Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam podobny problem i bardzo chciałbym prosić o pomoc.

Zauważyłem ostatnio że niektóre filmy w formacie .avi nie mają dźwięku, mimo że po włączeniu właściwości pliku konsola rozpoznaje kodek i pokazuje go tak samo jak kodek video, to po odtworzeniu filmu nie mam dźwięku, co może być tego przyczyną? Konsolkę mam podłączoną do tv kablem hdmi, natomiast pod tv podłączony jest zestaw głośników (dwa duże głośniki stereo), co może być przyczyną braku dźwięku w filmach? Bardzo proszę o rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądaj pirackich filmów;)

Kiedyś był news o tym, że jakieś nowe zabezpieczenie wyłącza dźwięk w filmach.

Dokładnie niektóre filmy będą odtwarzane normalnie z dźwiękiem ale to muszą być dobre kopie najlepiej 1:1 wtedy masz pewność że dźwięk będzie.

Edytowane przez Mati.83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz to jest tylko headset sam go mam i jestem zadowolony. Czy ktoś odpowie na moje pytanie ?

No skoro już masz to nie sprawdziłeś? Jack 3.5 pojdzie , chyba w każdym telewizorze jest wejście . Co do tzw. czinczy też będzie działało ale bedzie trzeba grzebać w ustawieniach . Zresztą pewnie wpłynie to na jakość dzwięku . Poprostu podłącz Jack'iem pod telewizor i zobacz jak chodzą , najlepiej na Battlefieldzie badz MW:2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazlem kilka glosnikow nad ktorymi sie zastanawiam, glosniki potrzebuje do grania, ogladania filmow, i muzyki! moj wybor to logitech z5500 albo LG HT805TH 5:1 a moze zupelnie inne ? cena tak do £220. Glosniki beda podlaczone do SAMSUNG PS50C550 50. dzieki z gory za pomoc :)

Edit. Samsung HT C555 tez wydaja sie dobre

Edytowane przez Veezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ani szajsungi , ani lg nie wydają się dobre , to jest badziewie , odpuść sobie od razu . Jedziesz z5500 i już . Najlepiej podłącz jest bezpośrednio optycznym , nie przez telewizor , bo po pierwsze przez samsunga , to aż żal podłączać takich głośników , a dwa takie , że przez telewizor prawdopodobnie będziesz mieć tylko Dolby na głośnikach , Dts'a nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche czytalem na forach i duzo ludzi sie wypowiada ze logitechy z5500 do kina domowego nie dorastaja - oczywiscie nie do wszystkich. Sam mam metlik w glowie a co do podlaczenia to pod optyczny + splitter i jeden do tv a drugi do ps3. Powiem jedno szukam najlepszych glosnikow w przediale max £300 aby mialy dobre przyje***** z czystym glosem a nie charczenie tak aby jakby co nadawaly sie na jakas impreze - sasiadami sie nie przejmuje bo mieszkam w jedno rodzinym domku. Te samsungi strasznie mi sie podobaja i pasuja mi do pokoju :P pokoj nie jest az tak strasznie wielki bo tylko 16m2 i jeszcze jedno pytanko jakie dlugie sa te kabelki w logitekach ? Moze jakies inny zestaw mi polecicie :) dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam je podłączone do Ps3 optycznym , a jak leci w telewizji jakiś film ciekawy i chce go zobaczyć z dźwiękiem z Logitechów , to ręka za telewizor , wyciągam kabel z Playa , wtykam do Aqousa i już , operacja trwa 10 sekund , tym nie ma się co przejmować nawet . Dźwięk jest idealnie czysty , do tego potężny , soczysty bass , żadnego charczenia . W tym przedziale nie znajdziesz lepszego zestawu , tym bardziej nie będzie to tandeta typu szajsung czy lg . Żeby kupić kino na poziomie z5500 musisz wywalić dużo więcej kasy , to są głośniki na naprawdę wysokim poziomie . Rób jak chcesz , ale ja kina odradzam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli ogólnie psuję wątek ale jak to się ma do mojego własnego filmu?

Film był nagrany przeze mnie moją Toshibą, także z jakiej racji PS3 nie odtwarza z niej dźwięku? Uwagi typu nie oglądaj pirackich filmów można zachować dla dzieciaków. Toshiba nagrywa pliki w formacie hd a dźwięk rzekomo w Dolby Digital, nie znam nazwy kodeka nie potrafię tego sprawdzić, mogę jedynie podać nazwę kamerki Camileo P30 i o ile na kompie wszystko jest ok to gdy chciałem pokazać film całej rodzince to hmm... bez dźwięku już jakoś nie to samo.

Czy istnieje możliwość że ps nie daje dźwięku przez konfigurację głośników?

Edytowane przez SnaKe7777777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie mam pojecia a ekspertem audio sprzetu nie jestem. moze wiesz jak dlugie sa kable w z5500 i jeszcze jedno czy jest jakas roznica jak polacze optykiem powiedzmy z5500 do tv niz bezposrednio do ps3 ? istnieja jeszcze kable 2:1 optyk i sa tanie - £8 na amazonie widzialem, i czy w rogach pod sufitem w pokoju glosniki daly by odpowiednio dobry efekt ?

<br><br>Edit. Znalazlem jeszcze <span class="Apple-style-span" style="font-family: Arial; font-size: 22px; color: rgb(70, 70, 70); font-weight: bold; line-height: 26px; ">Panasonic SC-BT735-K troche drogie ale jak kupuje to probuje kupic najlepiej jak moge i wole dac juz wiecej niz potem zalowac :) chyba na nie sie skusze. Moze ktos je posiada? </span>

Edytowane przez Veezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce podlaczyc moje glosniki 5.1 do ps3 i konsoli wlacznie (monitor bedzie moim ekranem poprzez hdmi)

a wiec znalazlem cos takiego : http://allegro.pl/creative-usb-sound-blaster-x-fi-5-1-pilot-wwa-i1215214182.html

pytanie mam tylko takie

przez usb chce podlaczyc ta karte do PC, a ps3 przez kablelek optic/optic

problem pojawia sie kiedy chce podlaczyc (tzn jeszcze nie kupilem jej) glosniki 5.1 do tej karty..

maja one 3 kabelki

1. pomaranczowy

2. czarny

te dwa napewno bede mogl podlaczyc pod karte

problemem jest trzeci, zielony odpowiadajacy za przednie glosniki, nie wiem czy to zielone wejscie ktore widac na tej karcie jest odpowiednie (niby jest to wejscie na sluchawki), dlatego tez chce sie poprostu upewnic czy bede w stanie podlaczyc moje glosniki zanim zrobie jakikolwiek zakup

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj opisy sprzętu, twój cały plan legł w gruzach już na poziomie optyka - ta karta ma wyjście optyczne a nie wejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj opisy sprzętu, twój cały plan legł w gruzach już na poziomie optyka - ta karta ma wyjście optyczne a nie wejście

super... to ja juz nie wiem co mam robic, moze ktos cos doradzi znajac moja sytuacje

prosze, zaraz wyjezdzam na studia i nie wyobrazam sobie grac bez dzwieku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze znalazlem taka: http://www.ramtech.pl/-p-1037.html

ma wejscie/ wyjscie spdif, moge kupic taka?

mam jeszcze jedno pytanie, te karty sa zasilane przez kabel usb, aby uniknac zbednego wlaczania pc po to aby ona chodzila, moge przelaczyc usb do konsoli i tez karta dostanie zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z HSem model SLEH-00087 , po sparowaniu i ustawieniu opcji dla HSa , slysze innych jednak mnie nie slychac , co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z HSem model SLEH-00087 , po sparowaniu i ustawieniu opcji dla HSa , slysze innych jednak mnie nie slychac , co moze byc przyczyna ?

prawdopodobnie coś jeszcze w ustawieniach jest wyłączone lub spalony mikrofon w HS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie mam pojecia a ekspertem audio sprzetu nie jestem. moze wiesz jak dlugie sa kable w z5500 i jeszcze jedno czy jest jakas roznica jak polacze optykiem powiedzmy z5500 do tv niz bezposrednio do ps3 ? istnieja jeszcze kable 2:1 optyk i sa tanie - £8 na amazonie widzialem, i czy w rogach pod sufitem w pokoju glosniki daly by odpowiednio dobry efekt ?

<br><br>Edit. Znalazlem jeszcze <span class="Apple-style-span" style="font-family: Arial; font-size: 22px; color: rgb(70, 70, 70); font-weight: bold; line-height: 26px; ">Panasonic SC-BT735-K troche drogie ale jak kupuje to probuje kupic najlepiej jak moge i wole dac juz wiecej niz potem zalowac :) chyba na nie sie skusze. Moze ktos je posiada? </span>

Kable do tylnych 2 x 7 - 7,5 metra , do centralnego i przednich 3 x 4 - 4,5 metra , w takim przedziale , tolerancja do 50 cm jest , w instrukcji jest napisane 4,2 i 7,2 z tego co pamiętam . Są to kable wypinane , można wymienić na inne , przedłużyć , uciąć , nie ma problemu żadnego . To czy będzie różnica , zależy tylko od telewizora , czy ma wszystkie kodeki i jest w stanie przesłać oryginalny dźwięk bez ingerencji w niego . Niestety często jest tak , że telewizory przesyłają dźwięk tylko w Dolby Digital , a Ps3 w Dolby oraz Dts , a dźwięk w Dts'ie jest niesamowity ;] , musisz sprawdzić na swoim telewizorze w praktyce , ja jednak polecam prosto do Playa , ale nawiasem ( przełączenie kabla z Ps3 do Telewizora bądź na odwrót trwa 10 sekund , sam tak robię jak leci jakiś fajny film w telewizji ) . Kino będę ponownie odradzać , zwłaszcza że panasonic potęgą nie jest , żeby mieć dobre kino , trzeba naprawdę dużo kasy wywalić . I na pewno nie kupuj badziewia z wielkimi , plastikowymi głośnikami . I jeszcze sprawa jest taka , że w przypadku kina domowego , płacisz również za odtwarzacz ( w tym panasonicu widzę , że jest Blu-Ray ) oraz amplituner , które w przypadku Ps3 i z5500 są ci nie potrzebne . Nie kombinuj , tylko kup te Logitechy . A jak już musisz mieć to kino , to nie jakieś podrzędne marki typu lg , samsung , panasonic , philips i inne takie popierdółki , tylko za jakimś Sony porządnym się rozejrzyj , na przykład takim :

1a663b50806a4_0_b.jpg

Witam

chce podlaczyc moje glosniki 5.1 do ps3 i konsoli wlacznie (monitor bedzie moim ekranem poprzez hdmi)

a wiec znalazlem cos takiego : http://allegro.pl/creative-usb-sound-blaster-x-fi-5-1-pilot-wwa-i1215214182.html

pytanie mam tylko takie

przez usb chce podlaczyc ta karte do PC, a ps3 przez kablelek optic/optic

problem pojawia sie kiedy chce podlaczyc (tzn jeszcze nie kupilem jej) glosniki 5.1 do tej karty..

maja one 3 kabelki

1. pomaranczowy

2. czarny

te dwa napewno bede mogl podlaczyc pod karte

problemem jest trzeci, zielony odpowiadajacy za przednie glosniki, nie wiem czy to zielone wejscie ktore widac na tej karcie jest odpowiednie (niby jest to wejscie na sluchawki), dlatego tez chce sie poprostu upewnic czy bede w stanie podlaczyc moje glosniki zanim zrobie jakikolwiek zakup

pozdrawiam!

Prawdopodobnie , jeżeli dźwięk będzie na wszystkich wyjściach , czarnym i pomarańczowym z tyłu , oraz zielony z przodu , boku , czy gdzie on tam jest . Natomiast ta karta ma komplet wyjść 5.1 , czarny na tył , pomarańczowy sub/centralny , a zielony od przednich ma rozbite na dwa chinche ( biały i czerwony ) , także wystarczy tu przejściówka za kilkanaście złotych . Natomiast kerawity yyy , to jest creative'a bym nie polecał , zwłaszcza na Usb .

mam zwykle glosniki 5.1 jak je mam podlaczyc do ps3 ?

Na takie pytanie odpowiadałem parę stron temu , poszukaj sobie moich postów z obrazkami i wszystko będziesz wiedział .

Witam

mam problem z HSem model SLEH-00087 , po sparowaniu i ustawieniu opcji dla HSa , slysze innych jednak mnie nie slychac , co moze byc przyczyna ?

Wejdź w czat głosowy , ustawienia i tam kliknij włącz mikrofon , jak wyświetla się napis "Mikrofon wyłączony" , to wtedy mikrofon jest włączony , powinno działać ;] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz dzieki wielkie za wyczerpujaca odpowiedz :) Piwko dla Ciebie stary :)) chyba skusze sie na te logitechy zwlaszcza ze te kolumny jednak sa smieszne i male :) a jednak Logitechy jakie sa takie sa ale w swojej wadze cenowej chyba nic lepszego nie mozna kupic. Co do optyka to znalazlem tanio kabel 1optyk i po drugiej stronie ma 2 koncowki tak wiec mysle ze bedzie dobry jednak wygodniej jest juz miec wszystko podlaczone niz latac co iles tam i wkladac lape za tv ktory wysi na scianie :) dzieki wielkie i pozdrawiam Cie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otoz mam problem pod wzgledem glosnikow logitech x-530. Sa na przecenie u mnie w media markt i podobno da sie je podlaczyc do ps3, ale koles w sklepie mowi ze raczej nie. Mysle ze sie da podlaczyc je, poniewaz jest napisane, ze sa kompatybilne z playstation xbox pc etc. Jedno moje pytanie jest rowniez jakim kablem je podlaczyc kalbem optycznym audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wiedzą aby pograć w multiplayer'a na ps3 przydaje się mikrofon i tu moje pytanie trzeba miec koniecznie headset na bluetooth czy np mikrofon na usb też będzie działał

chodzi o to czy ps3 jest wogle przystosowane do mikrofonów/słuchawek usb czy obsługuje tylko bluetooth ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zapewne wiedzą aby móc pogadać z kolegami w multiplayer trzeba miec headset ja natomiast tego niemam. Mam za to zwykły mikrofon taki do skype i z tąd moje pytanie czy da sie go jakoś podłaczyc do play'a? Może za pomocą czegoś takiego

http://allegro.pl/item1114484370_karta_dzwiekowa_muzyczna_audio_51_na_usb_ak103.html

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×