Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, zxcvb napisał:

 

Było sporo artykułów o stanwczym zakazie stosowania VR dla osób u których wzrok się wciąż rozwija (bodajże poniżej 15 albo 12 roku) czy ktoś tutaj w tym wieku stosował VR (lub dawał dzieciom) ?

 

 

 

 

 

Moja 6 letnia córka gra na VR od samego początku i nie ma z tym zadnego problemu. Jedyny warunek jaki stawiam to nie gra dłuzej niz 30 min dziennie. Co do szkodliwości to sam nie znalazlem zadnego artykułu w którym było by na pisane dlaczego nie wolno grać dzieciom, poprostu nie ma jeszcze zadnych badan ktore by potwierdzily/zaprzeczyly szkodliwosc okularów. Tak samo jest z telefonem komórkowym, tez nie wiadomo do konca  czy jest szkodliwy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie za jakiś czas. Przyszłe pokolenie dowie się czy jest to szkodliwe, a na nas testują ;)

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zxcvb Wiesz co, tu raczej chodzi o to że grając w VR mózg pracuje raczej na większych obrotach niż przy zwykłej grze. Więc człowiek szybciej odczuwa zmęczenie. No i poci się przy większych doznaniach. Tak więc po dobrej sesji będziesz trochę zmęczony i dodatkowo na drugi dzień możesz odczuwać jakbyś miał kaca :) Aczkolwiek takie doznania miałem na początku. Innych jakichś negatywnych skutków nie odnotowałem. Możesz się pytać jednorożca który siedzi obok mnie i czyta książkę. On prawdę CI powie. Wybacz za błędy ale pisze brajlem bo przestałem widzieć :24_stuck_out_tongue: (joke).

Mi nie zdarzyło się by mieć nudności ale z tego co wyczytałem wiele razy - dawkowanie rozwiązuje ten problem. Zresztą mogę to potwierdzić po EVE: Valkyria. Na początku nie robiłem takich akrobacji jak robię teraz bo zwyczajnie błędnik mi siadał. A teraz daje radę zrobić beczkę, prawie całą.

Ciepło mi zawsze po dłuższym graniu. Takie przerwy są dobre by oczy na chwilę odpoczęły i człowiek trochę odparował i by sprawdzić czy nikt na fejsie nie pisał :24_stuck_out_tongue:

 

W instrukcji jest napisane że produkt można używać powyżej 12 roku życia. Tak więc osobiście nie dawałbym dziecku. Nawet jeśli nie znam powodu.

 

No ale reasumując, nie ma się żadnych dzikich jazd po graniu w VR. Typowe zmęczenie. Aczkolwiek nie gram codziennie i też sesje to 1-2h max.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, druzil28 napisał:

Moja 6 letnia córka gra na VR od samego początku i nie ma z tym zadnego problemu. Jedyny warunek jaki stawiam to nie gra dłuzej niz 30 min dziennie. Co do szkodliwości to sam nie znalazlem zadnego artykułu w którym było by na pisane dlaczego nie wolno grać dzieciom, poprostu nie ma jeszcze zadnych badan ktore by potwierdzily/zaprzeczyly szkodliwosc okularów. Tak samo jest z telefonem komórkowym, tez nie wiadomo do konca  czy jest szkodliwy czy nie.

 

W sprawie rozwijającego się wzroku u dzieci najwięcej materiałów jest w języku angielskim tutaj sporo linków (pierwszy ma najwięcej o dzieciach, sporo technicznych spraw poruszonych):

http://venturebeat.com/2015/04/18/were-not-talking-about-what-vr-is-doing-to-our-eyes-and-our-brains/

https://essilorusa.com/content/essilor-usa/en/newsroom/news/virtual_reality_bad.html

https://www.quora.com/How-bad-are-Virtual-Reality-headsets-for-your-eyes

 

krótki cytat:

"As most of the early immersive VR environments are going to be focused on video gaming markets, both mobile and console-based, kids could be in the most danger. The market is filled with young gamers-an estimated 26 percent of all gamers are under 18-and focus, tracking, and depth perception is stilldeveloping into middle childhood. This could put children at risk for developing early myopia, or nearsightedness, and digital eye strain. Easy ways to combat this ocular stress include having your child's vision checked before school starts, encouraging 20-second breaks from screens every 20 minutes and making longer breaks where they perform physical activities mandatory."

 

ogólnie same 3d jest zabronione dla dzieci poniżej 6 roku życia.

tutaj jeden z nielicznych, niestety nie wyczerpującego tematu :

http://tech.wp.pl/naukowcy-ostrzegaja-3d-uszkadza-wzrok-i-mozg-6034787256447617a

 

Z jednej strony mówią jakie to wszystko niebezpieczne a z drugiej strony czytając recepte lekarstwa jakiegokolwiek mamy czasem 20 razy więcej możliwych zaburzeń, mimo wszystko warto wiedzieć.

 

----------------Telefony komórkowe--------

To jest raczej złe miejsce na temat rozmowy o telefonach komórkowych, ale akurat trafiłeś w moją dziedzinę :) (praca z embedded wireless modules). Niestety zmartwie Cię ale są niebezpieczne, polecam literaturę wpływu fal (sieci komórkowe, mikrofalówki) na nieregularną krystalizację cząsteczek. Jak coś to mogę poszukać i poopowiadać więcej na priv albo jakiś temat w dziale off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w co grac :) To co jest w tej chwili dostepne to popierdółki ktore konczysz w 40 min, albo mega drogie i ludzie sie szczypia bo nie ma dema :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 23.11.2016 o 13:53, druzil28 napisał:

Nie ma w co grac :) To co jest w tej chwili dostepne to popierdółki ktore konczysz w 40 min, albo mega drogie i ludzie sie szczypia bo nie ma dema :) 

i tu się mylisz, here they lie 4h gry, unti 3 h  saverge odysey z 3 h , thumper z 3 h , rez z 2,5 h, robinson 6 h, eve gunjack 3 do 4 h. Wiem bo grałem w te gry. cena adekwatna do długości. here, 69 zł, thumper 79 zł, until 69 zł, saverge odysey która jest na ps world 139 zł, eve gunjack 34 zł, rez drogi ale warto 125 zł. robinson w mm po rabacie 180 zł. Ludzie marudzą a za cal of duty 6h gry płacą ponad 200 zł

Edytowane przez dragonosi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu się mylisz, here they lie 4h gry, unti 3 h  saverge odysey z 3 h , thumper z 3 h , rez z 2,5 h, robinson 6 h, eve gunjack 3 do 4 h. Wiem bo grałem w te gry. cena adekwatna do długości. here, 69 zł, thumper 79 zł, until 69 zł, saverge odysey która jest na ps world 139 zł, eve gunjack 34 zł, rez drogi ale warto 125 zł. robinson w mm po rabacie 180 zł. Ludzie marudzą a za cal of duty 6h gry płacą ponad 200 zł

Ale Ty wiesz, że płacą te 2 stówy żeby grać dziesiątki godzin w multi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malyksg86 napisał:

Ale Ty wiesz, że płacą te 2 stówy żeby grać dziesiątki godzin w multi...

nie wszyscy grają w multi, poza tym cod w multi się wyczerpał wieje nudą, sory ale wielki ziew na to co pokazuje cały cod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wszyscy grają w multi, poza tym cod w multi się wyczerpał wieje nudą, sory ale wielki ziew na to co pokazuje cały cod.

Ja nie zachwalam coda, tylko jednak 90% kupujących tego typu grę (tak myślę, robi to z myślą o multi) nie mnie oceniać czy wieje nudą czy nie bo w to nie gram. Grałbym gdyby wrócili do II wś. Z mojej strony koniec ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dragonosi napisał:

nie wszyscy grają w multi, poza tym cod w multi się wyczerpał wieje nudą, sory ale wielki ziew na to co pokazuje cały cod.

Nie brnij....

Nie jestem fanem CODa ani Battlefielda ale ci ktorzy to kupuja w okolicach premiery to albo ci ktorzy kupuja z nastawieniem na multi, albo ci co ograja singla w 6h i pogonia plytke tego samego dnia z mala strata.

 

Wiec niestety kolego przyklad podales mocno z  pupy wziety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przykład tylko moje zdanie, owszem gdyby mi cod zaproponował to co titanfall 2 kupiłbym go. Są gusta i guściki każdy kupuje to co lubi. Mi nie żal na gry vr, za to część ludzi się wypowiada o długości gier na vr, a nawet nie mieli ich w ręku. Ja z cod miałem do czynienia i to co teraz oferuje no nie jest dobre przynajmniej dla mnie, myślę że powrót do II wojny światowej z ciekawą fabułą byłby strzałem w 10. pewnie ogram kiedyś tego nowego coda jak mi ktoś ze znajomych pożyczy ale raczej w niego nie zainwestuje złamanego grosza. Wszystkie tasiemce mi się przejadły. A że rynek zamienił się w wysyp tasiemcy i remasterów, stąd zakup vr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. Najlepsza grafa jak do tej pory na VR. Klimat aż gęsty. Dla mnie zakup na premierę

 

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eve valkyrie to na ten moment jedyny tytuł który oferuje naprawdę zacne I dlllugie doznanie - w singlu jak I multi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi owszem, ale single to 5 misji na godzinę a potem latanie po pustych planszach i szukanie znajdziek. Ogólnie mnie gra zawiodła po całości. Liczyłem na jakąś fajną fabułę osadzoną w universum Eve a dostałem wydmuszkę. Multi nie przepadam, ale po kilku starciach wygląda to tak że kilka statków kotłuje się w jedym miejscu usiłując trafić z rakiet. Chaos. 

Zero efektownych walk, z ucieczkami miedzy asteroidami itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widać po ostatnich zapowiedziach że VR zostaje w dupie, wszystkie hity jak TLOus albo GOW albo RDR, albo Horizon ... na klasyka , także powodzenia w doznaniach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno te gry nie były pisane  na kolanie ;) wiec pewno duzo przed wejściem VR?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem po raz pierwszy kitchen (ominelo mnie to demo I dopiero dziś skosztowalem)... ile nerwow, potu, strachu, stresu zafundował mi capcom :obama:

 

Boże naprawdę boję się to kupić w styczniu I oby mi nie yebly jakieś nerwy. Masakra, dla horrorów kupiłem vr I wiem że się nie zawiode! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też dla horrorów. Ściągnij sobie demko nowe - wczoraj ogrywałem i myślałem że to to samo co ostatnio... gdy nagle uchyliłem pewne drzwi :1_grinning: 

Musze ogarnąć jeszcze raz dla drugiego zakończenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też grałem w demo ale to jest to stare które było przed VR? Szukałem i nie mogłem nic nowego ściągnąć (w KITCHEN grałem) tylo update mi się zrobił tego starego demka i jest w VR grafika najlepsza jaka widziałem na VR i jest baaardzo dobra więcej niż wystarczająca. Robinsona bym kupił ale za drogi. here they lie też bym kupił ale straaasznie się boję :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Masta20PL Neee Here They Lie nie jest straszne moim zdaniem. Raczej bardzo psychodeliczne. No właśnie nowe demko to te stare ale zawartość jest powiększona. Ja się już raz zapowietrzyłem ze strachu :24_stuck_out_tongue: I fakt, graficznie miazga.

Kurde już od tygodnia zastanawiam się czy brać Ronbisona... kasa na koncie już załadowana ale boje się klikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Robinsona. Graficznie bdb, fabularnie takie sobie. Gra na 5-6 godzin. Fajne rozwiązania w rozgrywce, aczkolwiek to taki głównie symulator chodzenia z kilkoma zagadkami logicznymi. Fajne proste i przyjemne.

No i dinozaury w VR naprawdę robią olbrzymie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×