Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego w telewizorze daję 99% masz minijack  na słuchawki - poszukaj albo podaj model telewizora ja poszukam w internecie i stawiasz flaszkę :) przy łyk-endzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz audio out ale część sprzętu już masz - potrzebujesz jeszcze

Kabla optycznego i coś takiego

http://allegro.pl/it..._cyp_au_d3.html

Chyba że masz jakiś zestaw kina domowego to wtedy optycznym do zestawu i z zestawu do słuchawek

:) pozdrawiam

Edit 1) - problem rozwiązany - wisisz flaszkę ;]

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam rozwiazany - nie mam zamiaru placic 200zl, zebym od czasu do czasu mogl sobie pograc na sluchawkach, to nie na moja kieszen :)

A co z tym wzmacniaczem sluchawkowym, ktorego link dalem pare postow wyzej? Nie zadziala? 50zl moze jakos jeszcze przeboleje.

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyhym - nie NIE

ale flaszkę i tak wisisz - niestety innego rozwiązania nie ma - chociaż nie dam głowy konwerter SCART-RCA(CINCH) - taki z przełącznikiem IN-OUT - mam taki i sprawdzę puszcze po HD do TV i sprawdzę czy jest wyjście na nim ale to za jakąś godzinkę +- bo muszę go odszukać

także chwilowo nara ale sprawdzaj odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko to bzdura - tym razem stawiasz naprawdę flaszkę - i jest to normalne wymuszenie

Wchodzisz do menu - ustawienia systemu - dźwięk - masz tam ustawienia dźwięku - 1) wysyłaj dźwięk przez kilka wyjść będzie tam AV/SCART/HDMI

podłączasz HDMI do TV i kabel SONY ten z białym, żółtym, czerwonym poprzez przejściówkę RCA - minijack do słuchawek i masz dźwięk w słuchawkach (żółty to video - interesuje Cię biały i czerwony) - sprawdziłem działa 

ten ze SCART do TV nie sprawdziłem ale może kiedyś (przypomniało mi się w czasie szukania co dostałem z PS3)

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego kabla z rca ktory wpina sie do ps3. Ale tak czy siak dzwiek jest tylko z konsoli (gry + muzyka i filmy puszczane z konsoli)? Chcialbym tez miec dzwiek z tv. Moglbys zobaczyc jak to wyglada z ta przejsciowka o ktorej wspominales wczesniej (z przelacznikiem in/out)? Wydaje mi sie, ze to powinno zadzialac. Testowalem sluchawki na 2 telewizorze (ktory ma audio out) - dziala zarowno przez minijacka jak i przez czincze. Moze gdybym w tej przejsciowce euro-czincz przestawil na out i podlaczyl przejsciowka czincze-minijack sluchawki - w reszcie to cale gowno by zadzialalo ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 1 http://allegro.pl/item987308033_kabel_euro_rgb_z_wyjsciem_av_psx_ps2_ps3_2m_0338.html

i prawie oryginalny http://allegro.pl/item990761927_aab_gaming_ps3_audiovideo_kabel_pozlacany.html

za te 20 zł masz to co potrzebujesz i nic więcej żadne tam 50 zł.

Także koniec na ten temat albo uznam, że chcesz się wymigać od flaszki.

Pozdrawiam i milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sprobuje sie jeszcze jakos wymigac ;D

Na takim setupie dzwiek idzie tylko z ps3 a ja chce rowniez uzywac sluchawek ogladajac telewizje.

Poza tym adapter EURO/SCART z przelacznikiem to 4zl - wiec z tych 20 zostanie mi jeszcze na czteropak i wieczor z BFBC2!

Jesli mozesz to wygrzeb gdzies ten badziew i zobacz czy to dziala - nie zebym sie narzucal, jesli nie masz czasu to olej to, ale pamietaj ze do konca swoich dni bedziesz zyl se swiadomoscia, ze nie pomogles czlowiekowi w potrzebie!

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę - znaj moje chamskie serce - ale powiedz oglądasz TV za pomocą kablówki, SAT, zwykła antena - bo to może mi też ułatwić odpowiedź ale poszukam i dam odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykla antena.

Byloby super gdybys dal rade do jutra napisaac co i jak zebym w razie czega zdazyl skoczyc do sklepu i kupic to cacuszko (a sklep z takimi rzeczami mam kawalek od domu ;D).

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 to teraz analizuję  wchodzi - ANT - na wyjściu tylko ANT

RGB (SCART) wszystkie magnetowidy z możliwością nagrywania VCR [1 scart IN wejście, 2 SCART OUT wyjście] nie było możliwości nagrywania poprzez SCART z TV - antena musiała iść [ANTENA (vel kablówka), do magnetowidu i dalej do TV], ale u Ciebie jest troszeczkę inaczej - pamiętam, że jak nagrywałem na VCR to mogłem się przełączyć na AV i widziałem to samo co na antenie

Jak patrzę na twoją instrukcję obsługi - u mnie tego nie sprawdzę bo niestety nie mam takiej opcji, mam trochę inne wejścia opcji http://downloadcente...-02L10-1013.pdf to powinno to zadziałać masz na stronie 71 opisane

6) Wejścia i wyjścia do urządzeń zewnętrznych, np. magnetowidu, odtwarzacza DVD, urządzenia do gier wideo lub odtwarzacza płyt video. 

Jak natomiast wyjścia to będziesz miał dźwięk, także zainwestuj 19 zł w kabel i 5 zł w przejściówkę

Pozdrawiam

Edit 1) 

Znalazłem przjściówkę i działa idzie z TV antena do RGB SCART także wisisz flaszkę przy czym na starszym TV LG flatron 100HZ kineskop ale działa, na twoim też powinno na 99,9% :)

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana dymam do sklepu, wreszcie jestem usatysfakcjonowany =) Jesli bedziesz kiedys przejezdzal przez Zabrze to daj mi znac ;D Dzieki wielkie chlopie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Lepiej nie mów bo mam na Śląsku rodzinę i w maju na długi "łyk-end" będę się tam wybierał, a w Zabrzu to też nie tyle co znajomych ale kooperantów z firmy mam ksenofont także lepiej nie obiecuj.

:)

Pozdrawiam i jeszcze raz miłej zabawy.

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :)

Dzieki wielkie jeszcze raz, zycie mi uratowales :)

Pozdrawiam rowniez.

Edytowane przez diz4ster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By do końca zarobić na tą flaszkę to teraz masz 2 niezależne wyjścia 1 z TV 2 z PS3 zapewne znudzi Ci się przełączanie pomiędzy 1 a 2 i pomyślisz o rozdzielaczu/scalaczu wejść audio by nie spalić wyjść w PS3 i TV pomyśl o czymś takim jednakże wystarczą 4 diody lutownica i trochę sprytu łącznie 5 zł by sygnał z 1 wejścia nie szedł na drugie czyli by PS3 nie spaliło Ci TV i odwrotnie a wtedy pogrzebać tylko w czymś takim po małych przeróbkach czyli wlutować 4 diody i pozamieniać wejścia z wyjściem i masz luxus.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże ->> http://sound.eti.pg....nt/tn/zassl.pdf (szczególnie strona 5-6) :)

Pozwole sobie zacytowac:

2.3.3. Słyszenie kierunkowe.

Oprócz zdolności rozpoznawania wysokości, natęŜenia, barwy i czasu trwania

dźwięku narząd słuchu człowieka posiada zdolności określania kierunku, z którego pochodzi

dźwięk.

Przy słuchaniu jednym uchem określenie kierunku jest bardzo niedokładne, natomiast przy

słuchaniu binauralnym (dwuusznym) dokładność jest bardzo duŜa.

Słyszenie kierunkowe jest spowodowane róŜnicą faz sygnałów, róŜnicą czasu ich

trwania oraz róŜnicą natęŜeń. Gdy źródło dźwięku znajduje się dokładnie w płaszczyźnie

symetrii głowy, róŜnica faz sygnałów jest równa zero. Wystarczy jednak przesunięcie źródła

dźwięku o 3 stopnie w lewo lub w prawo od tej płaszczyzny, aby nastąpiło wraŜenie zmiany

kierunku. Po przekroczeniu róŜnicy faz 360 stopni wskazania kierunkowe stają się jednak

zawodne. Rozpoznanie kierunku dzięki róŜnicy faz ma znaczenie głównie dla dźwięków

niskich i średnich i jest precyzyjniejsze dla kierunków zbliŜonych do płaszczyzny symetrii

głowy, niŜ dla kierunków bocznych.

Obok róŜnicy faz narząd słuchu reaguje na róŜnicę czasu między dojściem tego

samego sygnału do obu uszu. RóŜnica ta nie zaleŜy od wysokości dźwięku, natomiast

zwiększa się w miarę odchylania się kierunku od płaszczyzny symetrii głowy. RównieŜ w

tym przypadku czułość kierunkowa jest znacznie większa dla źródeł znajdujących się z

przodu, z tyłu, z góry i z dołu, niŜ ze strony prawej lub lewej.

Narząd słuchu rejestruje równieŜ róŜnicę natęŜeń odbieranych przez lewe i prawe

ucho. RóŜnica ta jest większa dla dźwięków wysokich niŜ dla niskich. Zwiększa się wraz z

kątem w stosunku do płaszczyzny symetrii głowy; jest takŜe większa dla źródeł bliskich niŜ

dla odległych.

Współdziałanie sygnałów pochodzących od wszystkich trzech wymienionych róŜnic

daje wraŜenie kierunku. Określenia te nie zawierają jednak informacji o stosunku kierunku do

poziomu (czy sygnał dochodzi z tyłu, z przodu czy z góry) oraz o odległości źródła. Te

dodatkowe informacje uzyskujemy dzięki kształtowi małŜowiny usznej, oddziałującej w

róŜny sposób na tony składowe powyŜej 7000 Hz w zaleŜności od kierunku w płaszczyźnie

pionowej, a takŜe przez świadome lub nieświadome ruchy głowy w ciągu trwania dźwięku

([6] str. 84-86).

Czytając ten materiał nie ma nic powiedziane, ze za pomocą dwoch glosnikow czlowiek nie bedzie w stanie uslyszec przestrzeni. Przestrzennosc dzwieku czlowiek odczuwa przez roznice faz, czasu dotarcia dzwieku do ucha, natezenia dzwieku. Dzwiek mozna odpowiednio spreparowac (i tak wlasnie zostal przygotowany kawalem Barber Shop) i nawet na sluchawkach stereo bedzie odczuwalna przestrzen. Nie robcie z czlowieka jakiegos nadmutanta. Iluzje optyczne w podstawowce nawet pokazywali. Chodzi wlasnie o ta ulomnosc ludzkiego organizmu i latwosc oszukiwania zmyslow. Osobiscie uwazam za falsz poglad mowiacy o tym, ze potrzeba 7 glosnikow, aby stwierdzic czy ktos piardnal z lewej czy z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam takie pytanie. Zakupiłem taki zestawik: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370355826767

Do czego mam podpiąć ten zestaw, do PS3, czy do telewizora? Jest to raczej obojętne wg mnie, bo sygnał audio idzie przez HDMI do telewizora, a następnie do PS3, ale pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam takie pytanie. Zakupiłem taki zestawik: http://cgi.ebay.de/w...em=370355826767

Do czego mam podpiąć ten zestaw, do PS3, czy do telewizora? Jest to raczej obojętne wg mnie, bo sygnał audio idzie przez HDMI do telewizora, a następnie do PS3, ale pytam z ciekawości.

Masz 2 rozwiązania

1) PS3 HDMI <--> KD <--> Audio

2) PS3 HDMI <--> TV

              |-> OPICAL KD

Wtedy wyłączysz w TV audio i lecisz na Kinie domowym lub też, wyciszasz TV i szalejesz na Kinie domowym, jedynie pytanie czy masz aktywny czy pasywny HDMI w Kinie domowym, tzn. czy jak jest Kino Domowe wyłączne, czy przekazuje sygnał.

Ja osobiście mam podpięte PS3 HDMI <--> TV HDMI oraz PS3 OPTIC <--> KD niestety bo jak mam wyłączone KD to nie przechodzi mi sygnał HDMI.

Pozdrawiam

p.s.

Spóźniłem się z odpowiedzią o zakupie tego zestawu

ps 2

 Nie dodałem ale mając ok 2000 zł zastanowił bym się nad kupnem porządnego zestawu kina domowego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne, a aktywne HDMI? Mam Bravię u siebie i czy funkcja Bravia Sync może w tym kierunku pomóc przez co mam podłączać, czy ona jest odpowiedzialna za coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia sync czy cokolwiek innego - to nie sanowi - rozchodzi się głównie  o to, że ja z pilota PHILIPSA też obsługuję wszystko w XMB 

I na tym rzecz polega byle dla ble pierdół nie uruchamiać PAD'a, by film, przeglądarka lub coś tam innego można by zrobić z pilota TV

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się problem.

Mam kino, TV i PS3. Obecny schemat wygląda tak:

PS3 + (TV + HDMI) = kino HDMI

Podpiąłem kablem HDMI kino do TV, PS3 kablem HDMI do telewizora. Jak wymusić, by to grało, zamówię kabel optyczny, ale to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie przesle ci dzwieku po HDMI do kina domowego. To nei dziala w ta strone. I na przyszlosc pisz jasniej, bo z tego Twojego schematu nie idzie nic zrozumiec. +? -? =? (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili to masz tylko taką opcję

PS3 <-- HDMI --> Kino <-- HDMI --> TV (i taka jest ogólna zasada nie tylko moim zdaniem po to Kino ma więcej wejść a tylko po 1 wyjściu danego typu by przez nie szło wszystko)

Zawsze możesz wyciszyć dźwięk z TV lub kina

następnie jak kupisz kabel optyczny to masz opcje puszczenia dźwięku z PS3 lub z TV (o ile ma wyjście optyczne audio w TV) oczywiście musisz poustawiać w opcjach dźwięku gdzie i co idzie. Ale od tego jest instrukcja.

i wtedy połączenia HDMI idą dowolnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×