Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Musicie poszukać jakiegoś dekodera , ogólnie ciężka sprawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema.

Mam nadzieje że pytam w odpowiednim dziale, bo szukam i szukam... Chce podłączyć do TV Sony KDL40ex-402 zestaw creative 5,1 z którego wychodzą 3 kableki (zielony, czarny, i pomarańczowy) aktualnie mam podpiete to do kompa ale chciałbym miec lepszy efekt w grach... no i sie pytam jak?? jakiej przejsciówki potrzebuje?? gdzie jeje szukać i czy wogole taka istnieje... czy to zda egzamin??

http://www.allegro.pl/item1025355513_oryginalna_przejsciowka_logitech_3xjack_2xchinch.html

Edytowane przez Hołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chce podłączyć do TV Sony KDL40ex-402 zestaw creative 5,1 z którego wychodzą 3 kableki (zielony, czarny, i pomarańczowy) aktualnie mam podpiete to do kompa ale chciałbym miec lepszy efekt w grach... no i sie pytam jak?? jakiej przejsciówki potrzebuje?? gdzie jeje szukać i czy wogole taka istnieje... czy to zda egzamin??

http://www.allegro.p...k_2xchinch.html

To znaczy chcesz mieć głośniej + subwoofer -- oczywiście, że zda to egzamin jednakże masz w dalszym ciągu stereo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić jakiś zestaw AUDIO do PS3 , tylko nie mogę się zdecydować, budżet to ~1500PLN , sprzęt ma być do gier, muzyki i filmów.

- przymierzam się do Z-5500 - czy ktoś może opisać czy warto taki sprzęcik zakupić czy wybrać coś innego.

- może lepiej wybrać jakieś kino domowe ? kompletnie nie mogę się zdecydować.

Proszę o radę , jakieś linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że musi koniecznie być wejście optyczne , żeby PS3 podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą cenę chyba tylko z-5500... amplituner + głośńiki odpada bo na suba nie starczy...

a jako użytkownik tych logitechów mogę je tylko polecić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić jakiś zestaw AUDIO do PS3 , tylko nie mogę się zdecydować, budżet to ~1500PLN , sprzęt ma być do gier, muzyki i filmów.

- przymierzam się do Z-5500 - czy ktoś może opisać czy warto taki sprzęcik zakupić czy wybrać coś innego.

- może lepiej wybrać jakieś kino domowe ? kompletnie nie mogę się zdecydować.

Proszę o radę , jakieś linki.

Może to Cię zainteresuje http://www.pixmania.pl/pl/pl/4212153/art/yamaha/zestaw-home-cinema-av-411.html - amplituner yamahy z dekoderami dźwięku HD i głośnikami w zestawie.

Kupiłem sam ten zestaw i jestem bardzo zadowolony - dźwięk jedt dobry a oprócz PS3 podłączyłem tuner sat i tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to Cię zainteresuje http://www.pixmania....ema-av-411.html - amplituner yamahy z dekoderami dźwięku HD i głośnikami w zestawie.

Kupiłem sam ten zestaw i jestem bardzo zadowolony - dźwięk jedt dobry a oprócz PS3 podłączyłem tuner sat i tv.

Super , podoba się mi ze względu że nie trzeba męczyć kabli po całym domu, ale ten zestaw jest lepszy od Z-5500 ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super , podoba się mi ze względu że nie trzeba męczyć kabli po całym domu, ale ten zestaw jest lepszy od Z-5500 ?????

po pierwsze to sklep "pixelmania" którego stanowczo odradzzam ze względu na olewczy charakter i sprowadzanie produktów z francji:P

po drugie bluetooth bym sobie odpuścił bo jakość pewnie strasznie na tym cierpi... co kabel to kabel niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
View PostUżytkownik Obserwer dnia 02 czerwiec 2010 - 23:41:10 napisał

Może to Cię zainteresuje http://www.pixmania....ema-av-411.html - amplituner yamahy z dekoderami dźwięku HD i głośnikami w zestawie.

Kupiłem sam ten zestaw i jestem bardzo zadowolony - dźwięk jedt dobry a oprócz PS3 podłączyłem tuner sat i tv.

Super , podoba się mi ze względu że nie trzeba męczyć kabli po całym domu, ale ten zestaw jest lepszy od Z-5500 ?????

-----

Odpowiadam na pytanie z zamkniętego tematu z głównego forum :)

---

Głośniki w zestawie są podpinane kablem.

Z-5500 to same głośniki, a tutaj masz głośniki plus amplituner co daje więcej możliwości na podpięcie innych źródeł dźwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie słuchawki za max 150zł (a gdy więcej to naprawdę będzie ciężko).

Nie wiem może takie Sennheiser HD 202?

Mają one służyć głównie do rozmów na PS3 (słuchawki podpinam pod TV mini-jackiem, a HS [mikrofon] zawieszam na szyi.) Mogą oczywiście jeszcze służyć do słuchania muzyki, filmów itd. :)

Nie wiem czy brać zamknięte czy otwarte.

Jakie byście polecali z otwartych, a jakie z zamkniętych?

PS. słyszałem, że Creative Aurvana Live! jest dobre, tylko, że problem jest w tym, ze kosztuje około 200zł...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak najlepiej miec sluchawke do grania online? Czy NOKIA BH-105 dziala bez problemu z konsola?

Kolejne pytanie Czy Logitech Z-5500 podlacze jednoczensie do PS i Cyfry+ ??

Z gory dzieki za info i wszelka pomoc. pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż planuję w najbliższym czasie zakup nowych słuchawek i postanowiłem się zwrócić do was o poradę.

Wymogi są następujące:

-nauszne

-na jacka 3,5

-jakość dźwięku

-cena w granicach 300 zł

-w miarę fajny (atrakcyjny? :huh:)wygląd

-bez mikrofonu

Do tej pory posiadałem Sennheisery Hd 205 i w sumie ta firma mi odpowiada najbardziej, ale oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje ;) .

Sennheiser hd 555

Sam takie ostatnio kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Przesiadłem się z 5H v2 i mimo że nie jestem jakimś znawcą to jednak słychać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live , tańsze od hd555 a podobno lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosilbym o pomoc bo jestem zielony w te klocki. Na dniach dostaje wyplate i chcialem kupic glosniki pod TV/PS3 i wybralem Logitech x530 - x540 sa brzydsze i drozsze a chyba sie nie roznia. Wiec moje pytanie brzmi czy moge je podlaczyc pod TV tak aby uzyskac surround sound z tymi kablami jakie sa w zestawie (LG 32LH200) - moj model TV, tak aby jak gram na ps3 to abym mial surround sound oraz kiedy ogladam TV. Chce podlaczyc pod TV poniewaz jak bede chcial cos obejrzec to wole sie cieszyc z tych glosnikow ktore kupilem niz sluchac glosnikow z TV, a jak podlacze pod ps3 to tylko na ps3 beda dzialac wiec wole pod TV - jako glowny odbiornik audio

Z gory dziekuje o pomoc

PS. nie chce innych bo poprostu mnie nie stac w tym momencie a te chyba sa dobre.

PS. 2 Przepraszam ze tak chaotycznie napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim zestawem początkowo chciałem zakupić tv i kino domowe ale pomyślałem sobie że zamiast kina może lepiej było by zainwestować w ps3 na tą chwile mój zestaw wygląda tak:

1. Tv: Sony KDL-40NX800 - http://www.ceneo.pl/5504761 (tutaj też bym prosił o komentarz na temat tego tv bo nie jestem przekonany w 100%)

2. Konsola: Sony PlayStation 3 Slim 250GB

3. No i tutaj mam problem nie mam zielonego pojęcia jakie głośniki kupić i bardzo by prosił was o pomoc z wyborem. Głośniki najlepiej 5+1 do pokoju 5x4m nie muszą mieć dużej mocy bardzo mi zależy na dobrej jakości dźwięku i ładnym wyglądzie i nie mogą to być kolumny bo nie mam gdzie tego postawić ewentualnie na tył mogą być jakieś delikatne i najlepiej bezprzewodowe. Cena max 2500 zł (same głośniki bez odtwarzacza ;p) 

Edytowane przez lukiwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosilbym o pomoc bo jestem zielony w te klocki. Na dniach dostaje wyplate i chcialem kupic glosniki pod TV/PS3 i wybralem Logitech x530 - x540 sa brzydsze i drozsze a chyba sie nie roznia. Wiec moje pytanie brzmi czy moge je podlaczyc pod TV tak aby uzyskac surround sound z tymi kablami jakie sa w zestawie (LG 32LH200) - moj model TV, tak aby jak gram na ps3 to abym mial surround sound oraz kiedy ogladam TV. Chce podlaczyc pod TV poniewaz jak bede chcial cos obejrzec to wole sie cieszyc z tych glosnikow ktore kupilem niz sluchac glosnikow z TV, a jak podlacze pod ps3 to tylko na ps3 beda dzialac wiec wole pod TV - jako glowny odbiornik audio

Z gory dziekuje o pomoc

PS. nie chce innych bo poprostu mnie nie stac w tym momencie a te chyba sa dobre.

PS. 2 Przepraszam ze tak chaotycznie napisalem

Cóż... odpowiedź jest prosta, z tym TV i z tymi głośnikami surround sound nie uzyskasz, koniec kropka.

Aby mieć na tych głośnikach dźwięk 5.1 potrzebujesz analogowego źródła dźwięku 5.1, co z tego telewizora nie wyciśniesz - jedyne wyjście dźwięku przestrzennego jakie ma to złącze cyfrowe, co powoduje, że musisz dokupić jakiś sprzęt, który przetworzy dźwięk cyfrowy na analogowy 5.1. Czyli kolejny wydatek. W tym momencie pojawia się przewaga głośników X-540 nad X-530, te pierwsze potrafią stworzyć wirtualny surround sound ze źródła dźwięku stereo - wystarczy wcisnąć drugi guzik na pilocie sterowania głośników. X-540 (zielony port) podłączasz z wyjściem słuchawkowym telewizora zwykłym kablem jack-jack, wciskasz przycisk i gotowe. Poza tym głośnik centralny X-540 można ładnie powiesić na telewizorze (z czarną obudową komponuje się bardzo dobrze). Tak wiec radzę wziąć X-540 - brzydsze? nie... droższe? cóż, tak, ale za to masz system 5.1 z 2.0 - coś za coś.

A jeśli weźmiesz X-530, to przygotuj się na dodatkowy wydatek, amplituner, porządna karta dźwiękowa do kompa, czy coś w tym guście. ale to inna para kaloszy już... ;) :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś fajne, nieduże głośniki stereo, takie żebym mógł podłączyć do TV (panasonic s10), tak by odtwarzały dźwięk z konsoli i TV. Stereo, bo surroundy i inne bajery mi średnio potrzebne, i przedewszystkim nie mam miejsca na dodatkowe głośniki w tym również subwoofera. 

Zależy mi by grały czysto i były stosunkowo małe i ładne, tak by można na pólce postawić. Cena też fajnie jakby była niezbyt wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośników bezpośrednio do tv nie podlaczysz, coś musi je napedzic. Potrzebujesz jeszcze jakegos wzmacniacza. Jaka kwota wchodzi w gre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×