Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Error nie narzekaj już :P

Wg mnie świetna sprawa, w końcu jakiś nowy smaczek w F1. Dawno już czegoś takiego brakowało.

Tym bardziej, że przeprowadzane wywiady będą miały wpływ na nasze kontrakty w przyszłości, także tym bardziej plus.

Jakby nie patrzeć, paddock to jest również nieodzowny element F1 w dzisiejszych czasach i Panowie z CM dobrze to wiedzą.

Co do menu, to z tego co udało mi się zobaczyć na Dev Diary to będzie podobno chyba jak w DIRT 2. Własna kanciapa z możliwością wyjścia do ludzi.

Tzn. tyle widziałem, ale na pewno będzie to ulepszone w znacznym stopniu w stosunku do menu z DIRT'a.

Zresztą menu czy paddock i tak zejdą na drugi plan kiedy wyjedziemy na tor. A tam przez pierwsze okrążenia będzie opad kopary.

Co do tych ustawień to również mi się podoba takie wyjście.

W końcu robimy za kierowcę, nie za mechanika co nawet samo CM podkreślało.

Co najwyżej małe zmiany podczas sesji treningowej, a tak to skupiać się na jak najlepszej pozycji.

PS.

Od jakiego zespołu będziecie zaczynać?

Bo ja na pewno od Lotusa, a potem w przyszłym sezonie do Renault jak będzie taka możliwość i z Roberto podbijał świat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jak ma wygladac sprawa w online czy ludzie beda jezdzic tylko merolami i ferrari? :D

Zreszta to co moze ta gre zabic to zbytni realizm, bo co to za przyjemnosc z gry, kiedy wiadomo ze jedynym realnym momentem na wyprzedzenie jest start (przynajmniej jesli chodzi o slabsze teamy).

Zadna zabawa scigac sie z wlasnym czasem przez x okrazen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze w online poziom aut bedzie taki sam. Generalnie roznice to bedzie sposob prowadzenia i zachowania sie na zakretach i na prostych. Np jeden team bedzie szybki na prostej drugi na zakretach. W przeciwnym wypadku bedzie na torze granatowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytni realizm? Byłoby świetnie, ale to jest arkadówka z elementami symulacji.

Najpierw jak będziemy jeździć słabymi teamami to nie licz na to, że będziesz w stanie nawiązać walkę chociażby w środku stawki.

Tzn. ja tu mówię cały czas na najtrudniejszym poziomie, z wszelkimi wspomagaczami na off, na easy i wszystko na on, to pewnie nawet na pierwsze się dostaniesz, ale nie o to chodzi.

No i są 3 opcje trudności gry, na najłatwiejszej jeździmy tylko 3 sezony i zaczynami już w dobrych bolidach, typu Mercedes czy Renault, na średnim 5 sezonów i zaczynami już słabszymi bolidami, Toro Rosso, Force India, itd. Na najtrudniejszym, 7 sezonów, zaczynamy od najsłabszego teamu.

Było już powiedziane, że jako słabe teamy będziemy mieli zupełnie inne zadanie, a nie wygrywać wyścig czy przedostać się do czołówki, bo będzie to po prostu niemożliwe, co jest tylko plusem.

Może być takie zadanie, że np. nawiązać jakąkolwiek walkę, lub nie być ostatnim, czy być np. przed zespołem HRT czy innym słabym teamem, albo zupełnie inna sprawa czyli zebrać po prostu dane z jazdy czy testowanie bolidu.

Bo tak właśnie to obecnie wygląda w przypadku słabych teamów.

A to, czy będzie w stanie nawiązać walkę czy nie, zależy raczej tylko i wyłącznie od Twoich umiejętności. Ja liczę na sporą dawkę wyzwań :)

Co do online to będzie chyba tak, że będzie losowo dobierany bolid, ale tego jeszcze nie wiem.

Może będzie tak, że po prostu zaczynami słabymi i zdobywamy poziom doświadczenia osobny dla online i w miarę rozwoju awansujemy i dostajemy możliwość wyboru lepszych bolidów, ale to tylko moje domysły.

Na pewno będą opcje typu losowy bolid, albo ręczny wybór. To drugie ma raczej racje bytu w przypadku gry ze znajomymi, gdzie każdy ma już określony bolid przez siebie.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej zapowiada się fantastyczna gra, to że, nie będzie dema nie zniechęci mnie do zakupu. Raczej nie zawodziłem się na grach od Codemasters. Mam tylko wielką nadzieję, że gra będzie idealnie współpracować z kierownicą, czego nie można powiedzieć do końca jeśli chodzi o ostatnią F1 na PS3 (brak regulacji siły ff, tylko on i off). Jeśli wszystko będzie działać podobnie jak w GT5P, ojjj to będzie się działo :biggrin: Będzie w co grać do czasu pojawienia się pełnej wersji Gran Turismo 5. A nawet jak już się pojawi, to i tak będę dzielił swój cenny czas na obie gry :thumbsup: A na razie trzeba trzymać kciuki za Roberta dzisiaj, żeby chociaż Ruska wyprzedził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do online to będzie chyba tak, że będzie losowo dobierany bolid, ale tego jeszcze nie wiem.

Może będzie tak, że po prostu zaczynami słabymi i zdobywamy poziom doświadczenia osobny dla online i w miarę rozwoju awansujemy i dostajemy możliwość wyboru lepszych bolidów, ale to tylko moje domysły.

Na pewno będą opcje typu losowy bolid, albo ręczny wybór. To drugie ma raczej racje bytu w przypadku gry ze znajomymi, gdzie każdy ma już określony bolid przez siebie.

Wątpię aby bolidy były dobierane losowo. To by spowodowało ze różnego rodzaju ligi nie miałyby racji bytu.

Może będzie coś takiego jak w innych grach. A więc samochody "server edition" czyl iwszystkie o tych samych osiągach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Od jakiego zespołu będziecie zaczynać?

Bo ja na pewno od Lotusa, a potem w przyszłym sezonie do Renault jak będzie taka możliwość i z Roberto podbijał świat :P

Zobaczę od kogo oferty dostanę marzy mi się 1 sezon w STR, następnie Redbull z Webberem świat podbijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram odrazu 7 sezonow i Virgin na poczatek :)

Edytowane przez Propaganja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, znalazłem na forum CM. Porównania F1 2010 z realną :)

pipersultimate.jpg

swimpool.png

piperr.jpg

Jak widać dżinsy w świecie reporterów to obowiązek XD

alonsoi.jpg

pipert.jpg

piperrenault.jpg

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę ciekawie, dlaczego ta premiera dopiero 24 wrześnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota numer 2 to mam nadzieje,że porównanie toru nie bolidów, bo gratuluje tej osobie co pomyliła Torro Rosso z Redbullem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczytałem i dowiedziałem się fajnej rzeczy.

Będzie coś takiego jak brudne powietrze i będzie miało wpływ na chłodzenie naszego silnika.

Tak samo jak jazda w tunelu aerodynamicznym podczas jazdy za innym bolidem.

Jak widać CM potrafi zaimplementować sporo ciekawostek, i chwała im za to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy zapowiadane nowe części w trakcie sezonu będą zgodne z tymi w rzeczywistości (kanały F, dmuchany dyfuzor, miliard wersji przednich skrzydeł Renault :) Liczę, że tak.

A co do wyboru pierwszego teamu to biorę 7 sezonów i Virgin na początek (podoba mi się kolorystyka ich bolidu) potem jeśli będzie już dostępne Renault i może na koniec Red Bull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no ja pojade po linii angielskiej. Ja zacznie w Lotusie potem Do renowki skocze a na koniec razem z Hamiltonem zwojujemy swiat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw czy zapowiadane nowe części w trakcie sezonu będą zgodne z tymi w rzeczywistości

CM powiedziało, że to będą różne części, takie jak skrzydła, pakiety aerodynamiczne, itd. Czyli to co rzeczywiście ma miejsce w rzeczywistości.

Ale...żadna modyfikacja nie będzie zmieniała wyglądu naszego bolidu. Od początku do końca będzie on taki sam.

Zmiany będę tylko i wyłącznie w statystykach i czasach osiąganych przez nas. Troszkę szkoda...ale przynajmniej mają co robić na F1 2011 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM powiedziało, że to będą różne części, takie jak skrzydła, pakiety aerodynamiczne, itd. Czyli to co rzeczywiście ma miejsce w rzeczywistości.

Ale...żadna modyfikacja nie będzie zmieniała wyglądu naszego bolidu. Od początku do końca będzie on taki sam.

Zmiany będę tylko i wyłącznie w statystykach i czasach osiąganych przez nas. Troszkę szkoda...ale przynajmniej mają co robić na F1 2011 :)

nibz jak mieliby wprowadzić udoskonalenia, które widać ? ^^ przecież to się nie da. Takie skrzydło byłoby tak naprawdę, losowo zmienione pod względem wyglądu co jest bez sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się nie da?

Już teraz na bazie tych modyfikacji co zostały wprowadzone w realnej F1 mogliby je wrzucić do gry.

Nie dysponuję zdjęciami, ale chyba każdy zobaczyłby różnice w bolidzie z początku sezonu, a z obecnej chwili.

Owszem nie są to zmiany takie jak były kilka sezonów temu, gdzie bolidy jeździły obczepione tymi skrzydełkami, co nawet jest na plus.

Poza tym nawet taki kanał F nie trudno by było zrobić, losowy wlot powietrza gdzieś na "dziobie" bolidu i już widać, że coś jest zmienione.

Mi to osobiście zwisa czy to będzie widać czy nie, ale chodzi o sam fakt, że bez problemu takie coś mogliby zrobić.

Ale pewnie doszli do wniosku, że zmiany i tak byłyby minimalne w wyglądzie, także szkoda czasu na zabawę z tym...co sam popieram.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna modyfikacja nie będzie zmieniała wyglądu naszego bolidu.

Ahh.. szkoda, zawsze to przyjemniej byłoby popatrzeć jak to bolid staje się coraz ładniejszy i bardziej skomplikowany :) Trudno, to i tak nie wpłynie na moją decyzję kupna tej gry.

Edytowane przez Sir Daro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh.. szkoda, zawsze to przyjemniej byłoby popatrzeć jak to bolid staje się coraz ładniejszy i bardziej skomplikowany :) Trudno, to i tak nie wpłynie na moją decyzję kupna tej gry.

Skomplikowany? ... Teraz Bolidy niestety muszą mieć ograniczoną aerodynamikę, skończyła się era pięknych bolidów jest era "kosiarek" do trawy...

Skomplikowane bolidy to sezon 2xxx do 2008 gdzie każda lotka miała wpływ na jakość aero i nie tylko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzysz. Mi chodziło raczej o jakieś konkretne części, np. przednie skrzydło, które obecnie jest dużo bardziej skomplikowane niż to przykładowo z sezonu 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie coś takiego jak budżet zespołów który będzie miał wpływ na ilości i jakoś wprowadzanych modyfikacji do bolidu?? tak mnie to zastanowiło biorąc po uwagę obecna formę Renówki RK:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie będzie, już nie przesadzajmy, to jest gra, a nie menadżer F1.

I tak będzie już określona liczba silników na sezon i trzeba będzie uważać, bo można każdą jednostkę zniszczyć.

EDIT:

Trofea bardzo fajne, nie ma debilnych pucharów dla no-lifeów w trybie online. Nabić level 50 i czysty wyścig z tego co widzę.

I bardzo dobrze, można skupić się tylko i wyłącznie na karierze, a w przerwie zabawa ze znajomymi w sieci.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak powinno byc, wymastarowac offline i wtedy ewntualnie mozna w online startowac. Byc moze bedzie mniej jezdzcow bez glow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×