Skocz do zawartości
DaraS

FORMUŁA 1

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu pewnie przerzucą się do TV4, bo w paśmie 14-16 w niedziele będą mogli puścić pamiętniki z wakacji, które pewnie mają większą oglądalność. Niestety panowie ze stacji słoneczka nie mogą zrozumieć, że jakością transmisji przyciągnęliby jednak trochę więcej osób niż ma to miejsce dzisiaj.

Poruszając temat telewizji to mnie nerwica bierze jak mam oglądać konferencje po wyścigu, gdzie lingwista Kochański stara się uraczyć nas tłumaczeniem. Naprawdę tak trudno jest ogarnąć się i puścić konferencje z opóźnieniem (co i tak z resztą pewnie robią) i podrzucić tam jakiegoś lepszego tłumacza? Oczywiście nie ujmując nic Maurycemu, ale czy on musi wszystko robić wespół z Andrzejem "Romę Grożaą" Borowczykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje RTL, mimo że nie kumam co tam w ogóle gadają to i tak jakość transmisji przed, w trakcie i po to niebo, a ziemia w porównaniu z naszymi.

Chociaż może nie na TV4, bo tam pewnie tylko skróty by puszczali, tak jak z WRC. Pewnie przerzucą się na sam Polsat Sport Extra, czy coś w tym rodzaju.

Czyli chcesz oglądać F1 to płać i to nie mało, bo Sport Extra trzeba specjalnie płacić... Więc pozostaje ten RTL.

Jedyną zaletą naszej stacji jest to, że nie ma reklam...ale tylko czekam aż podpatrzą od RTL'u czy innych stacji i zaczną walić reklamami w trakcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przy tak żenującym poziomie, jakby reklamy dodali to bym streamy łapał z sieci, jako że RTL nie posiadam :P To już byłoby przegięcie pały, brakowało by tylko żeby co reklamy to wejście na Zientarskiego było i internet LTE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie czekam i czekam na jakieś wiadomości. Mam nadzieję, że sezon 2013 będzie dla nas szczęśliwy.

sezon 2013 to dosc optymistyczny wariant ;P zwlaszcza ze czytalem na jakims portalu ostatnio ze ostatnia operacja roberta nie przyniosla takich efektow jakich oczekiwano do tego nie pojawiaja sie zadne wiesci o robercie zeby testowal jakis samochod wiec tak na prawde to jest takie gdybanie jak z nowa generacja konsol 2013 moze 2014 i tak mozna w nieskonczonosc

pewnie gdyby nie wypadek roberta to by jezdzil juz w ferrari bo Massa jest na wylocie przy Alonso to on praktycznie nie istnieje wiec ferrari tak na prawde ma tylko 1 kierowce (gdzie sie podzial ten massa z 2008 roku?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmą F1 z polsatu, bo zobaczcie jak ten dziadek w studio się jara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Roberta wolałbym się przygotowywać za sezon 2014. Sezon 2013 będzie ostatnim ze starym regulaminem, więc rok, prawdopodobnie niezbyt pewnego powrotu jest niezbyt opłacalny. W 2014 nowe silniki, nowy regulamin dotyczący budowy bolidów, więc nic nie straci - tak jak wszyscy będzie musiał zapoznać się z tymi maszynami. A co do samego powrotu, niech się po prostu nie spieszy, niech wróci wtedy, kiedy będzie w 100% gotowy. W przeszłości kilku kierowców pospieszyło się z powrotem, a później żałowali że tak szybko (pierwsi co mi na myśl przyszli - Stirling Moss, Graham Hill).

A co do Massy - to jest dość ciężki przypadek, ale są prawdopodobnie dwa powody dla których sobie nie radzi. Pierwszy to oczywiście jakaś blokada psychiczna po wypadku na Hungaroringu, wiadomo że Felipe jest słabym psychicznie kierowcą, więc podanie tego powodu jest całkowicie sposobne. A drugie to konfiguracja bolidu - Massa jest znany z tego że jego bolid musi praktycznie się kleić do drogi, bolidy z 2006, 2007 czy 2008 miały masę przyczepności, co Felipe po prostu leży, a dziś, kiedy aż tyle przyczepności, trakcji nie ma, Felipe zostaje w tyle.

A co do oglądania F1, polecam osobiście Sky Sports F1. Kapitalnie przygotowane, świetne analizy, Brudnle chodzi po paddoku jak u siebie, wywiady non-stop z kierowcami. Na prawdę polecam, oczywiście dla tych co w miarę dobrze posługują się językiem angielskim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ty kolego z Pultuska ogladasz.. Sky sports f1...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streamy to tylko i wyłącznie w akcie desperacji...

Nic nie zastąpi wywalenia się w fotelu przed dużym TV i oglądać sobie F1 w HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale relacje w Anglii to zupełnie inna rozrywka. Godzinę przed wyścigiem Brundle cuda wyprawia w padoku, do tego wywiady, filmiki techniczne o torach czy bolidach, a w trakcie wyścigu komentarz jest tak fachowy że nie wiem czy się da bardziej. Reakcja na wszystko co się dzieje na torze. Goście wiedzą wszystko, rozumieją wszystko, jak się jeździ, strategie, niuanse torów, historię F1, bieżące info itp. Brundle był kierowcą, Coulthard oczywiście też, Alguersuari. Do tego Eddie Jordan który miał swój team... No to kogo jeszcze brakuje?? Mechanika?? :). I goście gadają o tym bo znają F1 od podszewki. Jak się coś stanie w wyścigu, jakiś wypadek albo DNF czy coś, to mają ludzi w padoku którzy się dowiadują jak tylko się da najwcześniej z pierwszej ręki co się dzieje.

Po 5 latach oglądania F1 w takim właśnie wydaniu, teraz jak słucham naszych "expertów" to nie wiem czy się śmiać czy płakać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem Cwiru, że tam to jest inny świat :) Ale nie ma co wybrzydzać, bo tak sobie myślę, że gdyby nasi nie nadwali to co?

Mi pozostaje RTL, a innym? Streamy? Tak sobie myślę, że lepiej Andrzej "wszystkie znaki na niebie i ziemi" i rudzielec, niż po prostu nic :)

Jak jeszcze był Sokół to naprawdę super się go słuchało, bo to była chyba jedyna osoba, która wiedziała coś o F1 i co się tam dzieje aktualnie.

Kiedyś o transmisji F1 można było tylko pomarzyć, a teraz przynajmniej mamy chociaż tyle :)

Cieszmy się póki jest XD Nawet jeśli jest to bardzo żenujące co mówią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jakby był jakiś naprawdę dobry stream z Sky Sports HD, w porządnej jakości itp, to nie wiem czy bym nie wolał. Net mam dobry, do TV mogę podpiąc kompa w 3 sekundy.. Opóźnienie mi nie przeszkadza o ile w ogóle jest. Jedynie kwestia jakości, ale już nie raz oglądałem streamy z meczów które miały po 2000 kbps i na full screenie wyglądały zajebiście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja osobiscie nie wyobrazam sobie F1 bez pana Borowczyka :D sadze ze jego wszelakie historie na temat historii F1 i tego ze kogo kamera nie pokaze to on kazdego zna sa nie do podrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja osobiscie nie wyobrazam sobie F1 bez pana Borowczyka :biggrin: sadze ze jego wszelakie historie na temat historii F1 i tego ze kogo kamera nie pokaze to on kazdego zna sa nie do podrobienia :)

wolisz podczas wyścigu słuchać bzdur luźno związanych z wyścigiem czy fachowego komentarza? naprawdę jakbyś miał porównanie to byś się zniechęcił do tej błazenady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej rozwalił to całej polsatowskie towarzystwo i zatrudnił fachowców, którzy się znają na rzeczy. Zientarski? Może facet się trochę zna na motoryzacji, ale mało to ma wspólnego z Formułą 1. Borowczyk już się robi strasznie denerwujący z tymi swoimi do granic możliwości oklepanymi tekstami, a Kochański ma taką składnię, że na prawdę ciężko mi się go słucha, mimo tego, że jakąś tam wiedzę na temat F1 reprezentuje. Ja najchętniej bym usłyszał komentatorów z Eurosportu podczas transmisji F1, nie wymienię z imienia i nazwiska, ale każdy kto od czasu do czasu ogląda wyścigi na tej stacji wie o kogo mi chodzi.

PS. Polecam przeczytać sobie odpowiedzi do pierwszego komentarza, ja normalnie lałem :biggrin:

http://www.wykop.pl/link/1212871/najszybszy-pit-stop-w-f1-2-4-s/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gac i Mielczarek. :P A co do Borowczyka, on by komentował bardzo dobrze, gdyby miał partnera znającego się na rzeczy. Maurycy, mimo że był kierowcą wyścigowym, popełnia strasznie głupie gafy dot. techniki F1, i używa bardzo dużo słów ze slangu wyścigowego, co dla niektórych, średnio wtajemniczonych widzów może być problemem. Bo współpraca w komentowaniu Borowczyk-Sokół była bardzo dobra. Tylko że niestety Solorz woli inwestować w Śląsk (jak awansują do LM to się okaże czy warto :P) niż wysłać obu panów na wyścig. Brakuje trochę tego słynnego "wychylania się ze studia komentatorskiego". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....................Maurycy, mimo że był kierowcą wyścigowym, popełnia strasznie głupie gafy dot. techniki F1..............

Proponuję troszkę pokory. Rozumiem że w technikach F1 jesteś lepszy od Maurycego ?

Można za kimś nie przepadać, ale na Boga ..... tego już nie można czytać co ty akurat wypisujesz.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokół + Borówa i wg mnie F1 się spoko ogladało...

Borówa gadał głupoty, a Sokół miał naprawdę genialne pojęcie o F1.

Ale wyobrażacie sobie zespół Sokół + Kubica...mielibyśmy w końcu komentarz na poziomie światowym :)

Oczywiście z wyjazdami na tor, bo ze studia to wiadomo...Borówa XD

Ale Kubica ma na torze jeszcze spędził kilka dobrych lat, a potem dopiero niech zainteresuje się komentarzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokół + Borówa i wg mnie F1 się spoko ogladało...

Borówa gadał głupoty, a Sokół miał naprawdę genialne pojęcie o F1.

Jak najbardziej się pod tym podpisuję :)

Sorki ale jak PatrickNUFC znający ściganie nawet nie amatorsko twierdzi że Maurycy nie zna technik ścigania to ja już nie wiem :biggrin:

... No nadgarstki mi wyrywa na drugą stronę. Wiem że mamy wolność słowa ale takim głupotą na forum mówię "NIE".

Zwłaszcza, że jest tu sporo ludzi, którzy kumają co i jak i Ich posty akurat lubie czytać - co mają do powiedzenia.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że ma pojęcie o wyścigach jak się wysłowić nie umie? To jest różnica - umieć, a umieć to przekazać. I bez spiny kolego, nikogo urazić nie chciałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żadnej spiny nie ma :) Mogę iść z Tobą nawet na piwo :)

Chodzi Men o to żebyś nie pisał głupot a przede wszystkim wiedział co piszesz, bo napisałeś wyraźnie że Maurycy nie zna technik F1 (rozumiem że Ty ze swoją techniką trzymania Dualshock`a jesteś kandydatem do pracy w Ferrari na stanowisku konsultanta technicznego Anrea Stelli) a teraz mydlisz oczy że chodziło Ci o to że wysłowić się nie umie :biggrin: A to są 2 odległe planety akurat.

Jeśli stawiasz jakąś tezę to albo umiej ja obronić nie zmieniając frontu albo nie pisz bzdur że Maurycy się wysłowić nie umie.

Oczywiście można mu wiele zarzucić ale na pewno nie to że nie zna sie na ściganiu (i tu troszkę jak to ująłem pokory, chyba że jak wspomniałem wyżej chce Cię Ferrari :biggrin: ) ani to że nie umie się wysłowić.

Nie jestem jakimś wielkim fanem M. ale jak czytam tak idiotycznie stawiane tezy na temat człowieka który osiągnął w przedmiotowej dziedzinie więcej niż ktoś kto go krytykuje to gó...o w du..e mi w poprzek staje.

Ale idąc Twoim tokiem myślenia -> chciałbyś obok Borowego widzieć lingwistę typu prof. Miodka ? Wtedy pewno nikt by nic nie zrozumiał gdyby pojechał txt:

... Subiektywne reasumując z punktu konkretnego pietyzmu, dochodzimy do skondensowanych konkluzji poprzez dystorsję percepcyjną azaliż deprecjacja wskazuje że ta młoda dama Michelle Scherzinger ma duży wpływ na postawę Lewisa w Q1. .....

No tak by to wyglądało. Więc o co Ci chodzi ? Bo ja juz nie wiem.

Edytowane przez lennox
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...obejrzałem wczoraj ten 3 godzinny dokument o Sennie w full HD.

81dvnc1gbylaa1500.jpg

Muszę powiedzieć, że jest to najlepszy dokument jaki w życiu oglądałem.

Genialnie zrobiony, świetne komentarze, masa informacji, sporo genialnych ujęć z ubiegłych czasów Formuły 1, itd.

Pokazują Senne od wystraszonego młodzieńca aż po sam koniec. Wszystkie wzloty i upadki, jego pozytywne i negatywne cechy.

Mając 24 lata pobeczałem się dosłownie jak bóbr na samym końcu...dobrze, że sam w domu byłem bo jeszcze by pomyśleli, że coś mi się robi z głową :)

Dokument dla fanów F1, kto nie oglądał niech nadrabia zaległości!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze liczyłem, że pokażą coś więcej, ale format w jakim to zrobili bardzo mi się podobał. Liczyłem, że pojawią się jakieś smaczki np z czasów pobytu w mclarenie, ale niestety nic więcej poza to co już wiedzieliśmy nie wyszło.

Jednak co by nie mówić, jeden z lepszych dokumentów jakie miałem okazje oglądać. Fajne zdjęcia dotąd nie pokazywane, dobrze złożona treść w całość, z czystym sumieniem można polecić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×