylko z dynamicznym podswietleniem.

 

 

Super, dzięki za pomoc. Już miałem kupować ten statyczny, ale rozejrzę się nad dynamicznym podświetleniem.

Fakt, do gier za bardzo się to nie nadaje, ale do filmów będzie w sam raz. Akurat uruchomiłem darmowy miesiąc w Netflixie, więc będzie okazja do przetestowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KwieciuJr napisał:

Fakt, do gier za bardzo się to nie nadaje, ale do filmów będzie w sam raz. 

Chyba sie nie zrozumielismy.

Nadaje sie do obu zastosowan. Glownie w dlugie jesienno zimowe wieczory. Latem poza czarna noca efekt mniejszy. 

Gralem z ambilight ostatnio w dead space 3 i  bound efekt bardzo przyjemny. 

Do filmow tez sprawdza sie dobrze. 

mam jakies marne fotki porownujace moj setup z i bez podswietlenia moze pozniej wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... po ok.3 tygodniach użytkowania pojawił się wypalony pixel na moim 65XE9005 :38_worried: pixel świeci tylko na czarnych tłach i jest w lewym górnym rogu. Jestem w kropce, bo teoretycznie do sobotę mogę go wymienić w Saturnie. Problemem jest gabaryt tej krowy, transport w obie strony to ok. 200 zł :/ gwarancji, że nowy egzemplarz będzie lepszy nie ma żadnej. Ten w sklepie też był perfekt i przez pierwsze 3 tygodnie. Telewizor za prawie 9k i takie cuda, odechciało mi się wczoraj wszystkiego. Teraz będę tylko szukał kolejnych pixeli.

Próbowałem do uaktywnić programem jscreenfix, ale po 15 minutach nic nie dało. Czytałem, że z tymi święcącymi (na biało) pixeli praktycznie nie da się nic zrobić. Zadzwonię dziś do Sony i zapytam, co proponują. Pewnie powiedzą, że to normalne i do 3 kropek mam się cieszyć z telewizora. Skoro to normalne, czemu nikt z Was tak nie ma :/

Co radzicie Panowie, próbować go wymienić w Saturnie, czy uderzać do Sony bezpośrednio?

Byłem zachwycony tym tv i wymiana na inny model mnie nie interesuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tomisior napisał:

Co radzicie Panowie, próbować go wymienić w Saturnie, czy uderzać do Sony bezpośrednio?

 

 

Jak chcesz go zareklamować to zdecydowanie prosto do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja to wiadomo do Sony, w saturnie się wszystko wydłuży.

Teoretycznie do soboty mam możliwość wymiany/zwrotu na inny egzemplarz. Boję się tylko czy nie trafię modelu z 2-3 pixelami walniętymi :/ ten rozmiar robi duży problem przy transporcie, do auta to za chiny nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przestanie mnie dziwić argument pt "tv za 9k i takie cuda" Kiedy do ludzi dotrze że cena nie ma żadnego znaczenia w takich przypadkach?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie to wynika z głupiego myślenia, "dałem za tv 9k to musi robić obiady, kolacje sprząta i do tego grać 20 lat bez żadnej awarii". Kolejny durny argument, którego sam używam: miałem poprzedni tv Sony, był 2 razy tańszy i nic się z nim nie działo". Ludzie mają tendencję do tłumaczenia sobie rzeczy, które ich spotykają na swój sposób. Droższy to musi być lepszy. Oczywiście wiadomo, że to nie jest regułą.
Myślę jednak, że wielu z nas w przypadku podobnego zdarzenia użyje mojej płytkiej retoryki i rozumowania.

 

Pomijając to.

Sony: poprosili o zdjęcie pixela. Dadzą znać, czy wymiana na nowy, naprawa w domu czy mam się fakać i cieszyć z nowego funkcji mojej tv

Saturn Software: wymienią od strzała na nowy, tylko trzeba opłacić transport w dwie strony (logiczne). Koszt ok. 200 zł minimum.

 

Cieszę się, że mam jakieś opcje i fajne podejście do Klienta. Wolę chyba zapłacić za nowy tv, niż mieć już rozkręcana i wymienianą matrycę w 3 tygodniowym sprzęcie.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, trzeba podzwonić. Najważniejsze, że mam jakieś opcje i żaden sklep się na mnie nie wypiął, co bardzo cieszy. Dam znać jak się sprawa potoczyła. Mam nadzieję, że u was ten nowy feature się nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior Szkoda, że nie przeczytałem wcześniej, to bym Ci doradził żebyś poczekał do nowych modeli, które będą w 2018 r., ja tak zrobiłem mając XD93 z 2016 r. i 2 subpixele, zgłosiłem dopiero w lipcu tego roku i wymienili mi na nowy XE93, u Ciebie pewnie taka sama sytuacja by była.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilo,

 

jeszcze żadnych kroków nie podjąłem :) jutro będę decydował. Wiesz, nie ma żadnej gwarancji, że u mnie zrobią podobnie, ale Ciebie potraktowali super. Pozazdrościć. Po jakim czasie użytkowania pojawiły Ci się 2 subpixele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem je po 2 miesiącach, ale pewnie były one od samego początku tylko ich wcześniej nie widziałem. Jak zgłosisz usterkę gdzieś maj\czerwiec to pewnie postąpią tak samo, bo nie opłaca im się tego naprawiać, a nie wymienią Ci na ten sam model bo już go nie będą produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomisior napisał:

Dzięki Kamilo,

 

jeszcze żadnych kroków nie podjąłem :) jutro będę decydował. Wiesz, nie ma żadnej gwarancji, że u mnie zrobią podobnie, ale Ciebie potraktowali super. Pozazdrościć. Po jakim czasie użytkowania pojawiły Ci się 2 subpixele?

 

Przy moim starym Soniaczu było to samo, trzy czerwone piksele, przyjechali do tygodnia zabrali stary przywieźli od razu nowy, i tyle.

Jedynie co trzeba zrobić to zadzwonić, ewentualnie wysłać zdjęcia pikseli i jak będą marudzić to ich przycisnąć że chcesz wymianę na nowy.

Kilku znajomym jak i ludziom tutaj z tego co czytałem zrobili to bez żadnego problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeraJacek Dokładnie jest tak jak piszesz, poza tym to nie Samsung czy inne firmy, które robią problemy z wymianą. W Sony bez gadania wymieniają na nówkę sztukę.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Chłopaki za cenne porady. Dam znać jak wszystko rozwiązałem. W przyszłym roku mogą być kozackie modele (mundial). W 2014 kupiłem W829 (model pod mundial) i to był jeden z lepszych telewizorów w swojej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomisior napisał:

Dziękuję Chłopaki za cenne porady. Dam znać jak wszystko rozwiązałem. W przyszłym roku mogą być kozackie modele (mundial). W 2014 kupiłem W829 (model pod mundial) i to był jeden z lepszych telewizorów w swojej półce cenowej.

... ale po mundialu został z przyciskiem football na pilocie i bzudrnymi dodatkami do meczy z ktorych sie na codzien nie korzysta :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×