Skocz do zawartości
Emir

Assassin's Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

Utknąłem.

BTW: w ogóle te misje w których trzeba się spieszyć bo czas mija to jakaś porażka,

są dla mnie zbyt trudne, dużo czasu mnie kosztuję i nerwów (a niby gra powinna być przyjemnością)

można jakoś zmienić poziom trudności?

Według mnie to jedyny element w tej grze, który możne (nie było to jakieś trudne dla mnie) trochę zmusić gracza żeby sie postarał :P.Postaraj się wybierać jak najkrótsza drogę, no i oczywiście biegnij z l1+x i nie spadnij z niczego a na pewno się uda :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: w ogóle te misje w których trzeba się spieszyć bo czas mija to jakaś porażka,

są dla mnie zbyt trudne, dużo czasu mnie kosztuję i nerwów (a niby gra powinna być przyjemnością)

można jakoś zmienić poziom trudności?

he he a ja znów narzekałem że cała gra jest za łatwa:) osobiście zrobiłem to za 2 podejściem i powiem Ci wcale nie musisz się super śpieszyć tylko systematycznie równo skakać z jednego elementu na drugi,czym bardziej będziesz się spieszył tym więcej błędów zrobisz i częścij będziesz lądował w wodzie

Robisz L1+X i gałka do przodu by skoczyć W Twoim wypadku nie trzymaj tej kombinacji cały czas tylko powtarzaj na każdym elemencie czyli lądujesz i dopiero powtórka Co do odbijania się od ściany to jak na nią wbiegasz to X+kierunek w który chcesz się odbić ot cała filozofia :)

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wkurzałem na tym etapie, podchodziłem chyba z kilkanaście razy (w sumie najczęściej spadałem właśnie na samym początku trasy). Spróbuj puścić gałkę po pierwszym skoku na ścianę, i dopiero wtedy wykonaj skok w odpowiednim kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba_K dzięki, puścić i ustawić, a nie kręcić to jest to!

Niewyspany, ale zbroja jest moja!

W sumie ta AS2 to moja pierwsza gra na PS3,

nie liczę MW2 ( z takim zestawem kupiłem chlebaczek pod koniec stycznia PS3 + AS2 + MW2)

wcześniej nie grałem w ftp na kompie ale spodobał mi się ten rodzaj gier z rozpędu kupiłem jeszcze tomb ridera i Prince of persia,

leżą zafoliowane, czekają na swoją kolej.

BPiK dzięki, nawet nie pomyślałem by szukać pomocy na YT, znalazłem co trzeba, ale tam to "mutanci"

jacyś grają, nie możliwe by komuś udało się to tak szybko i perfekcyjnie zrobić.

Pytania:

1. Jak sprawdzić łączny czas gry?

2. Na jakich ustawianiach kamery gracie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba_K dzięki, puścić i ustawić, a nie kręcić to jest to!

Niewyspany, ale zbroja jest moja!

W sumie ta AS2 to moja pierwsza gra na PS3,

nie liczę MW2 ( z takim zestawem kupiłem chlebaczek pod koniec stycznia PS3 + AS2 + MW2)

wcześniej nie grałem w ftp na kompie ale spodobał mi się ten rodzaj gier z rozpędu kupiłem jeszcze tomb ridera i Prince of persia,

leżą zafoliowane, czekają na swoją kolej.

BPiK dzięki, nawet nie pomyślałem by szukać pomocy na YT, znalazłem co trzeba, ale tam to "mutanci"

jacyś grają, nie możliwe by komuś udało się to tak szybko i perfekcyjnie zrobić.

Pytania:

1. Jak sprawdzić łączny czas gry?

2. Na jakich ustawianiach kamery gracie?

1.Całkowity czas można sprawdzić w opcjach,gdy jesteś w grze ( nie pamiętam dokładnie gdzie :P ).Na pewno sobie poradzisz ;)

2.Grałem na standardowych ustawieniach ( czyt. nic nie przestawiałem :) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyny problem miałem w jednej krypcje, i to mnie rzeczywiście irytowało spadałem albo nie dobiegałem na czas do tych bram. Ale reszta gry była już dosyć prosta i bardzo fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 30 godzin już gram (od lutego).

Ciekawe kto wymyślił Capture the flag - czemu tego pajaca nie można było zabić, głupie to było.

Skradanie w tej grze?

Po co.

To to typowo rąbanka, czasem trzeba tylko podejść gdzieś z dziwkami

czy przysiąść na ławce.

Raczej nie uciekam, no chyba ze ich jest na prawdę dużo,

przed Wenecją nie było po co uciekać, w Wenecji jak jest iż przeważająca ilość i kończą się apteczki

to wystarczy wskoczyć do wody i już po pościgu.

Dziwne, że potem cały mokry mogę przejść koło innych strażników i nie reagują.

Między rodzajami broni nie widzę różnicy.

Techniki walki a co to?

Naciskać trzeba szybko klawisz i tyle.

Sama walko OK, przydałoby się jeszcze coś al'a walka z Wiedźmina,

mniej naciskania przycisków - a tylko wyzwalanie  sekwencji ciosów (kombosów) w odpowiednich momentach.

Żeby dostać się tych skrzynek w pomieszczeniach najpierw rzucałem monety, podchodziłem z dziwkami itd..

teraz od razu assasinuję strażników.

Kumpel jak zobaczył jak gram (on ma to na PC)

to był zdziwiony, zapytał a czemu nie kombinujesz,

nie skradasz się, tylko od razu zabijasz?

- A po co się skradać, skoro można bezkarnie iść "na zadymę".

Był zdziwiony, bo on w to gra tak jak by to był "Splinter cell".

99% zgonów jakie zaliczyłem to dlatego ze spadłem z czegoś,

często w Wenecji mi się to zdarza, no ale nie grałem przez kilkanaście dni,

może wyszedłem z wprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realistycznej ścigałce też można włączyć wszystkie ułatwienia i asysty, wyłączyć uszkodzenia i wygrywać odbijając się od rywali, a hamulca nawet nie dotykać. Gra daje możliwość: albo siekamy, albo się skradamy. A tylko od gracza zależy jaką ścieżkę wybierze. Wybrało się siekanie, to nie ma co narzekać na twórców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realistycznej ścigałce też można włączyć wszystkie ułatwienia i asysty, wyłączyć uszkodzenia i wygrywać odbijając się od rywali, a hamulca nawet nie dotykać. Gra daje możliwość: albo siekamy, albo się skradamy. A tylko od gracza zależy jaką ścieżkę wybierze. Wybrało się siekanie, to nie ma co narzekać na twórców...

Ale tu nie ma możliwości odhaczenia opcji siekanka / skradanka.

Nie masz możliwości zdefiniowania tego, no chyb a że czegoś nie wiem?

Grasz tak jak ci pozwalają zasady gry, tu są bardziej w stronę rąbanki.

To jest tak jakbyś w "XXXXXX" (czy jakiejś inne grze wyścigowej arcade),

wychodził z wyścigu (przerywał go) po każdy wpadnięciu na drzewo,

bo powinno tak pogiąć blachy (urwać koła itp.) ze dalsza jazda w symulatorze byłaby niemożliwa,

a gra to typowa arcadówka i nie uznaje tego ze auta się "kraksują".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Techniki walki a co to?

Naciskać trzeba szybko klawisz i tyle.

Dziwne masz podejście. Mi na przykład odbieranie broni przeciwnikom/kontratakowanie sprawiało masę radochy.

Ale tu nie ma możliwości odhaczenia opcji siekanka / skradanka

I o to chodzi - wszystko zależy od wyobraźni gracza - jedni wolą się skradać inni wolą robić wszędzie rozpierduchę.

To jest tak jakbyś w "XXXXXX" (czy jakiejś inne grze wyścigowej arcade),

wychodził z wyścigu (przerywał go) po każdy wpadnięciu na drzewo,

bo powinno tak pogiąć blachy (urwać koła itp.) ze dalsza jazda w symulatorze byłaby niemożliwa,

a gra to typowa arcadówka i nie uznaje tego ze auta się "kraksują".

Czy ktoś Ci każe po każdym otrzymanym ciosie wychodzić z gry i próbować od nowa  ?

Pierwszy raz widzę, żeby ktoś krytykował swobodę wgrze... Ale - ludzie są różni, jak widać.  

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VERGILDH,

co jak co ale swobodę rozumiem inaczej niż ty.

Doceniam to iż gra jest otwarta i można na wiele sposobów rozgrywać różne rzeczy.

Sam sposób rozgrywki zależy od gracza, od fantazji gracza,

bo gra na nim nie wymusi określonego typu postępowania / grania,

nie zachęci, nie nagrodzi. Nie zmusi.

Szkoda.

Można się skradać i kombinować, tylko po co, skoro nic to nie zmieni,

(gra jakoś specjalnie nie utrudnia życia za rozgrywkę al'a rambo)

a gdyby faktycznie bycie "notorius" coś zmieniało,

gdyby polowali na gracza ostro,

było by ciekawiej (swoboda wybory by została: dziwki, złodzieje, pieniądze, bomby dymne itd...)

a tak jest tylko tak sobie.

No chyba ze ktoś zawsze będzie lekceważył otwarte drzwi i próbował wchodzić oknem,

niby jego prawo, ale uczucie jakiejś takiej bezcelowości tych akcji

- z pkt widzenia reakcji SI w grze

na jego poczynania pozostaje.

BTW: skończyłem grę

Dochodzę do wnioski, że poza tymi etapami na czas, i "głupim" skokiem z odbiciem jest zbyt prosta

nawet dla takiego niedzielnego gracza jak ja (przypomnę, poza COD MW2 to moja pierwsza gra na PS3)

Znów jestem w willi, większość rzeczy mam zebrane,

po piórka nie chce mi się wracać - najsłabiej poszło mi z ich kolekcją.

I co radzicie teraz:

Czy warto pchać się w dodatki' czy lepiej sobie odpuścić,

zanieść grę do sklepu (sprzedać), póki jeszcze coś warta,

i kupić sobie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VERGILDH,

co jak co ale swobodę rozumiem inaczej niż ty.

Doceniam to iż gra jest otwarta i można na wiele sposobów rozgrywać różne rzeczy.

Sam sposób rozgrywki zależy od gracza, od fantazji gracza,

bo gra na nim nie wymusi określonego typu postępowania / grania,

nie zachęci, nie nagrodzi. Nie zmusi.

Szkoda.

Można się skradać i kombinować, tylko po co, skoro nic to nie zmieni,

(gra jakoś specjalnie nie utrudnia życia za rozgrywkę al'a rambo)

a gdyby faktycznie bycie "notorius" coś zmieniało,

gdyby polowali na gracza ostro,

było by ciekawiej (swoboda wybory by została: dziwki, złodzieje, pieniądze, bomby dymne itd...)

a tak jest tylko tak sobie.

[...]

Ale pamiętaj, że grasz dla siebie i Tobie granie ma sprawiać przyjemność. Chodzi właśnie o to, aby każdy mógł grać jak JEMU się podoba. Myślę, że właśnie to twórcy chcieli uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem takiego podejścia. "Mogę się skradać, wolę się skradać, ale skoro można też kosić to będę kosił i narzekał, że podczas gry się nie skradam".

Ale sądzę, że dalsze ciągnięcie tego tematu nie ma zbytniego sensu, bo porozumienia nie osiągniemy, a dyskusja zaczyna przypominać coroczne październikowe spory FIFA vs PES...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pkt jest taki,

przyjęty sposób prowadzenia rozgrywki nie wpływa na zachowanie się gry względem gracza w jakiś znaczący sposób.

Ale dobra, nieważne zostawmy to.

Gra jest dobra. Mogę ja każdemu polecić,

no może trochę zbyt łatwa ogólnie, i zbyt trudna w "czasówkach" .

No, ale fajna była ale się skończyła.

Sprzedać czy bawić się w dodatki - oto jest pytanie?

BTW: fifa czy pes - a co za różnica, nie cierpię gier sportowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie dodatki, niczego nowego tam nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam pytanie jak ściągnąć patcha z 12 i 13 sekwencją? Mam pl wersję i to jest moja pierwsza gra na ps3 więc nie wiem jak się posługiwać psn czy z czego tam trzeba to pobrać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to przerabiane wielokrotnie, ale trzeba w PSN kupić te dodatki i je pobrać. Polecam również zobaczenie serii Lineage dla AC2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lineage widziałam :] no ok pobrać z psn tylko jak? Szukałam w google i nic nie znalazłam, tutaj na forum też szukałam, jeśli jest to przydałby się link z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz przez PS3 do PS store--->games--->Assassins Creed 2---->kupujesz płacąc kartą lub wcześniej doładowujesz konto z karty pre-paid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie zdobyłem trofeum za kopnięcie strażnika lecąc na lotni, muszę od nowa przechodzić czy jakoś można się do tego cofnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pytanie, nie zdobyłem trofeum za kopnięcie strażnika lecąc na lotni, muszę od nowa przechodzić czy jakoś można się do tego cofnąć ?

Dwie sprawy kolego:

Pierwsze primo, od pomocy jest inny dział.

Drugie Primo temat był wałkowany w tym wątku już kilkakrotnie, po co rejestrować się na forum którego i tak się nie czyta? Jeezzz...

http://www.ps3site.p...post__p__311028 (oraz posty wcześniejsze m. in. na temat "cofania się")

Edytowane przez Hoplita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy kolego:

Pierwsze primo, od pomocy jest inny dział.

Drugie Primo temat był wałkowany w tym wątku już kilkakrotnie, po co rejestrować się na forum którego i tak się nie czyta? Jeezzz...

http://www.ps3site.p...post__p__311028 (oraz posty wcześniejsze m. in. na temat "cofania się")

Ale się zbulwersowałeś, zapytałem tu i tyle, a nie chciało mi się przeglądać wszystkich 63 stron tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Assassyna 2, i mam strasznie mieszane odczucia:/ z jednej strony piękny świat nawet znośna fabuła i klimat bycia Assassynem w w XV wiecznych Włoszech a z drugiej, nuda, niemożność przejścia misji po cichu( w końcu jesteśmy skrytobójcą) i skopany moim zdaniem system walki. Mnie nie rajcuje naparzanie w jeden przycisk bez przerwy i czekanie na kontrę, zupełny brak dynamizmu i masa niepotrzebnych zagrań. Dlatego moim zdaniem chłopaki z ubi powinni wziąć przykład z nowego batmana jeśli już koniecznie ma to być system oparty na kontrach:) tam też jest stanie w kolejce ale jest to mniej zauważalne i dużo bardziej dynamiczne:) A tak według mnie Assassyn to gra na taką mocną 7:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×