Skocz do zawartości
Emir

RAGE

Rekomendowane odpowiedzi

Zachwycanie się nad grą, która poza grafiką, choć ta imho na PS3 tak nie będzie sie prezentować

Spokojna głowa, bo według twórców Rage najstabilniej chodzi na PS3. Wspominali o tym w kilku wywiadach. Dodać do tego jeszcze kwestie 2 DVD na X360, więc nie byłbym taki pewnien, która wersja będzie lepsza.

A co do strony technicznej, mi się bardzo podoba i nie będę pisał, że lepsze czy gorsze od KZ3 lub Crysisa2, bo nie oceniam grafiki po filmikach z netu. Na chwile obecną jestem mocno zainteresowany tym tytułem. Mamy w miarę otwarty, klimatyczny świat, bardzo interesującą fabułę, zapowiada się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimaty fajne, tylko ja za bardzo za samochodami nie przepadam :ermm:. Chciałbym otrzymać klimat podobny do Stalkera i Fallout'a z domieszką Borderlands. Niech tylko usuną samochody :dry:. Dla mnie liczy się bardziej gameplay i klimat (fabuła też... :P), grafika przestanę się zachwycać po 2-4 h gry, a gameplay jest cały czas ważny B).

Ps. Dla mnie gra prezentuje się graficznie naprawdę dobrze, może nie cudownie, ale daleko jej do tego nie brakuje. Niech dadzą tylko różne sposoby rozprawiania się z przeciwnikami, różne bronie, pułapki i wykorzystywania środowiska podczas starć itp. to będzie murowany hit ;). Sposób rozgrywki w takich grach powinien zależeć od kreatywności gracza, tak jak np. w Dark Messiah, dziesiątki razy wczytywałem sejwa, żeby stoczyć walkę odrobinę inaczej, gorąco tę grę polecam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym otrzymać klimat podobny do Stalkera i Fallout'a z domieszką Borderlands. Niech tylko usuną samochody dry.gif.

Na usuniecie samochodow nie masz co liczyc, to ma byc nieodzowna czesc gry, sporo czasu bedac na zewnatrz spedzimy za sterami samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosimy do działu FPS - Inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie przez Carmacka 60 fps w wersji PS3. Może dzięki temu, w końcu będziemy mieli drugi po CoD poważny multiplayer na konsolach ;)

For Rage, we have to expend more effort on the PS3 to maintain 60 hz than we do on the 360, but the PS3 is able to transcode more texture pages in a frame, which helps in some cases.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie przez Carmacka 60 fps w wersji PS3. Może dzięki temu, w końcu będziemy mieli drugi po CoD poważny multiplayer na konsolach ;)

Podłapaliby trochę od Naughty Dog. Podczas pracami nad Uncharted , a zwlaszcza przy dwójce odkryli metodę by nie obciążąć na tyle procesorów konsoli. Wykorzystać je na dodatkowe efekty w oprawie , do końca nie orientuje się na co przenieśli chyba na GPU. Dowiedzieć się można na podstawie filmików zawartych w grze Making-of

Co do samej gry. Nie ukrywam żywie duże nadzieje , jestem ogromnym fanem S.T.A.L.K.E.R.A. , brakowało mi ostatnio produkcji tego pokroju na konsole , Fallout niby miał tą pustę wypełnić jednak Bethesda niech wraca do tego co robi najlepiej , czyli serii The Elder of The Scrolls

Kwestia samochodów , niezbyt uśmiecha mi się mini Twisted Metal w grze ale mam nadzieje że będziemy mieli ogromny świat do dyspozycji stąd powód pojawienia się pojazdów

Multi? Zobaczymy, mam nadzieje że dostaniemy solidny tryb dla wielu graczy. Jak dla mnie obecnie trudno o dobrego multi. Nie znalazłem jeszcze tytułu przy którym bym zagrywał jak przy counter strike - siedem lat zleciało :biggrin:

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Od kiedy to ilosc FPSow swiadczy o tym czy MP jest dobry czy nie?!? -.- MW2 tez ma 60FPS, ale do bycia "powaznym" duuuuuuzo mu brakuje, delikatnie mowiac... Ja osobiscie obstawiam, ze MP w RAGE bedzie tylko ciekawostka jak np. MP w Bioshocku 2 - jest bo jest, nawet dobry, ale jesli ktos chce kupic gre z nastawieniem na multi to rozglada sie za CoD, Halo, KZ czy BF, i watpie zeby sytuacja sie zmienila po wyjsciu RAGE. Juz same te pojazdy (jesli beda w MP) w moim mniemaniu wykluczaja skillowa i powazna rozgrywke, i bedzie to nic innego jak jeden wielki chaos. Gereralnie to im prostsza gra tym lepsze multi ;)

@hanti:

Polecam sprobowac CoD4, poki co IMHO najlepsze, najbardziej skillowe i zbalansowane multi na PS3.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Od kiedy to ilosc FPSow swiadczy o tym czy MP jest dobry czy nie?!? -.-

Od kiedy? Od zawsze (a właściwie od Q3). Poza tym napisałem "poważny" czyli competitive (kompetencyjny to słabe słowo w polskim języku, bardziej pasuje ambitny/wyczynowy). Ewentualnie tight (brak dobrego odniesienia w polskim języku).

Żadna gra w 30 klatkach nigdy taka nie będzie. Głównie chodzi o kwestie laga. I dlatego też żaden poważny gracz, który myśli o bardziej sportowym podejściu do rozgrywki nawet nie spojrzy na taką grę.

Lektura do poczytania. ;) (przepaść w latencji między 30 a 60 klatkowymi grami a responsem joypada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to sie akurat rozumie samo przez sie, ale chodzilo mi o to, ze nawet i 240FPS'ow nic nie da jak mapy beda beznadziejne, balans broni totalnie skopany, respy przed lufa przeciwnika etc. (nie bez powodu przywolalem MW2 jako przykad ;P), czyli nie FPSy swiadcza, czy gra bedzie wlasnie competitive, jak np. Halo - "tylko" 30FPSow, ale dalej jest to mega skillowa i "competitive'na" gra. I balans jest wlasnie IMO duzo wazniejsza kwestia, bo koniec koncow na konsoli KAZDY ma 30FPSow, czyli takie samo opoznienie, czyli rowne szanse (ne to co PC). Zobaczymy z czym wyskoczy ID, w koncu to oni stworzyli serie Quake i maja "co nie co" pojecia o multi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo3 śmiga w 30fps, co nie przeszkadza mu być najlepszym i najpopularniejszym konsolowym fps. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo3 śmiga w 30fps, co nie przeszkadza mu być najlepszym i najpopularniejszym konsolowym fps. :P

Pierwsze slysze :wacko:

Najpopularniejszym konsolowym FPS jest seria Call of Duty a najlepszym FPSem Call of Duty 4, nic i nikt tego nie zmieni.

A tak odnosnie Halo 3, ta gra ma tyle haterow, co i zwolennikow, jest tez uwazana przez niektorych za najbardziej overratedow'a serie ever. - jak gra z takimi gabarytami moze byc najlepsza/najpopularniejsza ? Sam mam Halo 3 w domu, ale jedyne co zrobilem to przeszedlem tego singla bez rozmachu i pogralem kilka H w multi, niby taka skillowa gra a na 20 meczow 15 razy bylem pierwszy i tylko 1 przegralem (mimo iz gralem z typami co mieli o wiele wieksza "range" niz ja) :ermm:

Takze nie wierz we wszystko co mowia/pisza, bo watpie ze piszac to opierales sie o wlasne doswiadczenie z ta gra. :D

---------------------------------------------------------------------------------------------

Co do dywagacji "kill vs ZYWY" - wydaje mi sie ze jeszcze troche za wczesnie na ocenianie multi, i te pozytywne i te negatywne - za malo info.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze nie wierz we wszystko co mowia/pisza, bo watpie ze piszac to opierales sie o wlasne doswiadczenie z ta gra. :D

Nie, przeczytałem to na jakimś forum Halo... Z H2 spędziłem 2 lata, z H3 nieco mniej, więc wiem co pisze. Seria Halo to bezsprzecznie najpopularniejszy FPS w USA. Mecze zawodowej ligi są transmitowane w tv, a gra nadal jest najpopularniejszym tytułem na Live (a nie żadne MW2). W Europie scena Halo jest równie dobrze rozwinięta.

Wracajmy do RAGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze pod wzgledem bazy uzytkownikow i popularnosci Xbox LIVE CoD 4 (i chyba MW2 tez) zostawil w tyle Halo 3 (no chyba ze do dzis zyjesz w 2007 roku), a w TV to moze transmituja mecze, ta ... ale to TV ogladasz na monitorze na stronie internetowej sponsorowanej przez M$ lub Bungie, wiec prosze, skoncz juz pisac te bzdury, bo popularnoscia seria Halo wymieka przy serii CoD (tak, na Xboxie tez), i niewazne czy to casual gaming czy pro league gaming, CoD ma wszedzie lepiej zbudowana i zorganizowana scene, a co najlepsze, wszystko jest bez ingerencji Activision/IW w przeciwienstwie do Halo gdzie niektore ligi to czysta komercha (wlasnie te twoje "tv").

Wracajac do Rage, to chyba wszyscy wiemy juz ze gra praktycznie wszedzie osiagnela status najlepszej gry na E3 2010, wiec mysle ze te glosy sceptycyzmu na pierwszej stronie troche ucichna (zywy?), mimo to, gra nawet jest uwazana za potwora graficznego o ktorym wczesniej pisalem i tez malo kto uwierzyl, wezmy poprawke na to ze bedzie to ogromny teren, i w dodatku 60 FPS na PS3 - JA PI****** czy trzeba chciec czegos wiecej do FPS'a idealnego ? Ja juz jestem kupiony, i nawet jesli multi bedzie slabe, to giere i tak biore na 100%, singiel musi zmiazdzyc i co do nie ma watpliwosci (post-apokaliptyczmy klimat - ciekawy background swiata ktory na pewno prowadzi do super historii [zainteresowanych zapraszam na gogle]). Niech ta gra juz wyjdzie :woot:

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do Rage, to chyba wszyscy wiemy juz ze gra praktycznie wszedzie osiagnela status najlepszej gry na E3 2010

Wlasnie tego za bardzo nie rozumiem - poki co z RAGE pokazali tylko urywki jak koles chodzi i strzela do zombie/mutantow, i w zaden sposob nie wyroznia sie to na tle tych wszystkich shooterow, ktorych na tegorocznym E3 byl doslownie wysyp (albo i tego co juz do tej pory wyszlo), malo tego - powiedzialbym ze pod wzgledem gunpley'u Bulletstorm deklasuje RAGE, a w np. Crysisie 2 czy CoD:BO jest million razy wiecej akcji, dlatego ucieszylbym sie gdyby te wszystkie media podaly rowniez DLACZEGO akurat RAGE jest ta najlepsza gra E3 2010? Pewnie jak zwykle grafika przyslonila wszelkie inne aspekty gry...

Ale juz olac to. Jak sie przeglada fora i skojarzenia z innymi grami, to RAGE mozna podsumowac jako zlepek Motorstorm+Fallout 3+Bioshock+Borderlands, i OK, nie mowie, ze nie moze sie to udac, czy byc rewelacyjne, ALE - obawiam sie, ze tej grze jak zadnej innej bedzie doskwieral syndrom "juz tu bylem, juz to widzialem, juz to robilem"...

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W typowo nextgenowych produkcjach kwestia fps nie wywiera takiej różnicy w porównaniu z klasykami gier sieciowych jakim np mój Counter Strike(wybaczcie za pominięcie wielu istotnych tytułow,ale przy cs spędziłem blisko siedem lat więc najpewniej będzie jak do niego się odwołam :biggrin:) Pamiętam w grze standardem było wypranie 100 fps , miało to różnice podczas gry co najlepiej odczuwało się przy reakcji celownika.

Padły tu święte słowa , że im prościejsza rozrywka tym bardziej grywalna . Łatwiej o zachowanie balansu oraz dobrze zaprojektowane mapy. Dlatego w wielu współczesnych sieciowych shooterach potrzeba szlifu.

W Rage raczej widzę świetnego singla póki co. Spodziewałbym się orginalnego trybu , może niewielkie powiązanie do Halo związane z obecnościa pojazdów. Oczywiście zgodnie z dzisiejszymi wyznacznikami spodziewać się możemy lvlup'ow jak i dodatkowych umiejętności czy poszerzenia ekwipunku postaci. Gra jest okryta wielką tajemnicą , mają spore pole do manewru. Dlatego nie ma co go przyrównywac do ograniczonych lokacji w Bioshocku - było to wymuszone by przyciągnąc na dłużej graczy , co z resztą spotkało się z krytyką niektóych osób odpowiedzialnych za pierwszą część. Tutaj sytuacja jest inna: otwarty świat , wykorzystanie pojazdów to zaledwie fakty nas znane . Ilośc klatek per sekunde odbije się na dynamizm rozrywki, oczywiście spora ilość 60 fps jest wielkim plusem przy takim engine ! Zobaczymy co wkrótce da nam John Carmac , w końcu jest to jego wielki comeback. Darzę go wielkim zaufaniem po udanej serii Quake jak i Doom. Daikatana to był mały skok w bok , ale ta produkcja to będzie gra przez dużie G ;)

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według gametrailers najlepszy First-Person Shooter na E3 :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsza polowe tekstu nie moglem sie oprzec wrazeniu, ze koles opisuje Fallouta -.- No i bardziej sie chyba autor tekstu podniecal faktem, ze to ID robi gre niz sama gra... A co do multi to IMO powinni zgarnac z powrotem Johna Romero i bylby pewniak w tej kwestii ;)

PS. Osobiscie to juz powoli denerwuje ten natlok gier traktujacych o postapokaliptycznym swiecie (dokladnie jak nie tak dawno mialo to miejsce z WWII). CoD4 wprowadzil czasy wspolczesne (w koncu!!!), ale od tego czasu zadna inna gra nie podolala sie tego tematu albo niewypalila (MW2=fail, BFBC2=sredniak co najwyzej), i chyba juz do konca zycia bede zmuszony grac w CoD4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje klimaty, ale nie za bardzo wiem czego się po tym tytule spodziewać? Czy przedstawi "postapo" lepiej niż Fallout? Hmm, nie wiem. Czy będzie miała klimat równy Stalkerowi? Nie sądzę. Ciekaw jestem okrutnie co popełni ID, i mam nadzieję że na grafice się nie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Osobiscie to juz powoli denerwuje ten natlok gier traktujacych o postapokaliptycznym swiecie (dokladnie jak nie tak dawno mialo to miejsce z WWII). CoD4 wprowadzil czasy wspolczesne (w koncu!!!), ale od tego czasu zadna inna gra nie podolala sie tego tematu albo niewypalila (MW2=fail, BFBC2=sredniak co najwyzej), i chyba juz do konca zycia bede zmuszony grac w CoD4...

No Żywy , podzielam zdanie co do multi. Wspomniałeś poprzednio mi o modern warfare , grałem przez ponad rok na PC. Było warto , choć przyznam że bad company jako pierwsze zetknięcie się z tą serią wypaliło. :biggrin:

Niepotrzebnie zbaczamy w przypadku Rage na temat multi , sądzę że póki co to jest sprawa podrzędna.

Fallout ? Jak najbardziej , jak dla mnie F3 był bardzo dobrym tytułem(Bethesda jest renomowaną marką). Czy pobije go Rage pod względem klimatu postapo , sądze że są na to duże szanse. Pytanie w którym kierunku będą zmierzać programiści z ID , Fallout 3 to przecież RPG pełną gębą. Rage FOS , lecz liczę że zaczerpną nieco inspiracji stylu gry ze S.T.A.L.K.E.R.A.

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy ma w pamięci słowa Carmacka jak ten mówił, że wersja n ps3 jest zdecydowanie najgorsza, wyciąga zaledwie 20-30 klatek przy 60 na konkurencyjnych platformach. Mówił, że nie ma szans na poprawę. I proszę, wszystkie wersje, włącznie z ps3, śmigają w 60 klatkach, choć wg obecnych na QuakeCon wersja na ps3 ma jeszcze jedną wadę, otóż ładuje się najdłużej spośród 3 platform z myślą na które powstaje. Cóż, co do tego to już sam wątpię o poprawę :turned:

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami drażni to, że PS3 ma najgorsze porty. Oby PS4 było łatwiejsze do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×