Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

demola ubierz sluchawki stereo i podkrec glosnosc. Odpal potem to:

I powedz mi ze na sluchawkach stereo nie czujesz przestrzeni :) Ponoc niektore sluchafony 5.1 spisuja sie calkiem niezle i w dzisiejszych czasach dwie sluchawki potrafia conieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczę Ci że nie ma czegoś takiego...

Też tak kiedyś myślałem. Okazuje się jednak, że są już nawet 7.1 kanałowe słuchawki z licencją Dolby, więc nie ma co stawiać tak stanowczych zapewnień ;)

http://www.dolby.com/consumer/understand/enhancement/dolby-headphone.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i tu się mylisz słuchawki w dalszym ciągu są stereo - a nie 5.1

Jest to emulator który zamienia dźwięk przestrzenny czyli 5.1 na stereo dodając zapewne jakieś tam efekty + odpowiednie opóźnienia.

Zestaw ten co przedstawiłeś umożliwia na każdych słuchawkach słuchania dźwięku przestrzennego. Także nie słuchawki a COŚ co spłaszcza odpowiednio dźwięk.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie, kolega stachna01 wyjął mi z ust to co miałem zamiar wam sam napisać:P To wszystko o czym piszecie, o tej całej przestrzenności w słuchawkach jest prawdą, ale nie jest to prawdziwy dźwięk przestrzenny. Jest to jego jakaś tam imitacja, która ma za zadanie naśladować w miarę realnie dźwięk przestrzenny generowany przez zestawy 5.0 i wyższe. Swego czasu gdzieś w mrokach Internetu czytałem artykuł o dźwięku stereo z głośnika mono. Facet uzyskiwał dźwięk zbliżony do stereo, czyli z dość wyraźnie umiejscowioną sceną instrumentalną, przestrzennością i całym tym "badziewiem":P Dokonał tego stawiając głośnik w koncie mieszkania i wykorzystując wiedzę na temat odbić fal dźwiękowych od płaskich powierzchni. Dzięki temu pewne odbicia fal docierały do jego uszu z pewnym opóźnieniem, inne z kolei były nieco podbite jeszcze inne nieco wytłumione, dzięki temu uzyskiwał efekt zbliżony do stereofonii. Ale czy to znaczy że jego głośnik MONO grał STEREO? Chyba zgodzi się ze mną każdy że nie:p To samo dotyczy efektów o których piszecie.

Na koniec dodam że nigdy nie powiedziałem/napisałem że słuchawki nie mogą zagrać przestrzennie, bo odwzorowanie pozorne sceny muzycznej jest możliwe i jest faktem wszem i wobec znanym. Dodam że jednym z wyznaczników jakości czy to kolumn czy słuchawek jest własnie ich umiejętność grania dźwiękiem przestrzennym. Jednak nie jest to przestrzenność tego typu co w zestawach wielokanałowych.

Niemniej jednak wracając do tematu namiastkę przestrzenności możemy uzyskać z słuchawek, ale za to odpowiada jakieś oprogramowanie a nie same słuchawki. Teraz bardzo często producenci pakują w swoje urządzenia różnego typu opcje umożliwiające słuchanie dźwięku niby przestrzennego. Kiedyś takie opcje były dostępne najczęściej w kartach muzycznych do PC, teraz staje się to standardem choćby w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tylko dwoje uszu i to wystarcza by słyszeć dźwięk przestrzenny,

dźwięk przestrzenny na zwykłych słuchawkach stereofonicznych umożliwia technologia:

"dolby headphones" lub jakieś jej odmiany oferowane przez poszczególnych producentów sprzętu,

yamaha np. zwie to "silent cinema",

mam yamahę i powiem wam , że pomiędzy czystym stereo a takim "silent cinema",

w COD MW2 jest duża różnica.

Jeśli ktoś nie mam miejsca na kino domowe to może sobie kupić

ampli stereo np. HK 3490 z technologią dolby headphones + wbudowanym DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słuchawki z mikrofonem podpinane na USB będą działać z PS3?

Więc jak określić coś takiego, jeśli nie słuchawki 5.1:

http://www.proline.p...DIA+TECH+MT3530

I uprzedzając pytania: Tak wiem, co oznacza '5.1' i w słuchawkach określenie 5.1 to pewna umowność na "odwzorowanie 5.1". Na tyle dobra by od słuchawek odchodziły 3 jacki (lub 1 usb oczywiście), jak to się dzieje w głośnikach 5.1, i żeby słuchawki miały 6 małych głośniczków odpowiednio rozmieszczonych. Zastanawiam się właśnie nad zakupem takich słuchawek i chciałem też by były kompatybilne zarówno z PC jak i z PS3 i żebym mógł na PS3 korzystać również z ich mikrofonu.

W związku z tym, powtórzę pytanie. Czy takie słuchawki 5.1 (jakkolwiek rozumiano by '5.1'), podpinane na USB z mikrofonem, będą działać na PS3? Czy będą działać na PS3 tylko w stereo czy zadziała 5.1? Czy będzie działał mikrofon jako headset?

Edytowane przez Vol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, troche juz poczytalem o headsetach na ps3 ale nadal mam kilka watpliwosci, ktore mam nadzieje rozwiejecie :)

1. Czy w kazdym headsecie (nawet w normalnych sluchawkach z mikrofonem pod usb) w glosnikach bedzie slychac tylko glos rozmow? Nie da sie zrobic tak, aby dalo sie slyszec glos z gry?

2. To sie w zasadzie tez tyczy 1 pytania. Czy w takim hs bedzie slychac glos ogladajac film na ps3 czy bedzie on tylko na tv?

Z gory dzieki Wam wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sluchawkach tylko rozmowy graczy, nic wiecej.

Filmy nie dzialaja przez HS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sluchawkach tylko rozmowy graczy, nic wiecej.

Filmy nie dzialaja przez HS.

Łeeee ale badziew w takim razie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słuchawki z mikrofonem podpinane na USB będą działać z PS3?

Więc jak określić coś takiego, jeśli nie słuchawki 5.1:

http://www.proline.p...DIA+TECH+MT3530

I uprzedzając pytania: Tak wiem, co oznacza '5.1' i w słuchawkach określenie 5.1 to pewna umowność na "odwzorowanie 5.1". Na tyle dobra by od słuchawek odchodziły 3 jacki (lub 1 usb oczywiście), jak to się dzieje w głośnikach 5.1, i żeby słuchawki miały 6 małych głośniczków odpowiednio rozmieszczonych. Zastanawiam się właśnie nad zakupem takich słuchawek i chciałem też by były kompatybilne zarówno z PC jak i z PS3 i żebym mógł na PS3 korzystać również z ich mikrofonu.

W związku z tym, powtórzę pytanie. Czy takie słuchawki 5.1 (jakkolwiek rozumiano by '5.1'), podpinane na USB z mikrofonem, będą działać na PS3? Czy będą działać na PS3 tylko w stereo czy zadziała 5.1? Czy będzie działał mikrofon jako headset?

Tak jak sam zauważyłeś jest to pseudo 5.1, a nazywać możemy sobie to jak chcemy :P Pomijając jednak już temat dźwięku w formacie 5.1 na słuchawkach to wydaje mi się że słuchawki o które pytasz powinny działać. Tyle że chyba będziesz słyszał w nich tylko głosy innych graczy. Chociaż nie jestem pewien, ale chyba nie ma możliwości odtwarzania jakichkolwiek dźwięków przez USB w PS3. Chociaż mogę się tutaj mylić. W kazdym bądź razie jeżeli miał byś słyszeć tylko rozmowy innych graczy to dźwięk przestrzenny i tak Ci jest w tym wypadku zbędny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cwaniaki, skoro jestescie tacy madrzy, to powiedzcie mi jak mam podlaczyc sluchawki zakoncone minijackiem do PS3? Dzwiek moge wyprowadzic czinczami, ale nie mam pojecia jak to sparowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cwaniaki, skoro jestescie tacy madrzy, to powiedzcie mi jak mam podlaczyc sluchawki zakoncone minijackiem do PS3? Dzwiek moge wyprowadzic czinczami, ale nie mam pojecia jak to sparowac...

Trzymaj `cwaniaczku` ->> http://allegro.pl/it...ox_glosnki.html

Nie sugeruj się opisem, tylko nabądź i korzystaj :ninja:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko. Chcialbym uzywac sluchawek podczas grania (podpiete do tv) ale jednoczesnie nie zaloze headsetu. Czy mozna gdzies ustawic, by glos (rozmowy) 'lecialy' nie do headsetu a do sluchawek? Hs sluzylbym tylko jako mikrofon. Ew czy sam mikrofon pod usb wystarczy (tzn czy bedzie dzialal)?

http://www.hqelektro...178/17832HQ.JPG

+

http://www.newertech...ages/iph_12.jpg

+ mikrofon minijack

Wyszloby mi taniej niz headset bo mam nawet jakis mikrofon niepotrzebny :)

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam przy swoim komputerze zestaw głośników Creative GigaWorks G500 i do tego karta dźwiękowa X-Fi Fatality (model z pilotem i przednim panelem do kompa).

Teraz mam takie pytanie, jak to mniej więcej podłączyć, żeby grało razem z PS3?

Myślałem zrobić to w ten sposób, żeby z tego przedniego panelu od X-Fi puścić kabel optyczny do PS3 (jest w tym panelu zarówno wejście jak i wyjście).

Ale zastanawiam się czy będą głośniki działać, gdy komp będzie wyłączony? No i czy pilot będzie w ogóle współgrał z samymi głośnikami?

Normalnie chyba pilot nie działał mi nigdy jak grały na kompie, trzeba było odpowiednią aplikację zainstalować, ale nie jestem już tego pewien na 100%.

Nie sprawdzę tego bo mam remont i wszystko jest rozłączone, a teraz piszę z lapka.

Wzmacniacza ani kina domowego nie posiadam, więc taki sposób odpada.

Poza tym głośniki podłącza się bezpośrednio do suba, a z suba idą kable prosto do karty dźwiękowej, i gdyby nie było tego przedniego panelu, to jest jakaś możliwość przejścia na optyk?

Bo poza HDMI to optyk daje najlepszy dźwięk i dlatego chciałbym się tego trzymać.

Mam teraz remont swojego pokoiku, i mam zamiar sobie wszystko ładnie w końcu rozlokować, a szkoda, żeby nie wykorzystać takich głośników do konsolki.

Jak ktoś ma jakieś inteligentne pomysły co do tego to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi :)

Pozdrawiam.

EDIT:

Dopiero po napisaniu tematu zauważyłem przyklejony dotyczący problemów z AUDIO, dlatego przepraszam.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos mi powie jak czlowiek slyszy dzwiek przestrzenny maja tylko dwoje uszu? Skoro dwoje uszu wystarcza do odczuwania przestrzeni, to tez i dwa glosniki powinny wystarczyc do nadawania dzwieku przestrzennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos mi powie jak czlowiek slyszy dzwiek przestrzenny maja tylko dwoje uszu? Skoro dwoje uszu wystarcza do odczuwania przestrzeni, to tez i dwa glosniki powinny wystarczyc do nadawania dzwieku przestrzennego.

Może to coś pomoże ->> http://sound.eti.pg....nt/tn/zassl.pdf (szczególnie strona 5-6) :)

Mam male pytanko. Chcialbym uzywac sluchawek podczas grania (podpiete do tv) ale jednoczesnie nie zaloze headsetu. Czy mozna gdzies ustawic, by glos (rozmowy) 'lecialy' nie do headsetu a do sluchawek? Hs sluzylbym tylko jako mikrofon. Ew czy sam mikrofon pod usb wystarczy (tzn czy bedzie dzialal)?

http://www.hqelektro...178/17832HQ.JPG

+

http://www.newertech...ages/iph_12.jpg

+ mikrofon minijack

Wyszloby mi taniej niz headset bo mam nawet jakis mikrofon niepotrzebny :)

Można ustawić, że rozmowy będą słyszane na głośnikach/słuchawkach nawet gdy jest podłączony hs - wszystko ustawia się w opcjach dźwięku konsoli.

Ale mikrofon to można mieć tylko z kamery do ps3 lub z hs`a bluetooth, lub z dedykowanego zestawu słuchawki-mikrofon na usb dla ps3 (podłączenie zwykłego mikrofonu przez taką przejściówkę nic nie da).

Najlepiej mieć jakiś najtańszy hs na bt, który będzie służył jako mikrofon (wtedy można pokombinować z przyczepieniem go do normalnych słuchawek ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :turned:

Z góry zaznaczę, że w temacie słuchawek i ogólnie rzecz biorąc dźwięku jestem raczej zielony. Ostatnimi czasy zastanawiam się nad kupnem jakichś słuchawek, nie mam jednak pojęcia jakie wybrać :unsure: Znalazłem dość ciekawy temat - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122484&st=0&p=917105entry917105 Przedstawione są tu różnego rodzaju słuchawki, choć z racji upływu czasu, przedstawione ceny różnią się nieco od rzeczywistych. Mniejsza z tym. Na słuchawki mogę przeznaczyć do 200zł, z dużym naciskiem na słowo DO. Wiadomo - im mniej wydanej kasy a słuchawki lepsze, tym lepiej :biggrin: Nie ma sensu przecie przepłacać.... Dotychczas myślałem nad AKG K514, kosztują one koło 170zł i są ponoć niezłe, jednak - z niewiadomych mi przyczyn - w wyżej przytoczonym temacie zostały one sklasyfikowane jako "konsumenckie" , a nie "do grania". Pamiętam także, że ktoś kilka stron wcześniej w tym temacie polecał ten model. Na allegro jest ich sporo, co też tak jakoś napawa mnie do nich zaufaniem. Drugimi słuchawkami nad którymi się zastanawiam są KOSS HQ2 Grają ponoć bardzo dobrze, mają wibracje, cena oscyluje w granicach 160zł. Ponadto mają niski opór 16-32 Ohm, co ponoć jest wskazane przy słabych kartach dźwiękowych. Żadnego wzmacniacza nie mam i raczej mieć nie będę, słuchawki podpięte będą albo bezpośrednio do TV, albo kabelkami do PS3. Który z tych modeli polecalibyście? Oczywiście jestem jak najbardziej otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie, inne propozycje także mile widziane :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem jak najbardziej otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie, inne propozycje także mile widziane  :thumbsup:

Osobiście używam takich jak link poniżej - długi kabel (aczkolwiek jak podłączam pod telewizor to jeszcze mam przedłużacz 1,5m w sumie 4m), mikrofon można odpiąć, przydaje się przy PC, jestem bardzo zadowolony i w zasadzie nieraz po kilkunastu godzinach nie czułem zmęczenia - dodatkowa regulacja głośności bardzo się sprawdza.

http://pl.store.crea...d=437&pid=16337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci kolego doradze, ze jesli nie jestes powaznym czy zawodowym graczem to nie oplaca sie wydawac pieniedzy na sluchawki bo gracz niedzielny nie zauwazy wiekszej roznicy. Ktos kto co tydzien wyjezdza na lanparty, ma sponsoring i jest w top 10 cb potrzebuje slucahwek dzieki ktorym uslyszy cichego pierda na cala mape, ale po co Ci takie cos jesli grasz 4fun? ;) Zwykle sluchafony za 50zl beda dobre, nie ma co sie oszukiwac. Ja jutro kupuje sobie te sluchawki:

http://www.allegro.p...lot_zabrze.html

Maja 6m kabel i ponoc sa calkiem niezle dla takich neidzielnych graczy, dobrze sie tez niby sprawuja przy ogladaniu filmow.

Skoro na ps3 nie gram w nic 'na powaznie' nie bedzie mi potrzebne nic lepszego.

Do kompa mam inne sluchawki, 'troche' z wyzszej polki i oczywiscie z mikrofonem, ale to juz inna bajka.

Ale jesli bedziesz sie nadal upieral to zajrzyj szybko na allegro bo widze uzywane razer barracuda za 200zl (normalnie kosztuja 350) - zaraz sie aukcja konczy ;d

Te cudenko mogie Ci w 100% polecic, na poczatku pewnie nie ogarniesz co i jak bo za duzo bezie sie dzialo :)

Razer-Barracuda_Main.jpg

Pozdro.

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli bedziesz sie nadal upieral to zajrzyj szybko na allegro bo widze uzywane razer barracuda za 200zl (normalnie kosztuja 350) - zaraz sie aukcja konczy ;d

Te cudenko mogie Ci w 100% polecic, na poczatku pewnie nie ogarniesz co i jak bo za duzo bezie sie dzialo :)

Razer-Barracuda_Main.jpg

Pozdro.

Gdyby grało by się na takich słuchawkach to słyszałbym w nich dźwięk gry a zarazem służyły by jako HS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze bede gral tylko na sluchawkach, to zastanawiam sie na headsetem i... w gre wchodza 2 opcje:

1) Kamera, sluzaca jako mikrofon, rozmowa pojdzie na sluchawki

2) Headset sluzacy jako mikrofon, rozmowa pojdzie na sluchawki

Ktore rozwiazanie wybrac? Zastanawiam sie nad kamera, bo ponoc mozna jej uzywac do Skype'a po zainstalowaniu odpowiednich sterow, ale nie wiem czy jakosc rozmow przez kamere nie bedzie znacznie slabsza niz przez headset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle mam ku*wa problem, juz nie wytrzymuje -.-

Dymalem dzis do sklepu, aby kupic sluchawki + sporo sie naszukalem po sklepach kabla 2x rca -> gniazdo minijack. Wydalem na calosc 70zl. Co sie okazalo? Podpinam do tv przez czincze i sluchawki - nie dziala. Podpinam bezposrednia do zlacza AUDIO IN (mini jakc) - nie dziala. Co ciekawe, w te same wejscia wpinam to drugiego tv i wszystko dziala. W ustawieniach zmienilem na dzwiek z urzadzenia zewnetrznego. Co jest nie tak? Jedyne co wyczytalem to to, ze musze jeszcze dokupic wzmacniacz sluchawkowy. Czy cos takiego wystarczy:

http://www.allegro.pl/item985860991_wzmacniacz_sluchawkowy_mp3_laptop_pc_tv_metronom.html

i czy to w ogole zadziala czy mam wydac lacznie 130zl na marne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.allegro.p...v_metronom.html

i czy to w ogole zadziala czy mam wydac lacznie 130zl na marne?

Dymaj do jakiegoś kolegi albo kogoś niech Ci pożyczy zwykłe głośniczki komputerowe i podłącz pod wejście słuchawkowe i sprawdź w głośniczkach masz wzmacniacz. Może jak wyłączysz całkowicie dźwięk z głównych to pójdzie na słuchawki. Nie kupuj wszystkiego na hura.

Albo kup se i wydaj zbędnie kasę.

A teraz jeszcze jedno AUDIO IN - wejście audio (ze mnie też dupa - ale zauważyłem w trakcie pisania posta). 

Poszukaj AUDIO OUT

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUDIO OUT niestety nie mam. O co dokladniej chodzi Ci z tymi glosnikami komputerowymi, po co mialbym je podlaczac do tv (tzn czemu one mialyby dowodzic?) bo nie bardzo rozumiem. Chodzi o to, ze glosniki komputerowe maja wzmacniacz i moglbym sprawdzic sluchawki podpinajac je do glosnikow podpietych do tv (tak wiem namieszalem i generalnie maslo maslane ale wiadomo ocb)?

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×