Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie do konsolowiczów. Otóż szukam jakiś głośników 5.1 do mojej czarnulki. Chodzi mi o to żeby mi ktoś doradził jakie głośniki 5.1 w cenie do 300zł  podłącze do PS3 za pomocą kabla optycznego. Niestety na kino domowe mnie nie stać. Dziękuję za możliwie szybką propozycję, najlepiej link z allegro. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniadze watpie zebys cos znalaz co bedzie dawalo dzwiek 5.1 :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ja również mam jedno pytanie odnośnie dźwięku w ps3 a konkretnie w grach, ponieważ gdy gram w np. cod 5 to gdy strzelam to słychać że dźwięk jest z opóźnieniem (opóźnienie jest o jakieś 0,3 sekundy, może dla kogoś to niewiele ale mnie to denerwuje), ale to we wszystkich grach tak jest i nie wiem o co chodzi, czy to możliwe że przez kabel hdmi jest opóźnienie głosu? proszę o szybką odpowiedź, i dodam że wcześniej nie było opóźnienia

Napisz może jak wygląda podłączenie dźwięku do konsoli - masz tylko kabel HDMI podłączony do TV i dźwięk z TV czy jeszcze jest to wypuszczone na jakieś głośniki? Trochę szczegółów człowieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam wzmacniacz denon dvr-600rd,

polaczenie wyglada w sposob konsola hdmi -> tv -> bardzo dobrej jakosci chinch -> do wzmacniacza

pytanie moje jest takie czy uzyskam dobry dzwiek przez sluchawki podlaczone pod wyjscie sluchawkowe we wzmacniaczu

i jakie sluchawki do 300zl?

z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej byłoby gdybyś po HDMI puścił sam obraz do TV a dźwięk bezpośrednio z konsoli do wzmacniacza kablem Multi AV z zestawu, będziesz miał w wzmacniaczu dźwięk bez niepotrzebnych strat. Co do słuchawek polecam się wybrać do jakiegoś salonu/sklepu audio i sobie posłuchać - nikt nie doradzi Ci tak jak Ty sobie sam jesteś w stanie doradzić przy doborze dźwięku, który Ci odpowiada ale jeśli już chcesz to ja osobiście jestem zadowolony z tego modelu HD 555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, zaraz sprawdze jak to sie ma w praktyce, bo polaczenie ktore zasugerowalem nie dziala, nie wiem czemu...

podlaczylem jak radziles i chodzi pieknie, wielkie dzieki:)

Edytowane przez Moozyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz może jak wygląda podłączenie dźwięku do konsoli - masz tylko kabel HDMI podłączony do TV i dźwięk z TV czy jeszcze jest to wypuszczone na jakieś głośniki? Trochę szczegółów człowieku ;)

konsola jest podłączona bezpośredni do tv lg 32lf2510 full hd tylko kablem HDMI i dźwięk jest tylko z tv, i dodam że opóźnienie jest tylko w grach, gdy jestem w menu konsoli opóźnienia niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nasuwają mi się trzy rzeczy:

1. Sprawdź czy taki sam problem wystąpi na innym kablu HDMI

2. Spróbuj wpiąć kabel HDMI w inny port w TV i zobacz czy będzie tak samo

3. Zobacz czy w konsoli nie masz włączonego skalowania do 1080 w grach, nigdy nie spotkałem się z tym problemem w przypadku PS3 ale z doświadczenia wiem, że dokładnie takie same opóźnienia są przy niektórych amplitunerach z opcją upscale.

Daj znacz czy coś to dało, jeśli nie, będziemy szukać dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

member:<br>1 sposób nie działa<br>2 sposób nawet nie wypróbuje bo nie mam kilku wejść HDMI w tv<br>a co do 3 sposobu mam do ciebie prośbę abyś mi opisał jak mam sprawdzić to skalowanie<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w "Ustawienia Gry" w menu konsoli i tam właśnie znjadziesz skalowanie w grach, domyślnie jest włączone z tego co pamiętam, spróbuj wyłączyć i zobaczyć czy będzie taki sam efekt uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w "Ustawienia Gry" w menu konsoli i tam właśnie znjadziesz skalowanie w grach, domyślnie jest włączone z tego co pamiętam, spróbuj wyłączyć i zobaczyć czy będzie taki sam efekt uboczny.

w ustawieniach gry jest do wyboru:

1. Zwiększanie rozdzielczości PS (jest do wyboru: wył., normalne, pełny ekran) próbowałem wszystko.

2. Wygładzanie grafiki PS (do wyboru: wł. lub wył.) próbowałem tak samo, nawet mix robiłem np. to włącz a to wyłącz

więc dzięki za propozycje ale to nie działa, bynajmniej u mnie :(

w końcu zrobiłem to i jest ok, wideo puściłem przez HDMI a dźwięk przez złącze wejściowe audio/ SCART / AV MULTI, oczywiście wszystko bezpośrednio z konsoli do tv i jest już ok bez żadnych opóźnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczytałem i nie jesteś jedyny, ten model LG miał skopany Firmware, powoduje on właśnie miedzy innymi problem z lipsynciem podczas odtwarzania dźwięku poprzez HDMI. NIestety LG ma jakąś dziwną politykę i nie udostępniają tego FW do pobrania ze strony tylko wysyłają na Pendrive'ach, przynajmniej tak opisują to wszyscy na zagranicznych forach. Najlepiej zadzwoń na infolinie LG i powiedz w czym problem, jeśli trafisz na niekompetentną osobę, która nie będzie wiedziałą o co chodzi powiedz, że sporo już o tym czytałeś i wiesz ze potrzebujesz FW w wersji 3.55 lub nowszej, to powinno rozwiązać Twój problem.

Tutaj masz przykładową dyskusję z forum

http://www.avsforum....ad.php?t=766210

Wycinek

Audio is out of sync when going through HDMI cable and is in sync when using the compoent audio to a seperate audio system.

After several attempts to talk to someone who could speak english and bothered to really try to help me, finally talked to a service technician who is sending me a firmware fix for the audio sync issue. They would not make it available to me for download and are sending it to me on a usb stick. I should have it in 5-7 days and will try to re-post with the results.

If you want to try giving LG a call (800-243-0000) and refer to case # C09010579523 it might save you some time in explaining the issue, however if your LG is a different model the "fix" might be different.

STinGA

Edit:

Problem obszedłes ale i tak polecam go rozwiązać, żadnymi kosztami nie mogą Cie obciążyć bo to wina sprzętu a nie Twoja, FW muszą dostarczyć Ci za darmo

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Lamkers , ale do LG dzwonił raczej nie będę bo zamierzam kupić nowy tv do swojego pokoju ale też LG, jak będzie i na tym błąd to wtedy zadzwonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym TV problemu już raczej nie będzie, powinien mieć fabrycznie nowszy Firmware, ale mimo wszystko powodzenia, jakoś nie mam zaufania do tej firmy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jakieś porządne słuchawki do konsoli, na allegro znalazłem 5.1 w dobrej cenie http://allegro.pl/sluchawki-sharkoon-x-tatic-digital-5-1-i1290495131.html Czytając recenzje i opinie użytkowników wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach, podobno jedyne słuchawki 5.1 z mikrofonem do PS3, normalnie kosztują ok.600zł więc pewnie się skusze tym bardziej, że Black Ops zbliża się wielkimi krokami.

Wolałbym jednak usłyszeć wpierw opinie osoby która posiada taki sprzęt, czy faktycznie te słuchawki mają taki świetny dźwięk i są solidnie wykonane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w jakiej cenie masz te zestawy i jaka jakość dźwięku jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Ja od zawsze byłem i zawsze będę przeciwnikiem "plastików" :P tym bardziej, że w dzisiejszych czasach za całkiem rozsądne pieniądze można kupić naprawdę dobry sprzęt audio np.

Yamaha 467 + Jamo S 606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamkers sporo racji w tym co piszesz jednak uwzględnij rozstrzały cenowe między tym o co pyta Morus_PL a tym co ty podajesz. OZakładając że dobrze byłoby dokupić do zestawu jeszcze aktywny subwoofer to doliczyć możemy spokojnie jeszcze jakieś 500-900zł a to już często kwota zaporowa. Niektórzy za takie pieniądze planują zakupić cały zestaw 5.1 :thumbsup:

Co do podanych dwóch zestawów przez Morus_PL: nie skupiałem się na parametrach muzycznych - z opisu producenta wynika że są zbliżone. Osobiście jednak wybrałbym opcję z większą ilością cyfrowych wejść audio. Model BT230 oferuje 2xOptical-In. Jedno na "dzień dobry" zajmiesz konsolą Ps3, pozostałe masz nadal do wykorzystania np: do dekodera telewizji cyfrowej (N, C+, Polsat). Sam mam puszczony dźwięk z N'ki na amplituner kablem HDMI i sam się zdziwiłem jak często filmy są puszczane w DD5.1 Nawet nasza telewizja publiczna często gęsto coś tam nadaje w tym systemie. Dla mnie jednak najlepszą rozrywką jest oglądanie sportu w opcji dźwięku przestrzennego. Jeśli raz obejrzy się mecz w 5.1 to już się zawsze będzie chciało tak oglądać :whistling:

Na Allegro wpadł mi w oczy zestaw BT330, wyższa cyfra może sugerować że to model wyżej, dodatkowo przednie satelity mają wysoką obudowę co znacznie łatwiej rozplanować w pokoju - cena dość atrakcyjna 1300zł > KLIK

Korzystałem z gotowego zestawu kina domowego Panasonica przez parę lat. Obecnie przesiadłem się na osprzęt ONKYO jednak moje stare kino nadal dumnie i czysto hałasuje w domu teściów. Sprzęt bezawaryjnie działa już od jakiś 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że różnica w kwocie jest znaczna dlatego też napisałem o tym co kolegę satysfakcjonuje. Te Panasonici nie są złe ale kto raz posiadł 5.1 z prawdziwego zdarzenia wie jaka jest różnica i czasami warto odczekać pół roku dozbierać trochę środków pieniężnych i zainwestować w coś lepszego. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma wysokie wymagania i z takich zestawów będzie bardzo zadowolony, poza tym polecam wybrać się do jakiegoś salonu/sklepu audio i poprostu takich zestawów posłuchać, przy doborze sprzętu podstawowym kryterium powinno być "kryterium własne" ;) jasne można podpierać się opiniami innych ale naprawdę warto to usłyszeć na własne uszy ;)

P.S

Co do tych kolumn Jamo to przy pomieszczeniu 15-20m2 sub nie jest w zasadzie konieczny, oprócz standardowego bass reflexu są wyposażone w boczny, naprawdę potężny głośnik basowy, który przy odpowiedniej kalibracji za pomocą YPAO Yamahy czy Audyssey ONKYO plus ewentualnym podbiciu basów na amplitunerze naprawdę daję bardzo zbliżony efekt , gdyby ktoś jednak chciał sub to koszt do tego zestawu ( Jamo Sub 200) to jakieś 400-450 zł.

Tak jak pisałem wcześniej, polecam odsłuch, posłuchaj tego Panasonica i jakiegoś zestawu Amplituner + Jamo + JBL lub inne kolumny i sam sobie odpowiesz czy jest to warte dozbierania tego 1000 czy 2000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kto raz posiadł 5.1 z prawdziwego zdarzenia wie jaka jest różnica ...

Amen :sweat:

Mamy zbieżne poglądy więc wycinam się z dalszego dialogu ;) mój przypadek jest ogólnie idiotyczny; po wielotygodniowej analizie ofert skomponowałem zestaw ONKYO a z racji 1,5 rocznej córeczki gram na starych poczciwych słuchawkach Technicsa :blink:

:fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mnie też to czeka w niedalekiej przyszłości :) ale dźwięk na słuchawkach przekazywany przez amp też jest o niebo lepszy niż z słuchawek wpiętych bezpośrednio w mini jack telewizora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem związany z dźwiękiem. Napisałem temat, ale czekam już 2 tyg i się nie pojawia. Po podpięciu konsoli do telewizora nowszej generacji (LED) coś się stało z dźwiękiem, mianowicie, gdy podpinam z powrotem do swojego LCD`ka, wszystko podpięte jak należy, w ustawieniach również wszystko OK. Filmy, mp3 działają poprawnie, problem pojawia się kiedy włączam grę. Nie ma dźwięku, w żadnej grze. W nowej grze była nawet aktualizacja oprogramowania konsoli, lecz nic to nie zmieniło. Nie mam pojęcia co się mogło stać i jak to naprawić confused.gif

Pozdrawiam.

Edytowane przez fest3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, faktycznie budżet nie za duży, a z panasonica już tv, wieża itp. zastanowię się nad BT-330. Dzięki jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fest3r

Rozumiem, że jest to ze sobą spięte kablem HDMI tak ? i dźwięk masz bezpośrednio z TV ? Jeśli tak spróbuj na początek ponownie skonfigurować ustawienia dźwięku w PS3 przez HDMI chyba, że już to robiłeś.

http://manuals.plays...udiooutput.html

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×